Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Halfmoon37

Küre girmeden düşen değerler

Önerilen İletiler

Halfmoon37    31

Arkadaşlar merhabalar. 28 yaşında aralıklarla 4-5 yıldır bu sporla ilgiliyim, kür düşünürken bir değerlerime bakayım dedim şok oldum. Testo değerim çok düşük çıktı ancak ben hayatım boyunca hiç anabolizan kullanmadım. Sanıyorum ki kullandığım bir supplementte bilgim harici anabolik maddeler almış bulundum. Değerlerimi bir de siz yorumlayabilir misiniz? Anabolizan almış olma tezim doğru olabilir mi?

22.12.2021 Dahiliye doktorunun testleri.

ilk gün.png

25.12.2021 Endokrin doktorunun istediği testler.

2. gün.png

08.02.2022 bu da bugün üroloji doktorunun istediği test.

son.png

tarihinde Halfmoon37 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ouzhannn    150

testler cinsel perhiz yapıp mı verdiniz yoksa direk mi testten en az 4 gün cinsel birliktelik masturbasyon olmamalı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halfmoon37    31
Ouzhannn, 3 dakika önce yazdı:

testler cinsel perhiz yapıp mı verdiniz yoksa direk mi testten en az 4 gün cinsel birliktelik masturbasyon olmamalı

Hocam ilk iki test öncesini hiç hatırlamıyorum ama bugünkü testte perhiz yoktu.

Bu arada sperm testi de verdim, testi gören doktor değerlerin mükemmel dedi yani spermde hiçbir sorun çıkmadı. Ayrıca cinsel hiçbir sorunum yok hatta aşırı istek var. Evliyim bu arada. :) Ama testo değerimin bu denli düşüklüğü beni moral olarak çok yıpratıyor. :(

tarihinde Halfmoon37 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ouzhannn    150
Halfmoon37, Şimdi yazdı:

Hocam ilk iki test öncesini hiç hatırlamıyorum ama bugünkü testte perhiz yoktu.

Bu arada sperm testi de verdim, testi gören doktor değerlerin mükemmel dedi yani spermde hiçbir sorun çıkmadı. Ayrıca cinsel hiçbir sorunum yok hatta aşırı istek var. Evliyim bu arada. :)

perhiz dediğim testi vermeden 4-5 gün kadar hicbirsey yapmadan ver bundan düşük çıkmış olabilir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halfmoon37    31
Ouzhannn, Şimdi yazdı:

perhiz dediğim testi vermeden 4-5 gün kadar hicbirsey yapmadan ver bundan düşük çıkmış olabilir

Anladım hocam perhizden kastınızı. Bugünkü testte bir gece öncesi ilişki vardı yani ama diğer iksini hiç hatırlamıyorum. Doktor da bu ayrıntıdan hiç bahsetmemişti.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ouzhannn    150
Halfmoon37, 2 dakika önce yazdı:

Anladım hocam perhizden kastınızı. Bugünkü testte bir gece öncesi ilişki vardı yani ama diğer iksini hiç hatırlamıyorum. Doktor da bu ayrıntıdan hiç bahsetmemişti.

genelde pek önemsenmiyor ama bi düşmüş bir yükselmiş en doğru değer cinsellik olmadan 4-5 gün sonra verilen testtir bu düşüklük yüksek ihtimal bundan

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638

5 günlük cinsel pehriz, 5 gün boyunca sabah kardiyosu, düşük karb yüksek protein, sadece nac-c 900 ve d-vitamini alımı sonucunda verdiğim kan tahlilindeki total testosteron değerim böyle. Normalde totali 400-500 arası olan biriyim. Kısa süreli de olsa bu tür yaşam tarzı değişiklikleri vücuttaki testosteron seviyesini olumlu yönde etkiliyor.

6202bc87ba4cf_Ad434445sz.png.a8effa2978bb99256fed55f85e301288.png

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halfmoon37    31
hectordoyle, 8.02.2022 - 21:57 yazdı:

5 günlük cinsel pehriz, 5 gün boyunca sabah kardiyosu, düşük karb yüksek protein, sadece nac-c 900 ve d-vitamini alımı sonucunda verdiğim kan tahlilindeki total testosteron değerim böyle. Normalde totali 400-500 arası olan biriyim. Kısa süreli de olsa bu tür yaşam tarzı değişiklikleri vücuttaki testosteron seviyesini olumlu yönde etkiliyor.

6202bc87ba4cf_Ad434445sz.png.a8effa2978bb99256fed55f85e301288.png

Hocam peki 1,1 seviyelerine kadar düşürür mü ki bu etkiler bu testoyu? Bana sanki normal değil gibi geliyor benim olay. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638
Halfmoon37, 6 dakika önce yazdı:

Hocam peki 1,1 seviyelerine kadar düşürür mü ki bu etkiler bu testoyu? Bana sanki normal değil gibi geliyor benim olay. 

Bu seviyede olmasında çok fazla etken var. Hepsini sayarsam 1 saat boyunca aralıksız yazmam gerekecek :D Dışarıdan testosteron almıyorsan eğer naturel üretilen testosteron miktarı  hızlıca etkilenebiliyor. Tabi genetik farklılıklar da etkili.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halfmoon37    31

622b3a42a0597_EkranResmi2022-03-1114_53_05.thumb.png.3b72a3fb78fd80e61b45d655cd965d9b.png

622b3a54431e5_EkranResmi2022-03-1114_52_37.thumb.png.db5661219a1ae7b18ed617ac0c8dff91.png

622b3a630c030_EkranResmi2022-03-1114_52_17.thumb.png.45d430ca90e58fa32e86c549e597951b.png

Arkadaşlar bugün 5 günlük bir cinsel perhiz sonrası tekrar test verdim ancak durum yine değişmedi. Acaba genetik olarak mı böyle yoksa bilmeden bir şeyler yapıp sistemi bozup düzeltemedim mi ben tam anlayamadım. @rastlantisal @metinav hocalarım sizler de bir bakıp yorumlarsanız sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ozgur511    38
Ouzhannn, 8.02.2022 - 21:15 yazdı:

genelde pek önemsenmiyor ama bi düşmüş bir yükselmiş en doğru değer cinsellik olmadan 4-5 gün sonra verilen testtir bu düşüklük yüksek ihtimal bundan

Hocam yanlış anlama ama cinsel aktivite yapmak hormon sonuçlarını etkilemez 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
Halfmoon37, Bir saat önce yazdı:

622b3a42a0597_EkranResmi2022-03-1114_53_05.thumb.png.3b72a3fb78fd80e61b45d655cd965d9b.png

622b3a54431e5_EkranResmi2022-03-1114_52_37.thumb.png.db5661219a1ae7b18ed617ac0c8dff91.png

622b3a630c030_EkranResmi2022-03-1114_52_17.thumb.png.45d430ca90e58fa32e86c549e597951b.png

Arkadaşlar bugün 5 günlük bir cinsel perhiz sonrası tekrar test verdim ancak durum yine değişmedi. Acaba genetik olarak mı böyle yoksa bilmeden bir şeyler yapıp sistemi bozup düzeltemedim mi ben tam anlayamadım. @rastlantisal @metinav hocalarım sizler de bir bakıp yorumlarsanız sevinirim.

Konunun geçmişini bilmiyorum sadece teste göre konuşmak gerekirse : Kanındaki üre ve azot seviyesi yüksek.Bunun yetersiz beslenme ve bazı hastalıklardan kaynaklanma durumu sözkonusu.Tiroit problemleri de bunu yükseltebiliyormuş hap bilgilere göre.Senin tiroit uyarıcı hormonun da baya yüksek sonuç itibariyle t3 seviyende üst sınıra yakın.Yani metabolizman çok hızlı...

Östrojen seviyen çok düşük, bu diğer değerlerinle aynı şekilde düşük olması doğrusallık bulunması genetik olarak böyle olabileceğini gösterebilir.Fakat libido vb. sorunlar yaşıyorsan buna el atman lazım...

Alt ve ast değerlerin ikisi de yüksek bu bir şeylerin ters gittiğini gösterebilir.İkisinin de yükselmesine onlarca sebep olan durum var.Müneccimlik yapamayız uzman bir doktora git ekstra tahlilller yapsın sebebini teşhis etsin.Ağır fiziksel egzersizler ve yetersiz beslenme birlikteliğinde benzer sonuçlar görülebilir, en iyi haliyle...

Total testosteron ve östrojen için en basitinden önerebileceğim pct de kullandığımız klomen adlı ilaç olur.Bir ay günlük 1 tablet kullanarak sonunda test yaptırabilirsin.Eğer yükseliyorsa o zaman neden bu düşük seviyelerde olduğuna dair bir araştırmaya girilebilir.Ama çok az bir artış yaşanıyorsa o zaman değerlerin genetiktir diyebiliriz...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halfmoon37    31
metinav, 7 saat önce yazdı:

Konunun geçmişini bilmiyorum sadece teste göre konuşmak gerekirse : Kanındaki üre ve azot seviyesi yüksek.Bunun yetersiz beslenme ve bazı hastalıklardan kaynaklanma durumu sözkonusu.Tiroit problemleri de bunu yükseltebiliyormuş hap bilgilere göre.Senin tiroit uyarıcı hormonun da baya yüksek sonuç itibariyle t3 seviyende üst sınıra yakın.Yani metabolizman çok hızlı...

Östrojen seviyen çok düşük, bu diğer değerlerinle aynı şekilde düşük olması doğrusallık bulunması genetik olarak böyle olabileceğini gösterebilir.Fakat libido vb. sorunlar yaşıyorsan buna el atman lazım...

Alt ve ast değerlerin ikisi de yüksek bu bir şeylerin ters gittiğini gösterebilir.İkisinin de yükselmesine onlarca sebep olan durum var.Müneccimlik yapamayız uzman bir doktora git ekstra tahlilller yapsın sebebini teşhis etsin.Ağır fiziksel egzersizler ve yetersiz beslenme birlikteliğinde benzer sonuçlar görülebilir, en iyi haliyle...

Total testosteron ve östrojen için en basitinden önerebileceğim pct de kullandığımız klomen adlı ilaç olur.Bir ay günlük 1 tablet kullanarak sonunda test yaptırabilirsin.Eğer yükseliyorsa o zaman neden bu düşük seviyelerde olduğuna dair bir araştırmaya girilebilir.Ama çok az bir artış yaşanıyorsa o zaman değerlerin genetiktir diyebiliriz...

@metinav hocam yetersiz beslenme olacağını düşünmüyorum makro sayarak ilerliyorum belki bir hastalık vardır. Metabolizmam evet çok hızlı ve çok terleme sorunum var. 

ALT - AST için pt ve aynı zamanda doktor olan g.a. bir videosunda ağırlık antrenmanı yapan ve ona göre beslenen kimselerde iki kata kadar problem olacağını düşünmüyorum diyor ve kan verme öncesi antrenman yapmakta bunu tetikliyor demişti, bende bir önceki gün sırt, trapez, biceps antrenmanı yapmıştım.

Klomene başlamak yerine ben ramazandan sonra küre girmeyi düşünüyorum, klomen ile falan uğraşmadan küre başlasam önerir misiniz? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
satellite    1
Halfmoon37, 1 dakika önce yazdı:

@metinav hocam yetersiz beslenme olacağını düşünmüyorum makro sayarak ilerliyorum belki bir hastalık vardır. Metabolizmam evet çok hızlı ve çok terleme sorunum var. 

ALT - AST için pt ve aynı zamanda doktor olan g.a. bir videosunda ağırlık antrenmanı yapan ve ona göre beslenen kimselerde iki kata kadar problem olacağını düşünmüyorum diyor ve kan verme öncesi antrenman yapmakta bunu tetikliyor demişti, bende bir önceki gün sırt, trapez, biceps antrenmanı yapmıştım.

Klomene başlamak yerine ben ramazandan sonra küre girmeyi düşünüyorum, klomen ile falan uğraşmadan küre başlasam önerir misiniz? 

Dedikleriniz doğru kan verme öncesi spor yaptıysanız ALT-AST değerleri normalden yüksek çıkıyor.Aynısı yaşamıştım. Yine de double check için 2 gün spora ara verip tekrar tahlil yaptırabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
Halfmoon37, 14 saat önce yazdı:

Yorumumda bende fiziksel antrenmanın etkisini işaret etmiştim dikkat edersen.Sorunları sadece antrenmana verip "bir şey olmaz" güveni bence doğru değil.Burada kür yapan ve alt ast değerleri sınırlar içinde olan bir çok insan var.Bunlar antrenman yapmıyor mu ? Vucutlarını mekanik ve fiziksel strese maruz bırakmıyor mu ? Bir çok nedeni olan bir şey, ve dikkat ettiğini söylüyorsun.Bir hastalık olabilir farkında olmadığın...Dahiliyeye gidip en azından ultrason çektirip detaylı hemogram yaptırabilirsin.Eski değerlerin gayet iyiymiş bu arada...

Spordan önce preworkout kullanıyorum, içinde kreatin var.Geçen test yaptırdım kandaki kreatin seviyesi böbrek fonksiyonunu yarı seviyede gösteriyor.Doktor telaşlandı hemen mesela :) Ben sebebini biliyorum daha öncede defalarca test ettim, fakat karaciğer değerleri böyle değil...

Küre başlarsan durumunu düzeltmiş olmazsın, sorun varsa ötelemiş olursun.Kür sonunda pct den sonra bu değeri tekrar göremeyebilirsin belki de, garantisi yok bunun...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.