Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

forbit

Playstation, pc, xbox en sevdiğiniz oyunlar?

Önerilen İletiler

Blitzkrieg    133
forbit, 12.01.2022 - 12:16 yazdı:

Evet geçen gün kripto konusunda bir kaç arkadaş demişti başka konularda konuşalım forumda hep ilaç hep ilaç diye :D Aranızda konsol veya pc canavarı var mı arkadaşlar oyun konusunda? Yaşlı kurtlara da sorum var gençliğinizde sizi etkileyen oyunlar aktif oynadığınız oyunlar var mı? :D Belki turnuvalar yaparız :D 

1. PES FUTBOL OYUNU
  2. GOD OF WAR SAVAŞ HİKAYE TABANLI
  3. Uncharted 4: A Thief's End AKSİYON HİKAYE TABANLI
  4. Call of duty modern warfare AKSİYON MULTIPLAYER
  5. Age of empires 4 STRATEJİ

wp8137560.jpg

Daha çok fps savaş oyunları oynarım hala da oynuyorum. İlk başta cs ile başladı sonra pubg son olarakta apex legend oynuyorum ama çocukluğu metin2ye kaptırdım 😁😁

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Rdm    2.536
forbit, 58 dakika önce yazdı:

@rastlantisal @Rdm Single RPG doymaya hazır mıyız? :D Beklentimin üzerinde geldi siz ne düşünüyorsunuz açık dünya için fazla iddialı :D 

Ben Xbox tarafındayım sayın diş hekimim :)

Ayrıca RPG Ultima online'dan sonra hiç bir oyun keyif vermedi oynamayadım. Elime silah alıp adam vurmam lazım benim. Sanırım sadece Bf1 ile ömrümü tamamlayacağım :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Blitzkrieg    133
rastlantisal, 14.01.2022 - 16:35 yazdı:

Çok uzun süre ekran kartı almana gerek yok. Hele monitörün full hd ise 5. nesle kadar ekran kartı düşünmene bile gerek yok. 32" 2KHD 75hz monitörüm olmasına rağmen RTX3060 ı alalı 2-3 ay oldu. CS GO vs gibi online oyunları oynamıyorsan zaten bu tarz oyunlarda 75FPS olması ile 750FPS olması arasında fark yok. 

Haklısınız hocam bende de gtx 1060 3gb var piyasadali çoğu oyunu 1080 60fpsin üstünde oynatıyor. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369
Blitzkrieg, Şimdi yazdı:

Haklısınız hocam bende de gtx 1060 3gb var piyasadali çoğu oyunu 1080 60fpsin üstünde oynatıyor. 

Nvidianın yeni hızlandırma teknolojisi senin kartı da kapsıyor. Bir önceki postuma attım videoyu. İzlemeni tavsiye ederim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Blitzkrieg    133
rastlantisal, 2 dakika önce yazdı:

Nvidianın yeni hızlandırma teknolojisi senin kartı da kapsıyor. Bir önceki postuma attım videoyu. İzlemeni tavsiye ederim.

Teşekkür ederim hocam hemen bakıyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    850
rastlantisal, 15 dakika önce yazdı:

DLSS teknolojisi değil mi hocam o bahsettiğiniz ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369
forbit, 18 saat önce yazdı:

DLSS teknolojisi değil mi hocam o bahsettiğiniz ?

DLSS RTX olanlar için. RTX olmayanlar içinde yeni bir teknoloji geliştirdi. Tıpkı DLSS gibi çalışıyor. GTX'ler resmen şahlandı :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536
rastlantisal, 22 saat önce yazdı:

DLSS RTX olanlar için. RTX olmayanlar içinde yeni bir teknoloji geliştirdi. Tıpkı DLSS gibi çalışıyor. GTX'ler resmen şahlandı :)

Kim ne derse desin reklam gibi olacak ama Xbox Series S'in verdiği grafik kalitesini verecek bir pc toplamak için 2 tane series s parasi vermek gerek. Gamepass olayı da 3 yıllık alınca oldukça ucuza geliyor. Ayrıca cross play olmayan oyunlarda da hileye maruz kalmamak büyük nimet.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    850
Rdm, 7 saat önce yazdı:

Kim ne derse desin reklam gibi olacak ama Xbox Series S'in verdiği grafik kalitesini verecek bir pc toplamak için 2 tane series s parasi vermek gerek. Gamepass olayı da 3 yıllık alınca oldukça ucuza geliyor. Ayrıca cross play olmayan oyunlarda da hileye maruz kalmamak büyük nimet.

Microsoft son hamlesine kadar buna katılmam güçtü ama activison satın almasıyla kesinlikle haklı duruma geçtin hocam :D Çünkü çoğu güzel yapım playstation özeldi veya bazıları pc deydi. Ama son hamle 75 milyar $ satın aldı dünyada büyük bir yankı uyandırdı bu hamlesi xbox patronu Bill Gates başkanın. :) Bu arada konsol olarak kesinlikle en güçlüsü xbox ama sony öyle evirip çeviriyor ki öyle ip ler ile çıkış yapıyor ki büyülenmemek mümkün değil.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369

Temelde iki konsolda AMD altyapı kullanıyor en başından beri. 

AMD APU (ekran kartı + işlemci bir arada üniteler) teknolojisinin bu kadar iyi olmasının nedenidir aynı zamanda. Konsoldan öğrendiklerini masaüstüne uygulamaya başladı. AMD Ryzen 5 5700G APU bizzat deneyimleme şansım oldu. Full hd Low, HD orta ayarlarda çoğu oyunu kütür kütür oynatıyor. Hele şu yukarıda bahsi geçen yeni hızlandırma teknolojileri ile artık tadından yenmez.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536
forbit, 15 saat önce yazdı:

Microsoft son hamlesine kadar buna katılmam güçtü ama activison satın almasıyla kesinlikle haklı duruma geçtin hocam :D Çünkü çoğu güzel yapım playstation özeldi veya bazıları pc deydi. Ama son hamle 75 milyar $ satın aldı dünyada büyük bir yankı uyandırdı bu hamlesi xbox patronu Bill Gates başkanın. :) Bu arada konsol olarak kesinlikle en güçlüsü xbox ama sony öyle evirip çeviriyor ki öyle ip ler ile çıkış yapıyor ki büyülenmemek mümkün değil.

Sony exclusive games ayağına iyi ekmek yedi, tamam oyunları da güzel ama artık bizim gibi enflasyonist ülkelerde bir oyuna maaşın çeyreği bağlanmaz hocam.  Microsoft en azından ülkelere göre fiyatlandırma yapıyor ki vpn ile en ucuz hangi ülkede satılıyor ise oradan alabiliyorsun ve buna da ses çıkartmıyor.

Ayrıca garantinin bitmesine 2 ay kala sapasağlam eski nesil Joystick'i herhangi bir arıza belirtip servise yolluyorsun (ups gelip verdiğin adresten alıyor üstelik) sana sorgusuz sualsiz yep yeni 2 sene garantili  yeni versiyon joystick yolluyorlar. Velhasıl Türkiye için servisi bile bulunmaz nimet. Şimdi bu adamları övmeyelim de Sony'i mi övelim :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    850

https://www.donanimhaber.com/nvidia-grace-mimarisi-cok-iddiali--146564

@rastlantisal hocam nedir bu olay teknoloji patlamaları yaşanıyor şuan galiba :D 

Rdm, 15 saat önce yazdı:

Sony exclusive games ayağına iyi ekmek yedi, tamam oyunları da güzel ama artık bizim gibi enflasyonist ülkelerde bir oyuna maaşın çeyreği bağlanmaz hocam.  Microsoft en azından ülkelere göre fiyatlandırma yapıyor ki vpn ile en ucuz hangi ülkede satılıyor ise oradan alabiliyorsun ve buna da ses çıkartmıyor.

Ayrıca garantinin bitmesine 2 ay kala sapasağlam eski nesil Joystick'i herhangi bir arıza belirtip servise yolluyorsun (ups gelip verdiğin adresten alıyor üstelik) sana sorgusuz sualsiz yep yeni 2 sene garantili  yeni versiyon joystick yolluyorlar. Velhasıl Türkiye için servisi bile bulunmaz nimet. Şimdi bu adamları övmeyelim de Sony'i mi övelim :)

Kesinlikle katılıyorum Sony tam kan emici şuan herkesin gözünde.:/

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369
forbit, 6 saat önce yazdı:

https://www.donanimhaber.com/nvidia-grace-mimarisi-cok-iddiali--146564

@rastlantisal hocam nedir bu olay teknoloji patlamaları yaşanıyor şuan galiba :D 

Kesinlikle katılıyorum Sony tam kan emici şuan herkesin gözünde.:/

Rekabet her zaman ileriye taşıyor.

Kronolojik olarak başta S3 markası vardı ve pazarı domine ediyordu.

Sonra 3DFX markası voodoo serisi ile karşısına çıktı. Piyasanın tek hakimi idi ve istediği şekilde at koşturuyor fiyat belirliyordu. Piyasada tekel olduktan sonra gıdım gıdım ilerlemeye başladı. 

Tam her şey 3dfx için mükemmelken NVIDIA diye bir firma kuruldu. OpenGL apisinin geliştirici mühendislerinin ortaklığı ile. 3DFX firmasından biraz daha uyguna bariz daha kaliteli ve hızlı grafikler sunan TNT serisi ile piyasayı salladı. 3DFX bu rekabete 2 nesil kart ile dayanabildi. Sonra NVIDIA tarafından satın alınıp tarih sahnesinden silindi. NVIDIA artık yeni tekel oldu ve bu direk fiyatlara yansıdı.

O sıra S3 firması yeni bir atılım yaparak S3 savage ekran kartlarına şuan kullandığımız ekran kartı teknolojisinin temeli olan hardware TL (transform and lighting - Donanımsal olarak poligon ve ışık hesaplama) teknolojisini getirdi ancak bu sadece Open GL apisinde çalışıyordu. Direct X apisinde hiç çalıştıramayıp piyasadan kayboldular. Driver sorunudur çözülür diye bu kartları alanlar için tam bir hezimet idi. 

Aynı yıllarda 2D tarafında çok iyi olan matrox ekran kartları environment mapping gibi gerçekten işe yarar ve görselliği çok artıran teknolojiler getirse de kendi teknolojilerini çalıştırmaya kendi kartlarının performansı yetmedi :D

Nvidia o sıra TNT serisini bitirip çığır açacak olan GEFORCE serisine başladı. Hem Hardware TL hem enviroment mapping gibi bir sürü teknolojiyi de içinde barındıran ekran kartını çıkardı. Hardware TL o sıralar sadece profesyonel render kartlarında bulunan, erişmesi çok zor ve gerçekten pahalı bir teknoloji idi. Bu yeni güçlü kartlar ile birlikte oyunların grafiksel gerçekliği çok arttı ama maalesef  tekel olmasını sonuna kadar kullanıp kart fiyatlarını nerede ise 2ye katladı. Çünkü tıpkı 3DFX gibi rakibi yoktu. 

Tam bu yıllarda ATI bir atılım yapıp nvidia da bulunan teknolojinin hepsini içeren, biraz daha hızlı ve daha uyguna Radeon serisini piyasaya çıkardı. Her yeni üründe olabileceği gibi driver sorunları vardı ama olan sorunların çoğunun sebebi Nvidia markasının kirli ayak oyunları idi. Oyun yapımcıları ile yapılan kirli pazarlıklar sonucu bu karta çok ciddi destek gelmedi.

ATI batmak üzere iken AMD firması tarafından satın alındı. Bu satın alma işleri AMD'nin üretim ve ARGE gücü ile birleşince NVIDIA'nın ebedi rakibi doğmuş oldu :) 

Nvidia kirli ayak oyunlarına devam ettiyse bile AMD bunu bir şekilde aştı. Çünkü bin beterini intel firması ona yapmış ve tecrübe kazanmışlardı. 

Bilhassa RX serisi ile nvidianın GTX ve RTX serisinin içinden geçti diyebilirim. 

Misalen şuan piyasanın en güçlü kartı olan RX 6900XT kartı, muadili olan NVIDIA RTX 3090'ın yarı fiyatına alabiliyorsunuz :).

Eğer AMD olmasa idi şuanki performansın çok daha azına çok daha fazla ücret ödüyor olurduk. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
symbol    16
rastlantisal, 12.01.2022 - 12:21 yazdı:

Ben MMORPG oyuncusuyum. Ultima ile başlayan mmo hayatım sro cabal vs vs ile devam etti. Şu ara bakınıyorum ama adam gibi mmorpg yok. Olsa oynayacağım :)

Hocam sro da adam akıllı server bulursanız başlayalım ekipce bu aralar çok sıkılıyorum iyi gelir hepimize 😂

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369
symbol, 5 dakika önce yazdı:

Hocam sro da adam akıllı server bulursanız başlayalım ekipce bu aralar çok sıkılıyorum iyi gelir hepimize 😂

Takipteyim. Sro avrupa işini Türkler alınca işin tadı kaçmıştı. Yeni yeni açılıyor. Orjinal kurgusuna uygun ama daha hızlı bir yer bulduğum an yazarım :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
symbol    16
rastlantisal, 8 saat önce yazdı:

Takipteyim. Sro avrupa işini Türkler alınca işin tadı kaçmıştı. Yeni yeni açılıyor. Orjinal kurgusuna uygun ama daha hızlı bir yer bulduğum an yazarım :)

Valla iyi olur hocam dediğiniz gibi Türkler alınca paraya bağlandı oyun kesildi haber bekliyorum hocam ☺️

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nano3570    118

Ben bu aralar tekrar battefield'a  sardım.Lhd'ler ve helikopterlerle adalara çıkartma operasyonları yapıyorum.Kendi çapımda yunanistan'a mesaj veriyorum.😀😀

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369
forbit, 9 saat önce yazdı:

BU NEDİR BEYLER? :D 4K İZLEYİN. BEN GERÇEKTEN AYIRAMADIM

@rastlantisal @Rdm

Bunu akşam TVye aktarıp izleyeceğim. Çevremde 4k hd bir tek o var. Ama COD oldum olası iyi idi. Hem kurgu hem de grafik kalitesi olarak. 

agfitness, 7 saat önce yazdı:

Lise dönemi bir tanıdığımız vasıtasıyla Opel Rally Juniour Team eğitimlerinde yer almıştım bir süre, sonra aile desteksizliği ve babamın başlarım Rally’ne git adam gibi okulunu oku bitir tavrı sağolsun bırakmak zorunda kalmıştım, hayalim Rally kariyerine devam etmekti, buradan mütevellit ki Rally oyunlarına ister pc olsun ister psp en başarılı olduğum noktalardan birisi oldu yıllarca hep oynaya oynaya (Richard Burns Rally, Dirt3…) onun dışında da liseden beri hayatımda günlük en çok mesai harcadığım şeylerden bir tanesi Half-Life idi, körelmişimdir ama keşke vaktim olabilse de yine şöyle dolu dolu Crossfire atsam ne güzel olurdu ya, bütün bu oyunları öyle özlemişim ki konu başlığı güzel değişiklik oldu eskilere götürdü bizi sağol. Half-Life oynayanınız olursa bir iki Bazuka da benim için patlatın, fısfısla bir iki duvar delin hoplayın zıplayın pencereden balkondan çılgınlar gibi :)

Sağlıklı sporlar…

Bir rally player olarak söyleyebilirim ki şuan ki oyunlarda bir dirty rally, colin mc rally zevki malesef yok. Keşke olsa. 

Halflife ilk çıktığında böcek ekran atlayınca hep beraber geriye kaçmıştık. Hiç unutmam :D

• Beğen 1
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    850

hocam demoyu indirdim kurdum 4 saattir başından ayrılamıyorum kesinlikle tavsiye ederim @rastlantisal @Rdm

FPS FUCK*R çıkışına da son 1 hafta :D TASK 141 HAZIR SİZ HAZIR MISINIZ? :D 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369

İlk fırsatta indirip deneyeceğim.

Bu ara MMORPG MIR4'e sardım.

Cross server. Yani aynı yere hem pcden hem mobilden bağlanabiliyorsun. Gelecek varsa EU72deyim :) 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Valhallaxd    146
rastlantisal, Bir saat önce yazdı:

İlk fırsatta indirip deneyeceğim.

Bu ara MMORPG MIR4'e sardım.

Cross server. Yani aynı yere hem pcden hem mobilden bağlanabiliyorsun. Gelecek varsa EU72deyim :) 

ümit abi, pc de oynamadıysanız god of warı da tavsiye ederim denemeniz gereken bir oyun

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314

2005 den beri dönem dönem Knight online oynuyordum saatlerce günlerce oynuyorum, aylık en az 1k masraf ediyordum, oyun oynamak bende bir tutku, ilerlemeli ofline bile oynarsam o oyun bitmeden rahat etmem, işe gitmediğim rapor aldığım zamanlar oluyor,, evime aileme zaman ayırmadığım için ve spor a gitmekten beni alı koyduğu için 3 ay önce evde oyun ile alakalı herşeyisattım kendimi spora adapte ettim 

indir.jpeg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Valhallaxd    146
mcanmeco, 14 dakika önce yazdı:

2005 den beri dönem dönem Knight online oynuyordum saatlerce günlerce oynuyorum, aylık en az 1k masraf ediyordum, oyun oynamak bende bir tutku, ilerlemeli ofline bile oynarsam o oyun bitmeden rahat etmem, işe gitmediğim rapor aldığım zamanlar oluyor,, evime aileme zaman ayırmadığım için ve spor a gitmekten beni alı koyduğu için 3 ay önce evde oyun ile alakalı herşeyisattım kendimi spora adapte ettim 

indir.jpeg

knight bırakılmaz ara verilir :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369
mcanmeco, 24 dakika önce yazdı:

indir.jpeg

O yüzden oto modu olan oyunları tercih ediyorum. Daha doğrusu oto modu olan MMORPG oyunları. Amelelik kısmını bırakıyorsun kendisi yapıyor. Sen de akşamları 1-2 saat etkinlikleri vs yapıyorsun. Çağ buna döndü artık. Zaman değerli :)

K.O değil de Silkroad tercih etme sebeplerimdendir. Çok yetenekli bir bota sahipti :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.