Jump to content

• Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

lucozade

Hormon sonuçlarım. küre girersem sistemin düzelmeme ihtimali ?

Önerilen İletiler

lucozade    17

Merhaba kıymetli hocalarım,

Haziran 2021 ve Ocak 2022 tarihlerinde yaptırdığım iki kan tahlilini de paylaşıyorum.

Natural sporcuyum, kür geçmişim yok. Küre girmeyi düşünüyorum. Haziran 2021'de yaptırdığım kan tahlilinde östrojenim yüksek, FSH'ım ise oldukça düşük çıkmıştı. Dönemsel bir şey olabileceğini düşündüm ve biraz beklemeye karar verdim. Ocak 2022 itibarıyla yaptırdığım hormon testinde FSH ve LH'ım daha da azaldığını gördüm. Ayrıca total testesteron seviyesinde de bir miktar azalma mevcut. Paylaştığım tahlil sonuçlarında hepsi görünmektedir.

Hocalarımdan almak istediğim görüş şudur; FSH ve LH böyleyken küre girsem, pct sonrası bu değerlerin toparlanmama ihtimali yüksek midir ? İlk kür olarak 12 hafta only testo enanthate kullanmayı düşünüyorum. Fakat değerlerim bu durumdayken acaba geri dönüşü olmayan bir yola mı giriyorum ? Yaşım 29.

Yardım ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Haziran 2021.JPG

Ocak 2022.JPG

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.361

4-5 gün cinsel perhiz uygulayıp, uykunu almış ve sabah erken aç karnına bu testleri vermen gerek. Umuyorum öyle yapmışsındır. 

Bu değerlerle küre girilir mi? Kürden sonra nasıl bir sonuç alınır? Eski haline döner mi? bu soruların cevabı kişiden kişiye yekünen değişiyor.

Mesela şuan PCT dönemindeyim. 14 gün sonra test yaptıracağım. Eğer değerler olması gereken hale gelmedi ise, değerleri olması gereken hale getirmek yönünde adım atıp, normal hale geldiğinde sonraki küre gireceğim.  Yani yerinde olsam stresten olabildiğince uzak durup olabildiğince düzenli hayat yaşamaya çalışıp, doğal artırıcılarla 2-3 aylık bir döneme girer ve dönem sonundaki duruma göre karar veririm. Bence yersiz risk alma.

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sayrox    60
gönderildi (düzenlendi)

Hormonların normal gayet sağlıklı görünüyor. 

Hormonlar takvime/aya göre dalgalanır.

Testosteronum düştü diye yorum yapmanız doğru olmaz. Aya göre dalgalanacaktır natural bir sporcunun sık,sık bu hormonları incelemesi doğru olmaz.

Tek bir sorun var ya vücudunuz östrojene yatkın yada plastik tabak,karton bardak,poşet,soya. Gibi madaller üzerinden gıda tuketimi var. Bunlarda östrojeni yükseltir önce bu soruyu cevaplamak gerekiyor yapiyormusunuz? (( Vücut kısa zaman öncesi gereğinden fazla testosteron üretimi yapıp bunuda aromatize etmiş olabilir ))

AAS kullanımı sonucu sadece erkeklerin % 8-10 unda kalıcı sorunlar oluşmuş.

Ama tıpta ve bu işlerde kesinlik diye birşey yoktur. Bu yolun yolcusu olmak sizin elinizde. Karar her zaman size bağlı.

Herşeyden önce sperm analizi öneririm FSH 2 kez düşük çıkmış. Eğer analizde çok fazla sperm ve sperm hareketi varsa bu iyiye işaret. FSH ana görevi sperm üretimi vücut bu durumda kendine gore ayarlama yapıyor. Sonuç tam tersi çıkarsa. Östrojen yatkinliginiz var uzman bir endokrinoloji ile FSH östrojen ikilisinin sebebini çözersiniz.

tarihinde Sayrox tarafından düzenlendi
  • Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
lucozade    17
rastlantisal, 39 dakika önce yazdı:

4-5 gün cinsel perhiz uygulayıp, uykunu almış ve sabah erken aç karnına bu testleri vermen gerek. Umuyorum öyle yapmışsındır. 

Bu değerlerle küre girilir mi? Kürden sonra nasıl bir sonuç alınır? Eski haline döner mi? bu soruların cevabı kişiden kişiye yekünen değişiyor.

Mesela şuan PCT dönemindeyim. 14 gün sonra test yaptıracağım. Eğer değerler olması gereken hale gelmedi ise, değerleri olması gereken hale getirmek yönünde adım atıp, normal hale geldiğinde sonraki küre gireceğim.  Yani yerinde olsam stresten olabildiğince uzak durup olabildiğince düzenli hayat yaşamaya çalışıp, doğal artırıcılarla 2-3 aylık bir döneme girer ve dönem sonundaki duruma göre karar veririm. Bence yersiz risk alma.

Testi 5 günlük cinsel perhiz sonrası verdim. Değerleri normal hale getirme kısmı soru işareti benim için. Şöyle ki; Hiç küre girmemiş biri olarak Fsh Lh değerlerim düşük. Kür içi sıfırlanacak. Çok iyi bir pct geçirsem bile güncel değerlerimin altında kalacaktır muhtemelen. Görüşünüz için teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.361
lucozade, 10 dakika önce yazdı:

Testi 5 günlük cinsel perhiz sonrası verdim. Değerleri normal hale getirme kısmı soru işareti benim için. Şöyle ki; Hiç küre girmemiş biri olarak Fsh Lh değerlerim düşük. Kür içi sıfırlanacak. Çok iyi bir pct geçirsem bile güncel değerlerimin altında kalacaktır muhtemelen. Görüşünüz için teşekkürler.

@Sayroxüstadın önerisine kulak vermelisiniz. Bir üroloğa görünmekte fayda var. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
lucozade    17
Sayrox, 43 dakika önce yazdı:

Hormonların normal gayet sağlıklı görünüyor. 

Hormonlar takvime/aya göre dalgalanır.

Testosteronum düştü diye yorum yapmanız doğru olmaz. Aya göre dalgalanacaktır natural bir sporcunun sık,sık bu hormonları incelemesi doğru olmaz.

Tek bir sorun var ya vücudunuz östrojene yatkın yada plastik tabak,karton bardak,poşet,soya. Gibi madaller üzerinden gıda tuketimi var. Bunlarda östrojeni yükseltir önce bu soruyu cevaplamak gerekiyor yapiyormusunuz? (( Vücut kısa zaman öncesi gereğinden fazla testosteron üretimi yapıp bunuda aromatize etmiş olabilir ))

AAS kullanımı sonucu sadece erkeklerin % 8-10 unda kalıcı sorunlar oluşmuş.

Ama tıpta ve bu işlerde kesinlik diye birşey yoktur. Bu yolun yolcusu olmak sizin elinizde. Karar her zaman size bağlı.

Herşeyden önce sperm analizi öneririm FSH 2 kez düşük çıkmış. Eğer analizde çok fazla sperm ve sperm hareketi varsa bu iyiye işaret. FSH ana görevi sperm üretimi vücut bu durumda kendine gore ayarlama yapıyor. Sonuç tam tersi çıkarsa. Östrojen yatkinliginiz var uzman bir endokrinoloji ile FSH östrojen ikilisinin sebebini çözersiniz.

Vücudumda östrojen dönüşümü fazla diye düşünüyorum. Beslenme kaynaklı olduğunu sanmıyorum. FSH ve LH düşüklüğünün ise hipofiz kaynaklı olduğu kanaatindeyim. Testilerin boyutu normal ve cinsel işlevde sıkıntı yok. Hipofizim az sinyal gönderiyor olabilir. Belki de vücudumun hormon ihtiyacı yeterince karşılandığı için bu hormonların salınımı azdır. Küre girip çıktıktan sonra hipofizimin geri dönüşü zor olan işlev kaybına uğramasından korkuyorum açıkçası. En büyük soru işareti bu kafamdaki. Görüşünüz için teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.361
lucozade, 1 dakika önce yazdı:

Küre girip çıktıktan sonra hipofizimin geri dönüşü zor olan işlev kaybına uğramasından korkuyorum açıkçası. En büyük soru işareti bu kafamdaki. Görüşünüz için teşekkürler.

Tam bu yüzden girmemeniz taraftarıyım. Profesyonel olarak ilerlemeyi düşünmüyorsanız bu riske girmeye kesinlikle gerek yok. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638

Belki de testislerin o aralıktaki FSH değerinde yeterince sperm üretiyordur ve fazla FSH üretmeye gerek duymuyordur ancak üroloğa gitmekte fayda var

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.562

Arkadaşların da dediği gibi değerlerin anormal değil.Belden yukarısını net olarak görebileceğimiz bir fotograf koyabilirsin hormonların hakkında daha net konuşulması için.(yan etkileri yönüyle)

Testisler büyük ve fazla sperm üretiyorsa, vucudun bunu sinyali azaltarak normale çeker.Ayriyeten fsh hormonunu baskılayan testis içinde üretilen zıt hormonlar var.Bunların anaomalliği de erkek için kısırlık nedeni oluşturabiliyor.Bunu üroloji doktorunun isteyeceği testlerle öğrenebilirsin.

Kür yapmanın her zaman için riski söz konusu.Ama genel olarak 1-3 kürde bu risk düşük.Uzun kürler yapılmadığı, doğru süre ve yeterli miktarda ilaç kullanıldığı, pct sürecinde sorun yaşama olasılığın çok azdır.Benim şahsi düşüncem steroid kullanımı için kişinin bir amacı ve gerekliliği olması lazım.Mesela bedensel özürlüdür kaslarını geliştirmek ergonomisine fayda verecektir bu yapmalı.Veya bir çok kullanıcının yarışma hedefi olması gibi kendini bu yönde geliştirmek istemesi de amaçlar arasındadır.Orta yaşı geçmiş bedenen zayıflamış çökmüş bir erkeğin uygun steroid dozuyla 30 lu yaşlarındaki gücüne enerjisine kavuşması yaşam kalitesi için gerekebilir.Onun dışında bir deneyeyim ne oluyor ne işe yarıyor vb. amaçsız kullanımlar zarar verir her açıdan...

Evlilik ve çocuk sahibi olma durumu olanların kullanmamasını öneririm süreci sekteye uğratabilir sperm üretimi kalitesi yönüyle...

Fsh durumun için bir hafta yapabiliyorsan hergün ejeküle olmaya çalışıp 3-4 gün sonra fsh testi yaptırıp durumuna bakabilirsin.Normalde durumun nedir bilmiyorum...Boşalma sıklığı sperm üretimi için fsh seviyesini arttıracaktır bir miktar.

Östrojen seviyen biraz yüksek bu arkadaşın dediği gibi beslenme tarzından ve fitalat içeren eşyalardan kaynaklanıyor olabileceği gibi vucudunda fazla aromatize enzimi olmasından da kaynaklanabilir.Müdahale etmek kolay östrojene...

Stres lh ve fsh seviyesini baskılayan bir faktör.Bu sebeple yaşantımızda dönem dönem dalgalanmalar yaşıyoruz hormonel olarak.

D3, b12, çinko magnezyum seviyelerinin iyi durumda olması temelde önemli bir erkek için.

Kullanacaksan da doğru kişiden doğru şekilde bilgi alıp gir.Piyasa sahte hormon ve esnaftan geçilmiyor...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
lucozade    17
metinav, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşların da dediği gibi değerlerin anormal değil.Belden yukarısını net olarak görebileceğimiz bir fotograf koyabilirsin hormonların hakkında daha net konuşulması için.(yan etkileri yönüyle)

Testisler büyük ve fazla sperm üretiyorsa, vucudun bunu sinyali azaltarak normale çeker.Ayriyeten fsh hormonunu baskılayan testis içinde üretilen zıt hormonlar var.Bunların anaomalliği de erkek için kısırlık nedeni oluşturabiliyor.Bunu üroloji doktorunun isteyeceği testlerle öğrenebilirsin.

Kür yapmanın her zaman için riski söz konusu.Ama genel olarak 1-3 kürde bu risk düşük.Uzun kürler yapılmadığı, doğru süre ve yeterli miktarda ilaç kullanıldığı, pct sürecinde sorun yaşama olasılığın çok azdır.Benim şahsi düşüncem steroid kullanımı için kişinin bir amacı ve gerekliliği olması lazım.Mesela bedensel özürlüdür kaslarını geliştirmek ergonomisine fayda verecektir bu yapmalı.Veya bir çok kullanıcının yarışma hedefi olması gibi kendini bu yönde geliştirmek istemesi de amaçlar arasındadır.Orta yaşı geçmiş bedenen zayıflamış çökmüş bir erkeğin uygun steroid dozuyla 30 lu yaşlarındaki gücüne enerjisine kavuşması yaşam kalitesi için gerekebilir.Onun dışında bir deneyeyim ne oluyor ne işe yarıyor vb. amaçsız kullanımlar zarar verir her açıdan...

Evlilik ve çocuk sahibi olma durumu olanların kullanmamasını öneririm süreci sekteye uğratabilir sperm üretimi kalitesi yönüyle...

Fsh durumun için bir hafta yapabiliyorsan hergün ejeküle olmaya çalışıp 3-4 gün sonra fsh testi yaptırıp durumuna bakabilirsin.Normalde durumun nedir bilmiyorum...Boşalma sıklığı sperm üretimi için fsh seviyesini arttıracaktır bir miktar.

Östrojen seviyen biraz yüksek bu arkadaşın dediği gibi beslenme tarzından ve fitalat içeren eşyalardan kaynaklanıyor olabileceği gibi vucudunda fazla aromatize enzimi olmasından da kaynaklanabilir.Müdahale etmek kolay östrojene...

Stres lh ve fsh seviyesini baskılayan bir faktör.Bu sebeple yaşantımızda dönem dönem dalgalanmalar yaşıyoruz hormonel olarak.

D3, b12, çinko magnezyum seviyelerinin iyi durumda olması temelde önemli bir erkek için.

Kullanacaksan da doğru kişiden doğru şekilde bilgi alıp gir.Piyasa sahte hormon ve esnaftan geçilmiyor...

Hocam uzun uzun yazmışsınız. Teşekkür ederim öncelikle.

Testislerim büyüklük olarak çok iyi durumdalar. Libido çok yüksek. İlk yaptırdığım tahlilden 1 gün önce iki kez cinsel birleşme yaşamıştım ve FSH 1,07 Total testo 6,36 çıkmıştı. Bu kez son cinsel birleşmeden 5 gün sonra tahlil verdim ve bu değerler daha düşük çıktı.

Östrojenin aromatize enzimnden kaynaklandığını düşünüyorum. O konuda endişem yok. AI'lerle kontrol altına alınabilir.

Stres yüksek maalesef.

D vitamini ve magnezinc gün kullanıyorum haftada bir kaç gün.

İlk kan tahlilinden sonra ürologa E2 ve FSH'ı sorduğumda kafana takma korkulacak değerler değil demişti. Son kan tahlilim ile ilgili 3 gün sonra görüşeceğim aynı doktorla. Muhtemelen yine aynı şeyleri söyleyecek.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Endanger    82
gönderildi (düzenlendi)

FSH’ı düşüren E2 olabilir kadınlara bile yumurta kalitesini arttırmak , fsh ı yükseltmek için anti-östrojen yazıyorlar.Bence en kısa zamanda bir laboratuvara gidip sperm testi yaptır ve ardından iyi bir üroloğa muayene ol.Sperm sayında ve kalitesinde sorun olmadığından emin ol. Bence küre girme, vücudun zaten doğal olarak östrojene yatkınken bunu daha da arttırabilirsin,değmez.. Elindekinin kıymetini bil kendini dsipline et daha iyi beslen daha sert idman yap zaten istediğine kavuşursun.

tarihinde Endanger tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.