Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

mustafakrt17

Stres ve büyüme

Önerilen İletiler

Aklımı kurcalayan bir soru var, bir çocuk düsünün 13 14 yasinda olsun, bu cocuk hala ergenlikte gelisim devam ediyor, mesela ilerde bu cocuk acayip ince belli cok genis omuzlu bir insan olacak genetigin de bu var ifbb pro furkner gibi olacak, bu cocuk yeterli besini alsa fakat stresli bir hayat surse yine kemikleri gelisip genetigi olur mu?

Soruyu sormamın nedeni yasıtlarıma göre iriyim kalıplıyım, 1.81 70 kiloyum yağ oranım düsük t-shirtten fitness yaptıgım belli oluyor, ama zamanında çok stres yapmıstım, eğer benim genetigimde anlattıgım gibi bir şey var ise, bunu bozmus olabilir miyim? Stresin konusu akne,ameliyatım, ve son zamanlarda da bu konu. Bu konuya takılıyorum stres yapıyorum kısır döngüye girdim saçma sapan bir şey oldu. Ne düşünüyorsunuz? Siz simdi stres büyümeyi engeller dediginizde ben yine stres yapacagım.. harbi kısır dongu dfşgldsfg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Asaletim    645

Stres kalıtsal genetigini bozamaz , kalıtsal genetik sadece mutasyon, zararlı ışınlara maruz kalma sonucu ile bozuluyor .

Ama stres bir çevresel faktör olduğu için az da olsa etkiler diye düşünüyorum , çünkü çoğumuz anne babamıza 5-15 cm fark atmışızdır , ben bunun sebebini onların zamanındaki imkansızlıklara,aşırı zor geçim şartlarına bağlıyorum .

Bence genetiğin atıyorum 190 cm ise , ergenlik boyu aşırı stresli bir yaşam sürdüysen 188 olabilir belki .

Ama gene de bununla alakalı bir bilimsel çalışma yapılmış mi bakmak lazım 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim, 22 dakika önce yazdı:

Stres kalıtsal genetigini bozamaz , kalıtsal genetik sadece mutasyon, zararlı ışınlara maruz kalma sonucu ile bozuluyor .

Ama stres bir çevresel faktör olduğu için az da olsa etkiler diye düşünüyorum , çünkü çoğumuz anne babamıza 5-15 cm fark atmışızdır , ben bunun sebebini onların zamanındaki imkansızlıklara,aşırı zor geçim şartlarına bağlıyorum .

Bence genetiğin atıyorum 190 cm ise , ergenlik boyu aşırı stresli bir yaşam sürdüysen 188 olabilir belki .

Ama gene de bununla alakalı bir bilimsel çalışma yapılmış mi bakmak lazım 

Ben araştırdım, stresin boy üzerinde bir etkisi var, fakat benim boyum zaten 181 babamda 181, babamlar gayet sağlam yemisler hiç spor yapmadan metin2 azrail gibi sırtı var babamın, Sadece kemikler hakkında dedim bir büyüme zararı olabilir mi. Ama evet bana da saçma geldi. İlk insanlar zamanında adamlar bizim yaptıgımız stresin 10 katını yasıyorlardı, fakat iri yarı güçlülerdi.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.216
mustafakrt17, 5 saat önce yazdı:

Aklımı kurcalayan bir soru var, bir çocuk düsünün 13 14 yasinda olsun, bu cocuk hala ergenlikte gelisim devam ediyor, mesela ilerde bu cocuk acayip ince belli cok genis omuzlu bir insan olacak genetigin de bu var ifbb pro furkner gibi olacak, bu cocuk yeterli besini alsa fakat stresli bir hayat surse yine kemikleri gelisip genetigi olur mu?

Soruyu sormamın nedeni yasıtlarıma göre iriyim kalıplıyım, 1.81 70 kiloyum yağ oranım düsük t-shirtten fitness yaptıgım belli oluyor, ama zamanında çok stres yapmıstım, eğer benim genetigimde anlattıgım gibi bir şey var ise, bunu bozmus olabilir miyim? Stresin konusu akne,ameliyatım, ve son zamanlarda da bu konu. Bu konuya takılıyorum stres yapıyorum kısır döngüye girdim saçma sapan bir şey oldu. Ne düşünüyorsunuz? Siz simdi stres büyümeyi engeller dediginizde ben yine stres yapacagım.. harbi kısır dongu dfşgldsfg

stress yap stress iyidir özellikle ergenlikte gh hormonunu çok iyi çalıştırır stress :D fazla gereksiz olmamak kaydı ile çünkü o zaman yıkım başlıyor :D

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Surrender    105

stres kısa süreli ise faydalı olabilir ama sürekli bir hal alırsa kortizol hormonunun yükselmesine sebep olur bununda birçok zararı var kafaya birşey takmamak en iyisi..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.