Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Poyraz Babayiğit

Kol büyütme tavsiyeleri

Önerilen İletiler

84 kilodayım boyum 181 ve kol boyum ortalamanın baya ve baya üstünde çok uzun diz kapaklarıma değiyor neredeyse ve kol ölçüm soğukken 34 yaşımda 17 sizce yeterli mi 5x5 yapıyorum hipertrofiye geçicem bitince napabilirim ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz sağolun :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Emrah    1.409
Poyraz Babayiğit, 17 dakika önce yazdı:

84 kilodayım boyum 181 ve kol boyum ortalamanın baya ve baya üstünde çok uzun diz kapaklarıma değiyor neredeyse ve kol ölçüm soğukken 34 yaşımda 17 sizce yeterli mi 5x5 yapıyorum hipertrofiye geçicem bitince napabilirim ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz sağolun :D 

5x5 ile büyümez o kol benim şahsi görüşüm 5x5 gereksiz bir Program hele amaç hacim almaksa zaman kaybı o program.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645

5x5 25 eder dostum ben sana söyliyim :D

Amacın kas gelişimi ise Emrah hocamızın dediği gibi gereksiz bir program , powerliftinge yönelik ..

Amacın hacimse Güray hipertrofi öneririm .

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
interfectum    44

bence sağlam barbel row’lar yapıyorsan 5x5 ile de o kolları büyütmen mümkün.tabi yanına bir-iki izole hareket ekleyip negatif tekrarlarını yavaş,statik beklemelere yer verip daha çeşitli bir antrenman çıkarırsanız;muhtemelen amacınıza biraz daha hızlı ulaşırsınız.fakat şunu atlamamamız gerekiyor,eğer dozu kaçırıp 5x5’e çok fazla izole hareket/set eklersek antrenmanın;ve hatta önümüzdeki antrenmanların verimini ve gücünü biraz azaltıyoruz diyebiliriz.

5x5 her ne kadar basit bir program gibi gözükse de programın ilerleme şartlarına harfiyen uyulduğu sürece harika sonuçlar doğuracaktır.genelde 5x5 tarzı antrenmanlardan verim almayan insanların;bu verimsizliğinin ana etkenini direk buna bağlıyorum:programın ilerleme şartına uyulmaması..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
interfectum, 24 dakika önce yazdı:

bence sağlam barbel row’lar yapıyorsan 5x5 ile de o kolları büyütmen mümkün.tabi yanına bir-iki izole hareket ekleyip negatif tekrarlarını yavaş,statik beklemelere yer verip daha çeşitli bir antrenman çıkarırsanız;muhtemelen amacınıza biraz daha hızlı ulaşırsınız.fakat şunu atlamamamız gerekiyor,eğer dozu kaçırıp 5x5’e çok fazla izole hareket/set eklersek antrenmanın;ve hatta önümüzdeki antrenmanların verimini ve gücünü biraz azaltıyoruz diyebiliriz.

5x5 her ne kadar basit bir program gibi gözükse de programın ilerleme şartlarına harfiyen uyulduğu sürece harika sonuçlar doğuracaktır.genelde 5x5 tarzı antrenmanlardan verim almayan insanların;bu verimsizliğinin ana etkenini direk buna bağlıyorum:programın ilerleme şartına uyulmaması..

abi çok fazla okudum bu konu hakkında hepside senin dediklerini söylüyor belki farklı bir görüş daha katarım diye buraya da yazdım ama yok.Hacim vermez dedikleri program bilimsel olarak yüklemeler sayesinde en çok büyüten program ve ben 17 yaşıma yeni girmiş bir küçüğünüz olarak 5x5 öncesi kaldırdığım o hafif ağırlıklarla hipertrofide ne kadar çok verim alabilirim diye düşünürken temel için 5x5 programını tavsiye ettiler ve Ağırsağlamında güzel videosu iyice aklıma kazındı ve başladım.8.haftadayım ağırlıklar istediğim şekilde squat çok ileride overhead ve barbell row onlara göre aşağıda biraz ama ileriliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty, 1 saat önce yazdı:

5x5 ile büyümez o kol benim şahsi görüşüm 5x5 gereksiz bir Program hele amaç hacim almaksa zaman kaybı o program.

Gereksiz bir program değil bence be abi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JokerJoker    154
Poyraz Babayiğit, 6 saat önce yazdı:

5x5 uygulayınca agirsaglamdaki gibi bir vücudun olcagini düşünüyorsan bunu unut. Bu tür kameralara oynayan herkes önce body building ile vücut yapıyor sonra kamera karşısına çıkıyor.

Bunun haricinde ben herkese bodybuilng den önce 5x5 öneriyorum. Sporcuya belirli bir altyapı sağlıyor. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Poyraz Babayiğit, 7 saat önce yazdı:

Hacim istiyorsan gereksiz güzel kardeşim eğer ben güçlenmek istiyorum güçlü olacağım diyorsan devam et he ben büyümek istiyorum diyorsan gereksiz bana göre.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    993

Haftada 2 kere kol çalışıyorum yine de ölçü alamıyorum 5x5de kolunun büyümesini beklemek yanlış olur.Barbell curl,pushdown gibi temel kol hareketlerini eklemeni öneririm.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emir75300    12
Poyraz Babayiğit, 12 saat önce yazdı:

knk benim boyum 1.85 kilom 75 kolum 38 cm soğukken ordan kendini kıyaslayabilirsin, tavsiyem 2-3 günde 1 kol çalış normal antrenmanına entegre et mesela çarşamba günü sadece bacak çalışcaksan bacak antrenmanını aynı yap üstüne 2 hareket biceps yap bitir zamanla büyür

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emir75300    12
Poyraz Babayiğit, 12 saat önce yazdı:

bir de 5x5 le kol büyütmek biraz zor barbell row bench falan yardımcı olur yine ama yavaş büyür ben bi aralar 5x5 e geçmiştim 2 ay boyunca ölçülerim sabit kalmıştı , temel olarak güçlenmek için iyi ama ölçü için eksik bir program 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Physique    5

Fantasrik düşüncelere girmene gerek yok bence temel hareketleri maks ağırlık çalış sağlam ye olmazsada genetiktir sonuçta. Temel hareket derken dumbell curl barbell curl hammer curl cable curl push down kickback(cablo) dips skulcrasher yap hepsini ağır yap 10.tekrarı yapamayacagın ağırlık seç bam bakalım büyüyormu büyümüyor mu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.239
Poyraz Babayiğit, 16 saat önce yazdı:

taşıyabildiğinin 1,2 tık üstünde ağırlık kol idmanlarında ve süper set sonuç = tam istediğin gibi olacak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Bay-T, 1 dakika önce yazdı:

taşıyabildiğinin 1,2 tık üstünde ağırlık kol idmanlarında ve süper set sonuç = tam istediğin gibi olacak.

Kesinlikle tayfun abiye katılıyorum süperset ve drop set uzun tendonlu bicepslerde çok işe yarıyor ben de o sınıfa dahilim ama bir noktadan sonra inanılmaz gelisim sağladım

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emir75300, 3 saat önce yazdı:

knk benim boyum 1.85 kilom 75 kolum 38 cm soğukken ordan kendini kıyaslayabilirsin, tavsiyem 2-3 günde 1 kol çalış normal antrenmanına entegre et mesela çarşamba günü sadece bacak çalışcaksan bacak antrenmanını aynı yap üstüne 2 hareket biceps yap bitir zamanla büyür

Çok iyi bi ölçüm reis kilona göre bence.Bilmiyorım artık bacaklarım 63 cm oldu kollarım 34 orantısızlık var genetik şartlarda bakıcaz artık hipertrofiye geçince

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emir75300    12
Poyraz Babayiğit, 4 dakika önce yazdı:

Çok iyi bi ölçüm reis kilona göre bence.Bilmiyorım artık bacaklarım 63 cm oldu kollarım 34 orantısızlık var genetik şartlarda bakıcaz artık hipertrofiye geçince

teşekkür ederim genel olarak kgma göre iri duruyorum zaten yüksek kalori alsam bile su tutmuyor vücudum biraz onla alakalı, genetikle alakası yok bence kolların hızlı hacim alır 63 cm bacağın varsa genel olarak güçlüsündür diye tahmin ediyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emir75300, 43 dakika önce yazdı:

teşekkür ederim genel olarak kgma göre iri duruyorum zaten yüksek kalori alsam bile su tutmuyor vücudum biraz onla alakalı, genetikle alakası yok bence kolların hızlı hacim alır 63 cm bacağın varsa genel olarak güçlüsündür diye tahmin ediyorum 

5X5 sağ olsun yaşıma göre gücümün olduğunu düşünüyorum.Ağırlıklarımı atmışım foruma @Asaletim abimle değerlendirmiştik

tarihinde Poyraz Babayiğit tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.