Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Asaletim

Anabolik steroidlerin uzun vadeli yan etkileri hakkında

Önerilen İletiler

Asaletim    645

Merhaba hocalarım :)

forumda araştırma yaparken trenbolone yan etkileri hakkında konusunda @phDinSportSciences hocamızın bu yazısını okudum , ve bu konuyu açmak istedim ; IMG_20210112_201932.thumb.jpg.c5f82d0cc7ac9dada9dfc201c608759f.jpg

Anabolik steroidlerin kısa vadeli yan etkilerini bilmeyen yok ;

Testiler de küçülme , decadick , psikolojik etkenler , jinekomasti , saç dökülmesi , sivilcelenme  , kürdeyken örneğin tren kullanımında gece terlemesi , öksürük vb.

Peki 19-20 yaşlarında Steroid kullanımına başlayan ve ortalama senede 1-2 kür yapan bir bireyin , 40-50-60 yaşlarına gelirken veya gelince yaşama olasılığı yüksek olan yan etkiler nelerdir ?

Benim bildiklerim : kalp büyümesi , prostat büyümesi , karaciğer veya böbrek iflası ..

Yıllardır kür yapan hocalarım , kendi üzerinizde,çevrenizde veya okuduğunuz araştırmalardan tecrübe ve bilgilerinizi paylaşır mısınız ? 

Sen şimdi bas ilacı yaşlanınca kalpten hıkk diyip gideceksin diye söz vardır halk arasında , bu sözün doğruluk payı nedir ?

@metinav @agfitness @phDinSportSciences @Equipoise @Yigit3541

tarihinde Asaletim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yigit3541    124
Asaletim, Bir saat önce yazdı:

Merhaba hocalarım :)

forumda araştırma yaparken trenbolone yan etkileri hakkında konusunda @phDinSportSciences hocamızın bu yazısını okudum , ve bu konuyu açmak istedim ; IMG_20210112_201932.thumb.jpg.c5f82d0cc7ac9dada9dfc201c608759f.jpg

Anabolik steroidlerin kısa vadeli yan etkilerini bilmeyen yok ;

Testiler de küçülme , decadick , psikolojik etkenler , jinekomasti , saç dökülmesi , sivilcelenme  , kürdeyken örneğin tren kullanımında gece terlemesi , öksürük vb.

Peki 19-20 yaşlarında Steroid kullanımına başlayan ve ortalama senede 1-2 kür yapan bir bireyin , 40-50-60 yaşlarına gelirken veya gelince yaşama olasılığı yüksek olan yan etkiler nelerdir ?

Benim bildiklerim : kalp büyümesi , prostat büyümesi , karaciğer veya böbrek iflası ..

Yıllardır kür yapan hocalarım , kendi üzerinizde,çevrenizde veya okuduğunuz araştırmalardan tecrübe ve bilgilerinizi paylaşır mısınız ? 

Sen şimdi bas ilacı yaşlanınca kalpten hıkk diyip gideceksin diye söz vardır halk arasında , bu sözün doğruluk payı nedir ?

@metinav @agfitness @phDinSportSciences @Equipoise @Yigit3541

Merhaba, burada kimsenin 20 yaşından önce steroid kullanma konusuna hoş bakacağını sanmıyorum, ondan sonrası için ise bir yetişkin olarak kendi kararlarını verebilirsin, nasıl  ki sigara içmek alkol almak sağlıklı olmasada yapılan birşey ise bu durum benim için böyledir. 

Zarar görüp görmeyeceğin hakkında kimse birşey diyemez, bu tamamen senin genlerine ve kalıtsal hastalıklarına bağlıdır ama elbetteki halihazırda bulunan kalıtsal hastalıkları daha büyük sorunlar haline getirebilir. 

Steroid kullanımı dışında da kas geliştirmek, tüm organları ve vücudu yorar çünkü bütün vücudun daha fazla çalışmak zorunda kalıcaktır bunu en basit testlerden görebiliriz. Kreatinin, ast, alt gibi bunlar Natural Sporcularda dahil artar bunu en net kreatin kinaz(CK) değerinden görebiliriz. 

Trenbolone benim için en son kullanılacak steroid lerden biridir, birçok yabancı forumlarda dahil beyin ve kalp üzerindeki etkilerinden bahsedilmiştir. 

64 yaşında hala Kür yapan, ki kendisi oral AAS hala kullanıyor ve gayet sağlıklı olan bir yakınım var, bu adam için spor hobi değil yaşam tarzıdır. 

Şahsen ben erken yaşta spora ve steroide başladım spora başlamam iyi steroide başlamam kötü oldu, klasik salonda yanlış yönlendirmeler ile 50 cm kolları görüp etkilenmiştim ve haliyle bu süreci hızlandırmak istemiştim ve sonunda elimde sahte bir Dianabol olmuştu, 1 ay okul harçlığımı biriktirmişim,Bu 1 kutuyu bitirdikten sonra hiçbir etki görmedim, iştahım falan açıldı ama bence placebo idi. 

Daha sonra bir süre daha yanlış yönlendirmeler ile devam ettim,bu sürede hormonal sistemime ve sağlığıma zarar vermiş olabilirim ama yaşayarak öğrendim umarım diğer arkadaşlar araştırarak öğrenir. Öncelikle orijinal ilaç bulmak inanılmaz zor bunu öğrendim. 

Kendi tecrübelerimden  şunları öğrendim, 

1 Kür yapıcam bırakcam diye bir durum yok. 

Sadece tablet ile Kür olmaz, yarardan çok zarar verir. (enjeksiyon korkusu olanlar bir defa Daha düşünsün, bazı kürlerde haftada 4 enj. Olmanız gerekebilir)

Kas yapmak için acele etmeyin, önce sağlık gerekli tahlillerin izi her zaman yaptırın üşenmeyin. 

+ olarak yaşlanınca hıkk diye gidiceksin sözüne katılıyorum, yaşlanınca herkez gidicek önemli olan bu süreyi ne kadar dolu geçirdiğin :)) 

Sağlıklı sporlar. 💪🏻 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JokerJoker    154

Bireysel psikoterapi kişinin kendini tanıması, duygularını öğrenmesi, bu duygularla nasıl başa çıkacağı, hayatında büyük t ve küçük t lerin yönetimi hakkında kişiye inanilmaz bir farkındalık katar. Bu yüzden her insanın bireysel psikoterapi alması; kaliteli bir yaşam ve sağlıklı düşünce sistemi için şarttır.

Malesef birçok insan, çevre faktörlerinin etkisinde kalarak psikoloklara karşı aşırı önyargılılar. 

Steroid kullanımı için spor altyapısı kadar psikolojik altyapınızda çok önemlidir.

tarihinde JokerJoker tarafından düzenlendi
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    993

Psikolojik olarak bozduğu konusunda çok konu okudum özellikle trenin.Fakat daha deneyimlemedim.Sağlık sorunları konusuna gelecek olursak eğer gerçekten sporu hayatının merkezine koymuş biriyse bilinçsiz kullanım olmadığı sürece kullanabilir.Sadece yarışmacı adam steroid kullanır yargısı benim için yanlış,instagram keşfete girseniz keşfetteki adamların hepsinin ilaçlı olduğunu görürsünüz ve çoğu influencer.Belirli bir alt yapınız varsa bilinç bir şekilde steroid kullanabilirsiniz böylece minimum yan etki ile kürü bitirirsiniz.Bu işte tecrübe esas ve vücudunuza en az zarar ile tecrübe edinmelisiniz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.