Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Yigit3541

Dinlenme kalp atım hızı

Önerilen İletiler

Yigit3541    124

Merhaba, konu dışı olarak bugün sizlerin dinlenme kalp atım hızınızı öğrenmek istiyorum. 

Sporcularda düşük nabız oldukça yaygın ve bu bir problem değil,kalp yüksek tempoda çalışmaya alışıp kendini bu duruma adapte ediyor diyebiliriz. 

Yıllardır kendimde takip ettiğim değerlerden biri kalp atım hızı benimki dinlenirken ortalama 45-55 arasında oluyor ve bu bir sorun oluşturmuyor benim için, koşu hariç yükseltmek zor oluyor genelde. 5fbd7e4fd667a_Screenshot_20201119-161138_SamsungHealth.thumb.jpg.4c2ad598b27a3f96bca8c2217e75002b.jpg

Sizin de bu konudaki durumunuzu merak ediyorum. 

Sağlıklı sporlar 💪🏻 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yigit3541    124

Bende mi bir yanlışlık var yıllardır böyle ve sağlıksız hissetmiyorum 

steroidnediryahu, 5 saat önce yazdı:

Bende dinlenik 100-120 qalp atacaq aqa xD

Koşarsan 200 heralde :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sietre    26

Bununla ilgili çalışma.vardi yabancı kaynaklarda. Yuzuculerde ve bisikletcilerde de aynı durum varmış dakikada 50 Lerden bahsediliyordu. Galiba söyle.bir şey atletiklerin kalbin motoru 2.0 gücünde 50 kere yetiyor bizim  1.3 100lerde :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

Elle veya tansiyon aleti ile fark etmeden sürekli nabzımı kontrol ederim 70 in üzerine nadir çıkar yani gün içinde ki koşuşturmaca da,2 yıldır bu şekilde, spor yaptığım dönemde pek fazla kardiyo yapmadım, ama spordan sonra bu durum oluştu, bu durumdan şikayetçi değilim herhangi bir uyuşukluk vb. Kötü bir etki tecrübe etmedim,aksine memnunum diyebilirim,daha az terliyorum daha kontrollü oluyorum, zaten yükseldiğinde direk hissediyorum sürekli düşük olduğu için. Yapmış olduğum nefes egzersizlerinin de etkisi olabilir. 

Vital bulgularımı ara ara takip ediyorum bu vücudumu anlamamda yardımcı oluyor, (eskiden kendi aramızda ekg çektiğimiz bile oluyordu fakat sağlık kurumlarında çalışmıyorum artık) 

Kan şekeri, nabız, tansiyon

Hatta telefonumdaki bir uygulama satürasyonu da gösteriyor ne kadar doğru bilemem ama arada bir bakıyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cavalera    93

Vucut gelistirme disinda ilaveten kosu idmanlarina basladigim icin profesyonel saat alip nabiz kontrolu yapma ihtiyaci duydum. Agirlik antrenmanlarimda bilekten surekli nabiz olcumu aliyorum, idman boyunca ortalama 115-120 arasi seyrediyor. Kosu idmanlarimda ise gogus kemeri ile olcum aliyorum.  Tempoya bagli olarak ortalama 2 saatlik acik alan kosu idmaninda nabiz 150-160 ortalama oluyor. Uyku esnasinda gece boyu 60 civarlarin seyrettigini gorebiliyorum. Gun icerisinde de hemen hemen 60-80 arasi seyrediyor bende.

Bu rakamlarda yukarida da belirtildigi gibi yas, genetik ,stres ve diger faktorler mutlaka onemlidir bence de.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.610
Yigit3541, 12 saat önce yazdı:

Merhaba, konu dışı olarak bugün sizlerin dinlenme kalp atım hızınızı öğrenmek istiyorum. 

Sporcularda düşük nabız oldukça yaygın ve bu bir problem değil,kalp yüksek tempoda çalışmaya alışıp kendini bu duruma adapte ediyor diyebiliriz. 

Yıllardır kendimde takip ettiğim değerlerden biri kalp atım hızı benimki dinlenirken ortalama 45-55 arasında oluyor ve bu bir sorun oluşturmuyor benim için, koşu hariç yükseltmek zor oluyor genelde. 5fbd7e4fd667a_Screenshot_20201119-161138_SamsungHealth.thumb.jpg.4c2ad598b27a3f96bca8c2217e75002b.jpg

Sizin de bu konudaki durumunuzu merak ediyorum. 

Sağlıklı sporlar 💪🏻 

Ders konularında şöyle bir not var nabızla ilgili :

"Sağlıklı bireylerde nabız istirahat halinde iken dakikada 60-100, ortalama 70
civarında olmalıdır. Nabız hızı birçok durumdan etkilenir. Çeşitli hastalıklar, ateş-
li hastalıklar, şok, kanama, alkol, egzersiz, stres, yaralanma gibi durumlarda nabız
hızı artar. Sarılık, beslenme yetmezliği, yorgunluk, yaşlılık, uyuşturucu-uyutucu
ilaç alma ve bazı beyin hastalıklarında azalır. 12 yaş üzerindeki kızlar ve kadınlar-
da nabız, erkek çocuk ve erkek yetişkinlere göre daha hızlıdır. Atletlerde ve koşu-
cularda ise nabız daha düşük olabilir. "

Bence beyin fonksiyonlarında yetersizlik ve vucudun uç bölümlerinde karıncalanma güçsüzlük yaşamıyorsan bu durum iyi bile sayılır...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124
metinav, Bir saat önce yazdı:

Ders konularında şöyle bir not var nabızla ilgili :

"Sağlıklı bireylerde nabız istirahat halinde iken dakikada 60-100, ortalama 70
civarında olmalıdır. Nabız hızı birçok durumdan etkilenir. Çeşitli hastalıklar, ateş-
li hastalıklar, şok, kanama, alkol, egzersiz, stres, yaralanma gibi durumlarda nabız
hızı artar. Sarılık, beslenme yetmezliği, yorgunluk, yaşlılık, uyuşturucu-uyutucu
ilaç alma ve bazı beyin hastalıklarında azalır. 12 yaş üzerindeki kızlar ve kadınlar-
da nabız, erkek çocuk ve erkek yetişkinlere göre daha hızlıdır. Atletlerde ve koşu-
cularda ise nabız daha düşük olabilir. "

Bence beyin fonksiyonlarında yetersizlik ve vucudun uç bölümlerinde karıncalanma güçsüzlük yaşamıyorsan bu durum iyi bile sayılır...

Herhangi bir negatif yön yaşamıyorum, kolay kolay heyecanlanmam ve eskisine göre daha sakin bir yapım var belki başlıca sebeplerinden biri budur. 

Teşekkürler yorumlar için :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: megalodon
      Çok samimi bi arkadaşımın ciddi sağlık problemleri var annesi 1 kez kanser atlatmış(akciğer di sanırım) kısa bi süre önce tekrar yakalandı 
      Bildiğim bazı rahatsızlıklarını yazmak ve bilgisi olan herkesin desteğini yorumunu rica ediyorum özellikle @metinav hocam sizden  ne yapılmalı nasıl beslenmeli spor vs yapılabilecek.. bilgi verecek yol gösterecek herşey olur
      Pulmoner ödem  Kan seviyesi düşüklüğü  Aka anemi Alt solunum yolu enfeksiyonu  Kalp kaslarının kalınlaşarak besleyici damarları sıkıştırması  Nabız düşüklüğü... Evet durum gayet ciddi kafam acayip karıştığı ve ne yapacağımı bilmediğim için buraya yazmak geldi  konular hakkında kesin bilgiler alamasamda en azından izlenecek yol  kapısı çalınması gereken yerler vs hakkında fikirler oluşur diye düşündüm 
    • Yazan: _NEMO_
      selam, 
      metabolizma hızlandırıcı bir destek ile kalp hızımızı arttırarak, bir saat köpek gezdirme hızında yürüyüş yaparken aerobik yapıyor gibi (135-145) kalp hızı ortalaması elde edilirse bu yağ yakımına etkisi ne ölçüde olur (aynı etkinliğin desteksiz yapılmasına kıyasla)  
      kasları aynı ölçüde çalıştırmadığımız sürece sadece kalbimizi yorduğumuzla mı kalır ?

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.