Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Nisay67

Kaç yaşına kadar kur yapılabilir?

Önerilen İletiler

Nisay67    40

Arkadaşlar özellikle uzun yıllar kür yapmiş arkadaşların cevaplamasini beklerim. Bir insan kaç yaşına kadar kür yapabilir? Uzun vadeli zararlari ne olur? Mesela Serdar Aktolga hala kür yapıyor mudur? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

metinav    4.657
Nisay67, 34 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar özellikle uzun yıllar kür yapmiş arkadaşların cevaplamasini beklerim. Bir insan kaç yaşına kadar kür yapabilir? Uzun vadeli zararlari ne olur? Mesela Serdar Aktolga hala kür yapıyor mudur? 

Bence yapiyordur, bu isten kolay kolay vaz gecilmez.Kalp ve damar sistemi icin zararli olabilecegini düşünüyorum.Ldl ve Vldl kolesterolu arttirip zamanla damarlarda kireclenme ve daralma yaninda, kalpte özellikle sol kulakçikta fonksiyon kaybina neden olabildiği kesin gibi bir sey.Makul ve usturuplu kürlerde bu durumlar fazla tehlike arzetmeyebilir...

Ben şahsen maddi durumlar ve sağligim bozulmadikca her sene basit bir kür yapmayi gerekli görüyorum kendi adima.Spor ve yüksek-normal testo yaslanmayi çökmeyi önlüyor.Bunu kendi üzerimde görebiliyorum...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
boss41    102

Düşük doz testo illaki kullanıyordur belki gh de kullanıyordur belli aralıklarla ki 50 yaş üstü şampiyon olma planıda var söylediklerine göre . Yarışmadan önce bi ince bişeyler yapıyordur .

Sadece Serdar hoca için değil tüm formda gördüğümüz vücutçular kullanıyor . Tamamen kesipte form koruyabilen oturmuş kas kütleli genetik harikası insanlar olabilir belki milyonda bir 😄

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47
boss41, 16 dakika önce yazdı:

Düşük doz testo illaki kullanıyordur belki gh de kullanıyordur belli aralıklarla ki 50 yaş üstü şampiyon olma planıda var söylediklerine göre . Yarışmadan önce bi ince bişeyler yapıyordur .

Sadece Serdar hoca için değil tüm formda gördüğümüz vücutçular kullanıyor . Tamamen kesipte form koruyabilen oturmuş kas kütleli genetik harikası insanlar olabilir belki milyonda bir 😄

Düşük doz testo ? Eski öğrencisi olarak sana şunu söyleyebilirim ki yok öyle bişey 🤣

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gordo    67

Şahsi fikrim profesyonel dozajlarda ilaç girmeye devam ettikleri, en azından arkadaşın dediği gibi düşük doz gittiklerini zannetmiyorum. Araba gibi düşünelim 4.0 motorlu BMW, 1.4 motor araçla aynı yolu katetmesi için 1.4den daha fazla benzin yiyorsa kütle arttıkça da o formda kalabilmek için güçlü anabolikler, doping ilaçları vs kullanılması gerekiyor. Tabii ki dediğim gibi şahsi fikrim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, 44 dakika önce yazdı:

Bence yapiyordur, bu isten kolay kolay vaz gecilmez.Kalp ve damar sistemi icin zararli olabilecegini düşünüyorum.Ldl ve Vldl kolesterolu arttirip zamanla damarlarda kireclenme ve daralma yaninda, kalpte özellikle sol kulakçikta fonksiyon kaybina neden olabildiği kesin gibi bir sey.Makul ve usturuplu kürlerde bu durumlar fazla tehlike arzetmeyebilir...

Ben şahsen maddi durumlar ve sağligim bozulmadikca her sene basit bir kür yapmayi gerekli görüyorum kendi adima.Spor ve yüksek-normal testo yaslanmayi çökmeyi önlüyor.Bunu kendi üzerimde görebiliyorum...

Metin abi selamlar. Yaşlanmayı önlemek adına genel olarak yıl boyu gh kullanıyor musun günlük 1-2 ünite ? Gh bu konuda ne kadar başarılı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47
Gordo, 25 dakika önce yazdı:

Şahsi fikrim profesyonel dozajlarda ilaç girmeye devam ettikleri, en azından arkadaşın dediği gibi düşük doz gittiklerini zannetmiyorum. Araba gibi düşünelim 4.0 motorlu BMW, 1.4 motor araçla aynı yolu katetmesi için 1.4den daha fazla benzin yiyorsa kütle arttıkça da o formda kalabilmek için güçlü anabolikler, doping ilaçları vs kullanılması gerekiyor. Tabii ki dediğim gibi şahsi fikrim.

Dostum kullandığı anaboliklerin tamamını bilebilmem olanaksız , ama testoyu 1500 kullandığını biliyorum...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
boss41    102
dukegg, 23 dakika önce yazdı:

Düşük doz testo ? Eski öğrencisi olarak sana şunu söyleyebilirim ki yok öyle bişey 🤣

Off sezonda düşük doz testo giden çok sporcu var . Ben sadece tahmini konuşuyorum tabiki adamın ne aldığını bilmiyorum ama enazından 50 yaşına geldi adam ve son zamanlarda hacim kaybı yaşadığının kendisi dahil  herkes farkında eski performansı yok bu yüzden mg ları daha kontrollü alıp off sezondada düşük doz testo kullanıyor olabilir diye tahmin ediyorum .

Peki sen eski öğrencisi olarak söyle nasıl bir sistemde gidiyor olabilir 50 yaşında bir sporcu olarak ?  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
NamasteGodDamnİt, 16 dakika önce yazdı:

Metin abi selamlar. Yaşlanmayı önlemek adına genel olarak yıl boyu gh kullanıyor musun günlük 1-2 ünite ? Gh bu konuda ne kadar başarılı ?

Selam kardesim.

Valla bunu bu ülkede en net cevaplayabilecek kisi Ajda dır 😂

Onun dısında kortizolü dengeleyen-bastıran iyi uyku ve beslenmeyle insan kolay kolay yaşlanmaz.

Bildiğiniz gibi büyüme hormonu gece uykuda salgılanan melatoninle cok yakindan iliskili bir hormon.Ve iyi kaliteli bir uyku vucutta büyüme hormonunu zirveye cikarir.Yaslanma sürecinde ilk bozulan sey uyku kalitesidir.Dolayisiyla yaslanma etkilerine karsi koyulamaz.

Dogru kullanilirsa tabiki ise yarar, ama mümkünse dogal üretimin artmasını sağlamak daha önemlidir.

Maalesef ben şuan o imkanlara sahip degilim.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1
  • ahahaha 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47
boss41, 12 dakika önce yazdı:

Off sezonda düşük doz testo giden çok sporcu var . Ben sadece tahmini konuşuyorum tabiki adamın ne aldığını bilmiyorum ama enazından 50 yaşına geldi adam ve son zamanlarda hacim kaybı yaşadığının kendisi dahil  herkes farkında eski performansı yok bu yüzden mg ları daha kontrollü alıp off sezondada düşük doz testo kullanıyor olabilir diye tahmin ediyorum .

Peki sen eski öğrencisi olarak söyle nasıl bir sistemde gidiyor olabilir 50 yaşında bir sporcu olarak ?  

Selam , ilk yazmış olduğun yorumda off sezon diye belirtmemiş oldugundan dolayı ona istinaden düşük testomu ? diye bir soru sordum...sezon içerisinde farklı kombinasyonlar kullanıyorlar miktarlarını bilebilmem olanaksız ama testoyu 1500 kullandığını biliyorum...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
boss41    102

Yani belirtmemişim benim hatam ama yarışma hazırlık formları aşikar illaki dozu artırıp yanına eklemeler yapıyordur yukarda bahsettiğim gibi  . Düşük dozdan kastettiğimde trt doz değil tabiki . 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Nisay67    40

Arkadaşlar cevaplar için teşekkurler. Sorumu genişletmek istiyorum. Anlasılan ileri yaşta kür yapılıyor. Peki bunlarin bu hasarlarından korunmak icin ekstra neler yapiliyor. Kalp damar sorunlari ciddi sorunlar, şakaya gelmez. Ayrica okadar testo kullandiktan sonra doğal üretim geri döndürulemez şekilde durmaz mı?

Artik tamamen dışardan mı almak gerekiyor?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
Nisay67, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar cevaplar için teşekkurler. Sorumu genişletmek istiyorum. Anlasılan ileri yaşta kür yapılıyor. Peki bunlarin bu hasarlarından korunmak icin ekstra neler yapiliyor. Kalp damar sorunlari ciddi sorunlar, şakaya gelmez. Ayrica okadar testo kullandiktan sonra doğal üretim geri döndürulemez şekilde durmaz mı?

Artik tamamen dışardan mı almak gerekiyor?

Yaş ilerledikçe pct yapılsa bile geri dönüş zorlaşıyor.Özellikle total testo seviyesi pct den sonra uzun süre düşük seyrediyor.Bunun sebebi hem testisler hemde hipofiz kaynaklı olabilir.Tamamen üretimin durması ihtimali yok, fakat düşük seviyelerde olsa da hayat kalitesini arttırmaz ve trt uygulamak zorunluluğu ortaya çıkabilir.

Zaten 55-60 yaşından sonra bilinçli erkeklerin trt yapma zorunluluğu ister istemez gerekiyor.Bilinçsiz olanlar kendini akıntıya bırakıyor ve salıyor.Doktorlarında bir ihtisası yok bu konularda ve bizim topluma lüks diye bakıyorlar.Onun için kişi kendi göbeğini kendi kesmeli.Doğal desteklerle veya tekrarlanan pct lerle düzelmiyorsa durum, hiç uğraşmanın anlamı yok trt tedavisine geçilmeli hayat kalitesinin cinselliğin sürmesi için.

Genel anlamda sağlıklı olmak ve dinç kalmak için hergün düzenli kullanılması gereken destekler bana göre şöyle olmalı : Omaga 3, Q10, K2, Magnezyum, Arginin, B12-Folat, iyot ve D vitamini...Kalp-damar ve kemik-kas için muhakkak alınması gereken takviyeler bunlar.Durumu olan kürde ve kür dışında özellikle aktif formlarını ilave edebilir hayatına...

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Onursnmz    25
metinav, 20.10.2020 - 23:36 yazdı:

Selam kardesim.

Valla bunu bu ülkede en net cevaplayabilecek kisi Ajda dır 😂

Onun dısında kortizolü dengeleyen-bastıran iyi uyku ve beslenmeyle insan kolay kolay yaşlanmaz.

Bildiğiniz gibi büyüme hormonu gece uykuda salgılanan melatoninle cok yakindan iliskili bir hormon.Ve iyi kaliteli bir uyku vucutta büyüme hormonunu zirveye cikarir.Yaslanma sürecinde ilk bozulan sey uyku kalitesidir.Dolayisiyla yaslanma etkilerine karsi koyulamaz.

Dogru kullanilirsa tabiki ise yarar, ama mümkünse dogal üretimin artmasını sağlamak daha önemlidir.

Maalesef ben şuan o imkanlara sahip degilim.

Müthiş yorum, ajda konusunu biraz açarsanız çok sevinirim. Gh uygun kullanimlarda yaşlanmayı geciktiriyormu gerçekten.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
Onursnmz, 3 dakika önce yazdı:

Müthiş yorum, ajda konusunu biraz açarsanız çok sevinirim. Gh uygun kullanimlarda yaşlanmayı geciktiriyormu gerçekten.

Biraz espri katmak için ajda pekkan'ı konuya dahil ettim :)

Yıllar önce onun genotropin kullandığını duyar okurduk.Ve hala cildi temiz kırışıksız ve dinç...Onun yaşındaki kadınlar bastonla geziyor yada kilodan ve hareketsizlikten fıçı gibiler.

Gh hakkında internette çok fazla bilgi var.Dışarıdan almak yerine kendi doğal büyüme hormon seviyemizi arttıran uyaran destekler kullanmak ve yaşam şartlarımızı uydurmaya çalışmak daha mantıklı olacaktır.Herşey de olduğu gibi belli bir yaştan sonra hgh da düşüşe geçiyor o yaşlarda insanların dışarıdan takviye olarak kontrollü dozlarda almaları elzemdir, eğer çökmek yıpanmak ve hastalanmak istemiyorlarsa...Gh ın en belirgin özelliği uyku kalitesini arttırması.Uyku yenilenme ve onarım için olmazsa olmaz.Sağlığın temeli kaliteli uyku ile başlar...

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    297

Valla kısaca yazacağım. Tanıdığım 2 kişi var biri 60 yaşında. Kürde yapıyorlar. Yaşıtlarına göre maşallahı var ikisininde. Artık genetik mi spor mu testo mu bunun sebebi. Belki de hepsi. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.