Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Asaletim

Planım nasıl hocalarım

Önerilen İletiler

Asaletim    645

Merhaba değerli hocalarım, 

5 aydır bu sporu yapıyorum yaşım 18 

Spora başlarken 180 boy 87 kilo başlangıç seviyesi obezdim kol 30 cm . 

Foruma aslında yeni gelmiyorum aylardır takip ediyorum özellikle metinav hocamızın dediklerini beynime kaziyorum.

Spora başlarken bilinçli başlamak için youtubedeki tüm kanalları, bu forumdaki konuları hepsini taradım. 5 aydir clean bulk yapıyorum . Günde 300gr pirinç 150 gr yulaf 5 yumurta 500 gr tavuk 1 ölçek whey 5 gr creatin 60 gr sağlıklı yağ alıyorum .

2 aydir güç odaklı çalışıyorum. 

5 tekrar bazında 

Bench 20 kg dan 70 kg

Squat 20 kg dan 80 kg 

Deadlift 40 kg dan 120 kg oldu .

Amacım ; 23 yaşına kadar sınırları zorlayıp öyle küre girmek . Kürde 250mg only testo ile başlayıp verim alana kadar sadece öyle devam etmek sonra 500 e çıkıp öyle devam etmek . Yanına anabolizan eklemeyi 750 testodan verim almayi birakana kadar düşünmüyorum . Çünkü forumdan gördüğüm kadarıyla çoğu kişi daha adeleyi oturtmadan beslenmeyi oturtmadan 750 testo 500tren e. Giriyor , kür sonrasına bakıyorum evet gelişmiş oluyor ama o vücudu naturelde yaparsın bence . Sabırla ilerleyen adam 500 testo ile 90 kg kas kütlesinde verim alırken , spora direk streoid ile başlayan 70 kg kas kütleli adam 500 testodan verim alamaz oluyor .

Sizce planim nasıl hocalarım ? 

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Degisimimi assagiya koydum .

Güncel 180 boy 76 kg20200522_020206.thumb.jpg.3af8f40235edcf57a5a57ff2b60bc290.jpg

20200529_212705.jpg

20200528_213320.jpg

20200523_031957.jpg

Screenshot_2020-04-16-18-34-06-1.png

Screenshot_2020-04-16-18-35-14.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

oguzhanarsll    10

Aman bu yaşta kendini küre odaklama en iyi şekilde antrenmanlarını yap en üst limitine ulaş 19 yaşında küre girdim girmeden önce 41 cm kollarım yüzde 9 yağ oranım çok iyi formum vardı yani üst limitine ulaşıp öyle girdiğimi düşünüyorum fakat yaş konusuda önemli bir faktör bence kür konusunda yaş limiti 25 doğal olarak çok iyi şeyler yapabilirsin o sürece kadar.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
oguzhanarsll, 37 dakika önce yazdı:

Aman bu yaşta kendini küre odaklama en iyi şekilde antrenmanlarını yap en üst limitine ulaş 19 yaşında küre girdim girmeden önce 41 cm kollarım yüzde 9 yağ oranım çok iyi formum vardı yani üst limitine ulaşıp öyle girdiğimi düşünüyorum fakat yaş konusuda önemli bir faktör bence kür konusunda yaş limiti 25 doğal olarak çok iyi şeyler yapabilirsin o sürece kadar.

kendimi şuanlik küre odaklamadim hocam dediğiniz gibi yapicam inşallah . Hedefim sabırla ilerleyip 40 45 yaşlarında +100 kg yarışmak .

Geleceğin Olympia'sı, 35 dakika önce yazdı:

Helal olsun 5 ayda özellikle kol iyi gelişmiş

Teşekkür ederim dostum . Senide uzun zamandır takip ediyorum aynı yastayiz . Bir gün inşallah aynı podyumda oluruz . Kol için bir hocam bana benchin ve barbell rowun ne kadar iyiyse o kadar güzel kolun olur demişti , ben de onu kendime kural edindim .

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gelişim başarılı bravo. Kilo vermenin yanında vücuduna sertlik de kazandırmışsın tebrikler. Natural olarak devam ettiğim bunca yıl sana önerim herkesin fikrini dinlememen. Youtube'da 10 dk'yı doldurup reklamlardan para kazanmayı hedefleyen de var doğru yanlış bilgisini paylaşan da. B. T. tek geçerim bu konuda takip edebilirsin.  18 yaşındasın 23 yaşındaki kürün hayalini 5 yıl sonrasına bırak. Vücudun bu spora karşılık veriyor. Sert idmanlar çıkarmaya, iyi beslenmeye, beslenirken de kendini bunaltmamaya özen göster. Muhtemelen zaten 5 yıl sonra 500 mg test ile kazanılan su ve kastan fazlasını kazanmış olacaksın. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
NamasteGodDamnİt, Bir saat önce yazdı:

Gelişim başarılı bravo. Kilo vermenin yanında vücuduna sertlik de kazandırmışsın tebrikler. Natural olarak devam ettiğim bunca yıl sana önerim herkesin fikrini dinlememen. Youtube'da 10 dk'yı doldurup reklamlardan para kazanmayı hedefleyen de var doğru yanlış bilgisini paylaşan da. B.T'ı tek geçerim bu konuda takip edebilirsin.  18 yaşındasın 23 yaşındaki kürün hayalini 5 yıl sonrasına bırak. Vücudun bu spora karşılık veriyor. Sert idmanlar çıkarmaya, iyi beslenmeye, beslenirken de kendini bunaltmamaya özen göster. Muhtemelen zaten 5 yıl sonra 500 mg test ile kazanılan su ve kastan fazlasını kazanmış olacaksın. 

Teşekkür ederim hocam , o kanalı takip ediyorum zaten çoğunlukla b. k. ve b.o. b. izliyorum . 18 yaşından 5 yıl sonraki kürü konuşmak olmaz ama kurduğum hayaller bana güç , motivasyon veriyor . 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
klinux    67

Küründe büyük bir hata var. Kürün başına yaşça büyümeyi eklememişsin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
klinux, 1 saat önce yazdı:

Küründe büyük bir hata var. Kürün başına yaşça büyümeyi eklememişsin.

Küre daha yıllar var hocam ya , inşallah o günleri görürüz test sonuclarimi atar sizlerden tavsiyeler alırım . Sabır çok önemli insanın hemen büyüyesi geliyor . Ama şu yaslarimda asla küre girmeyi düşünmüyorum ; şuan üstumden dişi sinek geçse libido tavan yapıyor önce gençliğimi yaşamak istiyorum , kürden sonra bu libidoyu bulamayabilirim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645

Hocalarım biliyorum küre şimdi girmeyeceğim ama seneler sonra küre girerken temiz karaciğer ve böbrek ile girmek istiyorum . Dahiliye doktoruma rica edip test yaptırmıştım şuanki durumu merak ettiğim için . Karacigerimde yaglanma var , bunun için her gün aktardan aldığım enginar kökü ve deve dikeni tohumu tuketiyorum sizin ekstra önerileriniz var mı ? Test sonucumu alta ekledim 

1590955705636-1160627216.jpg

tarihinde Asaletim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645

Güncel form 180 boy 80.6 kilo 

Deadlift 150 kg 3 tekrar 

Bench 85 kg 3 tekrar 

Squat 95 kg 5 tekrar oldu abilerim

@agfitness hocamın uyarısı üzerine halen doğal devam ediyorum . 

Vücutta bu şekilde . 

Powerlifting usulü çalışıyorum . 

Tavsiyesi olan abilerim hocalarım , tavsiyelerinizi bekliyorum .IMG20200722211422.thumb.jpg.b64b8da9ffa0f119dbdf70e19052f00f.jpg5f51586ed530f_IMG_20200711_111258(1).thumb.jpg.f9c1e0db5d80155123121eb8b117d4ba.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
agfitness, 9 saat önce yazdı:

Doğalını hiç bozmadan devam kardeşim, sadece hedefin nedir powercı mı olmak onu anlamadım neden hep böyle kısa ağır çalışmalar. Güç kazanımı için güzel ama aralara 3x12 veya 4x10 gibi hareketler de eklersen daha define bir fiziğe erişirsin zamanla. Örnek olarak hayalinde olan ulaşmak istediğin bir fizik gösterir misin merak ettim. Ona göre çalışma sistemi belirleyelim sana.

Sağlıklı sporlar...

Hocam güçlenmeden büyüyemezsin diye video gördüm youtubede ondan esinlendim biraz daha güçleneyim hipertrofi antrenmanlarına başlıcam.

21-22 yaşlarında küre başladıktan sonraki hedef vücudum bu 

unnamed.jpg

tarihinde Asaletim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Feng, 7 saat önce yazdı:

Yani bu konuda o kadar saçmalık bir arada ki..Güç idmanı yapıyorsun podyum hayali kuruyorsun. Daha kaç yaşındasın 40-45 yaşında yapacağın podyumdan bahsediyorsun kafan çok karışık ve hayaller dünyasında geziyorsun bence dostum. BB yapmak istiyorsan ona göre idman yap

Hocam bb usulü idman yapıyordum pump odaklı ama Bench 60 da kalmıştı powera geçtim 85 e çıkardım 100 ü göreyim tekrar döncem hipertrofi çalışmaya . Zaten her idman sonu güç çalıştıktan sonra 1-2 pump seti atıyorum şimdilik

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Feng, 7 saat önce yazdı:

Yani bu konuda o kadar saçmalık bir arada ki..Güç idmanı yapıyorsun podyum hayali kuruyorsun. Daha kaç yaşındasın 40-45 yaşında yapacağın podyumdan bahsediyorsun kafan çok karışık ve hayaller dünyasında geziyorsun bence dostum. BB yapmak istiyorsan ona göre idman yap

Yani şöyle antrenman sistemim 

1. Gün 

Squat 5 set güç 2 set pump 

Bench press 5 set güç 2 set pump 

Overhead press 5 set güç 1 set pump 

Dips 5xsonsuz

2. Gün 

Deadlift 5 set güç 

Barbell row 4 set güç 2 set pump 

Lat pulldown 2 set güç 3 set pump 

Rear delt raise 3 set pump 

Barbell curl 3 set pump 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
agfitness, 37 dakika önce yazdı:

@Asaletim Jeremy Buendia ne kadar hipertrofi usulü çalıştı biliyor musun. Bu adam doğru düzgün güç antrenmanına girmedi bile çünkü atletik fizikçi. Adam Klasik vücutçu gibi de çalışmıyor resmen Men's Physique kategorisinde yarışıyor. 12 den aşağı setleri yok genel olarak (şaşırtma yaptığı dönemler hariç)

Nereden biliyorsun dersen sıkı takibinde olduğum başarılı sporculardan ve zaten bu işten cidden anlayan herkes bunun 3-5 tekrarlarla olmayacağını bilir.

Şimdi sana diyebileceğim bütün çalışma sistemini bi kenara bırak uzun bir süre.

Bütün büyük kas gruplarına 4 hareket ve hepsi 3x12
Bütün küçük kas gruplarına (biceps, triceps ve calf) 3 hareket 3x12

yapıp beslenmeni güzelce ayarlaman sana gayet fark sağlayacaktır. Yaklaşık 3 ay bu şekilde hakkını vererek ilerle ve pozlarını tekrar paylaş ondan sonra da 4x10 sistemine geçeriz. Tabi uygulamak arzu edersen. Seçim senin. Senin uyguladığın sistemle ise sadece güç artışı sağlarsın ama vücut olarak hayal ettiğin vücuda sahip olman bir mucize olmadıkça mümkün değil. Spor bilime aykırı xD Güç çalışmalarıyla en fazla anabolizanlarla ve genetiğin verimliyse belki şöyle bir vücut olur en iyi ihtimalle:
Pwrbdy.png.a4424d310185760f64181c5487540f62.png
Sağlıklı sporlar...

Anladım hocam çok teşekkür ederim . Dediğiniz gibi küçük büyük her kas grubunda tükenişe gideceğim 3x12 li sisteme geçeyim o zaman . Önümüzdeki aylarda formumu günceller tekrar analiz yaparız inşallah .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
agfitness, 1 saat önce yazdı:

Bütün büyük kas gruplarına 4 hareket ve hepsi 3x12
Bütün küçük kas gruplarına (biceps, triceps ve calf) 3 hareket 3x12

Suan kullandığım sistem, sadece büyük kas grupları 4 set oluyor tek farkı o ve tavsiye ederim antrenman 1 saati geçmiyor çok verimli.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Feng, 1 saat önce yazdı:

Ne yaptigin hakkinda hicbir fikrin yok dostum bu guc programi ve guc programinda pump ne alaka 2 set pump koyunca hipertrofi de olmuyor once ne istedigini netlestir

Bugün itibari ile çift Adele splitine geçtim hocam hipertrofi calisicam 4x12 3x12 şeklinde 👌

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.