Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Önerilen İletiler

metinav    4.793
HOPBA01, 50 dakika önce yazdı:

Test sonucu bu sekil pregnly başka sansim yok gibi görünüyor onun ise yarayacağı malum klomeni kesmeyi düşünüyorum elimde 5000 lik pregnly var nasil kullanmak lazim ilk dozda 1000 düşünüyorum test sonucuna göre diger haftalar dozajı ona gore ayarlayacam nelere dikkat etmeyelim. Varikoselim var bir sıkıntı teskil eder mi @metinav  @T and dopamine excellence yorumlarınızi bekliyorum bu arada bu testte progestron cikmadi bide dht verdim yeniden bakalim eski sonuca gore artmis mi haftaya cikacak oda

Screenshot_20200704-165446.png

Aynen klomeni kesebilirsin, lh'ı arttırsada total testoyu ve diğer değerleri arttıramıyor.Testislerin bu lh uyarısına tepki vermiyor.Pregnyl ile daha iyi sonuçlar ortaya çıkacaktır.Tek ampül 5000 iü pregnyl karışımını hazırla.Tapalı şişe  (flakon) varsa kolay, ampülse o zaman steroid enjekte ettiğin şırıngaya çekmelisin.Flakonda ise insilin enjektörüyle 0,33 ml seviyesine kadar çek.Bu değer 1500 yapıyor.Eğer 1000 istiyorsan 0,20 ml seviyesine çekmelisin...

Testislerini besleyen kan damarlarında oluşan varisin, hormonel bir tarafı yok direkt.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

metinav    4.793
HOPBA01, Bir saat önce yazdı:

Metin abi pregnly tanidik birinden aldim toz kutusu normalde böyle az mi bir anormallik varmı yurt disi ürünü oldugu söylendi 

20200707_154356.jpg

20200707_154259.jpg

Valla kardeşim bu bizim eczanelerde satılanlardan değil.Ya yunan ya rusya için üretilen bir şey.İyi kötü bir şey söylemek zor.Ve tek kullanımlık ampülde bunu 2 ml bir şırıngaya çekmen lazım.Şırıngaya her seferinde yeni uç takabilmelisin.Dolapta saklanması lazım ama bunu dışarda tutuyorsun gördüğüm kadarıyla.Neyse kullan bakalım belki sorun çıkmaz :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793

Vallaha abi suyu  igneyece cektim toza karistirdim 1000 ui vurdum igne bu sekil dolapta duruyor 

20200707_172852.jpg

İyi yapmışsın :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793
HOPBA01, 59 dakika önce yazdı:

2 gun sonra test verecem yarin bir 500 luk daha vuralım mi sıkıntı olur mu her seferinde igne ucu degistirmesem cok sikinti yaratir mi

Sıkıntı olmaz vur, iğne ucu çok ince ve deriden girerken bozuluyor.İkinciye aynı enjektörü kullandığım olmadı değil, amadeğiştirrisen daha iyi olur.Dolapta muhafaza et sonra bozuk deme :)

Not: buzluğa koyma sakın B|

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793
HOPBA01, Şimdi yazdı:

2 gun sonra testte etki edip etmediği anlaşılır mi abi ilk vurdum hafif yanma oldu gecti insallah etki etmistir yarin bir 500 unite daha vurayim mi

Tabiki, peptid yapıda olduğu için çok hızlı çalışır...Yarın sen bile hissedebilirsin, doz yeterli geldiyse...Zararı olmaz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793
HOPBA01, 50 dakika önce yazdı:

Abi kusura bakma uzatiyorum ama 2ml olayini anlamadim tup içinde suyu enjektöre cekip tozun içine boşalttim sonra birlesen karisimin hepsini enjektöre cektim inşallah bir hata yapmadim

Ben başka bir yöntem tarif etmiştim, sen doğrusunu yapmışsın, sorun yok.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793
HOPBA01, 5 saat önce yazdı:

Abi bu ilac sahte gibi ya da ben bir hata yaptim hic bir etki hissetmiyorum kan tahlili verecem birazdan

:D Testten sonra belli olur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105
HOPBA01, 9 saat önce yazdı:

Abi bu ilac sahte gibi ya da ben bir hata yaptim hic bir etki hissetmiyorum kan tahlili verecem birazdan

sen dht testi vermiştin aanırım kaç günde çıkıypr sonuç ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

bu arada choriomon al eczaneden 5.000 lik 52 lira. onu hazırlamadan önce soğuk tutman gerekmiyor pregnly gibi ,rahat rahat alıp gidersin. eczanelerdw var 1-2 gezsen yeter. eczanede aynı fiyata varken ne olduğu belirsiz ilaç gereksiz risk olabilir.

tarihinde Efeedd tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

Şehirden şehire değişiyor heralde, çalıştıkları depoya göre falan mı olur bilmiyorum bu işleri @metinav abimiz bilir :D Ben burda yürürken ilk çıkan eczaneye girdimi yarın 12 de gel al diyorlar direk, yakın zamanda aldım çokta olmadı.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793
HOPBA01, 2 saat önce yazdı:

Dostum 10 eczaneye sordum iki side yok

Eczanenin elinde olmayabilir.Diyeceksin ki depoda var mi ? Sistemden bakicaklar varsa getirtecek...Ben devamli bu sekilde aliyorum.Eczanenin hazir elinde olmayabilir.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105
metinav, 1 dakika önce yazdı:

Eczanenin elinde olmayabilir.Diyeceksin ki depoda var mi ? Sistemden bakicaklar varsa getirtecek...Ben devamli bu sekilde aliyorum.Eczanenin hazir elinde olmayabilir.

Aynen bende hiç eczacı direk çıkarıp vermedi depoda var yarın gelir alabilirsiniz diyorlardı hep o şekil en temizi.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793
Efeedd, Bir saat önce yazdı:

Şehirden şehire değişiyor heralde, çalıştıkları depoya göre falan mı olur bilmiyorum bu işleri @metinav abimiz bilir :D Ben burda yürürken ilk çıkan eczaneye girdimi yarın 12 de gel al diyorlar direk, yakın zamanda aldım çokta olmadı.

Depodan getirtiyorlar ondan...4-5 adet ana depo var farkli firmalarin.Her depo hangi eczaneyi bağlarsa onunla calisiyor.Evzanelerin bir cogu gitmeyen ilaci alip koymuyor para gitmesin diye.İstek üzerine getirtiyorlar.Veya buyuk hastanelerin yanindaki eczanelere bakicaksiniz.Bir ihtimal ellerinde bulunabilir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793
HOPBA01, 1 dakika önce yazdı:

Abi depo dada yok. Diyor adam direk bayadir gelmiyor diyor büyük ihtimal kazik yedik gecmis olsun

Baska depoda vardir, Onun haberi yok yada bilincsiz acemi.Hani test sonucu cikmadi mi ?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793

E nabiza düşmedi abi serbest t de ekledim bu sefer bu arada bu sabah gene vurdum yol da giderken bayilcak gibi oldum ağzımin icinde garip bir tat var saldirganlik hissediyordum 😁 

Bu gidişle hepsini vuracan çalışmıyor diye :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

Kardeşim bak şimdi sana anlamak için 2 yol :) testislerine baktın mı bu ilaç akşamına etki ediyor. testisler aşşağı indiyse çalışmıştır. Aynıysa dozu bir nebze daha arttırabilirsin, ezbere iş yapmamak lazım. Mesela ben vurdum vurdum olmadı , 2.000 den aşşağı işlemiyordu bana :) 2.000 lik vurdum indi aşşağı testisler büyüdü akşamına. 

Haaa birde 2. yol, bana bunu kimse söylemedi kendim fark ettim , ilacı vurduktan sonra akşama falan ya da ertesi gün bi mast yap. Sperm miktarı acayip artıyor. Ben 2. iğneden sonra bi mast yaptım,  tek sifon yetmedi 2 sifonla gitti hahahs :D şaka biryana bu 2 olayı gözlemle

tarihinde Efeedd tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793
HOPBA01, 3 saat önce yazdı:

Abi ilac calisyor da bundan sonra ne yapacam lh falan ucmus 😂

Screenshot_20200709-065309.png

Bir şey yapmican, düzenli kullanican.Testislerin dokularını onarana kadar, baskiya devam...Bu östrojen degeriyle libidon düsük olur.Arimidexle müdahale edebilirsin, yada böyle dogal seviyesiyle devam et.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793
HOPBA01, 1 saat önce yazdı:

Abi bugün baktim 2500 ünite vurmusum dozaj olarak haftada 2×250 olarakb devam edeyim mi lh bayagi yükselmiş proviron ekleyem mi 12.5 zaten 10 gun isim var calisacam 10 gun. Test veremicem arimdex allacak. Para yok 😂

:D

Haftalık 250-500 iü kullanırsan Aİ gerekmez, proviron çok faydalı olmaz..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793
HOPBA01, 1 dakika önce yazdı:

Tamam bu haftayi bitiriyorum sakal falan cok az seyrek biraz artmasini istiyorum acikcasi proviron etki eder mi bilmiyom suan icin ses tonum kalinlasti ruhsal yapıp degisti gibi hissediyordum baska tavsiyen var mi abi bu arada 1×500 veya 2×250 fark eder mi haftada 500 yeterli olur mu 

Yeterli olup olmadığını bilmem mümkün değil.Vucudunun verdiği tepkileri bilemem.Testis faaliyeti için trt yapanların kullandığı doz bu.Senin amacın E2 seviyeni yükseltmek ve testisinin gerekli tepkiyi vermesini sağlamak.Bu hafta 500 iü kullan haftaya test yaptırdığında yetip yetmediğini daha net söylemek mümkün olabilir.

Pregnyl yarı ömrü kısa onun için 2*1 şeklinde kullanman daha iyi olur tek seferden...

Kıl tüy ve erkeksilik istiyorsan sustanon kürü yapabilirsin :) 

Proviron mood yönünden iyi gelebilir, ama diğer şeyler için uzun süreler ve yüksek dozlar kullanım lazım.Dhea da kıllanma yapıyor aklında olsun...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HOPBA01, 9 saat önce yazdı:

Merhabalar tekrardan, tuhaf bazi durumlar var test sonucunda normalde hcg kullanirken lh vs fsh sifirlanir hpta icin baskilayici oldugu icin ama sende lh 20 cikmis

1. Hcg yi clomid ile birlikte mi aldin veya clomidi kac gundur almiyorsun?

2.E2 ideal degerlerden bi 10-15 puan kadar yuksek cikmis hcgyi ne siklikla kac iu kullandin?

3. 680 testosteron ve 48 e2 ile nasil hissediyorsun libido enerji ruh hali durumun nasil?

4. Cholesterolun olmasi gerekenden biraz dusuk yumurta sarisi ve kirmizi et tuketimini biraz arttir 170-200 arasi daha makul cok yuksek olmasi uzun vadede damar tikanikligi kalp krizi durumlarina sebep olabiliyor fakat dusuklugude yanetkiler yapabiliyor statin kullananlar ciddi cinsel sorunlar yasamakta mesela.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793
HOPBA01, 56 dakika önce yazdı:

@metinav abi hcg de fsh lh duser mi ilac sahte mi anlamadım sende bir sey söylemedin ama sahte olsa söylerdin kafam karisti

Hipofiz elektrik anahtarı gibi çalışmıyor ki anında düşsün kapansın :)

Ayrıca bu değer kanında bulunan hormon seviyelerine ait anlık bir veri.Hcg zaten sentetik "lh" hormonu.Dolayısıyla vurduğunda belli bir zaman sonra kanındaki lh artacaktır.Sendeki olan bu durum gayet normal ve belli bir seviye etki etmiş görünüyor.Hcg dozuna 1500 iü şeklinde devam edersen hipofizin kapanır.Onun için haftalık 250-500 iü arası al ki hipofiz hormonlarını hepten kapatmasın.Doz ayarlaması yapılabilir ama bunu sonuçlara göre bilebiliriz.Senin beklentin E2 seviyenin yükselmesiydi ve gördüğün gibi yükselmiş :)

tarihinde metinav tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.793
HOPBA01, 57 dakika önce yazdı:

Lh bundan önceki testte 15 di 20 seviyesine  yükselmiş  abi benim amacim sistemi düzeltmek e2 testo falan hepsi dengede zaten söylediğin gibi kafamı kurcaladi bu is yarın 10 gun araliksiz bir ise baslayacam hic vaktim olmayacak test icin pzts 250 persembe 250 vurmayi düşünüyordum ilac bana zarar vermesin gözlerimdede hassasiyet hissediyordum hipofizden dolayi ilac calisiyor mu anlamadim bu arada 100 e yakin eczane aradim 2 tanedinde cromiron buldum sadece oda pregnly yerini tutar mı es deger oldugu söyleniyor ama kafam gene allak bullak

Aynen esdegeridir.Kafani rahat birak, klomende ayni hcg gibi bir ilac, fakat zayiftir.Hcg bu konuda en baskin ve güclü ilactir.Hipofizle isi yoktur direkt testise etki eder.Klomen hipofiz üzerinden etki eder.Steroid gibi algilama hcg yi, uygun dozlarda sıkıntı olmaz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

Libidon nasıl teston yükselince yerine geldi mi ya da seks hayatın düzeldi mi ?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HOPBA01, 3 saat önce yazdı:

Ben de tam tersi.  biliyorum hcg sahte mi o zaman? Lh fsh yükselmez mi klomeni 4-5 gun kesmistim hcg ile birlikte kullanmadim ses tonum. Kalınlasti agrasiflestim bana bir degisik özgüven geldi libido e2 kaynaklı gene eskisi  gibi yüksek bazen bayilacak gibi oluyorum tansiyon dan olabilir ama kafa mi karistiran sey hcg. Benim bildim lh fsh e2 artar 1000+1500=2500 ünite aldim

Dedigim gibi hcg zamanla lhyi 0 lar, sadece hcg ile devam et pazartesi carsamba cuma 400iu kullan clomidi tamamen kes ve bir daha kullanma. Ses kalinlasmasi ozguven agresyon testosteronun ve kismen e2 yukselmesiyle gerceklesti fakat e2in libido icin asiri yuksek ayni zamanda yuksek e2 tansiyon yukselmesinede sebep olur bayilacak gibi olman yuksek  ihtimalle bundan kaynaklaniyor. Bir diger konu surekli doz degisimi yapman ilk basta daha dusuk dozlarla kullan demistim ama 1000 ve ardindan 1500iu vurmussun bu dozlari cocuk tedavisi amacli bu kadar yuksek kullaniyorlar. Testosteronu yukseltmek icin hcg dusuk baslanip ihtiyac duyulursa yukseltilir. 2 hafta boyunca haftada 3x 400iu kullan duruma bak etki alamadiysan 500e daha sonra 600e gec. Clomid yarilanma omru uzun bir ilac 28 gune kadar doping testlerinde izlerine rastlanabiliyor hala kandan cikmadi buyuk ihtimalle. Verdigim ornegi unutma sadece benim gordugum 2 kisi birisi gunluk 160iu civari aliyordu ve testosterone'u 900 civarindaydi digeri ise haftada 3x 400iu ile 1000ng uzerindeydi.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HOPBA01, 2 saat önce yazdı:

HaklıSın psikolojik olarak ise yaramiyor diye aceleci davranip yüksek doz vurdum lh yüksek e2 yuksek  3×400 daha da sıkıntılı duruma sokabilir mi 2×250 az mi gelir lh yüksek daha da yükselir diye korkuyorum ilacin sahte olma ihtimali var  mi eczane ürünü degil 10 gun test veremicem isim geregi bu arada yorumun icin teşekkürler 

Kesinlikle 2x 250iu yeterli bir doz degil o dozu trt tedavisindekiler testisleri aktif tutmak icin kullaniyorlar ki bu kisiler zaten disaridan testosteronu aliyorlar yani hcgyi testosteron artsin diye kullanmiyorlar. Hcg lhyi yukseltmez lhnin yuksek cikmis olmasinin sebebi clomid dozunun fazla gelmesi ayrica henuz kandan da cikmadigi icin lh yuksek cikmis. 3x400iu en olmasi gereken dozlardan birisi, hcg sahtemidir bilemiyorum eczane urunu olmasina dikkat et bir dahaki sefere ama kullanim boyunca uzerinde yaptigi etkilerden anlarsin sivilcelenme asiri sinir libido artisi gibi seylerden. Her doza istikrarli sekilde 2-3 hafta sabir gostermen gerek sik sik doz degistirirsen hangi dozdan fayda gordugunu anlayamazsin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: mahobaba
      Herkese merhaba Definasyon küründeyim 
      testesteron P 300 mg 
      masteron 300 mg 
      bugün Kürümün  7. günü aşağıya bugün verdiğim kan testini sonuçlarını ekliyorum lütfen yorum yapar mısınız değerlerim nasıl kür içerisinde şu ana kadar hiçbir yan etki görmedim sadece biraz halsizliğim var bazen oluyor o kadar 

Herkese merhaba kürde ilk günüm testo p 300 mg 
      masteron p 300 mg öğlen vurdum sonra spora gittim ama sporda baya baya yoruldum haddi hesabı yok bütün enerjim neredeyse bitti neyse eve geldim ve fark ettim ki ereksiyon sorunum var hiç kıpırdamıyor bile acaba yorgun olduğum için mi yani bilmiyorum daha ilk gün vuralı belki 4 saat felan olmuştur sebebi nedir yani 3 veya 4.gün olsa tamam ama yok ilk günüm daha 
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Kür içeriğim: 
      testosteron propionate 300mg masteron 300mg Kişisel özelliklerim:
      boy 174 kilo 100 spor geçmişi 2 yıl Beslenmem şu şekil olacak :
      500 gr pirinç pilavı  6 tam yumurta. 9 yumurta beyazı haşlama  5 litre su  Ara öğünlerde patates veya meyve  400 gram tavuk göğsü  Bol bol yeşillik  Sorularım:
      Bu besinler günün 8 öğününe bölünerek tüketilecek sizce fazla mı? Bu beslenme yoksa protein ağırlıklı bir beslenme olduğu için normal mi? Tüm cevaplar için teşekkürler.
    • Yazan: kaaneth
      Merhaba değerli hocalarım.
      İlk 2 ay only iran testo 250 mg, sonraki 2 ay sustanon 500mg, sonraki 2 ay da 200 rimo, 500 iran testo ile bir kür yaptım. En son enjeksiyonumu 1 hafta önce 250 mg şeklinde yaptım. Kan testlerim aşağıdaki şekilde.
      Ostrojen ve prolaktin için yapmam gereken ne var? Cruise ya da trt yapmam gereken bir durum var mı? Kür içerisinde kalıp kalmamak konusunda kararsızım fsh lh değerlerim bana ne söylüyor yardımcı olursanız sevinirim.
      Yaş 21 1.80 78-80kg 1,5 yıl spor geçmişi    
    • Yazan: serefsimsek
      Herkese merhabalar,
      15 Haftalık Bolde, Testo ve Anadrol kürü için daha önce PCT hakkında konu açmıştım. PCT bittikten 1,5 ay sonra yaptırmış olduğum kan tahlilim:

22 Temmuz son Testo yu vurunduktan sonra kan tahlili ve akabinde 12 Ağustos'ta iki gün ara ile 1600iu Choriomon tedavisine ve 25 Ağustos'ta 1 aylık Pct tedavisine başladım. Şu şekilde; 
      1-5 gün 100mg Klomifen ,40mg Tamoxifen  5-10 gün 100mg Klomifen, 30mg Tamoxifen 10-20 gün 50mg Klomifen, 20mg Tamoxifen 20-30 gün 50mg Klomifen, 10mg Tamoxifen buna ek olarak Pct ile birlikte günde 3 tablet Tribulus(sabah/öğle/akşam), 1 kaşık harnup pekmezi, Vitamin C, Omega 3 ve yatmadan önce en az 45mg Çinko ve yeterli miktarda magnezyum almaya dikkat ettim. Hala almaya devam etmekteyim bu arada..
      Bana göre sonuçlar pek iç açıcı gelmedi onun için siz değerli hocalarımın yorumlarını da almak için sizinle paylaşmak istedim. Bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Mesela FSH yükseltmek için tekrar kısa süreli Pct yapmama gerek var mı? veya müdahale için Cabaser ve AI gibi ek ilavelere bir an önce başlamalı mıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim.  Kıyaslamak amaçlı kürden önce vermiş olduğum kan tahlilinide atıyorum.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.