Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Meali

Testo enanthane propionate cypionate

Önerilen İletiler

Meali    7

Bu 3 tür arasında ne gibi farklar var hangisi hangi kürde daha iyi sonuç verir

tarihinde Meali tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

zubonk    288

Hepsi aynı sonucu verir. Tümü de su tutar. Su tutma olayı estere değil doza bağlıdır. Tek fark yarılanma süreleriyle ilgili. 

Testosteron Enanthate 10.5 gün

Testosteron Cypionate 12 gün

Testosteron Propionate 4.5 gün

Yapılacak olan kürün içeriğine göre, esterler de göz önüne alınarak kombin yapılabilir. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    410
Meali, 28 dakika önce yazdı:

Biyerde okumuştum yanlış doğru bilmiyorum  Cypionate su tutmuyordu yada propionate

Cypionate hakkında öyle söylentiler var ama hiç kullanmadım propionate yarışma donemlerine yakın ve define zamanlarına tercih ediliyor yarılanma ömrü kısa olduğu için.Su tutmuyor denilince onada çok inanmıyorum enanthate %90 tutuyorsa digerleri %30-40 gibidir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.590
Meali, 5 saat önce yazdı:

Biyerde okumuştum yanlış doğru bilmiyorum  Cypionate su tutmuyordu yada propionate

Propionat su tutumu en az olan testodur.Su tutumu testonun kanda ve dokularda kalma süresiyle orantılıdır.Ne kadar uzun süre kalırsa ve ne kadar çok östrojene dönüşürse o kadar çok su tutar.Kısa esterler onun için su tutulmasını çok fazla arttırmazlar.Diğerlerini kullanırken de östrojen seviyelerini düşük tutarsan aynı şekilde su tutumu minimum gerçekleşir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
metinav, 10 saat önce yazdı:

Propionat su tutumu en az olan testodur.Su tutumu testonun kanda ve dokularda kalma süresiyle orantılıdır.Ne kadar uzun süre kalırsa ve ne kadar çok östrojene dönüşürse o kadar çok su tutar.Kısa esterler onun için su tutulmasını çok fazla arttırmazlar.Diğerlerini kullanırken de östrojen seviyelerini düşük tutarsan aynı şekilde su tutumu minimum gerçekleşir.

Bahsedilen kanda ve dokularda kalma süresi, kullanıma bağlı olarak tüm esterlerde aynı kapıya çıkar. Şöyle ki; Enanthate 10.5 gün aktifse, propionate 4 gün ve nasıl ki enanthate esterini haftada 1 enjeksiyon yaparak aktiflik süresini stabil kılıyorsan, propionate da her gün veya günaşırı enjeksiyon ile kanda stabil kılınır. Su tutumu tüm esterlerde doğru enjeksiyon sıklıkları göz önüne alındığında aynıdır. Eğer ki propionat kullanan bir kişi 3-4 günde bir enjeksiyon yapsaydı o zaman kandaki aktiflik ve su tutumu farklı olabilirdi. Tamamen dozaj ile bağlantılıdır. Hem yüksek dozların daha fazla aromatize olma eğilimi hem de sentetik testosteronun kimyası gereği su tutması sebebiyle esterler arası su tutumu konusunda dozajlama haricinde dramatik bir fark görmek mümkün değil. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.590
zubonk, 7 saat önce yazdı:

Bahsedilen kanda ve dokularda kalma süresi, kullanıma bağlı olarak tüm esterlerde aynı kapıya çıkar. Şöyle ki; Enanthate 10.5 gün aktifse, propionate 4 gün ve nasıl ki enanthate esterini haftada 1 enjeksiyon yaparak aktiflik süresini stabil kılıyorsan, propionate da her gün veya günaşırı enjeksiyon ile kanda stabil kılınır. Su tutumu tüm esterlerde doğru enjeksiyon sıklıkları göz önüne alındığında aynıdır. Eğer ki propionat kullanan bir kişi 3-4 günde bir enjeksiyon yapsaydı o zaman kandaki aktiflik ve su tutumu farklı olabilirdi. Tamamen dozaj ile bağlantılıdır. Hem yüksek dozların daha fazla aromatize olma eğilimi hem de sentetik testosteronun kimyası gereği su tutması sebebiyle esterler arası su tutumu konusunda dozajlama haricinde dramatik bir fark görmek mümkün değil. 

Dalgalanmanın önüne gecebilmek mümkün degil.En fazla azaltilabilir.Kisa ester testo yarilanma süresi kisa olmasindan hizli bir sekilde yukselir ve düser.İkinci dozu vursan bile kandaki degisimi sabitlemek mumkun degil.Kisa ester testonun dokulara dagilimi daha hizli olmaktadir.Ester yağ zincirlerinden olustugundan bunun parcalanmasi zaman alir.Ne kadar uzarsa o kadar fazla östrojene aromatize olma miktari artar.Kisa ester testonun östrojene dönüşümü daha azdir.Östrojen dönüşümü yavas oldugundan dönüsemeden dokulardaki testo harcanir.Dht ye daha fazla cevrilir.Dht  kortizol üzerinden su tutumunu azaltir Dht fazlaligi demek shbg nin azalmasi demek, dolayisiyla östrojenin boşta kalmasi dokulara yeterince tasinamamasi demek...Denemesi bedava :) Testo prop, testo enantat ve testo depo- deconat esterlerini yarilanma sürelerine göre ayri ayri deneyebilirsiniz.Daha farkli yan mekanizmalar da söz konusu...Testonun cok fazla alinmasi durumunda su tutumu esterlere bagimli olmaktan cikar.Bu noktada sana katiliyorum.Cunku ister dht ister östrojen olsun vucudun belli bir işleme cevirme kapasitesi var.Bunun üzerine cikildiğinda ister istemez su tutulur...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
metinav, 6 saat önce yazdı:

Dalgalanmanın önüne gecebilmek mümkün degil.En fazla azaltilabilir.Kisa ester testo yarilanma süresi kisa olmasindan hizli bir sekilde yukselir ve düser.İkinci dozu vursan bile kandaki degisimi sabitlemek mumkun degil.Kisa ester testonun dokulara dagilimi daha hizli olmaktadir.Ester yağ zincirlerinden olustugundan bunun parcalanmasi zaman alir.Ne kadar uzarsa o kadar fazla östrojene aromatize olma miktari artar.Kisa ester testonun östrojene dönüşümü daha azdir.Östrojen dönüşümü yavas oldugundan dönüsemeden dokulardaki testo harcanir.Dht ye daha fazla cevrilir.Dht  kortizol üzerinden su tutumunu azaltir Dht fazlaligi demek shbg nin azalmasi demek, dolayisiyla östrojenin boşta kalmasi dokulara yeterince tasinamamasi demek...Denemesi bedava :) Testo prop, testo enantat ve testo depo- deconat esterlerini yarilanma sürelerine göre ayri ayri deneyebilirsiniz.Daha farkli yan mekanizmalar da söz konusu...Testonun cok fazla alinmasi durumunda su tutumu esterlere bagimli olmaktan cikar.Bu noktada sana katiliyorum.Cunku ister dht ister östrojen olsun vucudun belli bir işleme cevirme kapasitesi var.Bunun üzerine cikildiğinda ister istemez su tutulur...

Hiçbir ilacın kanda her daim peak seviye de olması beklenilemez zaten. Ama bu doğru orantılı; nasıl ki testosteron enanthate 10.5 gün de yarılanıyor ve 1 hafta civarında kanda peak seviyelere yükselip devamında düşüşe geçiyorsa, aynı şekilde propionate esteri de 3-4 günde yarılanır ve ilk enjeksiyon sonrası veya ikinci gün kanda peak olup devamında aşağı doğru ivme gösterir. Propionate'ın her günden oluşan enjeksiyon sıklığı ile Enanthate'ın haftalık tek veya çift enjeksiyon sıklığı aynı sonucu verir. Dalgalanma denilen şey; mix ilaçların kullanımı ile kanda eksantrik olayların yaşanmasıdır. Örnek olarak sustanon, içerisindeki 4 farklı testosteron esterlerinden biri de kısa ester propionatedir. Genel de sustanon kullanımlarında yapılan hatalardan biri ile propionate esterinden yeterli verim alınamaması sonucunu doğurmaktadır. Hata ise haftada bir veya iki kez uygulanmasıdır. Sustanon da testosteron dalgalanmasının önüne geçilmesi için haftalık alınacak olan miktar bölünerek 2 maks 3 gün de bir enjeksiyon yapılmalıdır. Testosteronun DHT dönüşme miktarı alınan testosteron dozuna ve E2 kontrolüne bağlıdır. Kısa ester daha fazla dönüşür yada kısa ester uzunu gibi aromatize olmaz diye bir farmakoloji yok. Kısa esterlerin daha az aromatize olmasını tek bir neden anlamlandırabilir o da kısa esterlerin dozunun uzun esterlere göre daha az alınması, çoğu kişi haftalık 750mg testosteron enanthate alırken, haftalık 750mg propionate almıyor. Böylelikle kısa ester ile daha az su tutulduğu sanılıyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.590
zubonk, 5 saat önce yazdı:

Hiçbir ilacın kanda her daim peak seviye de olması beklenilemez zaten. Ama bu doğru orantılı; nasıl ki testosteron enanthate 10.5 gün de yarılanıyor ve 1 hafta civarında kanda peak seviyelere yükselip devamında düşüşe geçiyorsa, aynı şekilde propionate esteri de 3-4 günde yarılanır ve ilk enjeksiyon sonrası veya ikinci gün kanda peak olup devamında aşağı doğru ivme gösterir. Propionate'ın her günden oluşan enjeksiyon sıklığı ile Enanthate'ın haftalık tek veya çift enjeksiyon sıklığı aynı sonucu verir. Dalgalanma denilen şey; mix ilaçların kullanımı ile kanda eksantrik olayların yaşanmasıdır. Örnek olarak sustanon, içerisindeki 4 farklı testosteron esterlerinden biri de kısa ester propionatedir. Genel de sustanon kullanımlarında yapılan hatalardan biri ile propionate esterinden yeterli verim alınamaması sonucunu doğurmaktadır. Hata ise haftada bir veya iki kez uygulanmasıdır. Sustanon da testosteron dalgalanmasının önüne geçilmesi için haftalık alınacak olan miktar bölünerek 2 gün de bir enjeksiyon yapılmalıdır. Testosteronun DHT dönüşme miktarı alınan testosteron dozuna ve E2 kontrolüne bağlıdır. Kısa ester daha fazla dönüşür yada kısa ester uzunu gibi aromatize olmaz diye bir farmakoloji yok. Kısa esterlerin daha az aromatize olmasını tek bir neden anlamlandırabilir o da kısa esterlerin dozunun uzun esterlere göre daha az alınması, çoğu kişi haftalık 750mg testosteron enanthate alırken, haftalık 750mg propionate almıyor. Böylelikle kısa ester ile daha az su tutulduğu sanılıyor. 

Farmakoloji ne kadar biliyorsun.Yok demek iddiali ve akintiya karsi kürek cekiyorsun.Burada olay esterlerin dagilim hizinda ve östrojenin aromatizasyon sürecinin kisa esterlerde tamamlanamamasinda.Propionatla enantat veya diger esterler ayni dozda testo ihtiva etmiyor.Benim haftalik 700 mg testo prop kullandigim kürler oldu.Suan tam oranlari aklimda degil, ama propionatin testo orani hepsinden fazla...Bence arastir iyice bir daha...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
metinav, 8 saat önce yazdı:

Farmakoloji ne kadar biliyorsun.Yok demek iddiali ve akintiya karsi kürek cekiyorsun.Burada olay esterlerin dagilim hizinda ve östrojenin aromatizasyon sürecinin kisa esterlerde tamamlanamamasinda.Propionatla enantat veya diger esterler ayni dozda testo ihtiva etmiyor.Benim haftalik 700 mg testo prop kullandigim kürler oldu.Suan tam oranlari aklimda degil, ama propionatin testo orani hepsinden fazla...Bence arastir iyice bir daha...

500mg testosteron enanthate ile 500mg testosteron propionate'ın vücuttaki dozu aynıdır. 500mg enanthate dozu için 400mg propionate yada 400mg propionate dozu için 500mg testosteron enathate alınmalı denilemez. Sadece kısa ester daha hızlı etki eder ve kandaki peak etkisi uzun estere göre daha fazla olur. Örnek olarak kısa esterler de libido artışının daha fazla olmasının sebebi de budur. Aksine aromatizasyon, kısa esterin peak etkileri sebebiyle uzun estere göre daha kolay ve kontrol edilmesi daha zor olur. Farmakolojiyi ne kadar bildiğim değil burada bahsedilen konunun farmakoloji de ki ve insan vücudundaki yeri önemli. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.590
zubonk, 1 saat önce yazdı:

500mg testosteron enanthate ile 500mg testosteron propionate'ın vücuttaki dozu aynıdır. 500mg enanthate dozu için 400mg propionate yada 400mg propionate dozu için 500mg testosteron enathate alınmalı denilemez. Sadece kısa ester daha hızlı etki eder ve kandaki peak etkisi uzun estere göre daha fazla olur. Örnek olarak kısa esterler de libido artışının daha fazla olmasının sebebi de budur. Aksine aromatizasyon, kısa esterin peak etkileri sebebiyle uzun estere göre daha kolay ve kontrol edilmesi daha zor olur. Farmakolojiyi ne kadar bildiğim değil burada bahsedilen konunun farmakoloji de ki ve insan vücudundaki yeri önemli. 

Kardeşim hala inatla uzatıyorsun konuyu.Bilmediğin şeyleri öğren kuru kuru savunmanın anlamı yok.Ertuğ gibi eski köye yeni adet çıkarıp meşhur mu olmaya çalışıyorsun :)

Esterleri yapan insanların aklı yok muydu bu kadar farklı çeşit üretildi.Eğer hepsi aynıysa ve aynı özellikleri sergiliyorsa ?

Bir daha söylüyorum uzun esterler (testo enantat 7 karbon zincirli yağ asidi, cyopionat 8 karbon zincirli yağ asidi) vucutta daha yavaş ve uzun sürede düşük dozda çözünürler.Bir çok kimyasal işlemden dolayı zaman uzar...Dolayısıyla tek yağ zincirine sahip propionatın, oluşturmadığı fayda ve zararlara neden olurlar.Hepsi aynı testo olmasına rağmen ester olayından dolayı farklı etkiler oluştururlar.Farmakoloji büyük ve tıbbın en zor anlaşılan konusudur.Vucuttaki tüm mekanizmaları bilmenin yanında, ilaçların bu mekanizmalara nasıl ne kadar ne oranda tesir ettiğini ve yan etki oluşturduğunu bilmek gerekir.Neyse konu farklı.

Senin için internette araştırıp buldum, esterlere göre vucuttaki emilim oranlarını.Yok demekle yok olmaz önce biraz araştıralim...

Testosterone Absorption by Formulation
100 mg of injectable as: Approximate Free Equivalent
Testosterone Propionate 83 mg
Testosterone Enanthate 72 mg
Testosterone Cypionate 70 mg
Testosterone Undecanoate 63 mg
  • Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
metinav, 24 dakika önce yazdı:

Kardeşim hala inatla uzatıyorsun konuyu.Bilmediğin şeyleri öğren kuru kuru savunmanın anlamı yok.Ertuğ gibi eski köye yeni adet çıkarıp meşhur mu olmaya çalışıyorsun :)

Esterleri yapan insanların aklı yok muydu bu kadar farklı çeşit üretildi.Eğer hepsi aynıysa ve aynı özellikleri sergiliyorsa ?

Bir daha söylüyorum uzun esterler (testo enantat 7 karbon zincirli yağ asidi, cyopionat 8 karbon zincirli yağ asidi) vucutta daha yavaş ve uzun sürede düşük dozda çözünürler.Bir çok kimyasal işlemden dolayı zaman uzar...Dolayısıyla tek yağ zincirine sahip propionatın, oluşturmadığı fayda ve zararlara neden olurlar.Hepsi aynı testo olmasına rağmen ester olayından dolayı farklı etkiler oluştururlar.Farmakoloji büyük ve tıbbın en zor anlaşılan konusudur.Vucuttaki tüm mekanizmaları bilmenin yanında, ilaçların bu mekanizmalara nasıl ne kadar ne oranda tesir ettiğini ve yan etki oluşturduğunu bilmek gerekir.Neyse konu farklı.

Senin için internette araştırıp buldum, esterlere göre vucuttaki emilim oranlarını.Yok demekle yok olmaz önce biraz araştıralim...

Testosterone Absorption by Formulation
100 mg of injectable as: Approximate Free Equivalent
Testosterone Propionate 83 mg
Testosterone Enanthate 72 mg
Testosterone Cypionate 70 mg
Testosterone Undecanoate 63 mg

Ne bilmediğim konuda söz sahibi oluyorum ne de kuru kuru sallıyorum. Burada bana emilim tablosu paylaşmana gerek yok size diğer postlarımda ne diyorum ben, alınan doz aynıdır diyorum. Fakat emilim, atılım ve kandaki etkileri farklıdır ki bu sebepten ester vardır. Bu ilaçlar sadece BB için değil, tıpta kullanılan ilaçlar. Tıptaki kullanımları çok farklı. BB açısından esterlerin kişiye katacağı etki açısından + ve - aşağı yukarı aynıdır. Yan etki konusunda da aynı HCG nin nasıl ki tek seferde yüksek dozlar da örnek 5000 iu kullanımı ile yüksek miktarda testosteron ile doğrudan ilişkili aromatizasyon yapıyorsa aynı şekilde kanda peak yapımı seviyesine bağlı olarak her türlü testosteron türevide doğru orantılı aromatize yapar. Ek olarak bilindiği gibi 5000iu luk HCG dozları önceden sık önerilen doğru olarak gösterilen bir kullanımdı. Propionate'yi kısa ömrü sebebiyle her gün veya günaşırı enjeksiyonlarla kandaki etkinliğini düşürmeden kandaki seviyeler sürekli şoklanır. Aslında doğru noktaya değiniyorsun fakat çelişiyorsun. Bu esterler BB de kürün içeriğine göre belirlenir, diğer ilaçlarla ester uyumu gibi. Az veya çok su tutumu için ester değiştirilmemeli. Anabolik etki tabii ki de uzun esterlerde daha fazladır süreklilik ve stabillik konusu sebebiyle fakat sizin burada bahsettiğiniz olay su tutumu ve aromatizelik değerlendirmesi. Nasıl ki yüksek testosteronun aromatize olma olasılığı daha fazla ise propionate'ın kendinizinde savunduğu "daha fazla testo" aslında peakleri sebebiyle aromatize daha efektif olabilir. Ben burada ne ünlü olmaya çalışıyorum ne de tabiri caizse sidik yarıştırıyorum. Burada bilgimi ve birikimimi aktarmaya çalışıyorum. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ferhat82    447

Sayenizde testolar hakkında çok iyi bilgilendirme ediniyoruz takipteyim üstatlar teşekkürler 😂 birde sustanonu tartişsaniz keşke ne güzel olurdu bizim için 😂😂

tarihinde Ferhat82 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    287

Valla bu tartışmayı okudukça aydınlanıyorum. 😁 Teşekkürler üstadlar. Sayenizde ufkumuz genişliyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merkar    132

arkadaşlar her esterin kendine ait bir ağırlığı vardır. 100mg testosteron enanthate ile 100mg testosteron propiante aynı miktarda testosteron ihtiva etmez.

misal; sustanon 250mg ampül toplamda 250mg testosteron değil, 176mg testosteron ihtiva eder. neden; geri kalan ağırlık moleküle bağlanan ester ağırlıdır.

bu bütün esterler için aynı şekildedir. bir tek süspansiyon için durum farklıdır çünkü ester eklenmemiştir. ha aradaki farklar atla  deve midir, değildir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meali    7

100mg da daha çok testosteron içermesi markadan markaya değişim gösteriyormu yoksa sabit mi tüm markalarda 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
Meali, 2 saat önce yazdı:

100mg da daha çok testosteron içermesi markadan markaya değişim gösteriyormu yoksa sabit mi tüm markalarda 

Marka değil ester farkları söz konusu. Olay 100 mg da daha çok testosteron içermesi değil; estere göre ilacın kandaki yoğunluğu, peak etkinlikleri denilebilir. Emin olun 10-15 birimlik farkı hissedemezsiniz bile ve bu denli ufak birimler, su tutumu konusunda da dramatik farklılıklar yaratmayacaktır.

Marka mevzusu apayrı bir konu, UGL olanların çoğunun içeriğinden emin olamazsınız. Özellikle ülkemizdeki yerli markalar göz önüne alındığında içerik üreten kişinin keyfindedir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.590
merkar, 22.06.2019 - 18:42 yazdı:

arkadaşlar her esterin kendine ait bir ağırlığı vardır. 100mg testosteron enanthate ile 100mg testosteron propiante aynı miktarda testosteron ihtiva etmez.

misal; sustanon 250mg ampül toplamda 250mg testosteron değil, 176mg testosteron ihtiva eder. neden; geri kalan ağırlık moleküle bağlanan ester ağırlıdır.

bu bütün esterler için aynı şekildedir. bir tek süspansiyon için durum farklıdır çünkü ester eklenmemiştir. ha aradaki farklar atla  deve midir, değildir.

Bir çok kişi şunu kavrayamiyor.Mesele aradaki 15 mg farkda degil.Uzun esterli testonun karbon bagini koparmak icin vucut bir dizi işlem gerceklestiriyor.Bu da zamanla salinima sebep oluyor.Fakat bağdan kopan testonun miktari uzun esterlerde az oluyor.Kisa ester oldugunda hizli olmasinin yaninda daha yuksek doz testo kanda serbest kaliyor.Birinde bir birim testo yagdan ayrilirken, digerinde 2-3 kati testo kanda serbest kaliyor...Birim zamanda kanda serbestlesen testo orani ayni degil.Bunu anlayamiyorlar.600 mg testo propun etkisini 1000 mg testo enantat ancak saglar...Testo propu kullanacak babayigit bulmak zor.Gün asiri enjeksiyonu kimse tercih etmiyor.Onun yerine kendini avutmak icin diger testo da aynidir deyip cikiyor :) Hic bir sekilde ayni degil...Testo enantat da ödem yaşayanlar propionatta ne olur düşünemiyorum

• Beğen 3
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Borosan25    24
metinav, 13 dakika önce yazdı:

Bir çok kişi şunu kavrayamiyor.Mesele aradaki 15 mg farkda degil.Uzun esterli testonun karbon bagini koparmak icin vucut bir dizi işlem gerceklestiriyor.Bu da zamanla salinima sebep oluyor.Fakat bağdan kopan testonun miktari uzun esterlerde az oluyor.Kisa ester oldugunda hizli olmasinin yaninda daha yuksek doz testo kanda serbest kaliyor.Birinde bir birim testo yagdan ayrilirken, digerinde 2-3 kati testo kanda serbest kaliyor...Birim zamanda kanda serbestlesen testo orani ayni degil.Bunu anlayamiyorlar.600 mg testo propun etkisini 1000 mg testo enantat ancak saglar...Testo propu kullanacak babayigit bulmak zor.Gün asiri enjeksiyonu kimse tercih etmiyor.Onun yerine kendini avutmak icin diger testo da aynidir deyip cikiyor :) Hic bir sekilde ayni degil...Testo enantat da ödem yaşayanlar propionatta ne olur düşünemiyorum

İlaçlara farklı esterler ekleyerek ilaçların farmakokinetiği değiştirilir lakin siz ısrarla ilacın farmakodinamiğinden bahsediyorsunuz farmakoloji bilgisinden bahsediyorsunuz fakat bu piyasada kullanılan standardı olmayan ürünler farmakolojinin çok dışında

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Lynx    160
metinav, 24.06.2019 - 01:16 yazdı:

Hocam hayirli isler yine atomu parcalattirdilar sana 😁 bu tarz yorumlasmalardan dolayi teskkler bilgi dolu 🙏😉

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alpay372    8
metinav, 24.06.2019 - 01:16 yazdı:

Emeğinize sağlık güzel bir tartışma sohbet olmuş 🙂

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.