Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Önerilen İletiler

Mertshn    0

Tren küründen sonra decapeptyl kullanılmasını önerenler var.

• Nedir ne değildir bilgi sahibi olan var mı?
  • Prostat kanserinde kullanıldığını okudum yararı zararı nedir? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

morningstar    46

Triptorelin diğer ismi, decapeptyl diyince ilk çıkaramadım.

Bildiğim kadarıyla epifiz bezini uyarıyor FSHyi sperm kalitesini arttırıyor.

Yabancı kaynaklarda kullanımına dikkat edilmeli, kür sonu bütün esterler kandan çıktıktan sonra 1 kere 100mcg kullanılması öneriliyor.

Eğer 1 yıl içerisinde toplam 1mg (1000mcg)'den yüksek kullanım olursa epifiz bezi kendini kapatır deniyor.

Hcg'den daha uzun süreli temiz bir iş yapacağını, kullanımı sırasınca hcg nolvadex clomid kullanılmaması öneriliyor.

Tecrübeli arkadaşlar da tecrübesini paylaşır umarım.

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mertshn    0

Teşekkürler,0 olan LH'ı çok hızlı 2,3 gibi değerlere çıkardığı söyleniyor. Umarım tecrübe sahibi arkadaşlar bilgilerini paylaşır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaczal    17

16 haftalık 19nor dan sonra 10x1000 hcg ve 3 gün sonra 100mcg trip yapıldı..10 gün sonraki kan testinde lh e2 ve total testo ortalama seviyelerdeydi..daha sonraları bi düşüş olmuş bikdiğime göre bir kaç ay sonra tamamen düzelmiş

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.562

Triptoreline bir şans daha vermek istedim.180 tl verip almıştık buz dolabında bekliyor 5 adet enjektör.Hala pct yapmama rağmen libido zayıf ve eski halime dönemedim.Dün itibariyle 100 mikrogramlık bir enjektörün 2/3 kadarını enjekte ettim.Daha önce tek enjektör kullanmıştım ve hızlı bir şekilde libido artmıştı.Fakat bu ilacın ilk andaki etkisi olup ardından hızlı bir şekilde düşüşe götürüyor.O nedenle daha düşük bir doz kullanmak daha mantıklı olacaktır deyip teste başladım.Testisler büyüdü sertleşti ilk gün için etki olarak...Hipofizi doyuma ulaştırmadan kontrollü bir şekilde götürebilecekmiyim merak ediyorum.Bu madde, hipotalamustan salgılanan bir GNRH sentetik hormonudur.Hipofizdeki reseptörlere bağlanır ve hipofizin lh-fsh salgılamasına sebep olur.Hipofizden salgılanan bu hormonlar testiste testo ve sperm üretilmesine neden olur.Akış bu şekilde gerçekleşiyor.Mesele, hipofizdeki reseptörleri full olarak doldurmamakta.Yoksa bir zaman sonra duyarsızlaşıyor yani hissizleşiyor.Şuan test yaptırsam total testo 8 üzerinde çıkar tahminimce.

Amacım hormon akışının düzgün çalışmasını sağlamak için restore etmek.10-11 kür yaptım artık vucudum pct yapsamda düzelmiyor kısa zamanda...Özellikle deca küründen sonra...

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Strategy    0
metinav, 31.12.2018 - 19:29 yazdı:

Triptoreline bir şans daha vermek istedim.180 tl verip almıştık buz dolabında bekliyor 5 adet enjektör.Hala pct yapmama rağmen libido zayıf ve eski halime dönemedim.Dün itibariyle 100 mikrogramlık bir enjektörün 2/3 kadarını enjekte ettim.Daha önce tek enjektör kullanmıştım ve hızlı bir şekilde libido artmıştı.Fakat bu ilacın ilk andaki etkisi olup ardından hızlı bir şekilde düşüşe götürüyor.O nedenle daha düşük bir doz kullanmak daha mantıklı olacaktır deyip teste başladım.Testisler büyüdü sertleşti ilk gün için etki olarak...Hipofizi doyuma ulaştırmadan kontrollü bir şekilde götürebilecekmiyim merak ediyorum.Bu madde, hipotalamustan salgılanan bir GNRH sentetik hormonudur.Hipofizdeki reseptörlere bağlanır ve hipofizin lh-fsh salgılamasına sebep olur.Hipofizden salgılanan bu hormonlar testiste testo ve sperm üretilmesine neden olur.Akış bu şekilde gerçekleşiyor.Mesele, hipofizdeki reseptörleri full olarak doldurmamakta.Yoksa bir zaman sonra duyarsızlaşıyor yani hissizleşiyor.Şuan test yaptırsam total testo 8 üzerinde çıkar tahminimce.

Amacım hormon akışının düzgün çalışmasını sağlamak için restore etmek.10-11 kür yaptım artık vucudum pct yapsamda düzelmiyor kısa zamanda...Özellikle deca küründen sonra...

Üstat görüşmeleriniz bizler için kıymetli.. 2/3 oranla kullanım size fayda sağladımı acaba ?

6 haftalık mecasermin (şişenin 2/3 ünü daha önce 1/3 ü kullanmıştım ) + sustanon( haftada 500 mg)+ rimobolan( haftada 300mg)+ nandrolone phenylpropionate (haftada 200 mg) kürünü bitirdim. 
ilk 5 gün günde 4 klomen ssonraki 5 gün günde 2 klomen aldım şimdi ise son 10 gün içinde günde 1 klomen ve 40 mg tamoksifen(nolvadex) alarak pct yi tamamlamayı düşünüyorum. 
ilk sorum sizce bu yeterli mi ?

bir diğer konu ise Ağustos ayında decapeptyl 0.1 mg yapmıştım ( ilk mecasermin kürü sonrasında ) şimdi tekrar yapmamın bir sakıncası olur mu ?

değerli yorumlarımız iÇin şimdiden teşekkür ederim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.562

Beni asiri uyardi ve kapandim.Bir daha kullanmadim ve kimseye de önermiyorum.

Pct süresini 20 gün olarak belirlemen yetersiz gelebilir. Bence 30 gune tamamla.Kürü neden kisa tuttun amaç neydi ?

Ayrica pregnyl kullanman gerekebilirdi testislerde kücülme varsa.

Triptorelini kullanip calistirdiysan tekrar 0,1 mg kullanabilirsin.Aradan 6 ay geçmiş...

İgf-1'i pct döneminde kullanmaya devam edebilirsin, kutle kaybini  bir ölçüde engeller...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Strategy    0
metinav, 2 saat önce yazdı:

Beni asiri uyardi ve kapandim.Bir daha kullanmadim ve kimseye de önermiyorum.

Pct süresini 20 gün olarak belirlemen yetersiz gelebilir. Bence 30 gune tamamla.Kürü neden kisa tuttun amaç neydi ?

Ayrica pregnyl kullanman gerekebilirdi testislerde kücülme varsa.

Triptorelini kullanip calistirdiysan tekrar 0,1 mg kullanabilirsin.Aradan 6 ay geçmiş...

İgf-1'i pct döneminde kullanmaya devam edebilirsin, kutle kaybini  bir ölçüde engeller...

Öncelik olarak geri bildiriminiz için teşekkür ediyorum. Erken bitirmemin nedeni elimdeki incralex ürününün (İgf-1) bitmesiydi. Amacım büyüme faktörü ile kas içi hücre genişlemesi sağlayıp anabolicler ile kas kazanımı artırmaktı. 
kür bitimi 83 kg ( bolca ödem ve su) idim , 12 gün sonunda ödem ve sudan büyük oranda arınmış ( beslenme dahi bu yöne hizmet edecek şekilde ) 79 a indim. Bu kadar kayıp normal sayılabilir mi? Pct yetersiz kalıyor endişesi içine girdim ama bahsettiğiniz şekilde prengly kullanmak gerekir mi ( testis küçülmesi yaşamıyorum)

Selamlar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.562
Strategy, 2 saat önce yazdı:

Öncelik olarak geri bildiriminiz için teşekkür ediyorum. Erken bitirmemin nedeni elimdeki incralex ürününün (İgf-1) bitmesiydi. Amacım büyüme faktörü ile kas içi hücre genişlemesi sağlayıp anabolicler ile kas kazanımı artırmaktı. 
kür bitimi 83 kg ( bolca ödem ve su) idim , 12 gün sonunda ödem ve sudan büyük oranda arınmış ( beslenme dahi bu yöne hizmet edecek şekilde ) 79 a indim. Bu kadar kayıp normal sayılabilir mi? Pct yetersiz kalıyor endişesi içine girdim ama bahsettiğiniz şekilde prengly kullanmak gerekir mi ( testis küçülmesi yaşamıyorum)

Selamlar...

Küründe su tutumu sağlayan anabolikler var ve bunlar genellikle 4-5 haftada sulu kütleyi arttırıyorlar.Nandrolon su artışı yapan en baba anaboliklerden.Sustanon da aynı şekilde su tutuyor çok fazla.Aldığın kilonun 3/4 ödem ve su olarak bak...Bence kaybettiğin kilo normal...

Pct konusunda endişe etme henüz.Ama test falan yaptırmadan başlamış olman pct nin zamanlamasının doğruluğunu düşünmeni gerektirir.Testislerde 6 haftada çok fazla küçülme olmaz, özellikle hassasiyetin yoksa.Onun için pregnyl gerekli olmayabilir...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Strategy    0
metinav, Bir saat önce yazdı:

Küründe su tutumu sağlayan anabolikler var ve bunlar genellikle 4-5 haftada sulu kütleyi arttırıyorlar.Nandrolon su artışı yapan en baba anaboliklerden.Sustanon da aynı şekilde su tutuyor çok fazla.Aldığın kilonun 3/4 ödem ve su olarak bak...Bence kaybettiğin kilo normal...

Pct konusunda endişe etme henüz.Ama test falan yaptırmadan başlamış olman pct nin zamanlamasının doğruluğunu düşünmeni gerektirir.Testislerde 6 haftada çok fazla küçülme olmaz, özellikle hassasiyetin yoksa.Onun için pregnyl gerekli olmayabilir...

Verdiğiniz bilgiler benim için çok kıymetliydi tekrar teşekkür ediyorum.

selamlar 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Brk.D.    0

Hocam merhaba, sadece testo enantat kuru yapiyorum. Bu durumda son enjeksiyondan kac gun sonra Gonapeptyl 0.1mg kullanmaliyim? kurun son ignesinden sonraki surec ile ilgili tavsiye verirseniz cok sevinirim. Ayrica suan kurun ortasindayim, enantat enjeksiyonundan 2 hafta sonraki kan degerlerim; Estradiol: 59.0 pg/ml, FSH: 0.1mIU/mL,  LH: 0.1mIU/mL,  total testo:11,15 ng/ml  ama  serbest testo: 7,59 pg/ml deger araligi (5.4 - 40).  Pct oncesi ne zaman kan vermem dogru olur? birde degerlere bakinca testonun ise yarayip yaramadigi ile ilgili ne soylersiniz hocam?

Tesekkurler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yigit007    8
metinav, 12/31/2018 - 19:29 yazdı:

abi kaç kere deca kürü yaptın ve doz olarak kaçları gördün en fazla

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.562
yigit007, Bir saat önce yazdı:

abi kaç kere deca kürü yaptın ve doz olarak kaçları gördün en fazla

Tek bir defa deca kullandım.Bu decadick olayından dolayı hep kaçtım yıllarca.Sonra şeytan aklımı çeldi bir kürde kullandım.Haftalık 500 le başlayıp 750 ye çıktım.Yukarıdaki mesajı yazdığımda decadick semptomları içindeydim :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
osman3x    0

Merhaba metinav hocam bir sorunum var tecrübelerinize dayanarak size danışmak istedim 2011 yılı sonunda haftada bir olmak üzere 12 adet pregnyl 5000 kullanmıştım ondan sonra benim testo ve libido da düşüş başladı kaç dr'a gittiysem çözüm bulan olmadı 2016 yılında endokrin docente gittim bana pregnyl1500 önerdi,pregnyl benim testo seviyemi bozduğu için kullanmaya çekindim,bir uroloji dr gittim klomen verdi o da e2'yi yükseltiyordu,arimidex ile beraber kullandım testo yükseliyor fakat libido yok,ilacı bırakınca testo da düşüyor,çocukta istiyorum o nedenle testo'nun doğal artışı gerekli,bir sporcuya danıştım bana TRİPTORELİN (GONAPEPTYL) önerdi bir doz kullanman yeterli dedi.tecrübelerinizden sorunum için Triptorelin'i kullanmam hakkında ne diyorsunuz.Saygılarımla,

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.562
osman3x, Bir saat önce yazdı:

Merhaba metinav hocam bir sorunum var tecrübelerinize dayanarak size danışmak istedim 2011 yılı sonunda haftada bir olmak üzere 12 adet pregnyl 5000 kullanmıştım ondan sonra benim testo ve libido da düşüş başladı kaç dr'a gittiysem çözüm bulan olmadı 2016 yılında endokrin docente gittim bana pregnyl1500 önerdi,pregnyl benim testo seviyemi bozduğu için kullanmaya çekindim,bir uroloji dr gittim klomen verdi o da e2'yi yükseltiyordu,arimidex ile beraber kullandım testo yükseliyor fakat libido yok,ilacı bırakınca testo da düşüyor,çocukta istiyorum o nedenle testo'nun doğal artışı gerekli,bir sporcuya danıştım bana TRİPTORELİN (GONAPEPTYL) önerdi bir doz kullanman yeterli dedi.tecrübelerinizden sorunum için Triptorelin'i kullanmam hakkında ne diyorsunuz.Saygılarımla,

Hiç bir faydası olmaz...Triptorelin kimyasal kısırlaştırma ve hipofiz-testis kanseri durumlarında kullanılan bir ilaç.Anlatılanlar, hikayeden öte değil ve palavra...

Hcg dozunu çok yüksek kullandığın için aynı steroidler gibi hipofizini kapatmış, bırakınca sen ne yaptığının farkında olmadığın için düşük testoyla yaşamışsın belli bir zaman.Klomen veren doktor akıllılık yapmış.Çünkü bizde steroid kullandıktan sonra klomenle geriye eski halimize dönüyoruz.

Benim sana tavsiyem ilk önce tertemiz ve hiç bir ilaç almadığın 30 günden sonra hormon testi yaptırman olacak...Lh,fsh, total testo, östrojen (E2), prolaktin, progesteron değerlerine baktır.

Sonuçları burada paylaşırsın ona göre yorumlarız.Akabinde bizim yaptığımız gibi pct  dediğimiz süreci uygularsın.Bittiğinde birde spermiyogram testi yaparsın ve durum iyiyse çocuk sahibi olman mümkün olur.

Libido tek bir şeye bağlı değil maalesef.Al şunu iç libidon düzelecek diyebileceğimiz bir ilaç yok.Libidonu düşüren bir sebep olup olmadığını anladıktan sonra onu düzeltmeye çalışmak zorundasın.

Hcg de, klomende, testosteronda her zaman E2 seviyeni yükseltir.Bunlara takılma östrojen, libidonun ve ereksiyonun bir parçasıdır.Seviyesi ne az ne çok olmalı yoksa sorun yaşatır...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
osman3x    0

teşekür ederim  metinav hocam dediklerini uygulayacağım geçen hafta tahlil yaptırmıştım,ama 30 günlük süreden sonra tekrar yaptırtır buradan paylaşırım

metinav, 11.07.2020 - 15:16 yazdı:

Hiç bir faydası olmaz...Triptorelin kimyasal kısırlaştırma ve hipofiz-testis kanseri durumlarında kullanılan bir ilaç.Anlatılanlar, hikayeden öte değil ve palavra...

Hcg dozunu çok yüksek kullandığın için aynı steroidler gibi hipofizini kapatmış, bırakınca sen ne yaptığının farkında olmadığın için düşük testoyla yaşamışsın belli bir zaman.Klomen veren doktor akıllılık yapmış.Çünkü bizde steroid kullandıktan sonra klomenle geriye eski halimize dönüyoruz.

Merhaba Metin Hocam sizin dediğiniz gibi 30 günlükilaç kullanmama süresinden sonra tahlil sonuçlarımı paylaşıyorum 04/08/2020 tarihli tahlilde FSH-Serbest tosto ve E2 yapılmadığı için 01/07/2020 tarihinde yaptırdığım tahlil sonucunu da paylaşıyorum önceki tahlilde de ilaç kullanımı yoktu.Önerilerinizi bekliyorum.Sagılarımla

Uzun resim 08-15-2020 17.28.34.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.562
osman3x, 15.08.2020 - 17:57 yazdı:

Merhaba Metin Hocam sizin dediğiniz gibi 30 günlükilaç kullanmama süresinden sonra tahlil sonuçlarımı paylaşıyorum 04/08/2020 tarihli tahlilde FSH-Serbest tosto ve E2 yapılmadığı için 01/07/2020 tarihinde yaptırdığım tahlil sonucunu da paylaşıyorum önceki tahlilde de ilaç kullanımı yoktu.Önerilerinizi bekliyorum.Sagılarımla

Değerlerin iyi görünmüyor.Hipofizin gereken sinyallemeyi yapmıyor, şu değerlerle primer hipo gibisin...İstersen 40-45 gün pct yap ve sonra bir daha sonuçları değerlendirelim.Yine çözüm olmazsa sana önerim çocuk sahibi olman ve normal fonksiyonlarını sürdürmen için uzun vadede trt uygulaması kullanmalısın...

PCT olarak ilk 10 gün 100 mg klomen, 40 mg tamoksifen...Kalan süreçte de 50 mg klomenle 20 mg tamoksifen kullan ve bitir...Bu süreçte libidon iyi olmaz bunun sebebi ilaçlar bazı değerlerini yükseltir.Kolesterol seviyen normalleşir trigliserit düşer.Beslenmene de özen göster fazla kötü gıdalar alma.Kilo varsa bu dönemde kilo vermeye diyet yapmaya da çalışabilirsin.L karnitin kullanarak idman yapabilirsin...İstersen bu dönemde günlük 1 tablet proviron kullanabilirsin.Bittikten sonra yaptıracağın testle işe yarayıp yaramadığını görebiliriz.Yaramazsa düşük doz testo+ düşük doz pregnyl uzun süre düzenli kullanman gerekir.Pregnyl kullandığın sürece testislerin sperm üretir, başka bir srunun yoksa...

Geçmiş olsun.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
osman3x    0
metinav, 16.08.2020 - 20:35 yazdı:

Değerlerin iyi görünmüyor.Hipofizin gereken sinyallemeyi yapmıyor, şu değerlerle primer hipo gibisin...İstersen 40-45 gün pct yap ve sonra bir daha sonuçları değerlendirelim.Yine çözüm olmazsa sana önerim çocuk sahibi olman ve normal fonksiyonlarını sürdürmen için uzun vadede trt uygulaması kullanmalısın...

PCT olarak ilk 10 gün 100 mg klomen, 40 mg tamoksifen...Kalan süreçte de 50 mg klomenle 20 mg tamoksifen kullan ve bitir...Bu süreçte libidon iyi olmaz bunun sebebi ilaçlar bazı değerlerini yükseltir.Kolesterol seviyen normalleşir trigliserit düşer.Beslenmene de özen göster fazla kötü gıdalar alma.Kilo varsa bu dönemde kilo vermeye diyet yapmaya da çalışabilirsin.L karnitin kullanarak idman yapabilirsin...İstersen bu dönemde günlük 1 tablet proviron kullanabilirsin.Bittikten sonra yaptıracağın testle işe yarayıp yaramadığını görebiliriz.Yaramazsa düşük doz testo+ düşük doz pregnyl uzun süre düzenli kullanman gerekir.Pregnyl kullandığın sürece testislerin sperm üretir, başka bir srunun yoksa...

Geçmiş olsun.

Metinav hocam ,

• ilk 10 günlük kullanımdan sonra klomen ve tamoksifen tedavisine  ne kadar zaman daha devam edeceğim,
  • Proviron kullanımına başlangıçtan itibaren mi yoksa ilk 10 günden sonra mı başlayayım
  • klomen günde 50mg kullanmıştım acaba düşük doz kullandığım için mi  kalıcı bir etkisi olmadı
  • Pregnyl 1500iu piyasada bulunmuyor kullanmam gerekirse nasıl temin edeceğim(2016'da gittiğim endokrin dr.'u bana önermişti ama benim dengeleri pregnyl bozduğu için kullanmaktan vaz geçmiştim,şimdi ise piyasada yok)

Saygılarımla,

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Musti9335    1
metinav, 11.07.2020 - 15:16 yazdı:

Hiç bir faydası olmaz...Triptorelin kimyasal kısırlaştırma ve hipofiz-testis kanseri durumlarında kullanılan bir ilaç.

Anlatılanlar, hikayeden öte değil ve palavra...

1.5 sene kürde kaldıktan sonra pct de sadece 2adet gonapeptly vurdum 7gün arayla 3 hafta sonra tüm tahliller referans aralığın da çıktı birdaha da düşüş olmadı.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.562
Musti9335, 14 saat önce yazdı:

1.5 sene kürde kaldıktan sonra pct de sadece 2adet gonapeptly vurdum 7gün arayla 3 hafta sonra tüm tahliller referans aralığın da çıktı birdaha da düşüş olmadı.

Şanslıymışsın...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.