Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

klinux

Kürde ektomorf biri full body mi çalışmalı yoksa split mi

Önerilen İletiler

klinux    67

Deca küründeki bir ektomorf (kendimden bahsediyorum) bulkin yapıyorum gördüğünüz üzere. Kürdeyken antreman programım full body mi olmalı yoksa split mi büyük tecrübe sahibi olanlarınız vardır mutlaka bu konu hakkında 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Atalay    86

Büyük tecrübe sahibi olduğumu iddaa edemem ama kendi tecrübemden yola çıkaracak split derim. Her kas grubunu haftada ortalama 2 kez çalışacak şekilde olabilir. Aşağıdaki programı uygulamaya başladım ve memnunum. Emir İnalbay da kürdeki bir arkadaşa bu şekilde yazmış. Ancak mesela forumdaki bir arkadaş da testo küründe full body'e yakın bir sistemle 10kg yakın aldıgını yazmıstı yanlıs hatırlamadıysam. Aşağıdaki gibi bir program bence makul.

1. gün Göğüs + Biceps

2. gün Sırt + Triceps

3. gün Omuz + Bacak

4. gün OFF

5./6./7. günler aynı sırada

8. gün OFF

yani 8 günde 6 antrenman şeklinde. Sen tabi kendine göre uyarlayabilirsin eksiklerine göre. Haftanın her günü tek bölge şeklide 5-6 gün çalışanlar da var ama bana yaramıyor mesela. Özetle kişinin farklı sistemleri tecrübe etmesi ve en cok fayda aldıgını secmesi en dogru olandır. Tek bir doğru yok çoğu şeyde olduğu gibi.

tarihinde Atalay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.220
klinux, 9 saat önce yazdı:

Deca küründeki bir ektomorf (kendimden bahsediyorum) bulkin yapıyorum gördüğünüz üzere. Kürdeyken antreman programım full body mi olmalı yoksa split mi büyük tecrübe sahibi olanlarınız vardır mutlaka bu konu hakkında 

tek bölge üzerinden git hocam her gün derim ben ama buna en iyi sen karar verisin vücudun neye tepki verir bnu sen tespit etmelisin hepsini dene vücut ne tepki veriyor ona göre karar verirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
klinux    67
Bay-T, 16 saat önce yazdı:

tek bölge üzerinden git hocam her gün derim ben ama buna en iyi sen karar verisin vücudun neye tepki verir bnu sen tespit etmelisin hepsini dene vücut ne tepki veriyor ona göre karar verirsin.

ben en güzel pump ve ağrı acıyı fullbody yaptığımda hissediyorum. Ama farkettim bölgeselde anttremanı uzun yapmıyorum.

Benim durumlar karışık ya şimdi bulk yapıyorum bulk yaparken uzun antreman otomatikmen kardiyo oluyor yağ yakımı başlıyor bunun için kısa yapmaya çalışıyorum olabildiğince

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim şahsen en merak ettiğim konu neden göğüs biceps in hemen ardından ertesi gün sırt triceps antrenmanının uygulanması burada şöyle bir problem var ;

Şimdi biz Göğüs adelemizi çalışıyoruz ve press hareketleri yapıyoruz ve yardımcı kas grubu olarak da  omuz ve tricepsi diğer yardımcı kas gruplarına nazaran daha aktif tutyoruz aslında aynı zamanda günde cift bölge idmanlarında bir bilgeden diğer bolgeye gecerken en az 5 en fazla 15 dk dinlenme önerilir aslinda biz birleşik bir egzersiz planı oluşturdugumuzda göğüs omuz bu biraz daha ileri seviye ve recovery hızına bağlı olarak olablir & göğüs triceps idmanı uyguladıgımızda bu bölge geçişinde tricepsi hem yardımcı kas grubu olarak kullanırken ısıtıyoruz.

Şimdi ertesi gün sırt tricepse gelelim 

Biz Göğüs biceps çalıştık ve biceps kasımızı yırttık simdi sırt idmanı yapıcaz ve bicepsmiz dünden kalma yorgun ve recovery sürecinde ama biz sırt adelesini çalışırken Barfiks yaptık lat pull down yaptık barbel row yaptık yardımcı kas grubu olarak en aktıf biceps kasımız çalışıyor ama biz dün biceps çalıştık ve bugün tekrar biceps kasımızı aktif tutyoruz ki ben sırf biceps kaslarım için zamanında sadece reverse barfiks çalışmışlığım var kısmende olsa normal barfıkste bunun %50 si kadar aktif ediyor bicepsi . yani bicepse dinlenme süresi tanımıyoruz .

Sonuç olarak ;

Eğer örenek planlamada göğüs biceps yapacaksak ertesi gün ya of ya da bacak idmanı veya kardıo karın adelemizi sonra ki gün ise sırt triceps ertesi gün hadi omuz yapalım yine olmaz çünki omuzda da yardımcı kas grubu triceps yine of veya kardıo karın adelesi daha uygun olacaktır tabı bu da verim açısından nasıl bır program bılınmez illaki sonuzç alınabılır ama sonucu nasıl aldıgım ve ne kadar aldıgımz bence daha onemlı .

Fena bir yazı olmadı biraz uzun surdu ama değecektir .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.565
klinux, 01.04.2018 - 09:35 yazdı:

Ektomorflar siplit endomorflar full body şeklinde çalismasi daha doğru olacaktir.Ayrica ektolarin az tekrar yuksek agirlik endolarin cok tekrar orta agirlik calismalari uygundur.Metabolizmanin tersine hareket etmeliyiz yoksa verim alamayiz.Benim düsüncem böyle.İstisnalar kaideyi bozmaz...

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Baro3    9

Konu bayageçmiş ama  bende ektomorf vicut tipine sahibim çok çektiim bu vicut tipinden ama hacim yapmak istiyorsan tek adele gir ağır ve sert olsun antrenmanın ve 50 dkikayı geçirme 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nomore1    0
metinav, 05.06.2018 - 13:05 yazdı:

Ektomorflar siplit endomorflar full body şeklinde çalismasi daha doğru olacaktir.Ayrica ektolarin az tekrar yuksek agirlik endolarin cok tekrar orta agirlik calismalari uygundur.Metabolizmanin tersine hareket etmeliyiz yoksa verim alamayiz.Benim düsüncem böyle.İstisnalar kaideyi bozmaz...

Metin abi bodyforumdaki hesabına bakabilirmisin bir durum varda buradan özel mesaj atamıyorum ordaki nickim onurla başlıyor iyi akşamlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Adem özkan    2
Atalay, 01.04.2018 - 16:35 yazdı:

Büyük tecrübe sahibi olduğumu iddaa edemem ama kendi tecrübemden yola çıkaracak split derim. Her kas grubunu haftada ortalama 2 kez çalışacak şekilde olabilir. Aşağıdaki programı uygulamaya başladım ve memnunum. Emir İnalbay da kürdeki bir arkadaşa bu şekilde yazmış. Ancak mesela forumdaki bir arkadaş da testo küründe full body'e yakın bir sistemle 10kg yakın aldıgını yazmıstı yanlıs hatırlamadıysam. Aşağıdaki gibi bir program bence makul.

1. gün Göğüs + Biceps

2. gün Sırt + Triceps

3. gün Omuz + Bacak

4. gün OFF

5./6./7. günler aynı sırada

8. gün OFF

yani 8 günde 6 antrenman şeklinde. Sen tabi kendine göre uyarlayabilirsin eksiklerine göre. Haftanın her günü tek bölge şeklide 5-6 gün çalışanlar da var ama bana yaramıyor mesela. Özetle kişinin farklı sistemleri tecrübe etmesi ve en cok fayda aldıgını secmesi en dogru olandır. Tek bir doğru yok çoğu şeyde olduğu gibi.

Ben bir omuz trapez gırıyorum 1 saatımı alıo sadece bacak gırıyorum 45 dk mı alıo enaz  aynı gun nasl olucak helekı hard calısıosan 

Kürde belkı olur 1.5 -2 saat normal ama kür dısımda 1 saati gevırmem sahsen ısınma karın cardıo harıc ondada tam gaz gırerım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kuntkral    34

4 kür ile 21 kilo alan (17 kg kas) bir ektomorf olarak idmanlarım 1.5 saatten aşağı düşmedi hiç, işin sırrı yemek makrolar düzgün şekilde alındığı takdirde ne çalıştığın nasıl çalıştığının bir önemi yok, sert ve kası yoracak şekilde çalışmak önemli olan, örneğin arkadaşım da ektomorf ancak o 40 dakikada tüm enerjisini tüketirken ben 1. Bölgeyi yeni bitiriyorum, bünyeye bağlı tamamen kendinizi antrenmanlarda tanıyın, kimisi kası 2 saatte yorar kimisi yarım saatte.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kuntkral, 6 saat önce yazdı:

4 kür ile 21 kilo alan (17 kg kas) bir ektomorf olarak idmanlarım 1.5 saatten aşağı düşmedi hiç, işin sırrı yemek makrolar düzgün şekilde alındığı takdirde ne çalıştığın nasıl çalıştığının bir önemi yok, sert ve kası yoracak şekilde çalışmak önemli olan, örneğin arkadaşım da ektomorf ancak o 40 dakikada tüm enerjisini tüketirken ben 1. Bölgeyi yeni bitiriyorum, bünyeye bağlı tamamen kendinizi antrenmanlarda tanıyın, kimisi kası 2 saatte yorar kimisi yarım saatte.

1 kg saf kütlesi vücutta 4 kg tutuyor, 20 kilo aldıysan yağlanmadan  5kg saf kas kütlesi kazanmış olursun 

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.