Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Torento33

Test sonuçları var pct için yardım lütfen.

Önerilen İletiler

Torento33    7

Merhabalar arkadaşlar 12haftalik kürüm biteli 13 gün oldu bugün pct için tahlil yaptırdım sonuçlar aşağıdaki gibi.Bu ilk kürümdü yardım ederseniz sevinirim.

Kürüm şu şekildeydi..

1-6 hafta günlük 30mg dianabol

1-12 hafta testo e (1ml pazartesi 1ml cuma)

1-10 hafta boldenon (1ml pazartesi 1ml cuma)

5a3281e7e1c1c_IMG-20171214-WA00013.jpg.6d1c7fbde4e6a7af7c91a7c155d3c2db.jpg

IMG-20171214-WA0001~2.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Torento33    7

@Lovinghocam merhaba kolay gelsin merakla beklerken kimse bı yardım da bulunmamış rica etsem benim tabloma göre neler kullanmam gerekiyor ve ne ölçülerde kullanmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? Çünkü bir an once pctye baslamam gerekiyor sanirim testo düşüşe geçmiş kürün ortasında yaptırdığım tahlilde testo çok uçuk seviyelerdeydi teşekkürler..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

4 hafta 20 mg tamoxifen 50 mg klomen toparlar seni hertürlü benim kürümde buna benzerdi ✌

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Torento33    7
Efeedd, 19 saat önce yazdı:

4 hafta 20 mg tamoxifen 50 mg klomen toparlar seni hertürlü benim kürümde buna benzerdi ✌

Testislerde küçülme oldu biraz seninde olmuş muydu peki.. preglyn kullanmam gerekiyor mu bu tabloya göre 

Arkadaşlar bu arada şehrimdeki neredeyse tüm eczanelere gittim hiçbirisi nolvadex ve tamoxifen i reçetesiz vermiyor hatta nöbetçi oldukları yoğun saatte bile gittim yine vermediler..klomen ve preglyn hazır ama pctye basliyamadim eksiklik olunca..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.600
Torento33, ‎14‎.‎12‎.‎2017 - 16:52 yazdı:

Merhabalar arkadaşlar 12haftalik kürüm biteli 13 gün oldu bugün pct için tahlil yaptırdım sonuçlar aşağıdaki gibi.Bu ilk kürümdü yardım ederseniz sevinirim.

Kürüm şu şekildeydi..

1-6 hafta günlük 30mg dianabol

1-12 hafta testo e (1ml pazartesi 1ml cuma)

1-10 hafta boldenon (1ml pazartesi 1ml cuma)

5a3281e7e1c1c_IMG-20171214-WA00013.jpg.6d1c7fbde4e6a7af7c91a7c155d3c2db.jpg

IMG-20171214-WA0001~2.jpg

Kür içinde östrojeni kontrol için arimidex veya aromasin kullansanız pct de daha kolay dönüş olur...Hipofiz bezi östrojeni algılayıp üretimi kontrol ediyor.Östrojen en düşük seviyelerde olmalı ki üretimi kolay bir şekilde tekrar başlatsın.Senin değer fazla bu şekilde ilaçları kullansan bile iyi bir başlangıç yakalayamazsın.Uzun sürer geri dönüş...Total teston normal seviyesinde kürsüz halindeki gibi.Ama işte hipofiz reseptörleri östrojenden geri besleme alıyor.Bence östrojenini düşürmeye bak öyle başla...Ayrıca tamoksifen bulamıyorsan yerine tam karşılamasa da arimidex kullanabilirsin.Klomeni kullan muhakkak...Yabancı forumlarda klomenle femaranın kadındaki yumurta üretimini arttırması konusunda yapılmış testler görmüştüm.Klomen bu konuda açık ara önde görünüyor.Tv de yapılan bazı gereksiz haberler yüzünden artık çoğu eczanede reçetesiz nolvadex veya tamoksifen verilmiyor.Eczacıyla aranız iyiyse sorun kalmaz :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Torento33, 19.12.2017 - 08:35 yazdı:

Testislerde küçülme oldu biraz seninde olmuş muydu peki.. preglyn kullanmam gerekiyor mu bu tabloya göre 

Arkadaşlar bu arada şehrimdeki neredeyse tüm eczanelere gittim hiçbirisi nolvadex ve tamoxifen i reçetesiz vermiyor hatta nöbetçi oldukları yoğun saatte bile gittim yine vermediler..klomen ve preglyn hazır ama pctye basliyamadim eksiklik olunca..

Dostum nolvadex alman için eczaneye gidiğ ben jinekomosti tedavisi görüyorum diyeceksin onlar direk veriyor zaten 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Torento33    7
metinav, 14 saat önce yazdı:

Kür içinde östrojeni kontrol için arimidex veya aromasin kullansanız pct de daha kolay dönüş olur...Hipofiz bezi östrojeni algılayıp üretimi kontrol ediyor.Östrojen en düşük seviyelerde olmalı ki üretimi kolay bir şekilde tekrar başlatsın.Senin değer fazla bu şekilde ilaçları kullansan bile iyi bir başlangıç yakalayamazsın.Uzun sürer geri dönüş...Total teston normal seviyesinde kürsüz halindeki gibi.Ama işte hipofiz reseptörleri östrojenden geri besleme alıyor.Bence östrojenini düşürmeye bak öyle başla...Ayrıca tamoksifen bulamıyorsan yerine tam karşılamasa da arimidex kullanabilirsin.Klomeni kullan muhakkak...Yabancı forumlarda klomenle femaranın kadındaki yumurta üretimini arttırması konusunda yapılmış testler görmüştüm.Klomen bu konuda açık ara önde görünüyor.Tv de yapılan bazı gereksiz haberler yüzünden artık çoğu eczanede reçetesiz nolvadex veya tamoksifen verilmiyor.Eczacıyla aranız iyiyse sorun kalmaz :)

Cevabın için teşekkürler evet kür içinde multivitamin ve çinko 220 dışında bişe kullanmadım aslında kür ortası testimde de östrojen yüksek çıkmıştı arimedex kullanmam gerekiyordu ihmal ettim sanırım bu sebepten son enjeksiyondan sonra testo hızlıca düştü ama pct ile ilgili yardım gelmeyince bende preglyn e başladım günlük 500iu vuruyorum 5000iu tamamlanınca klomen ve arimedexe başlıcam.. nolvadex ve tamoxifeni kesinlikle reçetesiz vermiyorlar bende arimedex aldım son çare olarak..şimdi arimedex ve klomene başladığımda ne şekilde kullanayım..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Torento33    7
iamthebest134, 9 saat önce yazdı:

Dostum nolvadex alman için eczaneye gidiğ ben jinekomosti tedavisi görüyorum diyeceksin onlar direk veriyor zaten 

Maalesef kardeşim vermiyorlar adam sana bunu reçetesiz verirsem ceza yerim dedi ne söylediysem ise yaramadı 😒

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Torento33    7
xeaven, 24 dakika önce yazdı:

sağlık ocağına gidip doktora güzel bi dillen kullanman gerektiğini anlatırsan yazacaktır bence

😊 Artık nasıl alacağımı değilde arimedexi nasıl kullanacağımı konuşsak daha iyi olacak sanırım yinede önerin için sağol kardeşim..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Torento33    7
xeaven, Bir saat önce yazdı:

Adexi tek bi tablet al bi kere yeterli bence zaten testo yok vücutta e2 dönüşümü olmayacak klomen başlatır bi süre sonra üretimi 

Preglyn kullanıyorum 5000iu yu tamamladıktan sonra mı yoksa hemen mı basliyayim arimedex ve klomene onuda yazarsanız sevinirim.4 hafta boyunca günlük ne kadar almam gerekiyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tren    7
Torento33, 8 dakika önce yazdı:

Preglyn kullanıyorum 5000iu yu tamamladıktan sonra mı yoksa hemen mı basliyayim arimedex ve klomene onuda yazarsanız sevinirim.4 hafta boyunca günlük ne kadar almam gerekiyor.

Klomene başla kardeşim 2 hafta 100 mg ile başla günlük . 2 haftada 50 mg düşür . Ve toplamda 4 hafta olunca bitir tedaviyi bidaga test yap bak sonuçlarına.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.600
Torento33, 11 saat önce yazdı:

Cevabın için teşekkürler evet kür içinde multivitamin ve çinko 220 dışında bişe kullanmadım aslında kür ortası testimde de östrojen yüksek çıkmıştı arimedex kullanmam gerekiyordu ihmal ettim sanırım bu sebepten son enjeksiyondan sonra testo hızlıca düştü ama pct ile ilgili yardım gelmeyince bende preglyn e başladım günlük 500iu vuruyorum 5000iu tamamlanınca klomen ve arimedexe başlıcam.. nolvadex ve tamoxifeni kesinlikle reçetesiz vermiyorlar bende arimedex aldım son çare olarak..şimdi arimedex ve klomene başladığımda ne şekilde kullanayım..

Prengly gerekliyse kullanılmalı.Bence testislerde küçülme büzüşme varsa kullanılır, yoksa gerek yok.Pregnyl kullanıldığı sürece aynen testo alıyormuşuz gibi östrojen baskılayıcı arimidex kullanmamız gerekir.Yoksa östrojen alır başını gider :) Teoride arimidex yerine aromasin kullanmak daha mantıklı geliyor çünkü östrojeni kullanılmayacak hale getirip dokularda elimine ediyor.Bunu kullandım böyle bir şey hissedemedim :) Arimidex ise östrojeni yok etmek yerine testonun östrojene dönüşümünü ciddi oranda engelliyor.Bence çok verimli uygulamada...

Pct protekolü standart olarak 40-40-20-20 tamoksifen ve 50-50-25-25 klomen şeklindedir.Kür süresine göre kullanım uzatılabilir...Arimidex için şöyle kullan demem çok doğru olmaz.Ama 2 yada 3 günde bir yarım tablet kullanımını deneyebilirsin.Ben yıllar önce hergün bir tablet kullanmıştım.20 gün beni Süpermen yapmıştı resmen :) Daha sonra reseptörlerim büyük ihtimalle durumu fark etti ve düşüşe geçtim...Bilinçsiz kullanmamak lazım.Bu sporda da kimse denemeden öğrenemiyor çünkü kişisel kullanımlar söz konusu...Bilimsel bir altyapısı yok.Ne sağlıkçısı bilgi sahibi ne de sporcusu...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Torento33    7
metinav, 23 saat önce yazdı:

Prengly gerekliyse kullanılmalı.Bence testislerde küçülme büzüşme varsa kullanılır, yoksa gerek yok.Pregnyl kullanıldığı sürece aynen testo alıyormuşuz gibi östrojen baskılayıcı arimidex kullanmamız gerekir.Yoksa östrojen alır başını gider :) Teoride arimidex yerine aromasin kullanmak daha mantıklı geliyor çünkü östrojeni kullanılmayacak hale getirip dokularda elimine ediyor.Bunu kullandım böyle bir şey hissedemedim :) Arimidex ise östrojeni yok etmek yerine testonun östrojene dönüşümünü ciddi oranda engelliyor.Bence çok verimli uygulamada...

Pct protekolü standart olarak 40-40-20-20 tamoksifen ve 50-50-25-25 klomen şeklindedir.Kür süresine göre kullanım uzatılabilir...Arimidex için şöyle kullan demem çok doğru olmaz.Ama 2 yada 3 günde bir yarım tablet kullanımını deneyebilirsin.Ben yıllar önce hergün bir tablet kullanmıştım.20 gün beni Süpermen yapmıştı resmen :) Daha sonra reseptörlerim büyük ihtimalle durumu fark etti ve düşüşe geçtim...Bilinçsiz kullanmamak lazım.Bu sporda da kimse denemeden öğrenemiyor çünkü kişisel kullanımlar söz konusu...Bilimsel bir altyapısı yok.Ne sağlıkçısı bilgi sahibi ne de sporcusu...

Evet buzuşme ve küçülme oldu bende forumdaki araştırmalarıma bakarak 5000iu kullanmaya karar verdim preglyn e başlayınca inanılmaz bir libido artışı oldu anlıyamadım şu ana kadar 3500iu oldu biter bitmez klomene başlıcam arimedex i 3 günde bir tablet kullanmaya başladım..birde herkes 100-100-50-50 şeklinde yazmış klomeni bu ağır değil mi sizce ?en iyi kullanım şekli sizin yazdığınız mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.600
Torento33, 16 saat önce yazdı:

Evet buzuşme ve küçülme oldu bende forumdaki araştırmalarıma bakarak 5000iu kullanmaya karar verdim preglyn e başlayınca inanılmaz bir libido artışı oldu anlıyamadım şu ana kadar 3500iu oldu biter bitmez klomene başlıcam arimedex i 3 günde bir tablet kullanmaya başladım..birde herkes 100-100-50-50 şeklinde yazmış klomeni bu ağır değil mi sizce ?en iyi kullanım şekli sizin yazdığınız mı?

Klomen ciddi yan etkileri olan bir ilaç...Doz artışının ekstra bir faydası yok sadece yan etkiyi arttırır.Yurtdışında klomen dozuyla ilgili yapılmış bir testi okumuştum.12,5 mg la 50 mg arasında kayda değer bir fark olmuyor.Fazla kullanmak gereksiz bence.Ilk on gün 50 mg sonra 25 mg yeterli...

Şuan eczanelerde pregnyl bulunmuyor.Ben şahsi olarak 2 senedir sağlık bakanlığı ve ilaç dairesine dilekçeler verdim bimerden başvurularda bulundum pregnyl için.Sözde 2017 subatında piyasaya girecekti gelen cevabi yazıda.Maalesef ithalatçı firma kar marjının düşüklüğünden pregnyl çok az getirip sözleşmeyi korumaya çalışıyor o kadar.Pregnyl yerine muadili corimon getiriyorlar daha fazla sömürmek için.Birisi 10 tl diğeri 54 tl...Maalesef ağır kürlerden sonra ve testis atrofisi yaşayanlar kullanmak zorunda bunu...

Ben kendim şunu gözlemledim.Pregnyl sentetik bir ilaç ve vücudumuzun doğal üretimine benzetilmiş fake bir lh hormonu...2000 iu kullandığımda bile testislerde ağrı ve baskı oluşturuyordu.5000 iü çok daha zorlar eminim.Fakat eşdeğeri olan corimon sentetik değil doğal...Kadın idrarından ayrıştırılıyor...Aynı etkiyi ve sıkıntıyı yaşatmadı 2 gün arayla 2500 iü kullandım.Şunu anlatmak istiyorum doğal olanı zarar vermeyebilir bunu anlamak için en doğrusu test yaptırmaktır tabiki...HGC kullandığınızda yanında muhakkak arimidex kullanın baskıyı ciddi oranda düşürecektir.( Benim vücut olarak bir çok şeyde düşük doza tepkisizliğim var o nedenle genelde yüksek dozlar kullanıyorum.1000 iü testislerimde en ufak bir değişiklik yapmıyor )

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, 5 saat önce yazdı:

Klomen ciddi yan etkileri olan bir ilaç...Doz artışının ekstra bir faydası yok sadece yan etkiyi arttırır.Yurtdışında klomen dozuyla ilgili yapılmış bir testi okumuştum.12,5 mg la 50 mg arasında kayda değer bir fark olmuyor.Fazla kullanmak gereksiz bence.Ilk on gün 50 mg sonra 25 mg yeterli...

Şuan eczanelerde pregnyl bulunmuyor.Ben şahsi olarak 2 senedir sağlık bakanlığı ve ilaç dairesine dilekçeler verdim bimerden başvurularda bulundum pregnyl için.Sözde 2017 subatında piyasaya girecekti gelen cevabi yazıda.Maalesef ithalatçı firma kar marjının düşüklüğünden pregnyl çok az getirip sözleşmeyi korumaya çalışıyor o kadar.Pregnyl yerine muadili corimon getiriyorlar daha fazla sömürmek için.Birisi 10 tl diğeri 54 tl...Maalesef ağır kürlerden sonra ve testis atrofisi yaşayanlar kullanmak zorunda bunu...

Ben kendim şunu gözlemledim.Pregnyl sentetik bir ilaç ve vücudumuzun doğal üretimine benzetilmiş fake bir lh hormonu...2000 iu kullandığımda bile testislerde ağrı ve baskı oluşturuyordu.5000 iü çok daha zorlar eminim.Fakat eşdeğeri olan corimon sentetik değil doğal...Kadın idrarından ayrıştırılıyor...Aynı etkiyi ve sıkıntıyı yaşatmadı 2 gün arayla 2500 iü kullandım.Şunu anlatmak istiyorum doğal olanı zarar vermeyebilir bunu anlamak için en doğrusu test yaptırmaktır tabiki...HGC kullandığınızda yanında muhakkak arimidex kullanın baskıyı ciddi oranda düşürecektir.( Benim vücut olarak bir çok şeyde düşük doza tepkisizliğim var o nedenle genelde yüksek dozlar kullanıyorum.1000 iü testislerimde en ufak bir değişiklik yapmıyor )

Hocam iyi forumlar , bir sorum olacaktı size ; 500mg 12hafta Test Enanth , 250-300mg 10hafta Deca , 10hafta 400 Bolde , küründe hocam pct için 15.000iu Pregnyl veya chromion önerdi . 15000iu nun çok fazla geleceğini düşünüyorum ne düşünüyorsunuz? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Torento33    7
metinav, 6 saat önce yazdı:

Preglyn prospektusunde kadın idrarından yapıldığı yazıyor hocam bı yanlışınız olmasın.Benim kullanımım günlük 500iu 10gunde 5000iu tamamlamış olacam umarım eski haline gelir testisler😊 klomeni dediğiniz gibi kullanacam çok mantıklı 👍

Screenshot_20171224-202144.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tolgacan94    213

Lh seviyeniz ciddi düşük östrojen seviyeniz yüksek 

choriomon 5000 1000-1000 şekilde 5 gün boyunca kullanın hergün yarım tablet arimidex ile takviye edin( nedeni zaten yüksek olan östrojenin yanında choriomon da östrojeni tetikleyecektir.) 

Hergün arimidex kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederim sakatlığa daha açık olacaksınız eklemlerde ağrı oluşabilir daha dikkatli ve kontrollü idman atmalısınız.

ardından choriomon bittiği günden itibaren 50mg günlük 4 hafta klomen girebilirsiniz. 

bunun yanındaki arimidex kullanım durumu sizin vucudunuza göre değişecektir 1 yada 2 hafta 3 günde yarım tablet yetecektir diye tahmin ediyorum eğer jinekomastiye yatkın biri değilseniz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Big_ramy    14
tolgacan94, 41 dakika önce yazdı:

choriomon 5000 1000-1000 şekilde 5 gün boyunca kullanın hergün yarım tablet arimidex ile takviye edin( nedeni zaten yüksek olan östrojenin yanında choriomon da östrojeni tetikleyecektir.) 

Hergün arimidex kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederim sakatlığa daha açık olacaksınız eklemlerde ağrı oluşabilir daha dikkatli ve kontrollü idman atmalısınız.

ardından choriomon bittiği günden itibaren 50mg günlük 4 hafta klomen girebilirsiniz. 

bunun yanındaki arimidex kullanım durumu sizin vucudunuza göre değişecektir 1 yada 2 hafta 3 günde yarım tablet yetecektir diye tahmin ediyorum eğer jinekomastiye yatkın biri değilseniz.

Hocam bu 5000lik preglny nasil 1000 1000 diye ayiriliyor cevabini bir turlu bulamadim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Torento33    7
Big_ramy, 29 dakika önce yazdı:

Hocam bu 5000lik preglny nasil 1000 1000 diye ayiriliyor cevabini bir turlu bulamadim

Eczaneden enjeksiyon suyu alıp bölebilirsin ben öyle yaptım 5000iu yu 10gune böldum  günlük 500iu vuruyorum 10ml enjeksiyon suyuyla karıştırın her 1ml si 500iu olur kaça bölmek isterseniz suyu ona göre ayarliyabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Torento33    7
tolgacan94, Bir saat önce yazdı:

Hocam sizinde gözünüzden kaçmış sanırım ben preglyn kullanmaya başladığımı ve bitmek üzere olduğunu söylemiştim ama dediğiniz gibi klomene başlıcam ve arimedexe de başladım 3gunde bir tablet şeklinde

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tolgacan94    213
Big_ramy, 14 saat önce yazdı:

flakonun içerisine 1ml enjeksiyonluk suyu eklediğinizde elinizde insülin enjektörüne çekebileceğiniz 100 ünite ürününüz olur 

insülin enjektörünün üzerindeki ünite işaretlerine bakarak 500 iu kullanmak için 10 ünite , 1000iu çekmek için 20 üniteye getirip enjeksiyonu yapabilirsiniz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.