Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

roidmax

roidmax PCT Programı ve Görüşleriniz

Önerilen İletiler

roidmax    50

Arkadaşlar merhaba,

Şu anda giriş seviyesi bir kür olan 12 hafta Testo E-Dianabol kürümün 11. enjeksiyonunu Cumartesi günü olacağım.

Hem giriş seviyesi kürlere örnek bir PCT planı teşkil etmesi, hem de yanlışlarım var ise düzeltmek adına sizinle paylaşmak istedim.

Uyguladığım kür :

12 hafta 500 mg Testo E

6 hafta 30 mg Dianabol

Düşündüğüm PCT :

1-4 hafta 20 mg Nolvadex

1-2 hafta 50 mg Klomen (duruma göre 4 haftaya uzatabilirim, emin değilim.)

1-4 hafta 500 mg Tribestan

PCT döneminde ekstra ilaç ve takviyeler :

1-4 hafta roidmax Macun :D :D (Forumda açtığım konu : viewtopic.php?f=24&t=840&p=5667#p5667)

1-4 hafta 500 mg Ester-C (1000 yapsam mı ?)

1-4 hafta Supradyn All Day

1-4 hafta 400 mcg Folic 1

1-4 hafta 50 mg Zinco (100 mg yapsam mı ?)

1-4 hafta 500 mg Milk Thistle

Sorularım :

1 - ) Hem yaz dönemi olması dolayısıyla, hem de uzun bir süre boyunca ağır çalışma programı uygulamam amacıyla, PCT sonrası beslenme planını bozmadan, 3 günlük "Full Body" antreman ile 1 ay çalışıp var olanı korumak istiyorum. Yani kür bitecek, 2 hafta ara olacak PCT öncesi, sonra 4 hafta PCT sürecek ve bu sürece antreman ve beslenme planım bozulmayacak. Ancak bir süre sonra kendimi 1 ay dinlenmeye almak istiyorum. Fikirleriniz nedir ?

2 - ) PCT planında parantez içinde yazdığım sorular haricinde, sizlerin eklemek istediği bir şey var mı ?

İyi günler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

roidmax    50

Arkadaşlar yakın zamanda anabolik steroid kullanmadan yağ yakma ve zayıflama ile ilgili bir konu açmayı düşünüyorum. Umarım yakın zamanda tamamlar ve paylaşırım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.247
Arkadaşlar yakın zamanda anabolik steroid kullanmadan yağ yakma ve zayıflama ile ilgili bir konu açmayı düşünüyorum. Umarım yakın zamanda tamamlar ve paylaşırım.

O konuda su içmenin yağ yakımına sağladığı katkıya derinlemesine yorum katarsan sevinirim :!::idea:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    50

Vejeteryan sporcu beslenmesi konusu ve bu konu ile beraber sanırım Cuma iki tane konu yayınlayacağım. 2 konu daha var sırada. Zaten ilk konu senin isteğindi ve baya zorladı Bay-T. Sayende baya bir şey öğrendim araştırıp konuyu sunayım derken :) Diğer konuda da su ile ilgili daha detaylı yazmaya çalışacağım.

Bu arada bir konuda fikrinizi almak istedim. Bu tarz yazıları yayınlamak için bir blog açmayı düşündüm ancak biraz daha zindeturkiye.com, bodytr.com gibi bir tasarım şeklinde. Ne dersiniz ilgi görür mü :) ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1- Gayet mantıklı.Full body sistemi bana her zaman mantıklı gelmiştir.Arnold da ilk yıllarında haftada 3 gün fullbody yaptığından bahseder.

2-Yapabileceğin en iyi pct bu.Fazla bile özen göstermişsin yani eksiği yok fazlası var :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    50

Sağolun hocam sizin söylediklerinizle de PCT planımı iyi seviyeye getirdim. Yakın zamanda yazdığım Full Body programını da paylaşacağım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.247
Vejeteryan sporcu beslenmesi konusu ve bu konu ile beraber sanırım Cuma iki tane konu yayınlayacağım. 2 konu daha var sırada. Zaten ilk konu senin isteğindi ve baya zorladı Bay-T. Sayende baya bir şey öğrendim araştırıp konuyu sunayım derken :) Diğer konuda da su ile ilgili daha detaylı yazmaya çalışacağım.

Bu arada bir konuda fikrinizi almak istedim. Bu tarz yazıları yayınlamak için bir blog açmayı düşündüm ancak biraz daha zindeturkiye.com, bodytr.com gibi bir tasarım şeklinde. Ne dersiniz ilgi görür mü :) ?

Yağ Yakımıyla İlgili Bilmeniz Gereken 8 Gerçek

Egzersizde kaç dakikadan sonra yağ yakımı başlar?

Aslında kardiyo çalışması yaparken belirli bir süreye kadar şeker, sonrasında yağ yakılması gibi bir durum söz konusu değildir. Hangi oranda glikojen (şeker) veya yağ yakılacağı, yapılan egzersizin temposu ile alakalıdır. 5 km/sa hızda yürümek ile 12 km/sa hızda koşmak arasında yağ ve glikojen depolarının kullanım oranları açısından fark vardır. Ayrıca depolanmış yağın yakılması, günlük toplam kalori açığı ile ilgilidir. Eğer 20 dakikadan sonra yağ yakımı başlıyor düşüncesi ile 1 saat düşük tempolu kardiyo yapıyorsanız boşuna zaman kaybediyorsunuz demektir; çünkü daha tempolu olarak 30-40 dakika yapacağınız bir egzersiz hem günlük kalori yakım ortalamasını yükseltecek, hem de kardiyorespiratuvar sağlığınızı iyileştirecektir.

Daha hızlı zayıflamak için yağ yakım nabzında mi egzersiz yapılmalı?

Sözde yağ yakım nabzında, yani maksimum kalp atım sayısının %50’sinde tüketilen enerjinin %60’ı yağdan, %40’ı ise glikojenden elde edilir. Egzersizin temposu arttıkça yağdan sağlanan enerjinin oranı azalır. Fakat asıl önemli olan yakılan toplam kalori miktarıdır. Yüksek şiddetli egzersiz yaparken, hem sadece yağdan sağlanan kalori hem de toplam kalori, yağ yakım nabzındaki egzersizden daha fazladır. Bu konuyu bir örnekle basitleştirelim.

24 yaşında, 55 kg ağırlığında bir kişinin 30 dakikalık yağ yakım nabzında (MaxHR %50’si) ve yüksek şiddette (MaxHR %75’i) yaptığı egzersizlerini inceleyelim:

%50 maksimum kalp atım seviyesinde yapılan egzersiz sırasında toplam 105 kalori harcanırken bunun 63 kalorisi yağdan, 42 kalorisi glikojenden sağlanır. %75 maksimum kalp atım sayısı seviyesinde yapılan egzersizde harcanan 220 kalorinin 77 kalorisi yağdan, 143 kalorisi glikojenden sağlanır.

yag_yakimi_tablo-300x200.jpg

En etkili yağ yakım egzersizleri hangileridir?

Depolanmış yağların yakımında en etkili egzersiz, en çok kalori yaktığınız egzersizdir. Fakat zayıflamak kısa süreli bir periyot olmadığı için en iyi egzersizler, aslında nabzınızı kolay yükselten, sakatlık riski en az olan ve sürekli yapabilmeniz bakımından sevebileceğiniz egzersizlerdir. Sakatlık riski en az olan ve eklemlere en az zarar veren aerobik danslar, yürüyüş, bisiklet, eliptik, cardio wave gibi egzersizleri bu kategoride değerlendirebiliriz. Yüzme, harika bir kardiyorespiratuar egzersiz olmasına rağmen, su vücut ısısının yükselmesini engellediği için bu listeye dahil etmedim. Karadayken vücudu saran hava, vücut ısısını arttırarak, egzersizi bıraktıktan 18 saat sonrasına kadar vücut ısısının yüksek kalmasını sağlar. Böylece yükselmiş olan metabolizma hızı da zayıflamaya yardım eder.

Sabah aç karnına egzersiz yapmak yağ yakımında etkili midir?

Aç karnına egzersiz yapmak sadece performansın düşmesine ve dolayısıyla daha az kalori yakımına neden olur. Ayrıca vücudu çok aç bıraktığınızda, vücut savunma mekanizmasını devreye sokacak ve metabolizma hızını düşürerek yağların yakılmasını yavaşlatacaktır.

6 km mesafe 60 dk yürüyerek mi yoksa 30 dk koşarak mı bitirildiğinde daha fazla yağ yakımı sağlar?

Bu konuyu en iyi örnek vererek anlatabileceğimi düşünüyorum. 60 kg ağırlığındaki birini ele alalım: 6 km’yi yürüyerek 60 dakikada tamamladığında 231 kalori yakar, 30 dakikada koşarak tamamladığında ise 373 kalori… Yarım saat daha az çalışarak daha fazla kalori yakmak kulağa oldukça hoş geliyor, fakat önemli bir detayı atlamayalım; 6 km’yi 30 dakikada bitirmek, 12 km/sa hızda koşmak demektir, ki bu da ciddi bir kardiyorespiratuar dayanıklılık gerektirir. Yeni başlayan biri iseniz 30 dakika boyunca çok hızlı tempoda koşmaya çalışmayın, her antrenmanda hızınızı yavaş yavaş arttırın.

Kardiyo yağ yakımı için ağırlık antrenmanından önce mi yapılmalı?

Eğer hemen verilmesi gereken çok fazla kilonuz varsa bu sorunun cevabı “Evet” olmalı. Kalori açığı yaratarak zayıfladığımızı biliyoruz; kardiyonun ağırlık antrenmanından daha çok kalori yaktırdığını da… Öncesinde ağırlık çalışıp yorulduktan sonra kardiyo yapmak çok da yararlı olmayacaktır. Fakat unutmayın; mutlaka direnç çalışması yapmalısınız, çünkü kas kütlesinin artışı metabolizma hızının artışı demektir. Bu da elbette yağ yakımının hızlanması anlamına gelir.

Sauna eşofmanları giyerek kardiyo yapıldığında daha çok yağ yakılır mı?

Kesinlikle hayır. Normalden daha fazla terletecek şekilde giyinmek sadece daha fazla su kaybına neden olur. Ayrıca sıcaklık ve fazla su kaybı nedeniyle performansta düşme görülür yani normalde yakacağınız kaloriden daha azını yakarsınız. Vücut yağları tereyağ gibi sıcakta erimez, deri altında depolanmış yağ, ter bezlerinden eriyerek çıkmaz. Bu yüzden ne lahana gibi giyinerek ne de saunada saatler geçirerek kendinize eziyet edin.

Limonlu su içmek yağ yakar mı?

Limon ya da elma sirkesi eklenerek alkali özelliği arttırılmış su içmek, yağ deposundaki yağ asitlerinin çözülmesinde ve yağlar enerjiye çevrildikten sonra ortaya çıkan asit artıklarının vücuttan atılmasında etkin olduğu için yağ yakımını hızlandırır. Eğer mideniz sağlıklı değilse limonlu su içmeye başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    50

Bilgiler için teşekkürler Bay-T. Ufak ayrıntılar önemlidir hep. Bu tarz paylaşımlar gerçekten çok yararlı oluyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    36

Nolvadex ve Klomen neden ? sadece Klomen kafi değil mi... orada neyin önlemini almaya çalıştın anlayamadım ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    50
Nolvadex ve Klomen neden ? sadece Klomen kafi değil mi... orada neyin önlemini almaya çalıştın anlayamadım ?

ZYZZ kardeş,

Bilgisayar başında olmadığım için uzun uzun yazamıyorum ancak bir İngilizce yazı linki paylaşıyorum. Zaman bulunca da yorumlayıp yazıcam daha detaylı bir cevap. Bu tarz yazılar çok gördüm ve mantıklı geldi. Çevremde de çok gördüm bu kullanımı ayrıca onun da etkisi var. Yabancı popüler steroid forumları ve Türk forumlarında da çok gördüm.

https://thinksteroids.com/articles/why-use-both-clomid-and-nolvadex-together-for-pct/

Yoksa sadece Klomen ile PCT yapılıyor ki bu da yaygın bir kullanım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.