Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

the_escobar

Yeni bulk sarms kürümde neleri tercih etmeliyim?

Önerilen İletiler

the_escobar    1

Merhaba arkadaşlar, yeni bulk kürüme gireceğim bu kürümde hedefim olabildiğince güçlenmek olacak. 4 ürün arasında seçim yapmam lazım. Ligandrol + MK677 veya Rad140 + MK677 düşünüyorum. Sizce hangi ikiliyi seçmeliyim? Kullanıp tecrübe edenler yardımcı olursa çok sevinirim.

tarihinde the_escobar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SERKO    579

Rad 140+mk677 yeterli olur yada yanlarına mk-2866 da ekleyebilirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
the_escobar    1
SERKO, 14 dakika önce yazdı:

Rad 140+mk677 yeterli olur yada yanlarına mk-2866 da ekleyebilirsin

Hocam daha önce rad + 677 ikilisini 8, 10 hafta kadar kullandım açıkçası güzel de verim aldım ama rad140 bana daha çok definasyonda kullanılacak bir ilaç gibi geldi. Kullandığım süre boyunca kuru bir şekilde büyüdüm fakat istediğim gücü kazanamadım. Merakımdan soruyorum mk2866'nın bunların yanında ekstra ne gibi artısı olabilir? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    579
the_escobar, 59 dakika önce yazdı:

Hocam daha önce rad + 677 ikilisini 8, 10 hafta kadar kullandım açıkçası güzel de verim aldım ama rad140 bana daha çok definasyonda kullanılacak bir ilaç gibi geldi. Kullandığım süre boyunca kuru bir şekilde büyüdüm fakat istediğim gücü kazanamadım. Merakımdan soruyorum mk2866'nın bunların yanında ekstra ne gibi artısı olabilir? 

mk 2866 çok iyi güç artışı yapıyor rad-140 seni tatmin etmediyse rad-150 ekleyebilirsin hacim kürlerinde kullanılır ama benim sarms hacim kürüm

rad-140+mk 677 ve 2866 şeklinde

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
uslu4335    9
SERKO, 23 dakika önce yazdı:

mk 2866 çok iyi güç artışı yapıyor rad-140 seni tatmin etmediyse rad-150 ekleyebilirsin hacim kürlerinde kullanılır ama benim sarms hacim kürüm

rad-140+mk 677 ve 2866 şeklinde

Hocam testo kürüne girmeden önce ön hazırlık olarak  sarms küründe ne önerirsiniz yağ yakım ve güç olarak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
the_escobar, 2 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, yeni bulk kürüme gireceğim bu kürümde hedefim olabildiğince güçlenmek olacak. 4 ürün arasında seçim yapmam lazım. Ligandrol + MK677 veya Rad140 + MK677 düşünüyorum. Sizce hangi ikiliyi seçmeliyim? Kullanıp tecrübe edenler yardımcı olursa çok sevinirim.

Merhaba ben pek sarms kürü yapmanı önermem. Sarmslar ne kadar zararsız olarak gözükse de iç organları enjeksiyon ilaçlara göre çok daha fazla yoruyorlar. Zaten tr de pek orjinali yok orjinal olan ürünler de çok pahalı onun yerine ufak bir kür yapmanız daha iyi ve daha zararsız olabilir

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    579
KaderdenBekir, 24 dakika önce yazdı:

Merhaba ben pek sarms kürü yapmanı önermem. Sarmslar ne kadar zararsız olarak gözükse de iç organları enjeksiyon ilaçlara göre çok daha fazla yoruyorlar. Zaten tr de pek orjinali yok orjinal olan ürünler de çok pahalı onun yerine ufak bir kür yapmanız daha iyi ve daha zararsız olabilir

evet yan etkileri bakımından aas ler kadar tehlikeliler belki de dahada fazlası

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
the_escobar    1
KaderdenBekir, 29 dakika önce yazdı:

Hocam ben kullandığımdan bu yana ciddi bir yan etki görmedim belki de kür içinde supplementlere, beslenmeye ekstra özen gösterdiğim için böyle olmuştur. Bana kazandırdığı kas kütlesinin de inanılmaz denilecek kadar fazla olduğunu düşünmüyorum lakin bıraktıktan sonraki düşüşüm de çok çok minimal oldu. Aas kullanımlarında mutlaka daha ciddi problemler yaşanacağını düşünüyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
the_escobar    1
SERKO, 13 dakika önce yazdı:

evet yan etkileri bakımından aas ler kadar tehlikeliler belki de dahada fazlası

Hocam bu kürümü de sarmslarla yapıp dinlendikten sonra önümüzdeki yaz için bi testo kürü düşünüyorum zaten.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    59
the_escobar, 3 saat önce yazdı:

Merhaba dostum Ligandrol ve MK-677 hacim için biçilmiş kaftandır çok ciddi güç artışına sebep olur. Ligandrol ile birlikte kendi deneyimim ile en yüksek kütle kazanımımı Ligandrol ile sağladım. Bu iki bileşiğin yanına herhangi bir şey eklemene gerek yok zaten literatürde desteklenen bir husus değildir SARM’s kombine edilerek sinerjim sorun alınacağı (Mk-677 SARM’s değildir). Bu ikilinin yanına Carderine ya da Stenabolic gibi PPAR ekleyerek kütle koyabilirsin ya da Nutrobal/Mk-677 yerine YK-11 ekleyerek daha da fazla hacim ve güce oynayabilirsin. Eğer ki Nutrobal, YK-11 ve Ligandrol kombinlersen daha iyi bir SARM kürü düşünmek pek mümkün gelmiyor…

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    164
the_escobar, 3 saat önce yazdı:

Orijinal Ligandrol'e denk gelmek çok zor çoğu zamanda rad'ın içinde ne varsa ligandrole yapıştırıyorlar veya diana koyuyorlar. markandan eminsen 

Lgd ile radın arasında ki tek fark dozaj ve su tutumu olacak. ben rad140+mk677 tercih ederdim en popüler kürde bu zaten kullananlar verim alıyor baya.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
the_escobar    1
heisenbergg, 15 dakika önce yazdı:

Merhaba dostum Ligandrol ve MK-677 hacim için biçilmiş kaftandır çok ciddi güç artışına sebep olur. Ligandrol ile birlikte kendi deneyimim ile en yüksek kütle kazanımımı Ligandrol ile sağladım. Bu iki bileşiğin yanına herhangi bir şey eklemene gerek yok zaten literatürde desteklenen bir husus değildir SARM’s kombine edilerek sinerjim sorun alınacağı (Mk-677 SARM’s değildir). Bu ikilinin yanına Carderine ya da Stenabolic gibi PPAR ekleyerek kütle koyabilirsin ya da Nutrobal/Mk-677 yerine YK-11 ekleyerek daha da fazla hacim ve güce oynayabilirsin. Eğer ki Nutrobal, YK-11 ve Ligandrol kombinlersen daha iyi bir SARM kürü düşünmek pek mümkün gelmiyor…

Vezuchiy, 7 dakika önce yazdı:

Orijinal Ligandrol'e denk gelmek çok zor çoğu zamanda rad'ın içinde ne varsa ligandrole yapıştırıyorlar veya diana koyuyorlar. markandan eminsen 

Lgd ile radın arasında ki tek fark dozaj ve su tutumu olacak. ben rad140+mk677 tercih ederdim en popüler kürde bu zaten kullananlar verim alıyor baya.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler, orijinal ligandrol olduğunu varsayarsak mk677 ile 30+30mg olacak şekilde dozajlama yapmayı düşünüyorum. Ayrıca heisenberg hocam, yk11 için daha çok natural sınıra gelmiş veya steroid kürü içerisinde büyümenin limitini aşmak için kullanıyorlar diye duydum. Doğruluk payı nedir? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    164
the_escobar, 9 dakika önce yazdı:

Değerli yorumlarınız için teşekkürler, orijinal ligandrol olduğunu varsayarsak mk677 ile 30+30mg olacak şekilde dozajlama yapmayı düşünüyorum. Ayrıca heisenberg hocam, yk11 için daha çok natural sınıra gelmiş veya steroid kürü içerisinde büyümenin limitini aşmak için kullanıyorlar diye duydum. Doğruluk payı nedir? 

Yk-11 myostatin blokajında belli bi rol oynar tek başına değilde yanında da bir anabolikle güzel etki ediyor. aynı görevi yapan bir peptid'de vardı myostatini baskılayan sarms hali onun yk11

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    59
the_escobar, 49 dakika önce yazdı:

Genetik sınırdan kastımınızın ne olduğuna göre değişir sen istediğin kadar anabolic madde kullansan bile yine de senin bir sınırın vardır. “Doğal sınırını” geçmene katkı sağlayabilir kesinlikle çünkü vücuttaki kas kütlesi regüle eden myostatin hormonunu inhibe ederek potansiyel olarak daha fazla kas kütlesi koymanı sağlar. Aslında steroid gibi çalışır bileşik olarak steroidal bir yapıya sahiptir ama aynı zamanda selektif olma özelliğini de barındırır.

Bu da SARM’s türevi (Ligandrol, Testolone) gibi daha sinerjik çalışmasını sağlar. Bu “hibrit” yapısı sebebi ile diğer SARM’s türlerine nazaran daha kuvvetli anabolic etkiler sağlanmasını sağlar. Literatür henüz çok yenidir YK-11 için ama gözünü kararttıysan Ligandrol ve Yk-11’in üstüne bir şey tanımam.

Vezuchiy, 46 dakika önce yazdı:

Yk-11 myostatin blokajında belli bi rol oynar tek başına değilde yanında da bir anabolikle güzel etki ediyor. aynı görevi yapan bir peptid'de vardı myostatini baskılayan sarms hali onun yk11

Hayır peptide alternatif olma amacı ile üretilmemiştir YK-11 Sarkopeni ve Kas distrofisi tedavisi için SARM’s olarak bulunmuştur ama hibrit ve bileşik olarak hem steroidler hem de SARM’s lar ile özdeşlik gösterir. Yapısal olarak aşırı farklılaşır Follistatin peptid formundadır Yk-11 ise steroidal bir SARM’s tır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
the_escobar    1
heisenbergg, Bir saat önce yazdı:

Genetik sınırdan kastımınızın ne olduğuna göre değişir sen istediğin kadar anabolic madde kullansan bile yine de senin bir sınırın vardır. “Doğal sınırını” geçmene katkı sağlayabilir kesinlikle çünkü vücuttaki kas kütlesi regüle eden myostatin hormonunu inhibe ederek potansiyel olarak daha fazla kas kütlesi koymanı sağlar. Aslında steroid gibi çalışır bileşik olarak steroidal bir yapıya sahiptir ama aynı zamanda selektif olma özelliğini de barındırır.

Bu da SARM’s türevi (Ligandrol, Testolone) gibi daha sinerjik çalışmasını sağlar. Bu “hibrit” yapısı sebebi ile diğer SARM’s türlerine nazaran daha kuvvetli anabolic etkiler sağlanmasını sağlar. Literatür henüz çok yenidir YK-11 için ama gözünü kararttıysan Ligandrol ve Yk-11’in üstüne bir şey tanımam.

Anladım hocam. Bu ilaçların özellikle ligandrol için baya baskılayıcı diyorlar. Kür içinde testo baskılanırsa kürün verimi düşer mi? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    164
heisenbergg, 2 saat önce yazdı:

Hayır peptide alternatif olma amacı ile üretilmemiştir YK-11 Sarkopeni ve Kas distrofisi tedavisi için SARM’s olarak bulunmuştur ama hibrit ve bileşik olarak hem steroidler hem de SARM’s lar ile özdeşlik gösterir. Yapısal olarak aşırı farklılaşır Follistatin peptid formundadır Yk-11 ise steroidal bir SARM’s tır.

yapısal olarak tamamen aynılar yada peptide alternatif falan demedim zaten, aynı görevi yapıyorlar dedim.

the_escobar, Bir saat önce yazdı:

Anladım hocam. Bu ilaçların özellikle ligandrol için baya baskılayıcı diyorlar. Kür içinde testo baskılanırsa kürün verimi düşer mi? 

evet düşer kas inşaası "serbest testestoron" vasıtasıyla yapılır. ekleyeceğin 100mg testo bile çok daha farklı sonuçlar almanı sağlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    59
Vezuchiy, Bir saat önce yazdı:

yapısal olarak tamamen aynılar yada peptide alternatif falan demedim zaten, aynı görevi yapıyorlar dedim.

evet düşer kas inşaası "serbest testestoron" vasıtasıyla yapılır. ekleyeceğin 100mg testo bile çok daha farklı sonuçlar almanı sağlar.

Aynı görevi sadece sonuç olarak sağlıyorlar ve aynı şekilde yapmıyorlar bunu Follistatin 344 aminoasit zincirinden oluşmuştur 344 ise aminoasit sayısını gösterir Yk-11 ise steroidal bir SARM’dır sonuç olarak tek ortak noktası Myostatin hormonunu inhibe etmesi başka hiçbir ortak yanı yok.

the_escobar, 1 saat önce yazdı:

Ligandrol ve Rad140 ikisi de gayet baskılayıcı bileşiklerdir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    164
heisenbergg, 5 saat önce yazdı:

Aynı görevi sadece sonuç olarak sağlıyorlar ve aynı şekilde yapmıyorlar bunu Follistatin 344 aminoasit zincirinden oluşmuştur 344 ise aminoasit sayısını gösterir Yk-11 ise steroidal bir SARM’dır sonuç olarak tek ortak noktası Myostatin hormonunu inhibe etmesi başka hiçbir ortak yanı yok.

Ligandrol ve Rad140 ikisi de gayet baskılayıcı bileşiklerdir.

ortak noktası var mı dedim ben aynı işi yapıyor dedim, "steroidal" ne demek? :D 

Abd / avrupa market araştırmasında 4/3'ü sahte olan bir ürünün hangi aminoasit zincirinden bahsediyorsun adam buldu orijinalini bu mu kaldı sadece konuşuyorsunuz boş boş

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    59
Vezuchiy, 5 saat önce yazdı:

ortak noktası var mı dedim ben aynı işi yapıyor dedim, "steroidal" ne demek? :D 

Abd / avrupa market araştırmasında 4/3'ü sahte olan bir ürünün hangi aminoasit zincirinden bahsediyorsun adam buldu orijinalini bu mu kaldı sadece konuşuyorsunuz boş boş

Sahte üretimi olup olmamasının konu ile alakasını anlamadım dostum. Steroidal demek Steroidler ile Özdeş karakteristik ve farmakolojik olarak Özdeş özelliklere sahip olduğundan aynı zamanda Ligandrol gibi SARM’s gibi selektif olarak androjenik reseptörleri seçmesi onu “steroidal” diğer bir deyiş ile “hibrit” yapısı olduğunu gösterir dostum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    164
heisenbergg, 8 saat önce yazdı:

Sahte üretimi olup olmamasının konu ile alakasını anlamadım dostum. Steroidal demek Steroidler ile Özdeş karakteristik ve farmakolojik olarak Özdeş özelliklere sahip olduğundan aynı zamanda Ligandrol gibi SARM’s gibi selektif olarak androjenik reseptörleri seçmesi onu “steroidal” diğer bir deyiş ile “hibrit” yapısı olduğunu gösterir dostum.

kurallar olmasa birşey derdimde kardeşim bi taraflardan birşey ata ata yazıyorsun seçici androjen reseptör modülatörüne "steroidal" "hibrit" diyorsun boş boğazlık yapma işine bak dır dır bi şey bildiğin yok anca boş konuşuyorsun sen boşver bunları ilk önce bi okuma yazma öğren

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    59
Vezuchiy, 2 dakika önce yazdı:

kurallar olmasa birşey derdimde kardeşim bi taraflardan birşey ata ata yazıyorsun seçici androjen reseptör modülatörüne "steroidal" "hibrit" diyorsun boş boğazlık yapma işine bak dır dır bi şey bildiğin yok anca boş konuşuyorsun sen boşver bunları ilk önce bi okuma yazma öğren

Ata ata mı ? Farmakolojik literatüre bu kadar uzak ve cahilce bir bakış açısı ile yaklaşamazsın hibrit demek statik olarak Testolone ya da Anabollicum gibi tamamı ile selektif değil, aynı zamanda stetoidal yapısı gereği daha uzun ve şiddetli anabolik etkisinden ötürü yapıtaşlarını ve hatta iki bileşiğin karbon bağlarının nasıl bağlandığında baksan bile sabit olarak “SARM’s” gibi değil, hibrit ve çift başlı bir görünümü olduğunu çok kolay bir şekilde öğrenirsin dostum… YK-11 hakkında bilgin olmadan sallaman ilginç olmuş çünkü Androstan adı verilen 4 halkalı karbon yapısına sahiptir bu 4 halka ise steroidal çekirdek diye anılır hatta… 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    164
heisenbergg, 16 dakika önce yazdı:

Ata ata mı ? Farmakolojik literatüre bu kadar uzak ve cahilce bir bakış açısı ile yaklaşamazsın hibrit demek statik olarak Testolone ya da Anabollicum gibi tamamı ile selektif değil, aynı zamanda stetoidal yapısı gereği daha uzun ve şiddetli anabolik etkisinden ötürü yapıtaşlarını ve hatta iki bileşiğin karbon bağlarının nasıl bağlandığında baksan bile sabit olarak “SARM’s” gibi değil, hibrit ve çift başlı bir görünümü olduğunu çok kolay bir şekilde öğrenirsin dostum… YK-11 hakkında bilgin olmadan sallaman ilginç olmuş çünkü Androstan adı verilen 4 halkalı karbon yapısına sahiptir bu 4 halka ise steroidal çekirdek diye anılır hatta… 

Bak bilgilerinde problem yoktur doğrudur kardeşim tamam eyvallah, benim söylediğim de yanlış bir durum yok ama

Dedim ki yk11 myostatini bloke etmeye yardımcı olur bu işi yapan bir peptid'de var dedim.

Ve bu iki bileşen aynıdır şöyle aynı çalışır yapıları benzerdir gibi birşeyde hiç söylemedim 2 defa demediğim birşey üzerinde uzun uzun yazınca darlandım bende

Sert çıkışmış olabilirim evet ama bu forumda ki çoğu insan gibi ilaç kullanıyoruz oluyor öyle şeyler kırdıysam kusura bakma.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: polatpr
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Kişisel bilgilerim:
      Yaş: 23 Spor tecrübem : 7 yıl Aktif spor durumum : 6 ay Kg : 95 Daha iyi bir form yakalamak için:
      Rad 140 Anavar Provion Kürü düşünüyorum elimde x bir satıcıdan aldığım swiss pharma rad 140 ve optimum marka anavar var önerebileceğiniz bir durum var mı bu marka tr üretimiymiş ama satıcıyı tanıyorum sağlam bir  yerden aldım sizin düşünceleriniz nelerdir
      Güncel formum ve ürün fotoğrafı ekte:

• Yazan: onewingedangel00
      Merhabalar, boyum 1.86 84 kiloyum yağ oranım %15 %16 civarı. MK-677 ile biraz daha kas kütlesi koymak istiyorum tek başına işe yarar mı? yoksa boşuna mı kullanmış olurum?
    • Yazan: ysfk00x
      Abiler selamlar, nasılsınız?
      1.5 yıldır spor yapıyorum 4 ay sonra yağ yakma dönemine gireceğim 4 ay içinde en etkili şekilde kas geliştirmek istiyorum kür için zararı en minimal etkisi memnun bırakır dediğiniz sarms türü var mıdır (pct gerektirmesin) Kafamdaki sarms türleri yazacağım bunları kombinasyon olarak tavsiye ederseniz çok memnun olurum. 
      ostarine tongkatali hmb d-aspartic asid lexogenin turkesterone mk677 (karaciğer değerlerimi yükselttiği için 1ay kullanıp bıraktım) Tüm cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    • Yazan: aliturapp
      Herkese selamlar,
      19 Yaşındayım 1.85 Boy 84 KG Doğal olarak 60-65 gün gibi bir sürede 74 KG'den 84'KG'ye çıktım temiz bir şekilde. Sarms kürü yapmak istiyorum fakat aklıma bazı takılanlar oldu. Ligandrol ve Rad140 kombinasyonu yapmak istiyorum fakat forumda bir arkadaş RAD-140'da kalp sıkıntısı yaşadığını belirtmişti bu yüzden biraz tedirgin yaklaşıyorum. Streoid kürünüde düşündüm fakat bu yaştada streoid kürü yerine Sarms daha mantıklı geldi nedense.
      Marka olarak ya burak hocadan alım yapacağım ya da ..... adlı siteden Umbrella marka Sarms alımı yapacağım. Merak ettiğim daha önce Ligandrol ve RAD-140 kombinasyonu yapıp güzel bir etki veya kötü bir deneyim yaşayan var mı? Öneriniz ne olur streoid kürü mü yoksa sarms kürümü.
      Cevaplar için herkese teşekkür ederim.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.