Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

enversuyu

Natural olduğum halde yüksek e2 seviyesine sahibim ne yapmalıyım?

Önerilen İletiler

enversuyu    0

Öncelikle selamın aleyküm abiler benim yaşım 18 benim 14 yaşımdan beri lipomastim(yalancı jinekomasti) var e2 testi verdim 0-31 referans aralığında 74 geldi ben bunu düzeltmek için bir senedir diyet ağırlık antrenmanı çinko omega3 multivitamin gibi takviyeler kullandım ama sonuç değişmedi çok kilolu bir insanda olmadım hiç bir zaman aksine hep zayıftım buna rağmen e2 seviyem uzun süredir yüksek doktorlar sadece liposuction diyor e2 kendi kendine düzelir ona müdahele etme diyor bu durumda ne yapmam lazım arimidex vs kullanmayı düşünüyorum öneriniz ne olur?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SAMOtrophin    29

Ergenlik döneminde sürekli kendimde jinekomasti varmış gibi doktora gidiyordum oradan kalan bilgilerimle şunları söyleyebilirim.

Henüz oluşmamış olan jinekomasti ve lipomastinin önüne geçilebilir. Senin lipomastin çoktan oluşmuş olduğu için cerrahi bir müdahale gerekiyor. Fakat lipomastin küçük sayılabilecek bir düzeyde ise artan kas gelişimiyle beraber, cerrahi müdahale gerekmeden jinekomastiye nazaran yok etmesi kolaylaşıyor. 

Gelelim biyomedikal destek kısmına; Büyümeye başlayan jinekomasti vücutta bazı reaksiyonlara sebep olur göğüs kaşıntısı, batma gibi. Bu durumlarda kişi tamoksifen alabilir. E2'si referans aralığının büyük ölçüde üstünde olan bireyler ise jinekomastinin komple önüne geçmek için arimidex kullanırlar.

Eğer büyümeye devam eden bir jinekomasti durumu varsa tamoksifenle önüne geçilebilir fakat geçmişte oluşanı yok etmeyeceği için yine cerrahi müdahale gerekecektir. (Bu bir tamoksifen kullan tavsiyesi değildir.) Ergenlik döneminde erkeklerde başlayan göğüs kaşıntısı ve dokunduğunda acımalar genelde 2-3 yıl içerisinde kaybolacak ufak bir jinekomastinin habercisi keza bende böyle oldu. Belki de beklemek senin de ilacın olacaktır.

74'lük bir e2 seviyesi arimidex ile önlem alınacak kadar ciddi bir seviye mi bilmiyorum buna diğer hocalar yardımcı olacaklardır ama. Şimdiden geçmiş olsun.

tarihinde SAMOtrophin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
enversuyu    0

hocam vallaha kaşıntı falan yok sadece yağ dokusu östrojeni normal seviyeye getirsem düzelebilme ihtimali varmış ama doktor kendi kendine düzelmesi gerektiğini söylüyor hormonların

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    390

doğal olarak o seviyedeyse ellenmez herkesin hormonal dengesi bir değil başkasının ki 30 diye seninlide o seviyede olcak diye bir kural yok.

tarihinde ardas tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
enversuyu    0
ardas, 20 dakika önce yazdı:

doğal olarak o seviyedeyse ellenmez herkesin hormonal dengesi bir değil başkasının ki 30 diye seninlide o seviyede olcak diye bir kural yok.

doğal olarak bu hormonun bu kadar yükselmemesi lazım 40dan yükseği sıkıntı ki ayrıca testteki referans aralığını baz almak gerekiyor iki katından bile fazla bu durumda aromataz enzimiyle alakalı bi problem olduğunu düşünüyorum ama kafama görede ilaç kullanmak istemiyorum çünkü ilacın östrojeni fazla düşürmeside problem açar o yüzden yazdım çözüm önerisi olan varmı diye

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    390
enversuyu, 1 saat önce yazdı:

doğal olarak bu hormonun bu kadar yükselmemesi lazım 40dan yükseği sıkıntı ki ayrıca testteki referans aralığını baz almak gerekiyor iki katından bile fazla bu durumda aromataz enzimiyle alakalı bi problem olduğunu düşünüyorum ama kafama görede ilaç kullanmak istemiyorum çünkü ilacın östrojeni fazla düşürmeside problem açar o yüzden yazdım çözüm önerisi olan varmı diye

O kadar biliyorsan konu açma o zaman dostum doğru olanı söylüyorum ben sana kiminin e2 seviye doğal olarak 20-30 olurken 60-70 seviyelerine çıktığında göğüs ucu hassasiyeti yada duygu bozukluğu yaşarken kiminde bu seviye daha fazla oluyor bizlerin e2 yi düşürmek için arimidex almasının sebebi ilaç kullanıyor olmamız ilaç kaynaklı yükseldiği için aralıkta tutmak gerekiyor seninki doğal olarak o seviyede. İlla düşürcem diyorsanda 30 lara çekiceksen yarım arimidex iç şunuda söyliyim östrojen düşük olunca çok iyi olucağını sanıyorsan yanılıyorsun libido için e2 prolaktinde önemli prolaktini 0 layıp libido yerlerde gezende var sende östrojeni düşürüp böyle bir şey yaşarsan sonra düzelticem derken daha da batırırsın. (ayrıca 40 tan fazlası sıkıntı diye bir mantık yok e2 si 120 olup hiçbir şey hissetmeyende var formda 60 olup hisseden de aralık kişiden kişiye değişir kiminin bünyesine 60 fazla gelip göğüs ucuna bağlanmaya başlayıp jinekomasti yapabiliyor sende göğüs ucunda hassasiyet olmadığına göre adı üstünde vücudun DOĞL olarak bu seviyede)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
billythekid    21

Asıl önemli olan testosteron östrojenin oranı. Kiminde 800 Total test. vardır E2 70 çıkar normal diyebilirsin hadi, ama senin testosteron seviyen 400, E2 74 ise burada problem var derim ben.O yüzden doğal seviyem budur diyip geçilemez. Libido,ereksiyon kalitesi,meme ucunda hassasiyet vs bunları kendi açından değerlendir, problem hissediyorsan Total, serbest testo,fsh,lh,prolaktin,shbg vs. testlerini yaptır geniş çerçevede değerlendirelim. Tek başına E2 yüksekliği çok bişey ifade etmiyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
enversuyu    0
billythekid, 2 dakika önce yazdı:

Asıl önemli olan testosteron östrojenin oranı. Kiminde 800 Total test. vardır E2 70 çıkar normal diyebilirsin hadi, ama senin testosteron seviyen 400, E2 74 ise burada problem var derim ben.O yüzden doğal seviyem budur diyip geçilemez. Libido,ereksiyon kalitesi,meme ucunda hassasiyet vs bunları kendi açından değerlendir, problem hissediyorsan Total, serbest testo,fsh,lh,prolaktin,shbg vs. testlerini yaptır geniş çerçevede değerlendirelim. Tek başına E2 yüksekliği çok bişey ifade etmiyor.

kral total ve free testoyuda yazayım diğer değerlerin hepsine yarın baktıracağım total testo 556 free testo 31 cinsel olarak çok fazla değil ama psikolojik olarak çok etkiledi bu durum görüntüden va ötürü

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
billythekid    21

Ben sana E2 yüksek şunu kullan diyemem. Ama senin yaşlarında e2 ve prolaktin yüksekliğiyle beraber jino başlangıcı sıkıntıları yaşadım. Doktor prolaktin için ilaç verdi ama e2 yi sallamadı,bende kendim yıllarca sağdan soldan araştırarak nolvadex, arimidex, letrozol en sonda aromasin hepsini kendi üzerimde denedim. Kişisel görüşüm kürde değilsen kafana göre aromataz inhibitörü vs kullanıp pek fayda görebileceğini düşünmüyorum. Çok profesyonel kontrollü kullanım gerekli. Hatta tam olarak hangi ilaçta hatırlamıyorum ama bir dönem östrojeni sıfırlayıp dengeyi bozmuştum aylarca hiç bişey kullanmadığım halde düşük E2 den muzdarip oldum ki Allah düşmanıma vermesin çok kötü yan etkiler yaşadım. O dönemlerde @metinav hocam sağolasın bana çok yardımcı olmuştu sıkıntılarımı aşmam için hiç unutmam. Sana tavsiyem yap oranını düşürüp doğal östrojen blokerleri araştırıp beslenme düzenini, yaşam tarzını değiştirmek. En kötü düşük doz arimidex deneyebilirsin belki ama bıraktığında o seviyelere geri gelir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
enversuyu    0
billythekid, 3 dakika önce yazdı:

Ben sana E2 yüksek şunu kullan diyemem. Ama senin yaşlarında e2 ve prolaktin yüksekliğiyle beraber jino başlangıcı sıkıntıları yaşadım. Doktor prolaktin için ilaç verdi ama e2 yi sallamadı,bende kendim yıllarca sağdan soldan araştırarak nolvadex, arimidex, letrozol en sonda aromasin hepsini kendi üzerimde denedim. Kişisel görüşüm kürde değilsen kafana göre aromataz inhibitörü vs kullanıp pek fayda görebileceğini düşünmüyorum. Çok profesyonel kontrollü kullanım gerekli. Hatta tam olarak hangi ilaçta hatırlamıyorum ama bir dönem östrojeni sıfırlayıp dengeyi bozmuştum aylarca hiç bişey kullanmadığım halde düşük E2 den muzdarip oldum ki Allah düşmanıma vermesin çok kötü yan etkiler yaşadım. O dönemlerde @metinav hocam sağolasın bana çok yardımcı olmuştu sıkıntılarımı aşmam için hiç unutmam. Sana tavsiyem yap oranını düşürüp doğal östrojen blokerleri araştırıp beslenme düzenini, yaşam tarzını değiştirmek. En kötü düşük doz arimidex deneyebilirsin belki ama bıraktığında o seviyelere geri gelir.

hocam doğrusunuz zaten bir sene jinekomastim geçer yağ dokusu azalır ümidiyle süt bile içmedim dediğiniz doğal aromataz inhibitörlerini kullandım çinkodur vs beslenmemide bir kaç ay dışında olabildiğince düzgün tuttum ama göğsüme ve karnıma diyet işlemiyor neredeyse kollarım parçalı fln omzularım iyi ama göğsüm ve karnım gitmiyor bende bu sebepten şu ara beslenmeme dikkat etmiyorum ayrıca göğüs kaslarımıda doğal olarak olabildiğince geliştirdim ama ne yağ gitti nede östrojen azalmış doktorunda çok umrunda değil bu durum her şeyi geçtim bir sene bu kadar çabalamasam gram umrumda olmaz ama ben bu kadar çabaya rağmen bundan kurtulamadım bu işte bi anormallik var bence

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    26

Sorun olabilecek herşeyi yazıyorum.

1-Uyku düzeni

2-Beslenme(makro, mikro açısından zengin bir diyet( özellikle sebzeler: brokoli, turp vb.). Bağırsaklarda e2 atılımıni arttırmak için lifli yiyecekler. Pestisit maruziyetini düşürmek, organik meyve sebzeye yönelmek. 

3-Sırkadiyen ritime göre yaşama, sabah öğle akşama doğru 30 ar dakika güneşe çıkmak, akşam 8-9 dan sonra mavi ışık maruziyetini çok çok düşürmek, sıfırlamak. 

4-Iyi bir egzersiz planı

Eğer doğal yollarla bu konunun üzerine gitmek istiyosan. Bunlara dikkat etmekte fayda var . 1 ve 3 e kimse çok dikkat etmiyor ama ikisi birbiriyle uyumlu çalışan şeyler. 2 ise gerçekten tam manasıyla ele alınmalı, özellikle ülkemizde tarım ilaçlarının çok kullanılmasi hormonal dengeyi alt üst ediyor. 

E2 düşüdüğü çalışmalarla kanıtlanmış bazı takviyeler var. Benim bildiğjm bunlardan ikisi calcium d-glucorate ve Dim.  Bunları iyice araştırıp yukarıdakileri çözdükten sonra düşmüyorsa bunlara yönelmeyi düşünebilirsin. Doktoruna bu takviyeleri sor. Ama mucizeler yaratmaz ilk ele alman gereken üstteki 4 madde. 

tarihinde Unrest tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
enversuyu    0
Unrest, 17 saat önce yazdı:

Sorun olabilecek herşeyi yazıyorum.

1-Uyku düzeni

2-Beslenme(makro, mikro açısından zengin bir diyet( özellikle sebzeler: brokoli, turp vb.). Bağırsaklarda e2 atılımıni arttırmak için lifli yiyecekler. Pestisit maruziyetini düşürmek, organik meyve sebzeye yönelmek. 

3-Sırkadiyen ritime göre yaşama, sabah öğle akşama doğru 30 ar dakika güneşe çıkmak, akşam 8-9 dan sonra mavi ışık maruziyetini çok çok düşürmek, sıfırlamak. 

4-Iyi bir egzersiz planı

Eğer doğal yollarla bu konunun üzerine gitmek istiyosan. Bunlara dikkat etmekte fayda var . 1 ve 3 e kimse çok dikkat etmiyor ama ikisi birbiriyle uyumlu çalışan şeyler. 2 ise gerçekten tam manasıyla ele alınmalı, özellikle ülkemizde tarım ilaçlarının çok kullanılmasi hormonal dengeyi alt üst ediyor. 

E2 düşüdüğü çalışmalarla kanıtlanmış bazı takviyeler var. Benim bildiğjm bunlardan ikisi calcium d-glucorate ve Dim.  Bunları iyice araştırıp yukarıdakileri çözdükten sonra düşmüyorsa bunlara yönelmeyi düşünebilirsin. Doktoruna bu takviyeleri sor. Ama mucizeler yaratmaz ilk ele alman gereken üstteki 4 madde. 

saolasın hocam dediğiniz takviyeleri bi denicem diğerlerinden yana çok sıkıntım yok zaten

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel kardesim sağlıklı protein ağırlıklı beslenip güzelce ağırlık kaldır zaman bırak 1 yıldan fazla yap bunu videolar çek her ay gelişimini gözlemle baktın bir şey olmuyor mecbur parasını verir liposuction yaptırsın. Allah çözümü olan dertler versin 

**E2 seviyesi vs. Bunları doktora danış geçmiş olsun 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
enversuyu    0
bunuyazanTosun, Şimdi yazdı:

Güzel kardesim sağlıklı protein ağırlıklı beslenip güzelce ağırlık kaldır zaman bırak 1 yıldan fazla yap bunu videolar çek her ay gelişimini gözlemle baktın bir şey olmuyor mecbur parasını verir liposuction yaptırsın. Allah çözümü olan dertler versin 

**E2 seviyesi vs. Bunları doktora danış geçmiş olsun 

haklısınız hocam önce bi arimidex deniyeceğim eğerki hormon düşmesine rağmen gerileme olmuyorsa artık mecbur liposuction yaptıracağız

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
enversuyu, 1 dakika önce yazdı:

haklısınız hocam önce bi arimidex deniyeceğim eğerki hormon düşmesine rağmen gerileme olmuyorsa artık mecbur liposuction yaptıracağız

arimidex aşırı ağır ilaç doktor kararı olmadan sakın kullanma vücutta yüksek testesteron varsa dengelemek için e2 yükseltir vücut. Kas gelişimi için e2 sart. Ben doğuştan 40mg e2 seviyesine sahipken kimi 100 kimi 10 olabilir. E2 yukselmesinde altında yatan başka sebepler olabilir sen doktorunla ortak karar verip git bu işin uzmanı onlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
enversuyu    0
bunuyazanTosun, 16 dakika önce yazdı:

arimidex aşırı ağır ilaç doktor kararı olmadan sakın kullanma vücutta yüksek testesteron varsa dengelemek için e2 yükseltir vücut. Kas gelişimi için e2 sart. Ben doğuştan 40mg e2 seviyesine sahipken kimi 100 kimi 10 olabilir. E2 yukselmesinde altında yatan başka sebepler olabilir sen doktorunla ortak karar verip git bu işin uzmanı onlar.

bundada haklısınız önemli olan testo e2 oranıymış ama o oranda düşük olması gerekenden testom 700-800 olsa çok sorgulamayacağım zaten veyahut vücutta belli başlı etkileri olmasa ama bu durum bazı problemler açıyor gerek cinsel gerek psikolojik

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    390
enversuyu, Bir saat önce yazdı:

bundada haklısınız önemli olan testo e2 oranıymış ama o oranda düşük olması gerekenden testom 700-800 olsa çok sorgulamayacağım zaten veyahut vücutta belli başlı etkileri olmasa ama bu durum bazı problemler açıyor gerek cinsel gerek psikolojik

Kullancaksanda yarım tablet kullan arimidexi aralığa çekcem derken 0 lama.

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
enversuyu    0
ardas, 2 saat önce yazdı:

Kullancaksanda yarım tablet kullan arimidexi aralığa çekcem derken 0 lama.

günlükmü yarım tablet almalıyım ben haftada bir tablet düşünmüştüm nasıl yapsam iyi olur

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    390
gönderildi (düzenlendi)
enversuyu, 1 dakika önce yazdı:

günlükmü yarım tablet almalıyım ben haftada bir tablet düşünmüştüm nasıl yapsam iyi olur

sadece yarım tablet sonra test ver 10 gün sonra tekrar test verirsin bakarsın yükselmiş mi diye.
Haftada 1 i deca kullanırken kullanıyor millet naturalken haftada 1 kullansan 2 haftaya dibi görürsün.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
enversuyu    0
ardas, 36 dakika önce yazdı:

sadece yarım tablet sonra test ver 10 gün sonra tekrar test verirsin bakarsın yükselmiş mi diye.
Haftada 1 i deca kullanırken kullanıyor millet naturalken haftada 1 kullansan 2 haftaya dibi görürsün.

tamam kral bi deneyimde bu ilacı kullanmadığımda geri yükselme durumu oluyormu sürekli kontrolmü ediceğim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    390
enversuyu, 22 dakika önce yazdı:

tamam kral bi deneyimde bu ilacı kullanmadığımda geri yükselme durumu oluyormu sürekli kontrolmü ediceğim

1 sefer ediceksin 2 kez test yaptırmamın sebebi kullandıktan sonra kaça düşmüş 10 gün sonra kaç olmuş misal 40 tan 43-45 e çıkmışsa sorun yok bir daha yaptırmazsın tekrar eski seviyesine gelirse düzenli 10 günde 1 yarım kullanmaya başlarsın ama düzenli kullanma işi riskli haberin olsun ilaç kaynaklı yükselme değil çünkü doğal hormanel olarak düşer haberin olmaz bu sefer arimidex içince sıfırlamış olursun.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
enversuyu    0
ardas, 34 dakika önce yazdı:

1 sefer ediceksin 2 kez test yaptırmamın sebebi kullandıktan sonra kaça düşmüş 10 gün sonra kaç olmuş misal 40 tan 43-45 e çıkmışsa sorun yok bir daha yaptırmazsın tekrar eski seviyesine gelirse düzenli 10 günde 1 yarım kullanmaya başlarsın ama düzenli kullanma işi riskli haberin olsun ilaç kaynaklı yükselme değil çünkü doğal hormanel olarak düşer haberin olmaz bu sefer arimidex içince sıfırlamış olursun.

tamamdır hocam ben yarın kullanıcam bakarım duruma göre yine yardım isterim sizden

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: pt.e.l.j.i.n
      Hocalarım selamlar kürümde 6. haftadayım ve tahlil sonuçlarımı sizinle paylaşmak istedim önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim henüz serbest testo sonucu çıkamamış çıkınca tekrar atarım 
      23 yaş 1.80 boy Kilo 90 17 yağ oranı kür geçmişi yok  spor tecrübesi 4 yıl günlük 2000 kalori 6 gün ppl  6 gün kardio dikey bisiklet yada trendmil Kullandığım İlaçlar:
      300mg Testo Prop 300mg Masteron (Pazartesi,Çarşamba,Cuma) Koruyucalar, Aromataz İnhibitörleri ve Diüretikler :
      Arimidex(3 günde 1mg) Clenbetrol(Piramit sistem) Kullandığım Vitaminler:
      E vitamini enjeksiyon günleri 1 ampul 2ml * B complex D3 Omega3 glukozamin Probiotik Magnezyum çinko Multivitamın C vitamini   
      Evet demirim ve d3 vitaminim düşük demir ilacına başlıyacağım d3 günlük 1000ıu alıyordum 3000 ıu düşünüyorum östrojen inhibitörü kullanmama rağmen e2 bu kadar niye yüksek anlayamadım 
      Bir gün önce bir cinsel birlikteliğim olmuştu ondan kaynaklanıyormudur acaba bilemedim 
      LH-FSH DÖNGÜSÜ bu kadar azalması normal mi ? 
      Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum iyi formlar.
    • Yazan: guneyysimsek
      Merhabalar, ilk kürüm ve only testo gidiyorum. (Enanthate).
      Test yaptırdım e2 seviyem yüksek çıktı. Vucüt çok su tuttu. Diyette olmama rağmen.
      Arimidex kullanıcam dozajlama ve sıklık nasıl olmalı? 
    • Yazan: pc332
      1.5 aydır 500 mg sustanon alıyorum, esterlerin düzensizliğini azaltmak adına her gün 0,3ml vuruyorum. 3.hafta gidip e2'mi kontrol ettirdim ve 90'a fırlamıştı. Hemen Arimidex'e başladım, düşük dozda. Perşembe yarım hap, pazar yarım hap şeklinde. 2 hafta sonra tekrar bir test yaptırdım bu defa 77.3'e düşmüştü e2. Yetmeyeceği için dozu 2.5 katına çıkardım. Şöyle ki; perşembe 1 hap, pazar 1.5 hap. Bu doz herhalde 20-30 seviyelerine indirir diye düşündüm. 2 hafta sonra yine test yaptırdım (bugün), ve sonuç e2: 77.01. 
      Şu an gerçekten sinirliyim. Zaten göğüslerim iyice puffy(kabarık) bir hal almaya başladı, herhangi bir kaşıntı hassaslık falan yok ancak pubertal gyno olma ihtimalim de var. Çünkü bu sporu yaklaşık 7 yıldır doğal yapan biriydim. İlk defa bu yıl kür yapıyorum. 
      Bilgiler: 1.94 boy, 114 kg, %16-17 yağ oranı.
      Sizce ne yapmalıyım? Bugünkü dozumu daha almadım. Acaba günde yarım hap almaya başlasam (totalde haftada 3,5 hap ediyor), e2'yi dizginleyebilir miyim? Özellikle tecrübeli üstadlardan yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar.
    • Yazan: Mert0735
      Selamlar, haftalık 500 mg testo enanthate kullanıyorum ve 6. haftadayım. E2 seviyem çok yüksek çıktı, hemen müdahale ettik. Şimdi ne yapmalıyım? Arimidex'i nasıl kullanmalıyım?
      süreçte @Diver hocam yardımcı oldu.

Öncesi 
      Sonrası 

• Yazan: Hunter0745
      Öncelikle selamlar,
      Kür içi libido problemi ve istek problemi yaşıyorum. İlişkide sıkıntı yaşarım tedirginliğinden ilişki öncesi cialis içiyorum 10 mg
      Kürde 8.haftadayım ilk kürüm.
      Testo enant(400 mg) boldenon(400 mg) Marka: bodytech
      yaş 31,87 kiloyum son 3-4 haftadır böyle dün tahlil verdim sonuç bu.
      @rastlantisal @metinav tavsiyenizi bekliyorum.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.