Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

anabolikadam

Kullanacağım ilaçlarda hangi değerlerimi korumam gerekiyor?

Önerilen İletiler

anabolikadam    92

Herkese merhaba arkadaslar, 1.72 boyunda 85kg ve %15 yag oranina sahip birisiyim. 

İlk kur planlamam olarak;

• 1-4 hafta: 250mg testosterone enanthate

• 4-8 hafta: 300mg testosterone enanthate + 200mg rimabolan

• 8-16 hafta: 350mg testosterone enanthate + 300mg rimabolan

16 haftalik toplam sure ile beraberinde uygulamami bacak enjeksiyonuyla yapacagim. İlac planlamasi olarak DHT turevini kendime daha da yakin buldum. Ancak bilgi eksikliginden mi, yoksa tereddut ettigimden dolayi anlamadigim bi' durum "bu ilaclar benim hangi degerlerimi bozabilir" sorusuydu.

Kafamda ilik ilik dolusan sorular:

1. Prolaktin hormonum bu ilaclar (yazdigim miligramdan bagimsiz) yuzunden artis gosterebilir mi? Genetik ve duygusal olarak halihazirda prolaktinin ust sinira yakin. (Kabergolin kullanimi olabilir mi?)
  2. Kur ici proviron kullanmayacagim ancak kur sonrasi "progesteron" hormonum yuksek ise (referans ustu) proviron ise yarar mi? Gecici bi cozum mu, yoksa kaliciligi sabit mi? Provironun temel islevi libido haric nedir? (orn. SHBG)
  3. Kur esnasinda yasanilacak libido problemi icin ilk hangi tahlile (referans disi) mudahale etmem gerek? (prolaktin/estradiol/progesterone: hepsi referans disi ise)
  4. Kur sonrasi terapi (PCT) donemimde klomifen kullaniminda gozlerde hassasiyet artar ise 1/2 doza dusmek terapiyi uzattirmak icin bi' neden mi?
  5. Kur sonrasi terapi donemim bittiginden bir kac gun sonrasinda libidom eskisi gibi olmayacagini bilsem bile, tekrardan (kan degerleri istenilen seviyeseyse) libido problemi (orn. erektil bozukluk) ceker isem ne yapabilirim?
  6. Gunluk 3 gram balik yagi almayi hedefliyorum, LDL & HDL (lipit sistemi icin) duzenini iyi oturtmak icin. Bu dozajlarda lipit metabolizmam cok etkilenir mi? Aldigim balik yagi fiyat olarak ucuk olacagi icin gerek var mi?

Yorum yapmayi cok sevmiyorum arkadaslar, bilimsel gitme yonune egriyim. Bilgisi olan arkadaslar, daha dogrusu disaridan sadece bilgi alip yorum olsun diye degilde "tecrube edinip" bunu bilimsel kanitlayabilecek potansiyel mevcut ise seve seve muhabbet misali cevaplari yanitlamak isterim. @metinav ve @rastlantisal abilerimi de beklerim. 🙏

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güz    34

Öncelikle, yağ oranın muhtemelen tahmin ettiğinden daha yüksek. Bu vücut kitle indeksine ve endişelerine göre 8 haftalık bir cut döngüsü, sık enjeksiyonlar sorun yaratmayacaksa daha çok tatmin edecektir. Dozajlara gelecek olursak, standart boy ve kiloya sahip olan bireylerde optimum testosteron dozu, yıllardır edinilmiş tecrübeyle 500 mg'dır. Altında tüm yan etkiler aynı kalırken, verim düşecektir. Üstündeyse verim aynı kalırken, yan etkiler artacaktır. Eğer bünyede yüksek tansiyon, karaciğer enzimleri, lipid profili ve mental etkiler standartın üstü değilse, bu dozajlama bir ezber değildir.

Prolaktin hormonu, çevresel ve genetik faktörler, yaşam tarzı, kullanılan diğer ilaçlar dolayısıyla yüksek olabiliyor. Ben hormonel değerlerde referans aralığının kişiye özel olduğunu düşünüyorum, dolayısıyla standart bir insana yüksek olan değere senin vücudun adapte olmuş olabilir, müdahale gerektirmeyebilir. Yalnızca takip edilmesi taraftarıyım. Halihazırda hazırladığın döngüde bu konuda bi' yan etki de beklenmez.

Libido konusunda, özellikle başlangıç seviyesinde değişimler olumlu yönde olur. Gözlemlediğim kadarıyla obsesyonların önüne geçemeyen kişiler mutlaka olumsuz etkiler yaşıyor, bunu da aşmanın tek yolu bu obsesyonların önüne geçmek, dizginlemektir. Standartların dışına çıktığımız için, standartların dışında etkiler yaşamamız olağandır. Bu etkilerle ne kadar barışık olursak, gelişimi zamana yaymak ve süreçten verim almak o kadar kolay olur. Bir şeyler bozulacak, bozuldu ve hemen düzeltmeliyim endişesi kandaki farmakolojik miligramını artıracak ve kullanılan her bir ajanın direkt, dolaylı ve rebound etkileriyle baş başa bırakacaktır. Klişe görülen başlangıç seviyesi ilaçlar ve protokollerin standart ve evrensel olarak kabul edilmesinin sebebi, minimum yan etkiyle optimum faydanın gözetilmesi, kişinin kendi vücudunu tanıması ve sonraki süreci daha iyi dizayn edebilmesi içindir.

Diğer sorularına genel bir cevap verecek olursam, vücut geliştirme sporunda farmakolojik protokoller risk/fayda parametresi gözetilerek hazırlanır. Bu süreç dinamik ve kişiye özeldir. Benim referansım hayat kalitesidir, belli bir standart manipüle ediliyorsa gerekli düzenlemeler yapılır. Dozajlar azalabilir, artabilir, süreç uzatılıp, kısalabilir. Bu referansta söylediğim gibi hayat kalitesi olmalıdır. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.505

Merhabalar.

• Başlangıç için dozlar iyi. Ama 16 hafta süre bence kısa. Ne zaman biteceğine başladığında karar vermen daha doğru olur. Tek kür çok anlamlı bir kazanım sağlamaz. Kürde gelen iriliğe aldanma. Kür sonu çoğu gidecek.
  • Hali hazırda yüksek prolaktin değerlerine sahip isen küre girmeyi kesinlikle tavsiye etmem. Bir şeyler yolunda olmadan bu duygusal nos maratonuna girilmemeli. Şu an seni yükselten ne varsa ziyadesi ile daha fazla hissedeceksin. Yani prolaktini doğal iken artıran olaylar, kürde iken daha da çok artıracak. Önce hayat kaliteli ve stabil bir rutine oturmalı. İlle de girilecekse testlere bağlı olarak yarım dostinex kullanılabilir. Yine de önermemek hususunda ısrarcıyım.
  • Proviron aldığın sürece işe yarayan ve vücutta free testosteronu yükselten anabolik bir ilaçtır. Kullanımı kestiğinde etkisi hızla geçer. Kür sonu proviron bir süre destek olarak kullanılabilir. Ama oradaki amaç öncesine dönmek olduğu için temelli bel bağlanmamalı.
  • Kür içinde E2 ve prolaktin baktırarak (ilaçlarının dolu olduğunu varsayıyorum) sorunlu hormona müdahale ile durum düzeltilebilir. Ancak seni yine uyarmam gerekir ki libido ve ereksiyon üzerinde en büyük etki mental etkidir. Hepsi ideal iken "acaba" sorusunu sorduğun an sorun yaşaman muhtemeldir. 
  • Klomen, düşük dozlarda da işe yarayan bir ilaç olmasının yanında PCT'de hipofizi yüksek stres altına sokmalıyız ki hızla döngü açılsın. O yüzden genelde ilk 5 gün çift doz öneriyorum. Yani evet göz sorunları yaşayabilirsin. Lakin bu işin olur yolu da bu.
  • Kür sonrası her değer normal olduğu halde bir zaman libidon eskisi gibi olmayacak. Çünkü artan androjen reseptörlerini kendü doğal üretimin ile beslemen zor olacak. İşte burada düşük doz kür yapmanın faydasını göreceksin. Ne kadar yüksek doz anabolik o kadar fazla androjenik reseptör ve o kadar uzun geri dönüş süresi demek. Bu dönem de aktarlarda satılan macundan küçük doz da kullanmak, alpha king gibi supplementlerden kullanmak ve @SERKO'nun bitkisel kür 1'ini kullanmak sürece faydalı olacaktır. Yine de kalıcı olarak hasar görebileceğin ihtimalini unutmamalısın. Yada tüm bunlara rağmen ereksiyon ve libido konusunun normale dönmesinin 1 yıldan uzun sürebilme ihtimalinin olduğunu unutmamalısın.
  • Balık yağı gibi supplementlerin kullanımında tam kan testine göre hareket etmenin daha doğru olacağı konusunda görüşe sahibim. Belki beslenmenden gelen yetiyordur. Fazla almanın ilave faydası olmayacak. Aile hekimliğinde yaptıracağın 3 haftada 1 tam kan testi sana supplementler için anahtar olacaktır. 

Araştırıp doğru endişelere sahip olarak bu yola girmen güzel. Ama profesyonel hedeflerin yoksa küre girmen için bu yaşlar erken. Onun yerine beslenme / supplement / doğru antrenman planı üzerine eğilmeni bir büyüğün olarak önereceğim. Bu süreci baştan sona MK677 ile destekleyebilirsin. 

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    92
Güz, 14 saat önce yazdı:

Öncelikle, yağ oranın muhtemelen tahmin ettiğinden daha yüksek. Bu vücut kitle indeksine ve endişelerine göre 8 haftalık bir cut döngüsü, sık enjeksiyonlar sorun yaratmayacaksa daha çok tatmin edecektir. Dozajlara gelecek olursak, standart boy ve kiloya sahip olan bireylerde optimum testosteron dozu, yıllardır edinilmiş tecrübeyle 500 mg'dır. Altında tüm yan etkiler aynı kalırken, verim düşecektir. Üstündeyse verim aynı kalırken, yan etkiler artacaktır. Eğer bünyede yüksek tansiyon, karaciğer enzimleri, lipid profili ve mental etkiler standartın üstü değilse, bu dozajlama bir ezber değildir.

Prolaktin hormonu, çevresel ve genetik faktörler, yaşam tarzı, kullanılan diğer ilaçlar dolayısıyla yüksek olabiliyor. Ben hormonel değerlerde referans aralığının kişiye özel olduğunu düşünüyorum, dolayısıyla standart bir insana yüksek olan değere senin vücudun adapte olmuş olabilir, müdahale gerektirmeyebilir. Yalnızca takip edilmesi taraftarıyım. Halihazırda hazırladığın döngüde bu konuda bi' yan etki de beklenmez.

Libido konusunda, özellikle başlangıç seviyesinde değişimler olumlu yönde olur. Gözlemlediğim kadarıyla obsesyonların önüne geçemeyen kişiler mutlaka olumsuz etkiler yaşıyor, bunu da aşmanın tek yolu bu obsesyonların önüne geçmek, dizginlemektir. Standartların dışına çıktığımız için, standartların dışında etkiler yaşamamız olağandır. Bu etkilerle ne kadar barışık olursak, gelişimi zamana yaymak ve süreçten verim almak o kadar kolay olur. Bir şeyler bozulacak, bozuldu ve hemen düzeltmeliyim endişesi kandaki farmakolojik miligramını artıracak ve kullanılan her bir ajanın direkt, dolaylı ve rebound etkileriyle baş başa bırakacaktır. Klişe görülen başlangıç seviyesi ilaçlar ve protokollerin standart ve evrensel olarak kabul edilmesinin sebebi, minimum yan etkiyle optimum faydanın gözetilmesi, kişinin kendi vücudunu tanıması ve sonraki süreci daha iyi dizayn edebilmesi içindir.

Diğer sorularına genel bir cevap verecek olursam, vücut geliştirme sporunda farmakolojik protokoller risk/fayda parametresi gözetilerek hazırlanır. Bu süreç dinamik ve kişiye özeldir. Benim referansım hayat kalitesidir, belli bir standart manipüle ediliyorsa gerekli düzenlemeler yapılır. Dozajlar azalabilir, artabilir, süreç uzatılıp, kısalabilir. Bu referansta söylediğim gibi hayat kalitesi olmalıdır. 

Bilgiler ve yorumun icin tesekkur ederim hocam. Dediginiz gibi risk/fayda parametresine göre ilerlemek benim icinde daha iyi olmakla mutevellit, dozajlari kurun bana vermis oldugu kazanimla ilerletmek, sorunlara karsi hissedilen etkiye karsi ise sureci uzatip/dozajlari degistirmek benimde aklimda.

rastlantisal, 7 saat önce yazdı:

Merhabalar.

• Başlangıç için dozlar iyi. Ama 16 hafta süre bence kısa. Ne zaman biteceğine başladığında karar vermen daha doğru olur. Tek kür çok anlamlı bir kazanım sağlamaz. Kürde gelen iriliğe aldanma. Kür sonu çoğu gidecek.
  • Hali hazırda yüksek prolaktin değerlerine sahip isen küre girmeyi kesinlikle tavsiye etmem. Bir şeyler yolunda olmadan bu duygusal nos maratonuna girilmemeli. Şu an seni yükselten ne varsa ziyadesi ile daha fazla hissedeceksin. Yani prolaktini doğal iken artıran olaylar, kürde iken daha da çok artıracak. Önce hayat kaliteli ve stabil bir rutine oturmalı. İlle de girilecekse testlere bağlı olarak yarım dostinex kullanılabilir. Yine de önermemek hususunda ısrarcıyım.
  • Proviron aldığın sürece işe yarayan ve vücutta free testosteronu yükselten anabolik bir ilaçtır. Kullanımı kestiğinde etkisi hızla geçer. Kür sonu proviron bir süre destek olarak kullanılabilir. Ama oradaki amaç öncesine dönmek olduğu için temelli bel bağlanmamalı.
  • Kür içinde E2 ve prolaktin baktırarak (ilaçlarının dolu olduğunu varsayıyorum) sorunlu hormona müdahale ile durum düzeltilebilir. Ancak seni yine uyarmam gerekir ki libido ve ereksiyon üzerinde en büyük etki mental etkidir. Hepsi ideal iken "acaba" sorusunu sorduğun an sorun yaşaman muhtemeldir. 
  • Klomen, düşük dozlarda da işe yarayan bir ilaç olmasının yanında PCT'de hipofizi yüksek stres altına sokmalıyız ki hızla döngü açılsın. O yüzden genelde ilk 5 gün çift doz öneriyorum. Yani evet göz sorunları yaşayabilirsin. Lakin bu işin olur yolu da bu.
  • Kür sonrası her değer normal olduğu halde bir zaman libidon eskisi gibi olmayacak. Çünkü artan androjen reseptörlerini kendü doğal üretimin ile beslemen zor olacak. İşte burada düşük doz kür yapmanın faydasını göreceksin. Ne kadar yüksek doz anabolik o kadar fazla androjenik reseptör ve o kadar uzun geri dönüş süresi demek. Bu dönem de aktarlarda satılan macundan küçük doz da kullanmak, alpha king gibi supplementlerden kullanmak ve @SERKO'nun bitkisel kür 1'ini kullanmak sürece faydalı olacaktır. Yine de kalıcı olarak hasar görebileceğin ihtimalini unutmamalısın. Yada tüm bunlara rağmen ereksiyon ve libido konusunun normale dönmesinin 1 yıldan uzun sürebilme ihtimalinin olduğunu unutmamalısın.
  • Balık yağı gibi supplementlerin kullanımında tam kan testine göre hareket etmenin daha doğru olacağı konusunda görüşe sahibim. Belki beslenmenden gelen yetiyordur. Fazla almanın ilave faydası olmayacak. Aile hekimliğinde yaptıracağın 3 haftada 1 tam kan testi sana supplementler için anahtar olacaktır. 

Araştırıp doğru endişelere sahip olarak bu yola girmen güzel. Ama profesyonel hedeflerin yoksa küre girmen için bu yaşlar erken. Onun yerine beslenme / supplement / doğru antrenman planı üzerine eğilmeni bir büyüğün olarak önereceğim. Bu süreci baştan sona MK677 ile destekleyebilirsin. 

Sorularima cevap verdiginiz icin tesekkur ederim hocam, halihazirda bu isle ugrasan ve para kazanan birisiyim. 2 aya 5. yilim dolacak. Uzun ugraslar sonucu boyuma nazaran dogal yollar ile guzel bi' fizik insa ettim. Ardindan uyaricilar ve peptitler ile yoluma devam ettim. Ancak uyaricilar beni buyutmuyor, peptitler ise fiyati yuksek oldugundan beni ileriye bir nebze goturebiliyordu.

Dogal yollar ile artik bir yere kadar gelebildim, vucudum artik sadece kas insasini minimum duzeyde degil, su tutumunu bile kisa vadede kaybetmekte. Alt yapim vardan ziyade gercekten yuksek oldugundan, hedef olarak kendimi tatmin edecegimden, ilerdeki hayatimda ki (ben buna katiliyorum) is kariyerimde/sosyal aktivitelerimde/insanlarin vermis oldugu tepkide standardin ustunde olan vucut, ilgiden ziyade daha da on planda tutuldugundan bana verecegi yonden fayda cok temelli.

Bu yuzden hocam, dusuk doz algisindan ileride kapilip, hayatimi risk/zarar/fayda parametresinden cikartmadan bu sporu ilim, bilgi ve kendi edindigim tecrube neticesinde devam ettirmek istiyorum. Bu benim icin bitmeyen bir seruven.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.505

Benim için de öyle. Takdir ettim seni. Keza uzun süreler düşük dozlarda kalıp gıdım gıdım inşaa ettim ben de kendimi. Profesyonel amaçlarım olmasa dahi, güçlü bir görüntü profesyonel iş hayatımı pozitif yönde muntazam etkiledi. Aynı şekilde sosyal hayatımı da etkiledi. Doz konusunu abartmadan, olabildiğince riskten uzak ilerlediğin sürece hiç sorun yok. En en en önemli kısım ise vücudunla inatlaşmaman. Durman gereken yerde muhakkak durmalısın. Orada misalen TRT doz + MK677 gidersin vs vs. 5 yıl sonraki halini şimdiden merak ediyorum.

Başarılar dilerim.

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    92
rastlantisal, 9 dakika önce yazdı:

Benim için de öyle. Takdir ettim seni. Keza uzun süreler düşük dozlarda kalıp gıdım gıdım inşaa ettim ben de kendimi. Profesyonel amaçlarım olmasa dahi, güçlü bir görüntü profesyonel iş hayatımı pozitif yönde muntazam etkiledi. Aynı şekilde sosyal hayatımı da etkiledi. Doz konusunu abartmadan, olabildiğince riskten uzak ilerlediğin sürece hiç sorun yok. En en en önemli kısım ise vücudunla inatlaşmaman. Durman gereken yerde muhakkak durmalısın. Orada misalen TRT doz + MK677 gidersin vs vs. 5 yıl sonraki halini şimdiden merak ediyorum.

Başarılar dilerim.

Cok sag olun hocam, dusuk dozlarda devam edip, misafir evin sahibinin yaninda nasil ise bende vucudumun icerisinde bir misafir edasiyla sozunun disarisina cikip "yapilmayacak" bir seyi yapmayacagim.

Saglicakla kalin...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.