Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Enesggz

8-9 litre su içmeme rağmen idrarımın rengi kahve rengi sebebi ne olabilir?

Önerilen İletiler

Enesggz    5

Merhaba iyi akşamlar günlük en az 7 litre su tüketmeme rağmen 1 haftadır idrarımın rengi koyu kahve rengi normalde su tüketmediğim zamanlar böyle oluyordu normal karşılıyordum ama su tüketmeme rağmen bu renkte olması beni endişelerdi bunun sebepleri ne olabilir acaba?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

AS1L    429

Günlük 7-8 litre su tüketmene rağmen idrarın koyu kahverengi olması endişe verici bir durum. Olası nedenler arasında karaciğer veya safra kesesi problemleri, kas hasarı, kan hücrelerinin aşırı yıkımı veya kullandığın ilaçlar/takviyeler olabilir. Bu durum bir haftadır devam ediyorsa derhal üroloji veya dahiliye başvurman önemli. Testler yaptırarak durumun nedeni netleştirebilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Enesggz    5
AS1L, 2 dakika önce yazdı:

Günlük 7-8 litre su tüketmene rağmen idrarın koyu kahverengi olması endişe verici bir durum. Olası nedenler arasında karaciğer veya safra kesesi problemleri, kas hasarı, kan hücrelerinin aşırı yıkımı veya kullandığın ilaçlar/takviyeler olabilir. Bu durum bir haftadır devam ediyorsa derhal üroloji veya dahiliye başvurman önemli. Testler yaptırarak durumun nedeni netleştirebilirsin.

Hocam nac600 bunun sebebi olabilirmi  peki 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AS1L    429
Enesggz, 5 dakika önce yazdı:

NAC genellikle idrar rengini kahverengiye çevirmez.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustafaskh    49

Bir hoca bana aşırı toksik ilaç kullanırsan idrar rengin değişir demişti tabi ne kadar doğru bilmiyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    376

Bazı vitaminlerin gereğinden fazla kullanımıda idrar rengini değiştirebiliyor. Garanti olsun diye ürik asit ve albümin  değerlerine baktırabilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas, 32 dakika önce yazdı:

Bazı vitaminlerin gereğinden fazla kullanımıda idrar rengini değiştirebiliyor. Garanti olsun diye ürik asit ve albümin  değerlerine baktırabilirsin.

b vitamini sari yapıyor mesela ama kahverengiyse durum gerçekten ciddi bence

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Baris10    35
Enesggz, 14 saat önce yazdı:

Bende nac600'den olabileceğini düşünüyorum, kullandığımdan beri sarımsı oldu rengi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    157
Baris10, 35 dakika önce yazdı:

Bende nac600'den olabileceğini düşünüyorum, kullandığımdan beri sarımsı oldu rengi.

düşünmen birşey ifade etmez bu forumda ki hemen hemen herkes nac kullanmıştır hiç öyle bir geri dönüş görmedim kimseden.

kaldı ki nac veya her hangi bir ilaç 8-9 litreye rağmen idrar rengini kahverengiye çeviremez imkanı yok.

Test ver baksınlar pişman olacağın şeyler yapma dostum.

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Baris10    35
Vezuchiy, 4 dakika önce yazdı:

düşünmen birşey ifade etmez bu forumda ki hemen hemen herkes nac kullanmıştır hiç öyle bir geri dönüş görmedim kimseden.

kaldı ki nac veya her hangi bir ilaç 8-9 litreye rağmen idrar rengini kahverengiye çeviremez imkanı yok.

8-9 litre su içmiyorum da nac kullandığımdan beri idrar bir tık daha koyulaştı "kahverengi değil" ha bilemem belkide yanında aldığımız vitaminlerden oluyordur yakında düzelmezse test yaptıracağım ;)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mamibolone    22
gönderildi (düzenlendi)
Enesggz, 15 saat önce yazdı:

Merhaba iyi akşamlar günlük en az 7 litre su tüketmeme rağmen 1 haftadır idrarımın rengi koyu kahve rengi normalde su tüketmediğim zamanlar böyle oluyordu normal karşılıyordum ama su tüketmeme rağmen bu renkte olması beni endişelerdi bunun sebepleri ne olabilir acaba?

Benim de bir keresinde başıma geldi 2 gün boyunca ilaç kullanmıyordum o dönem. Ama bana söylenilen karaciğerinle alakalı bir sorun olabilir oldu ama duyduğuma göre kullandığın vitaminler de buna sebep olabilir. Kan tahlili yaptırman en sağlıklı yol olur. Bende nac kullanıyorum bir süredir ama idrar rengini değiştirdiğini bilmiyorum bende olmadı.

tarihinde mamibolone tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Enesggz    5
Testocu, 17 saat önce yazdı:

Kürdemisn peki

Evet 500 susta 100 rimo rimoua 1 hafta önce başladım

Vezuchiy, 2 saat önce yazdı:

Hangi testleri vermem gerek yada doktora direk şikayetimi mi belirtiyim

Bu benim pazartesi verdiğim test sonuçları

IMG_5544.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mamibolone    22
Enesggz, 19 dakika önce yazdı:

Bu benim pazartesi verdiğim test sonuçları

İdrar tahlili yaptırman gerekiyor.

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    23

Yediklerinle de alakalı olabilir. Çok fazla ciğer yiyen insanlarda bu durum görülür mesela. Bu kısmıda bir irdele.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.446
Unrest, 8 dakika önce yazdı:

Yediklerinle de alakalı olabilir. Çok fazla ciğer yiyen insanlarda bu durum görülür mesela. Bu kısmıda bir irdele. 

Hocam ilk defa böyle bir şey duyuyorum bilimsel olarak açıklaması var mıdır?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    23
gönderildi (düzenlendi)
Diver, 15 dakika önce yazdı:

Hocam ilk defa böyle bir şey duyuyorum bilimsel olarak açıklaması var mıdır?

Ciğerde buna yüksek karoten( a vitamini ) seviyeleri sebep olur. herkeste olacağından şüpheliyim tabi. fazla ciğer tüketmek ayrıca a vitamini zehirlenmesine de yol açar. yani bu dediğim günde 200 300 gramı aşan ciğer tüketimlerinde her gün yenirse meydana gelir büyük ihtimalle(kişiden kişiye değişmekle birlikte) . haftada bir iki gün yenirse değil.

aslında bilimsel bir açıklama getirecek yetkinliğe sahip değilim . Şöyle ekleyeyim, buna karotenin neden olduğunu düşünüyorum yaptığım okumalardan. ve bende oluyor. 

tarihinde Unrest tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.446
Unrest, 3 dakika önce yazdı:

Ciğerde buna yüksek karoten( a vitamini ) seviyeleri sebep olur. herkeste olacağından şüpheliyim tabi. fazla ciğer tüketmek ayrıca a vitamini zehirlenmesine de yol açar. yani bu dediğim günde 200 300 gramı aşan ciğer tüketimlerinde her gün yenirse meydana gelir büyük ihtimalle(kişiden kişiye değişmekle birlikte) . haftada bir iki gün yenirse değil.

aslında bilimsel bir açıklama getirecek yetkinliğe sahip değilim . Şöyle ekleyeyim, buna karotenin neden olduğunu düşünüyorum yaptığım okumalardan. ve bende oluyor. 

Bununla ilgili bir araştırma, makale yada uzman görüşü varsa paylaşır mısın?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    23
Diver, 2 dakika önce yazdı:

Bununla ilgili bir araştırma, makale yada uzman görüşü varsa paylaşır mısın?

nasıl bir uzman görüşü beklediğini bilmiyorum :D . ciğerin fazla tüketilmesinin a vitamini zehirlenmesi yaptığına dair mi ? bu a vitamini zehirlenmesinin idrar da koyulaşma yaptığına dair mi ? ikincisinin mekanizmasını açıklayacak yetkinliğe sahip değilim. Ama birincisi hakkında hipervitaminozis a yazarsan sciencedirect e görebilirsin. bahsettiğim gramajlarda uzun süre ciğer tüketilmesi gerektiğinden fazla a vitamini alımına yol açar. 200 gram ciğerde 40k IU civarı a vitamini var.  Bunun bende idrar koyulaşmasına yol açtığı kesin , herkeste yapacak diye birşey olduğunu tabi ki söylemiyorum. kendimden ve aile bireylerimden yola çıkarak bunu söyledim. 

https://health.clevelandclinic.org/vitamin-a-toxicity burada günlük üst alım limitinin maximum 10 k iu olduğu yazıyor. ve bu bile bazı insanlarda sorunlara yol açacaktır. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.446
Unrest, 8 dakika önce yazdı:

nasıl bir uzman görüşü beklediğini bilmiyorum :D . ciğerin fazla tüketilmesinin a vitamini zehirlenmesi yaptığına dair mi ? bu a vitamini zehirlenmesinin idrar da koyulaşma yaptığına dair mi ? ikincisinin mekanizmasını açıklayacak yetkinliğe sahip değilim. Ama birincisi hakkında hipervitaminozis a yazarsan sciencedirect e görebilirsin. bahsettiğim gramajlarda uzun süre ciğer tüketilmesi gerektiğinden fazla a vitamini alımına yol açar. 200 gram ciğerde 40k IU civarı a vitamini var.  Bunun bende idrar koyulaşmasına yol açtığı kesin , herkeste yapacak diye birşey olduğunu tabi ki söylemiyorum. kendimden ve aile bireylerimden yola çıkarak bunu söyledim. 

https://health.clevelandclinic.org/vitamin-a-toxicity burada günlük üst alım limitinin maximum 10 k iu olduğu yazıyor. ve bu bile bazı insanlarda sorunlara yol açacaktır. 

Gaziantepliyim ciğer içinde büyüdüm 😄 Fazla ciğer tüketiminde idrar renginin kahverengiye döndüğünü ilk defa duyuyorum bu yüzden şaşırdım. A ve birçok vitaminde fazlasının zehirlenme yapacağını biliyorum. İdrar rengini kahverengi yapması hakkında bilgi bulamadım o yüzden makale vs istedim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    23
Diver, 14 dakika önce yazdı:

Gaziantepliyim ciğer içinde büyüdüm 😄 Fazla ciğer tüketiminde idrar renginin kahverengiye döndüğünü ilk defa duyuyorum bu yüzden şaşırdım. A ve birçok vitaminde fazlasının zehirlenme yapacağını biliyorum. İdrar rengini kahverengi yapması hakkında bilgi bulamadım o yüzden makale vs istedim.

Bu büyük ihtimal bende ve aile bireylerimde olan bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Belki a vitamininden de değildir bu arada. Söylediğim renk daha çok sarı ama neon tarzı bir sarı renk oluyor. Nezaman cok fazla ciğer tüketsem bunu yaşıyorum. Bunu belki ciğerdeki b vitaminleride yapıyor olabilir..eğer öyleyse k.bakmayın ciğerde karoten çok fazla olduğu ve zehirlenmesinin ciltte sarılığa vs neden olmasından dolayı öyle olduğunu düşündüm. 

• Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.