Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

lisens07

Kardiyo esnasında kaval kemiği bölgesinde ağrı çekiyorum ne yapmalıyım?

Önerilen İletiler

lisens07    0

Herkese iyi formlar,

Her sabah 40 dakika koşu bandında 12-6 eğim ve 6-6,5 hızlarda kardiyo yapmaktayım. Ama son zamanlarda kaval kemiğimin bölgesinde ağrı ve çekme meydana gelmekte bunun önüne nasıl geçebiliriz? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rauthos    8

Bu sorunu ben de senelerdir yaşıyorum maalesef. "Shin splint" diye aratırsanız yaşayan çok var, kronik bir rahatsızlık gibi duruyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Beastmode    19

Ağrı yaşadığın kasın adı tibialis anterior google dan bakarsan evet burası diceksin kaval kemiğinin tam arasında iğrenç bir acı veren yer. Bu eğimli hareketler o kası çok devreye soktuğun zamanlarda artar eğimli koşuları, yürüyüşleri biraz azalt. Eğer ağrı tam kaval kemiğindeyse (tibia) buda tibialis anterior dediğimiz kasın kemiğe baskı yapmasından dolayı kaynaklanıyor yani sonuç olarak aşırı yüklenmeden oluyor tek yapman gereken dinlendirmek ve eğimi bi süre azaltman veya bırakman 1 hafta sonra geçtiğini görceksin 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
trznd    75
Beastmode, 1 saat önce yazdı:

Ağrı yaşadığın kasın adı tibialis anterior google dan bakarsan evet burası diceksin kaval kemiğinin tam arasında iğrenç bir acı veren yer. Bu eğimli hareketler o kası çok devreye soktuğun zamanlarda artar eğimli koşuları, yürüyüşleri biraz azalt. Eğer ağrı tam kaval kemiğindeyse (tibia) buda tibialis anterior dediğimiz kasın kemiğe baskı yapmasından dolayı kaynaklanıyor yani sonuç olarak aşırı yüklenmeden oluyor tek yapman gereken dinlendirmek ve eğimi bi süre azaltman veya bırakman 1 hafta sonra geçtiğini görceksin 

Bende de aynı sorun var ama geçmiyor 1 hafta kardiyo yapmıyorum sonra tekrar başlıyorum 10. dkdan sonra yanmaya başlıyor sonra adım attırmayacak kadar pump hali oluyor artık cidden bıktırdı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Beastmode    19
trznd, 25 dakika önce yazdı:

Bende de aynı sorun var ama geçmiyor 1 hafta kardiyo yapmıyorum sonra tekrar başlıyorum 10. dkdan sonra yanmaya başlıyor sonra adım attırmayacak kadar pump hali oluyor artık cidden bıktırdı

Demekki senin uzun süre dinlendirmen lazım bende spora çok uzun süre ara verince oluyo yada düzenli halısaha yaparım 6 ay filan ara vereyim halısaha yapayım başlıyor mesela

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
lisens07    0
Beastmode, 9 saat önce yazdı:

Dinlenme dışında bir çözüm gerekiyor hocam 3 hafta kadar daha devam edeceğim. Kendimce bir hedefim var. Sanirim bisiklet ile kardiyo yapacagim umarım orada da aynı sorunu çekmem.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Beastmode    19
lisens07, 2 saat önce yazdı:

Dinlenme dışında bir çözüm gerekiyor hocam 3 hafta kadar daha devam edeceğim. Kendimce bir hedefim var. Sanirim bisiklet ile kardiyo yapacagim umarım orada da aynı sorunu çekmem.

Fastjel al eczaneden günde 3 kere sür çok hızlı toparlıcaktır zedelenmeleri çok hızlı iyileştiriyor. ama 3-4 gün ara ver kardiyoya sonra başlarsın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
negfeedback    26

eğimden kaynaklı ve aşırı kullanıma bağlı olabilir. kardiyo için diğer seçenekleri(bisiklet vb gibi) gözden geçiriniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: mawsqa
      Merhabalar, merak ettiğim ve etkisinin olup olmadığı hakkında kafamda soru olan bir konu var. Mesela MK2866 kemik yoğunluğunu arttırıyor diyor yüz kemikleri küçük olan birisi 6 ay süreyle mk2866 kullanırsa yüz kemiklerinde irileşme gerçekleşir mi? @rastlantisal @metinav
      Gerçekleşirse bu vücudun bütün kemikleri için geçerli midir?
    • Yazan: yasarrcnn
      Herkese merhaba,
      Bir sorum olacak fikir, tavsiye verebilecek olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
      Uzun zamandır ara vermeden ağırlık çalışmanın hali hazırda getirdiği vücutta ağrı sorunlarım zaten vardı üstüne bir de haftada iki futbol maçına çıkıyorum o da çok fazla yoruyor, şimdi 250mg test. e. kullanıyorum compound hareketlerde şu an ortalama 15-20 kg artış var, kaldırıyorum fakat artan kilolardan eklemlerim ve kemiklerim artık o kadar ağrımaya başladı ki spordan gerçekten soğumaya başladım ilerleyen zamanda da bir aylık bir ara vermeyi düşünüyorum. Böyle bir durum yaşamış olan veya bilgisi olan şunu kullansan işe yarar diyebileceğiniz bir öneri fikir var mıdır? @Diver @metinav
      Yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler.
    • Yazan: barisates
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Bu konuyu açma sebebim sadece destek almak düşük yağ oranında olmak istiyorum kardiyo yapmam gerektiğinin farkındayım başkasından duymak beni moda sokuyor 2 saat ağırlık antrenmanı yapabilirim fakat kardiyo yapmaya bünyem gitmiyor kardiyo yapmadan istediğim yağ oranına da ulaşamamam bunu biliyorum bu konuda ne yapabilirim bir öneriniz var mı?
    • Yazan: Ferhelm
      Merhabalar değerli forum üyeleri,
      Bu konumda sizlere yaşadığım bir sorundan bahsedeceğim dumbell shoulder press (5 kilo da 10 kilo da aynı etki birşey değişmiyor boş yapsam bile) yaparken sol kürek kemiğim tık tık diye ses çıkarıyor ağrı acı vs yok ama çok rahatsız oluyorum her an birşey olacakmış gibi ne yapmam gerek ?
    • Yazan: BBurak
      Merhabalar, keyifli forumlar herkese.
      Naturel bireylerin yağ yakım döneminde ve kalorileri düşük olduğu zamanlar sabahları kardiyo yapmadan hemen önce kas kaybını minimalize etmesi için izole protein (0 şeker, 0 karb, 0 yağ içeren ürün) içmesi uygun mudur? Mantıklı buluyor musunuz ? 
      Şimdiden teşekkürler.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.