Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

arcznn

Lantus insülin kullanımı hakkında bilgiye ihtiyacım var?

Önerilen İletiler

arcznn    0

Merhaba,

Lantus solostar hakkında bilgiye ihtiyacım var.

• vücut geliştirme adına ne kadar sıklıkla enj. Uygulanmalı?
  • sabah erken saatte vurulursak gece hipo riskinden kurtulur muyuz?
  • ve ayrıca lantus kalemi her gün 1 ünite şeklinde vurucak olursak kalem kaç günde bitiyor?

@Emrah @metinav @Semih Erarslan @Mickey

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mhanx    8
gönderildi (düzenlendi)

insülin çok riskli ama kullanımı sabah ilk öğün birlikte, genelde 10kilo başına 1 ünite yani 80kilo birisi 8 ünite alması ideal bu alınan karbonhidratlada alakalı Cruise da 5 ünite gidiyorlar genelde ama çok daha profesyonel birisine danışman daha iyi olur riskli bir kalem 100 ui içeriyor günde 8iu alırsan ortalama 1 kalem 12 gün gider.

tarihinde Mhanx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.188

Ben denedim ve çok tehlikeli olduğunu bana bir anda düşen kan şekeri birden  başlayan açlık terlemesi ve müdahale etmemen sonunda bilinç kaybına götüreceğini anlattı bende sen olmadanda yaparım diyip elimi sürmedim 1noktaya kadar bu tarz ürünlere eyvallah fakat orada verilen hesap yanlış neden tecrübe ettim ben.

90 kg 8 iu bayılıyordum 6 gayet iyiydi fakat sağdece yükselince açtığı travmalar ile etkiler tehlikeli değil bıraktıktan sonra ayaklarımda şişmeler kan basıncı sıcak basması yeni geçiyor yani 7 8 gün 7 8 alımdan  sonra bıraktım ona rağmen  yeni yeni geçiyor ki çok uzun sürede net hasar verir net tahribat olmadan kullanımı sürdürüp bıraktığında sağlıklı kalman imkansız bir ilaç eminim...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhanx    8

katılıyorum 10gun boyunca herşey güzel olup 11. gün olmamasının garantisi yok

• Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.188
Mhanx, 4 dakika önce yazdı:

katılıyorum 10gun boyunca herşey güzel olup 11. gün olmamasının garantisi yok

Aynen öyle öğün sonrası veya öncesi vurumu en iyisi fakat aynıdurumu öğünden sonra vurup rahat kafayla yol alırken biranda olmayacak yerde gelen halsizlik titreme açlık yaşam sonunuzu getirir uzak durulmalı bi çok pro sporcuda aynı bilgiyi veriyor yakalarsanız adamlarda deneyip aman aman hiç gerek yok karşıyım diyor en tehlikeli olduğu söylüyor bende ilk başta neymiş bu derken elimdeki titreyen şekeri gözlerim kararmadan ağzıma atabildim yoksa olay bitmişti bence kesinlikle uzak durun başkada lafım yok 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meeter    34
arcznn, 2 saat önce yazdı:

Merhaba,

Lantus solostar hakkında bilgiye ihtiyacım var.

• vücut geliştirme adına ne kadar sıklıkla enj. Uygulanmalı?
  • sabah erken saatte vurulursak gece hipo riskinden kurtulur muyuz?
  • ve ayrıca lantus kalemi her gün 1 ünite şeklinde vurucak olursak kalem kaç günde bitiyor?

@Emrah @metinav @Semih Erarslan @Mickey

Teşekkürler.

ben insulin kürlerimde humulin r kullanıyorum, su an ki kürüm de de 1 hafta sonra ekleyeceğim. 4 hafta kullanıp 4 hafta off yapıyorum, kullanım şeklim; antremandan 1 buçuk saat önce enjekte ediyorum salona gidiyorum enjeksiyondan yaklasık 1-1 bucuk saat sonra şekerimi düşürüyor, yanımda 1 paket jelibon ve 150 gr vitargo shake oluyor, şekerim düştüğünde jelibon ile toparlayıp antremana başlıyorum ve antreman esnasında vitargo shake tüketiyorum. insulının kas yapma sistemi farklı, direk kas hücrelerine bağlanarak kasları bu şekılde buyutuyor. insulın farklı bir dünya diğer hiçbirseye benzemiyor.  

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhanx    8
gönderildi (düzenlendi)

Ben humalog alıyordum idman öncesi öğün ve sonrası öğünlerde ama gerçekten çok rahatsız ediyor, pump hissi ve güç inanılmaz güzel gelsede başlarda sonradan can sıkıcı bir hal almaya başlıyor Semih Bey'in dediği gibi.

tarihinde Mhanx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arcznn    0

Ben denemelik belli bir süre lantus kullanmayı planlıyordum 

Testo enanhate + bolde kürüme

günlük 1iu olacak şekilde 

bir etkisi olur mu?

çok fazla iu arttırmak istemiyorum biraz korktuğumdan sadece denemelik

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    286
Meeter, 14 saat önce yazdı:

ben insulin kürlerimde humulin r kullanıyorum, su an ki kürüm de de 1 hafta sonra ekleyeceğim. 4 hafta kullanıp 4 hafta off yapıyorum, kullanım şeklim; antremandan 1 buçuk saat önce enjekte ediyorum salona gidiyorum enjeksiyondan yaklasık 1-1 bucuk saat sonra şekerimi düşürüyor, yanımda 1 paket jelibon ve 150 gr vitargo shake oluyor, şekerim düştüğünde jelibon ile toparlayıp antremana başlıyorum ve antreman esnasında vitargo shake tüketiyorum. insulının kas yapma sistemi farklı, direk kas hücrelerine bağlanarak kasları bu şekılde buyutuyor. insulın farklı bir dünya diğer hiçbirseye benzemiyor.  

Hocam kilo alımı nasıl insülin kullanımı boyunca? Kürde kullanıyorsundur da bir Deca ile karşılaştırsan mesela ne söylersin? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet377    9
gönderildi (düzenlendi)

ben sabahları 20 unite lantus kahvaltıdan önce 10 unite humalog son öğünümden öncede 10 unite tekrar humalog alıyordum 2-3 ay yaklaşık aralıklı kullandım vücudumda çok bir faydasını göremedim.Hatta bir tık fazla sulandırdı beni diyebilirim benim vücudumda çok etki etmedi ama bazı arkadaşlarımda tam tersi işin sırrının insulin olduğunu söylüyorlar. Kan şekerim düştüğünde baş dönmesi inanılmaz bir açlık ve terleme hissediyordum bu gibi durumlarda hemen şekerli besinlere abanıyordum.Gerçekten tehlikeli kullanılacaksada düşük dozajlarda kullanılmasını tavsiye ediyorum.Her bireyin vücudunda dozaj olarak farklılık gösteren bir ilaç,  kişi ille kullanacaksa düşük dozajlarla başlayıp kendi vucudundaki reaksiyona göre dozaj ayarlaması yapmalı kesinlikle 

tarihinde ahmet377 tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    913
ahmet377, 2 saat önce yazdı:

ben sabahları 20 unite lantus kahvaltıdan önce 10 unite humalog son öğünümden öncede 10 unite tekrar humalog alıyordum 2-3 ay yaklaşık aralıklı kullandım vücudumda çok bir faydasını göremedim.Hatta bir tık fazla sulandırdı beni diyebilirim benim vücudumda çok etki etmedi ama bazı arkadaşlarımda tam tersi işin sırrının insulin olduğunu söylüyorlar. Kan şekerim düştüğünde baş dönmesi inanılmaz bir açlık ve terleme hissediyordum bu gibi durumlarda hemen şekerli besinlere abanıyordum.Gerçekten tehlikeli kullanılacaksada düşük dozajlarda kullanılmasını tavsiye ediyorum.Her bireyin vücudunda dozaj olarak farklılık gösteren bir ilaç,  kişi ille kullanacaksa düşük dozajlarla başlayıp kendi vucudundaki reaksiyona göre dozaj ayarlaması yapmalı kesinlikle 

Bu kadar yüksek kullanmandaki mantık neydi ? İnsülin tek başına ahım şahım verim vermez zaten. Yanına gh olmadan etkisi çok yetersiz ayrıca insülin kullanımı yüksek kalorilerde pankreas ı rahatlatmak için yapılan bir olay ha birde taşınım artsın diye ama 3000-4000 kalori beslenip gh olmadan insülin kullanıyorsanız sadece gereksiz kullanım olur bence 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meeter    34
Mhmt38, 4 saat önce yazdı:

Hocam kilo alımı nasıl insülin kullanımı boyunca? Kürde kullanıyorsundur da bir Deca ile karşılaştırsan mesela ne söylersin? 

Ben genelde kürde 8. Hafta sonu itibari ile ekliyorum, yani 9-10-11-12 . haftalarda. Kürumde kullandığım bu 4 hafta boyunca normalde kürde aylik 4-5 kg alıyorsam insulin ile o ay ortalama kazanimim 2 katına çıkıyor.

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meeter    34
ahmet377, 2 saat önce yazdı:

Hocam bu kullanım şekli ile vücudunda değişiklik goremesen de, karın içinde çok yüksek ihtimalle visarel yağlanma oluyordur, gün içinde kullanılan insulin yediğin besinleri alır gider yağ hücrelerine basar, benim antrenmandan önce kullanma sebebim antrenman esnasında pump ile birlikte insulini çalıştırarak kas hücrelerine basmasini sağlamak.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meeter    34
Askabar, 8 dakika önce yazdı:

Bu kadar yüksek kullanmandaki mantık neydi ? İnsülin tek başına ahım şahım verim vermez zaten. Yanına gh olmadan etkisi çok yetersiz ayrıca insülin kullanımı yüksek kalorilerde pankreas ı rahatlatmak için yapılan bir olay ha birde taşınım artsın diye ama 3000-4000 kalori beslenip gh olmadan insülin kullanıyorsanız sadece gereksiz kullanım olur bence 

İnsülin doz ayarlamasinin belli bir standartı yoktur, kişiden kişiye ciddi fark eder. 100 kg insanı 6 ui bayiltadabilir 60 kg insanın 30 ui ancak şekerini düşürebilir. Doz ayarlaması deneyerek yapılır.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet377    9
Askabar, 54 dakika önce yazdı:

İnsülin kullanımında Meeter hocamızında dediği gibi dozaj kişiden kişiye çok farklılık gösterir sabah 40 lantus kahvaltıdan humalog 20 ünite akşam 20 ünite  alan müsabık arkadaşlarım var ve taş gibiler.Ama dediğim gibi bende çok etki etmedi kişi kendi vücudunda düşük dozajlarda başlayarak test etmeli 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet377    9
Meeter, 57 dakika önce yazdı:

Ben genelde kürde 8. Hafta sonu itibari ile ekliyorum, yani 9-10-11-12 . haftalarda. Kürumde kullandığım bu 4 hafta boyunca normalde kürde aylik 4-5 kg alıyorsam insulin ile o ay ortalama kazanimim 2 katına çıkıyor.

Hocam siz kaç ünite alıyordunuz peki?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meeter    34
ahmet377, 34 dakika önce yazdı:

Hocam siz kaç ünite alıyordunuz peki?

Ben başlangıç olarak 12 ile başlıyorum, 3-4 . Hafta da 24-26 lara kadar çıkıyorum 4. Hafta bitiminde off yapiyorum. Insulini vurduğun da ki tokluk seviyesinin aşağı yukarı aynı olması gerekiyor. Vurduğun andaki açlık-tokluk seviyene görede doz'un verdiği etki degisebiliyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    913
gönderildi (düzenlendi)
Meeter, 2 saat önce yazdı:

İnsülin doz ayarlamasinin belli bir standartı yoktur, kişiden kişiye ciddi fark eder. 100 kg insanı 6 ui bayiltadabilir 60 kg insanın 30 ui ancak şekerini düşürebilir. Doz ayarlaması deneyerek yapılır.

Dostum onu bilmeyen birisi değilim fakat bahsedilen doz 40 - 80 ünite bu çoğu şeker hastası insanın kullandığından fazla :) yani çokta abartmamak lazım 

tarihinde Askabar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arcznn    0

Çok denemek istiyorum.

günlük ortalama 2 ünite kullanımının maliyeti ne kadar oluyor?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
crosfredy    261
arcznn, 2 saat önce yazdı:

Çok denemek istiyorum.

günlük ortalama 2 ünite kullanımının maliyeti ne kadar oluyor?

dostum 100iu 900 TL kullanıcağın üniteye göre yap hesabını 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.