Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

aiserino

Düşük testosteron değerim yüzünden trt yapmalı mıyım?

Önerilen İletiler

aiserino    13

Merhaba arkadaşlar,

Aralık ayında yaptığım testte de sonuç böyleydi ama beni gören senin teston düşük değildir vs diyordu çünkü kıllanmam çok fazla sakallarım gür

• yaş 22
  • kilo 110
  • yağ %25

Vücut yağlanmam hep bacak basen bölgesi beslenme vs iyi ve dışardan 8 vitamin almama rağmen sonuç böyle üroloji doktoru sustanon yazdı kendim doğal yükseltmeye çalıştım olmadı endokrinoloji doktoruna gideceğim yakın zamanda. Sizce trtye başlamalı mıyım? 

• Tribulus
  • omega 3
  • D
  • K
  • çinko
  • magnezyum
  • C
  • B
  • Selenyum
  • çörek otu yağı
  • Creatine
  • L carnitin
  • Whey

Hepsini kullanıyorum. :) 

Yorumlarınız benim için kıymetli. @metinav @hectordoyle @GHOST @otopsicikedi @Emrahtkty @Rdm @Askabar

Screenshot_2024-03-21-16-37-33-441_com.mi.globalbrowser-edit.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Diver    361
aiserino, 18 dakika önce yazdı:

Tribulus, omega 3 D K çinko magnezyum C B Selenyum çörek otu yağı Creatine L carnitin Whey hepsini kullanıyorum

Forumda ara.

1. Bitkisel kürleri dene dostum.
  2. Birde temiz beslen.
  3. Bol yeşillik sebze.
  4. Zeytinyağı ve abartmadan tereyağı, ceviz badem fındık kaloriye dikkat ederek tüketebilirsin.

Bir dahaki teste e2ye de baktır.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    906
  1. Spor yapıyor musun. Yapmıyorsun mutlaka spor yap. 
  2. Kaliteli bir magnezyum ve kaliteli bir çinko al. 
  3. İyi uyumaya çalış.

Bu düzeni 2 ay yapıp hala teston düşük ise trt yapılabilir. Sonuçta trt dediğimiz olay doktor kontrolünde yapılan tedavi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rıza333    47

Gerek yok kral bitkisel karışımlar al çay şeklinde tüket çakşır çoban çökerten adam otu üzüm çekirdeği yağı tozu zencefil zerdeçal ve tarçın üçlüsünü her gün ama her gün mutlaka tüket bal veyahut yine harnup keçiboynuzu pekmezi ile..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aiserino    13

Temiz beslenip spor yapıyorum kirli beslediğim dönemde daha yüksekti 10 gr tereyağı kullanıyorum günde total'de 50 60 gr yağ alıyorum E2 ye bakın dememe rağmen koymamışlar belki sonradan gelir ama genelde 32 falan geliyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    361
aiserino, Şimdi yazdı:

Temiz beslenip spor yapıyorum kirli beslediğim dönemde daha yüksekti 10 gr tereyağı kullanıyorum günde total'de 50 60 gr yağ alıyorum E2 ye bakın dememe rağmen koymamışlar belki sonradan gelir ama genelde 32 falan geliyor

Tamam dostum. Keçi boynuzu özü sabah ve gece aç karnına içebilirsin. Yukarda yazdığım gibi bitkisel kürlere başlayabilirsin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aiserino    13
gönderildi (düzenlendi)
Diver, 5 dakika önce yazdı:

Tamam dostum. Keçi boynuzu özü sabah ve gece aç karnına içebilirsin. Yukarda yazdığım gibi bitkisel kürlere başlayabilirsin.

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. :)

tarihinde aiserino tarafından düzenlendi
  • Gülümse 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aiserino    13
hectordoyle, 8 dakika önce yazdı:

Düşük testosterona bağlı yan etkiler yaşıyor musun? 

Evet yorgunluk vs durumlar var 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
6arrows    28

üstte paylaşılan bitkisel kürleri mutlaka dene, içkerine toz zencefil de ekle etkili gerçekten. çok fazla olmadan vücudunu strese sokmadan ağırlık antrenmanlarını yap mutlaka. yağ olarak natürel sızma zeytinyağı kullan ama yağı pişirme asla salatalarına dökebilirsin

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aiserino    13
Diver, 4 saat önce yazdı:

Forumda ara.

1. Bitkisel kürleri dene dostum.
  2. Birde temiz beslen.
  3. Bol yeşillik sebze.
  4. Zeytinyağı ve abartmadan tereyağı, ceviz badem fındık kaloriye dikkat ederek tüketebilirsin.

Bir dahaki teste e2ye de baktır.

E2 sonucum 18 çıkmış çok garip bence

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    361
aiserino, 9 dakika önce yazdı:

E2 sonucum 18 çıkmış çok garip bence

Gariplik yok normal değerde dostum. Beslenmeye spora dikkat et ve yukardaki kürleri uygularsan faydasını görürsün inşallah. Çok kafaya takma stres yapma psikolojide etkili oluyor.  👌🏻

• Yıldız 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aiserino    13
Diver, 1 saat önce yazdı:

Gariplik yok normal değerde dostum. Beslenmeye spora dikkat et ve yukardaki kürleri uygularsan faydasını görürsün inşallah. Çok kafaya takma stres yapma psikolojide etkili oluyor.  👌🏻

lh 6yken testesteronun düşük olması garip değil mi? yağ oranından böyle olabilir mi bu çözemedim bakalım yarın endokrin doktoru ne diyecek ayrıca bitkisel karışımları hazırlamaya başladım

dahiliye doktoru sakalları görünce garipsedi durumu nasıl düşük lab hatalı ölçmüştür falan dedi

• Şaşkın 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    361
aiserino, 4 dakika önce yazdı:

lh 6yken testesteronun düşük olması garip değil mi? yağ oranından böyle olabilir mi bu çözemedim bakalım yarın endokrin doktoru ne diyecek ayrıca bitkisel karışımları hazırlamaya başladım

Değil dostum ne kadar yüksek ise tesislerde sorun olduğunu gösterir. Testo düşüklüğünü lh hormonun yüksekliği doğruluyor. Endokrinoloji uzmanı spermiyorgrafi yada hipofiz için tarama isteyebilir. @metinav hocam daha bilgili yardımcı olacaktır.

Geçmiş konuları da araştır fikir sahibi olursun. 

• Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aiserino    13
Diver, 23 dakika önce yazdı:

Değil dostum ne kadar yüksek ise tesislerde sorun olduğunu gösterir. Testo düşüklüğünü lh hormonun yüksekliği doğruluyor. Endokrinoloji uzmanı spermiyorgrafi yada hipofiz için tarama isteyebilir. @metinav hocam daha bilgili yardımcı olacaktır.

İlginiz için çok teşekkürler @metinav hocamın yorumunu merak ediyorum

• +1 1
  • Gülümse 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aiserino    13

Teşekkür ederim hocam :) @metinav

Abi doktor birebir senin dediklerinin aynısını söyledi helal olsun valla. Farklı olarak protein tozunu market tavuğunu sal dedi :D

@SERKO abi senin karışımları da yapıyorum bi keşiş külahını bulamadım tehlikeli diyip satmadılar

Hocam böyle durumlarda ovitrelle hangi dozlarda kullanılır?_ @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aiserino    13
Diver, 21.03.2024 - 23:20 yazdı:

yarın hipofiz için kan testi vericem spermiyografi de yapılır büyük ihtimal. Zaten doktor da metin hocamın dediklerinin aynısını söyledi tedavi olarak

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    361
aiserino, 3 dakika önce yazdı:

yarın hipofiz için kan testi vericem spermiyografi de yapılır büyük ihtimal. Zaten doktor da metin hocamın dediklerinin aynısını söyledi tedavi olarak

Umarım hızlıca çözülür inşallah ciddi bir hastalık çıkmaz dostum.

• Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aiserino    13

1 yıl önce böyle bir sorun yoktu referans aralığındaydı 1 yılda ne oldu da yarı yarıya düşüş oldu bilmiyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    361
aiserino, 3 dakika önce yazdı:

1 yıl önce böyle bir sorun yoktu referans aralığındaydı 1 yılda ne oldu da yarı yarıya düşüş oldu bilmiyorum

Hormonlarımızı etkileyen bir çok etken var. Beslenme, az hareketlilik, kullanılan ilaçlar,stres ve genetik faktörler vs... Testler fikir sahibi olmanızı sağlar diye umuyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aiserino    13
gönderildi (düzenlendi)
Diver, 2 dakika önce yazdı:

Hormonlarımızı etkileyen bir çok etken var. Beslenme, az hareketlilik, kullanılan ilaçlar,stres ve genetik faktörler vs... Testler fikir sahibi olmanızı sağlar diye umuyorum.

valla abi testlerim referansta çıktığında beslenmem aşırı kötüydü full fast food falan yani şimdi düzelttim ve dışarıdan o kadar vitamin takviyesi yapmama rağmen böyle. 6 ay önce de böyle geldi test doktor sustanon yazdı kabul etmedim zaten dışarıdan alcak olsam direkt küre girerim 

tarihinde aiserino tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    361
aiserino, Şimdi yazdı:

valla abi testlerim referansta çıktığında beslenmem aşırı kötüydü full fast food falan yani şimdi düzelttim ve dışarıdan o kadar vitamin takviyesi yapmama rağmen böyle. 6 ay önce de böyle geldi test doktor sustanon yazdı kabul etmedim zaten dışarıdan alcak olsam direkt küre girerim 

Bazen referans aralığında gözüken değerler bizim normalimiz olmuyor. Detaylı tahlillerde neyin ne olduğu çıkar inşallah.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aiserino    13
Diver, 24.03.2024 - 21:17 yazdı:

Bazen referans aralığında gözüken değerler bizim normalimiz olmuyor. Detaylı tahlillerde neyin ne olduğu çıkar inşallah.

inşallah abi

metinav, 22.03.2024 - 02:10 yazdı:

Önce doktora git olmazsa bir kaç doktora göster tanı koysun...Hipogonadizm tanısı koyabilir...Sustanon gibi dışardan testosteron vermek en kolay en basit iş...Kurtarmaya çalışmıyorlar, zaten bu amaçla kullanılabilecek ilaç çeşiti de çok sınırlı...

Ben doktor değilim ama keşke ülkede gerçek pregnyl bulunsa, (yurtdışında bile üretimin durmasından kaynaklı sıkıntılar yaşanıyor olduğunu okuyorum) iki doz pregnyl veya eş değeri ovitrelle kullanırdım, senin yerinde olsam...Testislerin durumuna bakardım, eğer tepki veriyorsa ve sorun yoksa sperm ve büyüklük dokusal olarak, hipofize yönelirdim.Hipofiz uyarısını arttırmaya çalışırdım klomen kullanarak...Artış oluyorsa lh ve fsh hormonlarında bu sefer üretilen testosteronun da artması ve östrojeninde yükselmesi gerekiyor...Lh  ve fsh hormonlarını testislerde ve hipotalamusta sınırlayan başka hormonlar da var.Bunların baskılaması sonucu düşük kalma olasılığı var...Yine hipotalamustan hipofizin kontrolü için üretilen hormonlar var.Bunlar da sorun varsa hipofiz düzgün ve istenen miktarda üretim için lh fsh sentezlemez...Bu işin inceliklerini ve tekniğini bu konuda çalışmaları ve hastaları olan branş doktorları daha iyi bilir.Bulabilirsen onlardan yardım al...Fakat sağlık sektörü de ticaret mantığıyla çalıştığı için, seni müşteri olarak görüp para kazanabilecekleri uygulamaları dayatıp sömürebilecektir...

Bunların dışında bazı etkisi kanıtlanmış ve standardize madde içeren bitkilerden suplement olarak yararlanabilirsin.Tongat ali, maca, ginseng, ashwagandha vb.

En son tavsiyem acilen sağlıklı bir şekilde kilo vermen gerekli; 3-4 aya yayacak şekilde ve kardiyo yaparak besin alımını sınırlayarak, metabolizma hızını yüksek tutarak bunu başarabilirsin...

Testosteron üretiminde hipo tanısı koyulursa, o zaman haftalık düşük dozlarda dışarıdan testosteron alman gerekir ömür boyu...Ama bu aşama için kesin bir tanı şart...

Hocam hipofiz testleri bayramdan sonra çıkacakmış sizce bu süreçte klomen kullanayım mı yoksa tek doz 1 ay sustanon alıp duruma göre mi hareket edeyim? 

Sperm testi de vereceğim yakında

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: bselim
      Arkadaşlar selamlar,
      Şimdi üstatlar genel olarak gördüğüm kadarıyla çok önermiyorlar ama ben TRT dozlarında yani 2 haftada veya 3 haftada bir olacak şekilde hafif bir sustanon kürü yapmak istiyorum primabolan ile birlikte.
      E2 sınır değerden biraz yüksek Total Testo ise 3.30 civarı çıktı, kolesterol 207 seviyelerinde ve kiloluyum, buradaki amacım hem testoyu arttırıp biraz daha motive bir şekilde kendimi salona atabilmek hem de normalden bi %20-30 daha hızlı kilo verip kas yaparak metabolizmayı bir nebze hızlandırmak, sizler neler düşünürsünüz?
    • Yazan: SwipeEmir
      Merhaba arkadaşlar,
      Total testesteron değerim : 5.73 Referans aralığı 2.49-8.36  Şu değerlerde biri haftada 250mg sustanon vurursa Ortalama 8 haftanın sonunda total testesteron kaça çıkar aşağı yukarı?
      Teşekkürler.
    • Yazan: Jonturk
      Merhaba arkadaşlar,
      Kişisel özelliklerim:
      42 yaşındayım. 1.78 cm boyunda. 94 kg. Gençlik yıllarım olan 25 yaşındayken:
      DecaDroboloin Primobolan Kürü yapmıştım 6 hafta boyunca. 2017'den beri doğal şekilde sporumu yapıyorum. O zamanlar pct böyle bilinen, uygulanan bir yöntem değildi pek haliyle sorunda yaşamamıştık, verimde almıştık o dönem. Haftada 3 gün antrenman ile bu süreci desteklemiştim. Daha sonra 2017 yılında evlendim.  Bu durum spora tekrar dönmemede  vesile oldu. Fakat ben Troid hastasıyım arkadaşlar (aileden gelen, genetik bir durum) 
      Şimdi ise doktor kontrolünde sustanon uygulaması yapıyorum. 2. dozu aldım fakat herhangi bir pozitif etki görebildiğimi düşünmüyorum an itibarı ile. Yarın tekrar doktora gideceğim çünkü 2. enjeksiyondan sonra beni davet etmişti. (Muhtemelen doz yükseltecek). 
      Size sormak istediğim sustanonun faydası olur mu?
      Bende ne tür değişikliklere sebep olur sustanon?
      Şimdiden katkılarınız için teşekkürler.
    • Yazan: boziko
      Merhaba,
      Uaşılması kolay olduğundan sustanonu tercih etmek istiyorum fakat forumlarda ve internette okuduğum sustanon yorumları biraz soğuttu beni. pct nin zor geçtiğini , ateş , baş dönmesi yaptığını , elde titreme , vurulan bölgede ağrı . bunları yaşar mıyım ? önerilerinize açığım.
    • Yazan: alicengiz
      Hiç steroid veya sarms kullanmadım. 7 aydır naturel bir şekilde vücut geliştirme sporu yapıyorum. Geciktirici sprey ve kremlerin kullanımının testosteron üzerinde olumsuz yaratabileceğini okudum yukarıda. Bu tür ürünleri ilişki öncesi kullanıyorum ve total testosteronum 4.8 çıktı. En azından tavan seviyesi olan 8 bölgesinde olmasından memnun olurdum. @rastlantisal @metinav @Askabar @Diver @otopsicikedi @GHOST
      1. Testosteronu yükseltmem için geciktirici kullanmayı bırakmalı mıyım?
      2. Yükseltmek için önerebileceğiniz bir takviye var mıdır?

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.