Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

mustafaskh

Calisthenics antrenman programım hakkında

Önerilen İletiler

mustafaskh    12

Merhaba yaklaşık 2,5 aydır calisthencis yapıyorum ve antrenman programım bu şekilde sizce doğru mu? 

Day 1

• elmas şınav 3x12
  • normal şınav 3x12
  • dips 3x12
  • handstand push up( omuz için)
  • lateral raise hemen ardından
  • ve karın kası çalışma bitiyor 

day 2

• off 

day 3

• 4x10 barfix
  • 4x10 lat pull down (direnç lastiği ile)
  • 3x10lastik ile biceps çalışma
  • 4x12 lastik ile göğüs fly

day 4

• off 

day 5

• (1 günün tekrarı) 

day 6

• muscle up, amuda kalkıp gezmek
  • kısaca şov hareketler ( 15dk)

day 7

• ( 3 gün tekrarı)
  • vücudum biraz sulu mudur yağlı mıdır bilmem ama karın kaslarım gözükmüyor, ve göğüslerim de çok belirgin gibi değil gibi geliyor bana. 

Tavsiyeleriniz nelerdir.?

• yaş 18 
  • boy 165 
  • kilo 59 

IMG_1001.jpeg IMG_1002.jpeg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

GHOST    439

Güzel 12 yerine 15 tekrara çıkılabilir bazı yerlerde.

Göğüsler için makinelerden uzak dur serbest çalış press ve yana açış olarak.

• +1 1
  • Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536
GHOST, 2 saat önce yazdı:

Güzel 12 yerine 15 tekrara çıkılabilir bazı yerlerde.

Göğüsler için makinelerden uzak dur serbest çalış press ve yana açış olarak.

Makineler ile serbest ağırlıkların kas gelişimi açısından bir farkı yok aslında. 

• Şaşkın 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    744
Rdm, 4 dakika önce yazdı:

Makineler ile serbest ağırlıkların kas gelişimi açısından bir farkı yok aslında. 

Hocam bilim ne diyor bilmiyorum ama benim tecrübelerime göre de @GHOST katılıyorum serbest teknikler makinenin çok önünde ki bu camia da kurt bir çok kişinin fikri de bu şekilde. Esneme açıları, gerilme, kas yapısı üzerinde yaratılan stress acısı makinelerle bir değil hocam. :) tekrar diyorum belki siz bilimsel konuşuyorsunuz ona bir şey diyemem.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nakres27    37
Rdm, 4 dakika önce yazdı:

ben kondisyon açısından çok daha etkili olduğu kanaatindeyim hocam 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536
SPECTRE, 15 saat önce yazdı:

Hocam bilim ne diyor bilmiyorum ama benim tecrübelerime göre de @GHOST katılıyorum serbest teknikler makinenin çok önünde ki bu camia da kurt bir çok kişinin fikri de bu şekilde. Esneme açıları, gerilme, kas yapısı üzerinde yaratılan stress acısı makinelerle bir değil hocam. :) tekrar diyorum belki siz bilimsel konuşuyorsunuz ona bir şey diyemem.

Old scool antrenman kafasını yenmektense atomu parçalamak daha kolay :) Son araştırmalara göre whey proteinlerin içindeki lösin oranının da kas gelişimi açısından önemsiz olduğu ortaya çıktı ama bunu da kabullenemeyiz yıllarca. Ağırlık kaldıralım da makine serbest önemli değil kafasında oldum ben her zaman.

• Beğen 1
  • Alkış 1
  • +1 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369

Aslında çok spesifik bir konudan bahsediyoruz. Totalin gelişiminden bahsedeceksek evet old school iyidir. Ama daha nokta atışı kasların gelişiminden bahsedeceksek evet makineler ve kablolar iyidir. Benim kanaatim, old school başlayıp genel komposizyonu geliştirip daha nokta atışı hareketlerle devam edilmesi yönünde. Bizler hobiciyiz. Bu işi meslek edinmiş profesyoneller tam da dediğim gibi çalışıyor. Eksik bölgesine göre hareketleri belirleyip giriyor. 

Benim tercihim her zaman old school + makine desteği oluyor. Büyük kaslar için old school, eksik bölgeler için makine. 

Yani bu işin "kesin" kısmı yok. 

Ayrıca @Rdm dostumun belirttiği lösin komedisi için benimde eklemek istediklerim var. Süper bilgili ve aşırı yetkili (!) maden mühendisi, diyetisyen vs gibi sosyal medyada bu işi sürdüren arkadaşlar ile bir çok hususta ters düştüğüm oldu. Bunlardan biri de lösin idi. Translate ile işlerine geldiği gibi evirip çevirip anlatıp duruyorlar. Sonra da küçük parantez içinde "yeni araştırmalar şöyle" deyip konuyu geçiştiriyorlar aylarca savunmamış ve milleti gömmemişçesine. Benzerini Keto beslenmede de gördük. Bir yerlerini yırta yırta atletlere ve dayanıklılık sporcularına uygun olmadığı konusunda yırtınıyorlardı. Sonra yine küçük puntolarla ironman şampiyonlarının ve çok ciddi atletlerin keto beslendiğini söylemeye başladılar. Peki sebebi ne imiş biliyor musunuz? Adaptasyon :D Yani bu süper bilgili maden mühendisleri, petrol mühendisleri ve aşırı hiper züper diyetislenler yanılmamış :D Yine aynı züper hiper bilgili sosyal medya şeysileri Body Builderleri gömmeye bayılırlar. Sporcu olmadıklarından başlayıp beslenmelerinin bozuk olduğundan devam ederler. Çünkü aklı başında hiç bir body builder bunlara prim vermez ve para kazandırmaz. Kendi çevresindeki sporcularda bunlara ihtiyaç duymaz. Ve dikkat edin hepsinin bir body building denemesi ve totolarına zor geldiğinden dolayı yan çizip gömmeye başlaması faslı vardır. Bu asla değişmez.

O yüzden ki bu arkadaşlara çok kulak asmayın. Bizim sporun / sanatın yada spor ile icra ettiğimiz sanatımızın dinamikleri zaten bellidir. Sizin kazandığınız disiplinin yanından geçemeyecek insanların dediklerine kulak asmayın. Yolunuza bakın.

• Beğen 2
  • Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.