Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

4mred

6 ay sonunda tamamen natural ve supplementsiz 110 kg bench basmak

Önerilen İletiler

4mred    2

Merhaba arkadaşlar vücut geliştirmede 6. Ayımı doldurmuş bulunmaktayım ve 110x1 Bench pres yapabiliyorum.

Bu şekilde devam edersem 12. Ayın sonunda 130-140 basabilir miyim acaba.? @rastlantisal @Rdm @Semih Erarslan

Not:

1. BAŞLANGIÇ KİLO 67
  2. GÜNCEL BOY KİLO 1.83-75 KG 
  3. VÜCUT TİPİ EKTOMORF

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

GHOST    442

Yaparsın elbette kendine hedef koyman güzel ama bazı hedefler seni sakatlığa sürükleyip spor hayatını etkileyebilir.

o yüzden kg dan ziyade doğru açılarla vücudunu geliştirmeye çalış zaten hacimle beraber kg lar artacak.

• Beğen 2
  • Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.396
4mred, 38 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar vücut geliştirmede 6. Ayımı doldurmuş bulunmaktayım ve 110x1 Bench pres yapabiliyorum.

Bu şekilde devam edersem 12. Ayın sonunda 130-140 basabilir miyim acaba.? @rastlantisal @Rdm @Semih Erarslan

Not:

1. BAŞLANGIÇ KİLO 67
  3. VÜCUT TİPİ EKTOMORF

Eski bir power lifter ve 75kg iken 165kg ile bench yapmış bir abin olarak yapmamanı şiddetle tavsiye ederim. Çünkü eklemlerin acısı çok çok sonra çıkıyor.

Mesela geçen 130kg ile inchline bench press yaptım. Ama bu ağırlıklara dahi çıkmıyorum çünkü gerek yok. @GHOSTu dinle. Progressive overload için her zaman daha ağır kaldırmana gerek yok.

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.194
4mred, 7 saat önce yazdı:

Not:

1. BAŞLANGIÇ KİLO 67
  3. VÜCUT TİPİ EKTOMORF

Amaçsız yapılan haraketin ve artan ağırlığın vücut geliştirmede yeri yok yapsan ne olur yapmasan ne olur istersen 250 bas eğer sen eksik bölgene o bölgeyi çalışırken 4 5 haraketin 4 der setinden oluşan antreman programında en az 6-8 tekrar aralığı yakalayamıyorsan yerden 1tekrar 300 kg kaldırıp indirmenin bir faydası yok ne işe yarıyor anlamadım ki birdahakine daha yükseğini kaldırabilirmiyim diye soruyorsun kaldır yaparsın bence bir çift  15 20 kg arası dambıl alıp sehbağda yatarak açış hareketlerine odaklan göğüslerin şekillenir ve büyür zaten o kadar büyük ağırlık basmaktan çok daha zor hafif gitmeni tavsiye ederim 10 kg ısınarak başla

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ulquiorra_z    196

Gayet iyi kas güçlendikçe, daha önce görmediği ağırlığı görünce büyür.

3 şeye dikkat et 

1- teknik: teknik mükemmel olmak zorunda değil fakat senin sakatlık riskini minimalize edecek optimal bi tekniğin olmalı.

2-Isınma: arttırarak giden ısınma setlerin olmalı en az 3 burda sadece kası ısıtmak eklemleri ısıtmak olarak düşünüyor insanlar ama asıl önemli olan hareketin mekaniğine ısınmak

3- hacim hesabı olmalı: Gereğinden fazla zorlayamazsın, recovery olabilceğin belli bi hacimde çalışman gerek yoksa hem gelişemezsin hemde eninde sonunda sakatlanırsın.

Özellikle şuna dikkat et bazen hissetmiyorsun özellikle kür döneminde bana @rastlantisal hocam söylemişti pct dönemimde çıkıyor acısı diye mantıklı gelmemişti fakat ağır antremanları salınca pct ye geçince farkettim göğüs ve quad tendonlarımı mahvetmişim o ağır antremanlarda nasıl hissetmedim hayret ediyorum. Yani bişe olmuyor diyip bam güm ilerleme.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
4mred    2
Semih Erarslan, 7 saat önce yazdı:

Amaçsız yapılan haraketin ve artan ağırlığın vücut geliştirmede yeri yok yapsan ne olur yapmasan ne olur istersen 250 bas eğer sen eksik bölgene o bölgeyi çalışırken 4 5 haraketin 4 der setinden oluşan antreman programında en az 6-8 tekrar aralığı yakalayamıyorsan yerden 1tekrar 300 kg kaldırıp indirmenin bir faydası yok ne işe yarıyor anlamadım ki birdahakine daha yükseğini kaldırabilirmiyim diye soruyorsun kaldır yaparsın bence bir çift  15 20 kg arası dambıl alıp sehbağda yatarak açış hareketlerine odaklan göğüslerin şekillenir ve büyür zaten o kadar büyük ağırlık basmaktan çok daha zor hafif gitmeni tavsiye ederim 10 kg ısınarak başla

Hocam neden birden yükseliyorsunuz ki ben göğüs günü gidip 110x1 yapıp salondan çıkmıyorum. Çok güzel bir şekilde hangi bölgeyi çalışacaksam 4'er hareket yapıp çıkıyorum antrenmandan. Pr olarak 110 denedim ama normal antrenmanım 4x10 80-90 arası oluyor.

ulquiorra_z, 6 saat önce yazdı:

Gayet iyi kas güçlendikçe, daha önce görmediği ağırlığı görünce büyür.

3 şeye dikkat et 

1- teknik: teknik mükemmel olmak zorunda değil fakat senin sakatlık riskini minimalize edecek optimal bi tekniğin olmalı.

2-Isınma: arttırarak giden ısınma setlerin olmalı en az 3 burda sadece kası ısıtmak eklemleri ısıtmak olarak düşünüyor insanlar ama asıl önemli olan hareketin mekaniğine ısınmak

3- hacim hesabı olmalı: Gereğinden fazla zorlayamazsın, recovery olabilceğin belli bi hacimde çalışman gerek yoksa hem gelişemezsin hemde eninde sonunda sakatlanırsın.

Özellikle şuna dikkat et bazen hissetmiyorsun özellikle kür döneminde bana @rastlantisal hocam söylemişti pct dönemimde çıkıyor acısı diye mantıklı gelmemişti fakat ağır antremanları salınca pct ye geçince farkettim göğüs ve quad tendonlarımı mahvetmişim o ağır antremanlarda nasıl hissetmedim hayret ediyorum. Yani bişe olmuyor diyip bam güm ilerleme.

Değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim hocam🙏 Tavsiye ettiğiniz gibi hiçbir zaman ısınmadan çalışmam ve antrenman performansımı düşürecek ağırlıklarla çalışmıyorum. Sadece bazen vücudun kuvvet eşiğini arttırmak için önceden ısınıp sonradan pr denemeleri yapıyorum bazen ayda bir bazen iki ayda bir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.