Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Kapukaya

Definisyonda pis beslenme

Önerilen İletiler

Kapukaya    85

Dostlar iyi forumlar piyasada çok fazla bilgi kirliliği olduğu için size sorayım dedim

Günlük 500 açık birakip 2500 alıp 3000 yakıyoruz diyelim ve protein ihtiyacımızı 2000 kaloriye karşıladık geri kalan 500 kaloride canımızın istediği herhangi bir şekerli besin tarzı birşeyle tamamlamak yağ yakımına olumsuz etkisi olurmu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tr3n    229

Definasyon ilaçları şekeri sevmez kür bitmesini beklemelisin sert diyetler yapki kazanımların olsun 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kapukaya    85
Tr3n, 24 dakika önce yazdı:

Definasyon ilaçları şekeri sevmez kür bitmesini beklemelisin sert diyetler yapki kazanımların olsun 

İlaçsız yapıyorum hocam definisyonu. 

Anayurt Oteli, 56 dakika önce yazdı:

Kan şekeri ani fırlayıp düşeceği için diyete dayanman daha zor olur.

Dayanmadan ziyade yağ yakımına sıkıntı verirmi hocam öyle arada çekiyorda canım dondurma tarzı dümenden şeyler eziyet etmiyeyim boş yere diye eğer yağ yakımına problem olmicaksa 500 açıklık kalacak şekilde yiyeyim diyorum hocam 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dorukhan    13
Kapukaya, 49 dakika önce yazdı:

İlaçsız yapıyorum hocam definisyonu. 

Dayanmadan ziyade yağ yakımına sıkıntı verirmi hocam öyle arada çekiyorda canım dondurma tarzı dümenden şeyler eziyet etmiyeyim boş yere diye eğer yağ yakımına problem olmicaksa 500 açıklık kalacak şekilde yiyeyim diyorum hocam 

hocam definasyonda diyette arada açık bırakayım dondurma da sucuk da yiyeyim gibi bir mantık tüm sürecini en iyi şekilde baltalamanı sağlar. günde iki kardiyo yapmıyor hele ki ilaçsızsan zaten sonuç alman da çok zor olur muhtemelen. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kapukaya    85
Dorukhan, 10 dakika önce yazdı:

hocam definasyonda diyette arada açık bırakayım dondurma da sucuk da yiyeyim gibi bir mantık tüm sürecini en iyi şekilde baltalamanı sağlar. günde iki kardiyo yapmıyor hele ki ilaçsızsan zaten sonuç alman da çok zor olur muhtemelen. 

Tamamdır hocam sağolun arada elma tarzı meyve yiyorum da o sıkıntı yapmaz herhalde fruktoz abartmadan 1 tane falan yiyom arada

• Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    206
Kapukaya, 4 saat önce yazdı:

Tamamdır hocam sağolun arada elma tarzı meyve yiyorum da o sıkıntı yapmaz herhalde fruktoz abartmadan 1 tane falan yiyom arada

Meyve abartılmadığı sürece sorun yaratmaz. Ben şuan definasyon da olmama rağmen günlük 40-50gr arası çilek ya da ananas ya da yaban mersini tüketiyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536

Kalori açığı verdiğin sürece istediğini yiyebilirsin, yağ yakımı anlık değil günlük bir süreçtir.

Tek zor kısmı istediğini yerken istediğin kadar değil, yemen gerektiği kadar tüketmek için kendini durdurabilmek ve kaloriyi düzgün/tutarlı hesaplayabilmek.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhanacan    68

Her ne kadar bilim kalori açığı verdiğin sürece istediğini yiyebilirsin dese de pis beslenme sıkıntı olur. Çünkü vücudumuz değişkendir, kendini adapte eder ve tdee denen şey sabit bir şey değil sen kalori açığı verdikçe metabolizman yavaşlar yağ yakımın yavaşlar vücut o kaloride yağ yakmamaya başlar. Bu süreçte bunu tam anlamıyla kontrol edebilmen için böyle riskli şeyler yapmamalısın. Bu sporda cheatın yeri yok.

tarihinde gokhanacan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kapukaya    85
Rdm, 7 saat önce yazdı:

Kalori açığı verdiğin sürece istediğini yiyebilirsin, yağ yakımı anlık değil günlük bir süreçtir.

Tek zor kısmı istediğini yerken istediğin kadar değil, yemen gerektiği kadar tüketmek için kendini durdurabilmek ve kaloriyi düzgün/tutarlı hesaplayabilmek.

Anladım hocam tamda bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyordum çok sağolun 

gokhanacan, 3 saat önce yazdı:

Her ne kadar bilim kalori açığı verdiğin sürece istediğini yiyebilirsin dese de pis beslenme sıkıntı olur. Çünkü vücudumuz değişkendir, kendini adapte eder ve tdee denen şey sabit bir şey değil sen kalori açığı verdikçe metabolizman yavaşlar yağ yakımın yavaşlar vücut o kaloride yağ yakmamaya başlar. Bu süreçte bunu tam anlamıyla kontrol edebilmen için böyle riskli şeyler yapmamalısın. Bu sporda cheatın yeri yok.

Hocam internette birçok kez burger ve pizza yiyerek istediği forma (obezlikten karın kaslı az kütleli hale) gelen birçok kişi mevcut hocam geçtiğimiz hafta msc.ebuciftci hocamız bu konu hakkında 5 adet örnek paylaşmıştı bu konu üzerinden çelişkiye girdim. 

gokhanacan, 3 saat önce yazdı:

Hocam birde gençliğimden dolayı şuan önümde uzun bı süreç olduğunu düşünüyorum profesyonellik düşünüyorum ancak şuan değil ileride bu sebepten dolayı bulkda aşırı kasmadan haftada 2-3 öğün pis besleniyorum ancak proteinimi tamamlayarak bunu yapıyorum amacım kas koyabildigim kadar koymak ilerleyen süreçte de belirli bir mesleğim ve gelirim olduğunda yarışma hazırlıklarına başlamak bu yaklaşım doğru müdür sizce

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536
gokhanacan, 5 saat önce yazdı:

Yarışacak sporcular dikkat etsinler, o da yarışacakları dönemin son 3 ayı içerisinde.

Yoksa  uzun yıllar bahsettiğin tarzda bir beslenme ile kimse bu sporu devam ettiremez. Bir kere insan psikolojisine aykırı bir durum bu.

İnsanlara yememelerini yıllarca öğütlediler diyetisyenler ve spor camiası, ve sonuç devam ettirilemeyen diyetler veya salona yazılıp 3-5 ay içinde bırakılan üyelikler.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kapukaya    85
Rdm, 22 dakika önce yazdı:

Yarışacak sporcular dikkat etsinler, o da yarışacakları dönemin son 3 ayı içerisinde.

Yoksa  uzun yıllar bahsettiğin tarzda bir beslenme ile kimse bu sporu devam ettiremez. Bir kere insan psikolojisine aykırı bir durum bu.

İnsanlara yememelerini yıllarca öğütlediler diyetisyenler ve spor camiası, ve sonuç devam ettirilemeyen diyetler veya salona yazılıp 3-5 ay içinde bırakılan üyelikler.

Kral adamsınız hocam sağolun verdiğiniz bilgiler için 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.370
Rdm, 1 dakika önce yazdı:

Sosyal medyada çok sevdiğim genç bir diyetisyen var. Danışanlarına zulmetmeden nasıl istedikleri hedeflere ulaştırdığını zaman içinde gördüm. Danışanlarının ise bu durumdan ne kadar keyif aldığını gördüm. Sevgili dostum @Rdm'in de dediği gibi yarışmacı değilsen, extrem su atma derdin tasan yoksa günün sonunda makro ve kalori konuşur. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kapukaya    85
rastlantisal, 4 dakika önce yazdı:

Sosyal medyada çok sevdiğim genç bir diyetisyen var. Danışanlarına zulmetmeden nasıl istedikleri hedeflere ulaştırdığını zaman içinde gördüm. Danışanlarının ise bu durumdan ne kadar keyif aldığını gördüm. Sevgili dostum @Rdm'in de dediği gibi yarışmacı değilsen, extrem su atma derdin tasan yoksa günün sonunda makro ve kalori konuşur. 

Hocam peki bir sorum olacaktı ben şuan için koyabildigimce kas koymaya odaklı bı bulk dönemine başladım ancak haftada 2-3 kez kaçamak oluyor profesyonel hedefim var ancak şuan değil ilerleyen zamanlarda sabit bir gelirim olduğunda yaşımın gereğide bu yönde ilerliyorum zamanım olduğunu varsayarak doğru mu yaklasiyorum yoksa yaklaşımım yanlışmı hocam cevaplarsanız sevinirim sagolun.

tarihinde Kapukaya tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.370
Kapukaya, 1 dakika önce yazdı:

Hocam peki bir sorum olacaktı ben şuan için koyabildigimce kas koymaya odaklı bı bulk dönemine başladım ancak haftada 2-3 kez kaçamak oluyor profesyonel hedefim var ancak şuan değil ilerleyen zamanlarda sabit bir gelirim olduğunda yaşımın gereğide bu yönde ilerliyorum zamanım olduğunu varsayarak doğru mu yaklasiyorum yoksa yaklaşımım yanlışmı hocam cevaplarsanız sevinirim sagolun.

Yahu genç adamsın. Üstüne bir de bulktasın. Ağaç, timsah, tavuk, toprak ne bulursan ye sen. Alman gereken kalorinin altında kalma. Sonra cuta girince dikkat edersin detaylara.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kapukaya    85
rastlantisal, 16 dakika önce yazdı:

Yahu genç adamsın. Üstüne bir de bulktasın. Ağaç, timsah, tavuk, toprak ne bulursan ye sen. Alman gereken kalorinin altında kalma. Sonra cuta girince dikkat edersin detaylara.

Tamamdır hocam sağolun valla siz ve hocalarım çok kral adamlarsiniz doğru yola yonlendiriyorsunuz sağolun 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhanacan    68
Kapukaya, 1 saat önce yazdı:

Anladım hocam tamda bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyordum çok sağolun 

Hocam internette birçok kez burger ve pizza yiyerek istediği forma (obezlikten karın kaslı az kütleli hale) gelen birçok kişi mevcut hocam geçtiğimiz hafta msc.ebuciftci hocamız bu konu hakkında 5 adet örnek paylaşmıştı bu konu üzerinden çelişkiye girdim. 

Hocam birde gençliğimden dolayı şuan önümde uzun bı süreç olduğunu düşünüyorum profesyonellik düşünüyorum ancak şuan değil ileride bu sebepten dolayı bulkda aşırı kasmadan haftada 2-3 öğün pis besleniyorum ancak proteinimi tamamlayarak bunu yapıyorum amacım kas koyabildigim kadar koymak ilerleyen süreçte de belirli bir mesleğim ve gelirim olduğunda yarışma hazırlıklarına başlamak bu yaklaşım doğru müdür sizce

@Rdm hocamın söylediği gibi tamamen bulunduğun hedeflediğin duruma göre değişir. Ben bazen yorum yaparken kendi disiplinimi göz önüne alarak başkalarının iradesini düşünemeden yorumlar yapabiliyorum. Açtığın konuya cevap verirken bunu düzenli olarak uygulayabilir miyim olarak anladım, ben kendimi ifade ederken biraz yanlış etmişim, bu sporda cheatın yeri yok derken hakkıyla yapmak isteyen cheat yapmamalı, bu mentaliteyi benimseyip ipleri sürekli salmamalı demek istedim.

Tabi ki bozduğumuz zamanlar olacak herkesin oluyor ama bu ne kadar az olursa o kadar iyi bu konuya bunun bilincinde disiplinli bir şekilde yaklaşmak lazım. İnternette videolar görüyorum baklava yiyerek düzenli definasyon yapıyorum falan bunlar bana çok saçma geliyor maalesef. Kişi 20-30 saniyelik mutluluğu için gerek fizyolojik gerek temiz tamamlayacağı kaloriyi pis besinle devam ettirince diyetini her açıdan daha zor hale getiriyor, bunun yanında bulk yaparken yağlanma durumu, definasyon yaparken geriye atma durumu da oluşabileceğinden bana doğru gelmiyor maalesef.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kapukaya    85
gokhanacan, 47 dakika önce yazdı:

@Rdm hocamın söylediği gibi tamamen bulunduğun hedeflediğin duruma göre değişir. Ben bazen yorum yaparken kendi disiplinimi göz önüne alarak başkalarının iradesini düşünemeden yorumlar yapabiliyorum. Açtığın konuya cevap verirken bunu düzenli olarak uygulayabilir miyim olarak anladım, ben kendimi ifade ederken biraz yanlış etmişim, bu sporda cheatın yeri yok derken hakkıyla yapmak isteyen cheat yapmamalı, bu mentaliteyi benimseyip ipleri sürekli salmamalı demek istedim.

Tabi ki bozduğumuz zamanlar olacak herkesin oluyor ama bu ne kadar az olursa o kadar iyi bu konuya bunun bilincinde disiplinli bir şekilde yaklaşmak lazım. İnternette videolar görüyorum baklava yiyerek düzenli definasyon yapıyorum falan bunlar bana çok saçma geliyor maalesef. Kişi 20-30 saniyelik mutluluğu için gerek fizyolojik gerek temiz tamamlayacağı kaloriyi pis besinle devam ettirince diyetini her açıdan daha zor hale getiriyor, bunun yanında bulk yaparken yağlanma durumu, definasyon yaparken geriye atma durumu da oluşabileceğinden bana doğru gelmiyor maalesef.

Anladım hocam dediğim gibi şuan düzenli bı gelirim yok sonuç olarak öğrenciyim bu sebeple durumunun yettiğince protein alıp gelişip ilerleyen zamanlarda sabit bir gelir ve durumum oldugunda hedeflediğim hedefe ilerlemek için gerekli anabolizan ve diyet programı içerisinde ilerlemeyi hedefliyorum ayriyetten şey kafasında değilim baklava yiyip define ol vs.vs. gerekli disiplin gerektiğini biliyorum ve bu disipline uygun olduğumu düşünüyorum çünkü 1.5 yıl önce 125 kg obez iken 80 lere gerileyip şuan 90-95 kiloda memnun olduğum fizikteyim önerileriniz için teşekkür ederim hocam ayriyeten başlığı acmamdaki sebep ise bilinclenmekti hocam fikirleriniz için sağolun 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.