Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

litalyano

Powerlifting hakkında bilgiler rica ediyorum.

Önerilen İletiler

litalyano    0

Büyüklerim, küçüklerim merhaba, size bir konuda danışmak istiyorum. Ben powerlifting tarafına yönelmek istiyorum, boyum ve kilom, isteklerim doğrultusunda en uygun şahsi olaraktan yönlenebileceğim taraf o taraf. Ben 192 boyunda 120 kilo bir kardeşiniz olaraktan önceden muaythai yapıyordum. Soğumam vasitası ile bu spora odaklandım ve düzenli olarkatan son 2.5 aydır bu sporla içli dışlıyım. 1 yıldır da bu sporu  takip edip, bilgi ediniyorum. Kilo verme amacı ile çıktığım bu yolda, aslında kilomdan çok daha ağır kaldırıp, daha 'hayvani, ve insanüstü' bi halde olmayı sevdiğimi biliyordum fakat kendimi hiç bi tarafa adapte etmeye yeltenmemiştim. Sizden ricamdır, bana powerlifting hakkında bilgiler aktarabilir misiniz. @metinav @Rdm @otopsicikedi @galicik @rastlantisal

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

gokhanacan    68

https://www.youtube.com/@SilentMike/videos 
https://www.youtube.com/@GarageStrength/videos
Bu videoya verdiğim bu yabancı kanallara göz at anlamaya çalış burda edineceğin genel geçer bilgilerden çok daha verimli öğrenme süreci geçirirsin. Özetlemek gerekirse bu sporda temel amaç düşük tekrar aralığında kaldırabildiğin kadar ağır kaldırmak, yiyebildiğin kadar çok yemek. En önemli noktası formları düzgün öğrenmelisin, gireceğin kilolar yüksek olacağı için sakatlanma riskin de yüksek.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.549
litalyano, 07.08.2023 - 20:32 yazdı:

Büyüklerim, küçüklerim merhaba, size bir konuda danışmak istiyorum. Ben powerlifting tarafına yönelmek istiyorum, boyum ve kilom, isteklerim doğrultusunda en uygun şahsi olaraktan yönlenebileceğim taraf o taraf. Ben 192 boyunda 120 kilo bir kardeşiniz olaraktan önceden muaythai yapıyordum. Soğumam vasitası ile bu spora odaklandım ve düzenli olarkatan son 2.5 aydır bu sporla içli dışlıyım. 1 yıldır da bu sporu  takip edip, bilgi ediniyorum. Kilo verme amacı ile çıktığım bu yolda, aslında kilomdan çok daha ağır kaldırıp, daha 'hayvani, ve insanüstü' bi halde olmayı sevdiğimi biliyordum fakat kendimi hiç bi tarafa adapte etmeye yeltenmemiştim. Sizden ricamdır, bana powerlifting hakkında bilgiler aktarabilir misiniz. @metinav @Rdm @otopsicikedi @galicik @rastlantisal

Selamlar kardeşim. Bende senin gibi eskiden döğüş sporları ile ilgilenip sonradan vücut geliştirmeye geçmiştim. Başlangıç aşamasında sürekli artan güç ve onun getirisi hisler çok hoşuma gittiği için senelerce powerlifting yaptım.

üstteki linkte her şey güzel güzel anlatılmış. Lakin benim uyaracağım konu ise eklem sağlığına çok dikkat etmen. O iş kas sorunları gibi değil ve senelerce sürüyor. Keza dizlerimin düzelmesi Body buildinge geçip deca kullandığımda mümkün oldu.

Senin yerinde olsam dövüş sporları + Body building şeklinde ilerlerim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ulquiorra_z    196

powerliftingin ne olduğu linkte güzelce anlatılmış fakat powerliftingte ciddi bi seviyeye gelmiş biri olarak şunları söyleyeyim.

maalesef sürekli ağrıların olacak sporun maksatı insanın sınırlarını zorlamak eklemler ciddi zarar görüyor. belki başlangıçta olmaz ama ilerde sürekli bi sakatlıkla boğuşacaksın bu kaçınılmaz.

tavsiye olarakta en yaygın yapılan hatalardan bahsedeyim.

daha hareketleri öğrenmeden gidip ağır basmaya çalışmak sana hiçbir yararı olmicak ve daha spora başlamadan sakatlanıp sonra spordan nefret etmeni sağlicak, hareket formların mükemmel olmak zorunda değil ama doğru olmak zorunda o yüzden ilk bi kaç ay form odaklı çalış sonra yavaş yavaş yüklersin.

ve yeni powerlifterlarda sürekli max alma çabası var çok yanlış o harekete daha düşük ağırlıklarla hacim yüklemek gerekiyor mesela rpe8 4x5 bi set ki bu sayede senin kaldırdığın max artaracak sürekli max deneyerek maxını arttıramazsın.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
litalyano    0
ulquiorra_z, 10 saat önce yazdı:

powerliftingin ne olduğu linkte güzelce anlatılmış fakat powerliftingte ciddi bi seviyeye gelmiş biri olarak şunları söyleyeyim.

maalesef sürekli ağrıların olacak sporun maksatı insanın sınırlarını zorlamak eklemler ciddi zarar görüyor. belki başlangıçta olmaz ama ilerde sürekli bi sakatlıkla boğuşacaksın bu kaçınılmaz.

tavsiye olarakta en yaygın yapılan hatalardan bahsedeyim.

daha hareketleri öğrenmeden gidip ağır basmaya çalışmak sana hiçbir yararı olmicak ve daha spora başlamadan sakatlanıp sonra spordan nefret etmeni sağlicak, hareket formların mükemmel olmak zorunda değil ama doğru olmak zorunda o yüzden ilk bi kaç ay form odaklı çalış sonra yavaş yavaş yüklersin.

ve yeni powerlifterlarda sürekli max alma çabası var çok yanlış o harekete daha düşük ağırlıklarla hacim yüklemek gerekiyor mesela rpe8 4x5 bi set ki bu sayede senin kaldırdığın max artaracak sürekli max deneyerek maxını arttıramazsın.

bu gün formumu tekrardan kontrol ederken, normal bi deadlift formunda 150 kiloyu çekemezken kollarım hafif açık halde hem daha rahat geldiğini, hemde daha fazla yük altında olmadığımı fark ettim, aktivasyon olaraktan sırtımın çok kullanamıyorum boyum uzun geliyor, esneklik anlamında eskiden yaptığım spordan dolayı esnekliğim oldukça kuvvetli fakat formlarımda hatalar olduğu söyleniyor, fakat formum ne kadar hatalı olsa da kilolar ile beraber tekrar sayıları da artıyor. bu durumda ne yapmamı tavsiye edersin, aile genetiğimizde ön kol aşırı yapılı duruyor, ve onunla çekerken çok daha rahat çekiyorum.

rastlantisal, 10 saat önce yazdı:

Selamlar kardeşim. Bende senin gibi eskiden döğüş sporları ile ilgilenip sonradan vücut geliştirmeye geçmiştim. Başlangıç aşamasında sürekli artan güç ve onun getirisi hisler çok hoşuma gittiği için senelerce powerlifting yaptım.

üstteki linkte her şey güzel güzel anlatılmış. Lakin benim uyaracağım konu ise eklem sağlığına çok dikkat etmen. O iş kas sorunları gibi değil ve senelerce sürüyor. Keza dizlerimin düzelmesi Body buildinge geçip deca kullandığımda mümkün oldu.

Senin yerinde olsam dövüş sporları + Body building şeklinde ilerlerim. 

eklem sakatlıkları için ne yapmamı tavsiye edersin abi, şahsen ben tam adını hatırlamasamda bi sparring sırasında fazla kaptırıp küçükken tirüs adındaki kemiği 'emin değilim adından' çatlatmış ve 6 ay tam yürüyemiyip, tam olaraktan da kullanamamıştım bi dönem. Ve bu spor dalını icra ederken küre girmemi, anabolik tarafa yönelmemi tavsiye eder misin abi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ulquiorra_z    196
litalyano, 12 saat önce yazdı:

bu gün formumu tekrardan kontrol ederken, normal bi deadlift formunda 150 kiloyu çekemezken kollarım hafif açık halde hem daha rahat geldiğini, hemde daha fazla yük altında olmadığımı fark ettim, aktivasyon olaraktan sırtımın çok kullanamıyorum boyum uzun geliyor, esneklik anlamında eskiden yaptığım spordan dolayı esnekliğim oldukça kuvvetli fakat formlarımda hatalar olduğu söyleniyor, fakat formum ne kadar hatalı olsa da kilolar ile beraber tekrar sayıları da artıyor. bu durumda ne yapmamı tavsiye edersin, aile genetiğimizde ön kol aşırı yapılı duruyor, ve onunla çekerken çok daha rahat çekiyorum.

eklem sakatlıkları için ne yapmamı tavsiye edersin abi, şahsen ben tam adını hatırlamasamda bi sparring sırasında fazla kaptırıp küçükken tirüs adındaki kemiği 'emin değilim adından' çatlatmış ve 6 ay tam yürüyemiyip, tam olaraktan da kullanamamıştım bi dönem. Ve bu spor dalını icra ederken küre girmemi, anabolik tarafa yönelmemi tavsiye eder misin abi.

latlerini kullanmayı öğrenirsin sırtımı kullanamıyorum diye bişey yok zamanla olur, harekete bicepsini dahil etmemen gerekiyor biceps o kadar yüke dayanmaz yırtılır bi noktada. Kötü formlada çekersin gücün artarda zamanla oturur formun dediğim gibi gene güçlen ama önceliğin formlarını oturtmak olsun şuanlık.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.549
litalyano, 13 saat önce yazdı:

Anabolik tarafı iyice bok. Niye bok? Anabolikler kaslarını geliştiriyor doğrudur lakin eklemlerin gelişmiyor. Anabolik modda ağrı sızı hissi çok azaldığı için sakatlıklarının acısı PCT ve sonrasında çıkıyor. Er geç ve illaki sakatlıklar yaşayacaksın. Kaldırmak için kasların ve sinir sistemin yetecek ama eklemleri zedeleyeceksin. Ben daha eklem sorunu, kas yırtıkları gibi sorunlar yaşamayan powerlifter tanımadım. Erken yaşlarda güzel gelse de ileri yaşlarda bunların acısı çıkar. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: griffith
      öncelikle merhaba ben powerlifting yarışmalarına katılıp 3 temel harakette ustalaşmak istiyorum 2006 aralık doğumluyum gyme 1 yıldır gidiyorum ilk 1 ay fullbody diğer 11 ay boyunca full push pull legs yaptım ona rağmen 3 temel harakette çok güçlendiğimi fark ettim fakat "powerlifting" antremanı konusunda çok güçlük çekiyorum. güncel liftlerim
      vucut ağırlığım:86kg
      squat: 160kg
      bench:115kg
      deadlift:150kg
      sizce nasıl bir antreman programı izlemeliyim, powerlifting yapmaya potansiyelim var mı,hazır programlardan hangisini tercih edeyim? aklımda birsürü soru var @Askabar @galicik @otopsicikedi

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.