Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Egolifting65

Definasyonda yükleme zamanı

Önerilen İletiler

Egolifting65    10

Herkese selamlar 

90kiloyum

180 boyundayım

800gr tavuk

idman öncesinde 50 gr pirinç

yeşillikv s bunlar zaten bulunuyor 2 de yumurta

yükleme zamanı nasıl olmalı neye göre olmalı neden yapılır bana tam anlamıyla birisi açıklarsa başkasınında sorusuna cevap vermiş olurum teşekkür ederim @metinav @rastlantisal @SPECTRE

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.585
Egolifting65, 5 saat önce yazdı:

Herkese selamlar 

90kiloyum

180 boyundayım

800gr tavuk

yükleme zamanı nasıl olmalı neye göre olmalı neden yapılır bana tam anlamıyla birisi açıklarsa başkasınında sorusuna cevap vermiş olurum teşekkür ederim @metinav @rastlantisal @SPECTRE

Yükleme dediğin şey bulk oluyor işte. İrileşmek istediğin noktada yapıyorsun. Hedefinle alakalı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Egolifting65    10
rastlantisal, 7 saat önce yazdı:

Yükleme dediğin şey bulk oluyor işte. İrileşmek istediğin noktada yapıyorsun. Hedefinle alakalı.

Pwki hocam bazı sporcuları görüyorum definasyon zamanında belirli zamanlarda neye göre o gün karb yüklemesi yapılıyor yavaşlayan metabolizmadan kaynaklımı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
squafy    23
Egolifting65, 45 dakika önce yazdı:

Pwki hocam bazı sporcuları görüyorum definasyon zamanında belirli zamanlarda neye göre o gün karb yüklemesi yapılıyor yavaşlayan metabolizmadan kaynaklımı

Adelen çok boş kaldıysa da yükleme yapabilirsin.Sadece metabolizmayla alakalı değil.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Egolifting65    10
squafy, Şimdi yazdı:

Adelen çok boş kaldıysa da yükleme yapabilirsin.Sadece metabolizmayla alakalı değil.

Çok teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
squafy    23
Egolifting65, Şimdi yazdı:

Çok teşekkürler

Ve dostum bana kalırsa vücüdünda en eksik bölge olarak düşündügün yeri çalışacagın gün yükleme yap şahsen ben öyle yapıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Egolifting65    10
squafy, Şimdi yazdı:

Ve dostum bana kalırsa vücüdünda en eksik bölge olarak düşündügün yeri çalışacagın gün yükleme yap şahsen ben öyle yapıyorum.

Evet öyle yapacağım peki ortalama adele cidden ne zaman boşalıyor yanş haftada bir mi sizce ideal olan

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
squafy    23
Egolifting65, Şimdi yazdı:

Evet öyle yapacağım peki ortalama adele cidden ne zaman boşalıyor yanş haftada bir mi sizce ideal olan

kişiden kişiye göre değişir onu sen görüntünden anlarsın kaslar sönük durmaya başladığında.ama bence haftada bir ideal yükleme için

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Egolifting65    10
squafy, Şimdi yazdı:

kişiden kişiye göre değişir onu sen görüntünden anlarsın kaslar sönük durmaya başladığında.ama bence haftada bir ideal yükleme için

Tamamdır çok saol dediğin gibi eksik bölgeleme yüklenerek yapıcağım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
Egolifting65, 14 saat önce yazdı:

Herkese selamlar 

90kiloyum

180 boyundayım

800gr tavuk

Her sabah düzenli olarak lavaboya çıktıktan sonra tartıya çık. Bi süre sonra kilon sabitlenecektir. Bu durumdan itibaren idmanları kontrol etmeye çalış fakat güç anlamında değil hissiyat odaklı çalış. Artık hiç pump alamıyorum dediğin noktadan sonraki idman gününde yükleme yapabilirsin. Ek olarak bu kadar düşük carb alırken ben kabızlık sorunu yaşıyorum o yüzden pirinç yerine yulaf tercih ediyorum fakat pirinçte gidilebilir. Herhangi bir kabızlık sorunu yaşıyor musun?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Egolifting65    10
Greblan, Şimdi yazdı:

Her sabah düzenli olarak lavaboya çıktıktan sonra tartıya çık. Bi süre sonra kilon sabitlenecektir. Bu durumdan itibaren idmanları kontrol etmeye çalış fakat güç anlamında değil hissiyat odaklı çalış. Artık hiç pump alamıyorum dediğin noktadan sonraki idman gününde yükleme yapabilirsin. Ek olarak bu kadar düşük carb alırken ben kabızlık sorunu yaşıyorum o yüzden pirinç yerine yulaf tercih ediyorum fakat pirinçte gidilebilir. Herhangi bir kabızlık sorunu yaşıyor musun?

Gün içinde tuvalete evet zor çıkıyorum tuvaletim var fakat yapamıyorum yulaf yesem daha iyi olur dediğin gibi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    234

Günde 800 gr tavuk 50 gr pirinç programının 90lı yılların merdiven altı salonlarında kaldığını düşünüyorum.

Ancak gelin görün ki karbonhidratı şimdi arttırsanız dengesiiz bir rebound etkisi gösterebilir. haftada bir kademeli olarak 25 gr arttırılabilir. ( 50 - 75 - 100 - 125) gibi..

Tabi bu karbonhidratın bulgur ve yulaftan gelmesi tavsiyemdir. Sabahları büyük bir dilim buğday ekmeği tüketilebilir.

Aslında açıkçası beslenme programınızın kötü yazıldığını düşünüyorum. Forumda arkadaş tavsiyeleri ve ''hoca'' tavsiyelerinin paylaşıldığını görüyorum. Lütfen yapmayın...

Modern Vücut Geliştirme sporu 100 yıldır yapılıyor ve kuralları çok açık. Bu ilkeler ışığında ilerlerseniz alabileceğiniz en iyi sonuçları alırsınız. İyi günler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Egolifting65    10
DeMoNhUnTeR, 13 dakika önce yazdı:

Günde 800 gr tavuk 50 gr pirinç programının 90lı yılların merdiven altı salonlarında kaldığını düşünüyorum.

Ancak gelin görün ki karbonhidratı şimdi arttırsanız dengesiiz bir rebound etkisi gösterebilir. haftada bir kademeli olarak 25 gr arttırılabilir. ( 50 - 75 - 100 - 125) gibi..

Tabi bu karbonhidratın bulgur ve yulaftan gelmesi tavsiyemdir. Sabahları büyük bir dilim buğday ekmeği tüketilebilir.

Aslında açıkçası beslenme programınızın kötü yazıldığını düşünüyorum. Forumda arkadaş tavsiyeleri ve ''hoca'' tavsiyelerinin paylaşıldığını görüyorum. Lütfen yapmayın...

Modern Vücut Geliştirme sporu 100 yıldır yapılıyor ve kuralları çok açık. Bu ilkeler ışığında ilerlerseniz alabileceğiniz en iyi sonuçları alırsınız. İyi günler

Modern vücut geliştirme sporu aslında bana göre her insanın kendisine göre ilerlemesi gereken bir mevzu her bakımında tabiki dediklerinizi göz önünde bulunduracağım fakat bu diğer arkadaşların dediklerinin yanlış olduğu anlamına gelmiyor vücut geliştirmede kesin bir kanı yoktur her vücudun sistemi farklıdır sadece tecrübe oaylaşımı ile insanlar deneyip görülebilir düşüncesindeyim

Ve bana göre her bilgi bir altın değerindedir çünkü altında bir tecrübe yatar sizin bu şekilde söylemeniz hoşuma gitmedi açıkçası fakat yecrübelerinizi not aldım kendime göre bir şey ayarlayacağım

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
DeMoNhUnTeR, 11 dakika önce yazdı:

90 yillardan falan kalma degil kanka ya. Carb cycle takip etmesi zor ve tecrube gerektiren bir sistem. Mevcut durumunu gozlemleyebilecek hale gelmek gerekiyor. Arkadaşın ilerledigi yol evet belki daha az efektif fakat daha basit, takip etmesi kolay. Uzun vadede her ikisi de sonuç verecek zaten. Beslenmesinde de ben sorun görmüyorum açıkcası. Modern vucut gelistirme de nasil 100 yildir yapiliyor onu da anlayamadim 🥸

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Egolifting65    10
Greblan, 1 dakika önce yazdı:

90 yillardan falan kalma degil kanka ya. Carb cycle takip etmesi zor ve tecrube gerektiren bir sistem. Mevcut durumunu gozlemleyebilecek hale gelmek gerekiyor. Arkadaşın ilerledigi yol evet belki daha az efektif fakat daha basit, takip etmesi kolay. Uzun vadede her ikisi de sonuç verecek zaten. Beslenmesinde de ben sorun görmüyorum açıkcası. Modern vucut gelistirme de nasil 100 yildir yapiliyor onu da anlayamadim 🥸

Teşekkür ederim güzel yorumun için 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    234
Greblan, 1 saat önce yazdı:

100 yıldan daha uzun bir süre önce Eugene Sandov ilk defa sistemli bir şekilde çalışıyor. Ancak ağırlık kaldırma olayı eski çağlarda da yapılan bir uygulama, bunu saymıyorum.

Sonrası Joseph Edvin Weider; ondan sonrasını da zaten biliyorsunuz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Egolifting65    10
DeMoNhUnTeR, 53 dakika önce yazdı:

100 yıldan daha uzun bir süre önce Eugene Sandov ilk defa sistemli bir şekilde çalışıyor. Ancak ağırlık kaldırma olayı eski çağlarda da yapılan bir uygulama, bunu saymıyorum.

Sonrası Joseph Edvin Weider; ondan sonrasını da zaten biliyorsunuz.

Dostum vücut geliştirmenin tarihi önemlimi sence ? Ben hiçbir podyum yarışmacısının yada büyük sporcularının vücut geliştirme tarihi ile ilgili bilgi dağıttığını görmedim evet bazı şeyleri söylerler ama bunlar zaten temel şeylerdir bunu konuşmanın manası yok konu dışı yeterli cevabı aldım ben

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
Egolifting65, 19 saat önce yazdı:

Herkese selamlar 

90kiloyum

180 boyundayım

800gr tavuk

Standart ilerleme bir yerden sonra verimsizleşir, bunu değiştirmek tekrar ilk zamanlardaki gibi beslenmeden vb. verim almak işin içine heyecan katmak için, silkelenme kendine getirme, kanıksanmış halden çıkmayı sağlamak amaçlı vucudu şaşırtmak için yapılır.Beslenme için konuşursak, insülin ve ona göre hareket eden hücreler zamanla bu durumdan sıkılırlar, özellikle standart aynı çeşitlerle ve kaloride beslenmeden dolayı...Bir yerden sonra sanki yediklerin yaramıyor gibi olur.İşte bu takıldığımız noktayı aşmak geçmek için, alınan kaloriyi dolayısıyla insülini arttırıp hücrelerin daha yüksek seviyede tepki üretmelerini ve hücreye besin girişini arttırmayı, böylelikle gelişmeyi verimli bir şekilde sürdürmeyi sağlayabiliriz...

Yükleme zamanı tabiki insülin düşünülerek yapılmalı...İdman sonrası hücre içindeki glikojen depoları bitmeye yakın durumlarda, emilim daha fazla olur açlık da bu duruma gaz verir.

Alınan kalori arttırılarak bunu da öğün sayısını yada bir öğünde alınan gıda miktarını çoğaltarak yapabilirsin...Vucuduna hangisi yarıyorsa.Ayrıca aldığın besinlerin de normalde beslenmende bulunmayan glisemik indeksleri yüksek ve yağ oranı fazla gıdalar olması durumu daha vurucu hale sokar.Amaç kandaki doğal insülini maksimum seviyede salmak ve kan şekerini hızla düşürmek...Eğer bir sorun yoksa tokat etkisi yapabilir...

Bir inşaat ustası düşünelim, patron ona her öğlen yarım ekmek döner ve ayranı yemek olarak veriyor.Adamın tempo aynı vucudu da bu beslenmeyi kanıksamış olsun.Patron bakıyor adam daha az çalışıyor ve çabuk yoruluyor bir isteksizlik var...Ertesi gün bir iskender kola yanına baklava yetmiyor muz çilek karpuz vb. meyve tabağı hazırlatıp gönderiyor.İnşaat amelesi noluyor lan patron çıldırdı heralde deyip yemege dalıyor :) Bir sonraki gün tekrar adana urfa karışık şiş beyti, vali kebabı vb. bir yemek yanında içecekler ve yaş pasta kahve gibi farklı bir menü ile sevindiriyor çalışanını...Dolayısıyla çalışan işçi daha istekli daha performanslı ve verimli çalışıyor.Buna bir çok faktör dahil olsa da temelde amaç işçinin daha iyi daha verimli çalışmasını sağlamak...

Çeşitli şekillerde düşünmek ve çıkarım yapmak mümkün...Öncelik vucudumuzu iyi tanımak ve bize neyin yaradığını ve yaramadığını bilmek gerekiyor.Ona göre hareket ettiğimiz takdirde olumlu sonuçlar alınabilir...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Egolifting65    10
metinav, 4 dakika önce yazdı:

Standart ilerleme bir yerden sonra verimsizleşir, bunu değiştirmek tekrar ilk zamanlardaki gibi beslenmeden vb. verim almak işin içine heyecan katmak için, silkelenme kendine getirme, kanıksanmış halden çıkmayı sağlamak amaçlı vucudu şaşırtmak için yapılır.Beslenme için konuşursak, insülin ve ona göre hareket eden hücreler zamanla bu durumdan sıkılırlar, özellikle standart aynı çeşitlerle ve kaloride beslenmeden dolayı...Bir yerden sonra sanki yediklerin yaramıyor gibi olur.İşte bu takıldığımız noktayı aşmak geçmek için, alınan kaloriyi dolayısıyla insülini arttırıp hücrelerin daha yüksek seviyede tepki üretmelerini ve hücreye besin girişini arttırmayı, böylelikle gelişmeyi verimli bir şekilde sürdürmeyi sağlayabiliriz...

Yükleme zamanı tabiki insülin düşünülerek yapılmalı...İdman sonrası hücre içindeki glikojen depoları bitmeye yakın durumlarda, emilim daha fazla olur açlık da bu duruma gaz verir.

Alınan kalori arttırılarak bunu da öğün sayısını yada bir öğünde alınan gıda miktarını çoğaltarak yapabilirsin...Vucuduna hangisi yarıyorsa.Ayrıca aldığın besinlerin de normalde beslenmende bulunmayan glisemik indeksleri yüksek ve yağ oranı fazla gıdalar olması durumu daha vurucu hale sokar.Amaç kandaki doğal insülini maksimum seviyede salmak ve kan şekerini hızla düşürmek...Eğer bir sorun yoksa tokat etkisi yapabilir...

Bir inşaat ustası düşünelim, patron ona her öğlen yarım ekmek döner ve ayranı yemek olarak veriyor.Adamın tempo aynı vucudu da bu beslenmeyi kanıksamış olsun.Patron bakıyor adam daha az çalışıyor ve çabuk yoruluyor bir isteksizlik var...Ertesi gün bir iskender kola yanına baklava yetmiyor muz çilek karpuz vb. meyve tabağı hazırlatıp gönderiyor.İnşaat amelesi noluyor lan patron çıldırdı heralde deyip yemege dalıyor :) Bir sonraki gün tekrar adana urfa karışık şiş beyti, vali kebabı vb. bir yemek yanında içecekler ve yaş pasta kahve gibi farklı bir menü ile sevindiriyor çalışanını...Dolayısıyla çalışan işçi daha istekli daha performanslı ve verimli çalışıyor.Buna bir çok faktör dahil olsa da temelde amaç işçinin daha iyi daha verimli çalışmasını sağlamak...

Çeşitli şekillerde düşünmek ve çıkarım yapmak mümkün...Öncelik vucudumuzu iyi tanımak ve bize neyin yaradığını ve yaramadığını bilmek gerekiyor.Ona göre hareket ettiğimiz takdirde olumlu sonuçlar alınabilir...

Hocam gerçekten çok teşekkür çok faydalı oldu yalnız bir sorum olacak burda yağ oranı yüksek besin derken tokat etkisi iyi anlamda algıladım doğru değil mi

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
Egolifting65, 5 dakika önce yazdı:

Hocam gerçekten çok teşekkür çok faydalı oldu yalnız bir sorum olacak burda yağ oranı yüksek besin derken tokat etkisi iyi anlamda algıladım doğru değil mi

Yağın insülin üzerinde direkt bir etkisi yok, ama iştah ve mutluluk hormonları açısından etkisi var.Ayrıca genelde lezzetli yiyecekler ve pis besinler yağ oranı yüksek gıdalardır.O açıdan yazdım :) Hamburgeri düşünebilirsin mesela...Tokat etkisi evet iyi anlamda canlandırmak uyandırmak vb. etkide.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Egolifting65    10
metinav, Şimdi yazdı:

Yağın insülin üzerinde direkt bir etkisi yok, ama iştah ve mutluluk hormonları açısından etkisi var.Ayrıca genelde lezzetli yiyecekler ve pis besinler yağ oranı yüksek gıdalardır.O açıdan yazdım :) Hamburgeri düşünebilirsin mesela...Tokat etkisi evet iyi anlamda canlandırmak uyandırmak vb. etkide.

Açıkçası hamburgerden ziyade fıstık yemeyi tercih ediyorum hamburger yiyince mutluluktan ziyade pişmanlık geliyor 😅

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.