Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Sungur

Kürdeyken antrenman ve set sayıları

Önerilen İletiler

Sungur    9

Testo bolde tren igf-1 follistatin'den oluşan güzel bir kür programım var

Antrenman Konusunda Kafamı Kurcalayan Şöyle Bir Sorun Var Yardımlarınızı Bekliyorum

Sedanter Normal İlaçsız Bireyler Üzerinde Yapılan Araştırmalarda Haftalık Set Sayısı Max Hipertrofi İçin Büyük Kas Gruplarında 20-24 Küçük Kas Gruplarında 10-12 Arası Olarak Makaleler Okudum

Haftada 20-24 Setlik Çift Adale 1 Saatlik Antrenman Sistemiyle Çalıştığımda Yaptığım Spordan Hafif Verim Alıyorum Gibi Hissediyorum

Son 2 Haftadır Ortalama Büyük Adalelerde 40-48 Arası Set Sayım Var Günlük 2 Adale 3 gün on 1 off verecek şekilde İlerliyorum Bölge Olarak Hareket Sayım 3-4 Değilde 7-8 Civarlarında Ve Antrenmanda yaklaşık 2-2.5 Saat Sürüyor. Antrenman Sonrasında Müthiş Yorgunluk ve Kas Ağrıları Çekiyorum Ertesi Günde Bu Ağrılar Devam Ediyor

Bu Kadar İlaç Alırken Max Verim Almak İçin Yüksek Volume Antrenmanı mı Tercih Etmeliyim Yoksa Standart Herkesin Uyguladığı Sistemden mi Devam Etmeliyim

Beslenmem Çok İyi 3250-3500 Arası Temiz Kalori Alıyorum

@metinav @rastlantisal @Rdm

tarihinde Sungur tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Imajeste    34
Sungur, 11 dakika önce yazdı:

Antrenman Konusunda Kafamı Kurcalayan Şöyle Bir Sorun Var Yardımlarınızı Bekliyorum

Sedanter Normal İlaçsız Bireyler Üzerinde Yapılan Araştırmalarda Haftalık Set Sayısı Max Hipertrofi İçin Büyük Kas Gruplarında 20-24 Küçük Kas Gruplarında 10-12 Arası Olarak Makaleler Okudum

Haftada 20-24 Setlik Çift Adale 1 Saatlik Antrenman Sistemiyle Çalıştığımda Yaptığım Spordan Hafif Verim Alıyorum Gibi Hissediyorum

Son 2 Haftadır Ortalama Büyük Adalelerde 40-48 Arası Set Sayım Var Günlük 2 Adale 3 gün on 1 off verecek şekilde İlerliyorum Bölge Olarak Hareket Sayım 3-4 Değilde 7-8 Civarlarında Ve Antrenmanda yaklaşık 2-2.5 Saat Sürüyor. Antrenman Sonrasında Müthiş Yorgunluk ve Kas Ağrıları Çekiyorum Ertesi Günde Bu Ağrılar Devam Ediyor

Bu Kadar İlaç Alırken Max Verim Almak İçin Yüksek Volume Antrenmanı mı Tercih Etmeliyim Yoksa Standart Herkesin Uyguladığı Sistemden mi Devam Etmeliyim

Umarım güzel sonuçlar alırsın kaçıncı kürün üstad bu 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.405
Sungur, 14 saat önce yazdı:

Bu tek doğru cevabı olan bir soru değil. Ben 20-24 set yapıyorumdur ve bu 1 saat sürüyordur. Ama o kadar yoğun ve yıkıcı geçiyordur ki toplanmam ilaca rağmen 1 haftayı buluyordur. Bir başkası daha hafif çalışıyordur ve o yıkıma 40 sette ulaşıyordur. Şimdi diyemeyiz ki 40 yanlış yada 20 yanlış. O yüzden kendi doğrunu bulduğun düzende devam etmelisin. 

Misalen hayatımda en iyi büyümeyi büyük kasları piramit ile başlayıp, maximal ağırlıkta dropla bitirdiğim antrenmanlarda aldım. Ama bir başkası için bu perişanlık olabiliyor. 

• Beğen 7

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536

2.5 saat süren antrenman verimden ziyade verimsizliğe yol açar. 1 saatte antrenmanı bitirmiş olmalısın bana göre. Sonuçta bazen antrenman yapmayan normal bireylerin yerinden kıpırdatamayacağı ağırlıklara maruz kalıyoruz.

İlaçlar toparlanmayı/protein sentezini/gücünü arttırır, vücudun direncini ise uzun kullanım sürelerinde düşürür. Dolayısıyla uzun süre vücudu hem antrenman yoğunluğu hemde ilaçlarla strese sokmak yarardan çok zarar verir. Eğer insulin/büyüme hormonu/anabolik steroid gibi tüm silahları aynı anda kullanan ağır sıklet bir yarışmacı değil isen, salonda bu kadar vakit geçirmemelisin. 

tarihinde Rdm tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.592
Sungur, 20 saat önce yazdı:

Antrenman konusunda @rastlantisal katılıyorum.Kişiye göre guruplarına yaşam tarzına göre ve kas tipine ve dağılımına göre çeşitli etkenler var ve bunlar ortaya standart bir şeyin çıkmasını engelliyor.Bence herkes diğerlerinin deneyimlerini ve çalışma stilini de göz önüne alıp, kendine en yarayanını bulmalı, oluşturmalı...Bilimsel makaleler ve benzeri yapılan araştırmalar o gurupla sınırlı kalmaktadır asla genelleme oluşturmaz.Bize çıkarım yapmak için bir referans kaynağı olur sadece.

Antrenman sonrası hemen veya sonra ortaya çıkan ağrı durumları iyi değerlendirilmeli.Vucuttaki eksik bir şeyden mi kaynaklanıyor, yoksa aşırı çalışmaktan sütrante olmaktan mı...Duruma göre destek olmak veya çalışma metodunu yeniden düzenlemek şeklinde bir yol izleyebiliriz.Ağrı kas onarımının öncüsü bir uyaran belirteçtir.Kasın zorlandığını gösterir, fakat gelişim buna bağlı değildir bu bir sürecin parçasıdır.Önemli olan başından sonuna kopmayan bir akışa döngüye girebilmek...

Trenbolon kürlerinde seri hızlı ve çok tekrarlı antrenmanlar yapmanı önermem, zaten yapman da zorlaşır.Ayrıca boldenon gibi östrojeni düşüren bir anaboliğin kullanımında, onarım açısından antrenmandaki şiddet değerlendirilmeli.Östrojen onarım yenilenme için önemli bir rolde...

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Caner27    4

Bunu kendin bulucaksın ben kürün ilk 2 ayı her gün 2 bölge giriyordum şuan her gün tek bölge giriyorum böyle çok daha iyi verim alıyorum

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

high intensity vs high volume dediğimiz olay burada devreye giriyor , Ronnie Coleman Arnold ve çoğu old school sporcu 2.5-3 saat idman yapıyorlardı high volume çalışıyorlardı , dorian yates ise haftada 4 gün her hareket 1 set 40-50 dk idman yapıyordu , ama sonuca bakınca hepside adını tarihe yazmayı başarmış , bu sporda tek bir doğru yoktur ''her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır''.

• Beğen 8

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sungur    9

Hepinize Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim

Deneye Deneye Umarım En Verimli Sistemi Kendim İçin Oturturum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Larues    235

Üzerime vazife değil fakat böyle sağlam bir küre girip hala antrenman konusunda kafa karışıklığın varsa bir yerde yanlış oldugunu düşünüyorum. Çünkü herkesin kendine yarayan idman sistemi var kimse Bi şey diyemez o yüzden yaparak görmelisin🙏 umarım istediğin verimi de alırsın

• Beğen 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Darkdefender    52
metinav, 8 saat önce yazdı:

Antrenman konusunda @rastlantisal katılıyorum.Kişiye göre guruplarına yaşam tarzına göre ve kas tipine ve dağılımına göre çeşitli etkenler var ve bunlar ortaya standart bir şeyin çıkmasını engelliyor.Bence herkes diğerlerinin deneyimlerini ve çalışma stilini de göz önüne alıp, kendine en yarayanını bulmalı, oluşturmalı...Bilimsel makaleler ve benzeri yapılan araştırmalar o gurupla sınırlı kalmaktadır asla genelleme oluşturmaz.Bize çıkarım yapmak için bir referans kaynağı olur sadece.

Antrenman sonrası hemen veya sonra ortaya çıkan ağrı durumları iyi değerlendirilmeli.Vucuttaki eksik bir şeyden mi kaynaklanıyor, yoksa aşırı çalışmaktan sütrante olmaktan mı...Duruma göre destek olmak veya çalışma metodunu yeniden düzenlemek şeklinde bir yol izleyebiliriz.Ağrı kas onarımının öncüsü bir uyaran belirteçtir.Kasın zorlandığını gösterir, fakat gelişim buna bağlı değildir bu bir sürecin parçasıdır.Önemli olan başından sonuna kopmayan bir akışa döngüye girebilmek...

Trenbolon kürlerinde seri hızlı ve çok tekrarlı antrenmanlar yapmanı önermem, zaten yapman da zorlaşır.Ayrıca boldenon gibi östrojeni düşüren bir anaboliğin kullanımında, onarım açısından antrenmandaki şiddet değerlendirilmeli.Östrojen onarım yenilenme için önemli bir rolde...

Hocam trenbolon halsizleştirir ağırlık yüksek ağırlıkla çalıştırmaz düşük ağırlık yüksek tekrar süper set vs çalışılması lazım diyorlar size göre tren küründe nasıl idman yapılmalı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.592
Darkdefender, 11 saat önce yazdı:

Hocam trenbolon halsizleştirir ağırlık yüksek ağırlıkla çalıştırmaz düşük ağırlık yüksek tekrar süper set vs çalışılması lazım diyorlar size göre tren küründe nasıl idman yapılmalı 

Nasıl verim alıyorsan o şekilde çalışmalısın.Başkasının söylemesiy değil, kendi tecrübenle gördüğünü yaşadığını uygulamalısın.Trenbolonun etkisi altında yüksek tekrarlı hareketler yapılması çok güç olmaktadır.Yoksa yapılmaz diye bir şey yok... :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sungur    9
Larues, 18 saat önce yazdı:

Üzerime vazife değil fakat böyle sağlam bir küre girip hala antrenman konusunda kafa karışıklığın varsa bir yerde yanlış oldugunu düşünüyorum. Çünkü herkesin kendine yarayan idman sistemi var kimse Bi şey diyemez o yüzden yaparak görmelisin🙏 umarım istediğin verimi de alırsın

Tabikide normal bir antrenman sistemim var ama bu kadar pahalı ve ağır bir kür girmişken en max verimi almaya çalışıyorum bunun üzerine yoğunlaşıyorum sadece bu 

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
quacky    93

Bir adaleye 48 set uyguluyorsan o antreman çöptür. Hafif hissetme sebebin gereken ağırlıklarla verimli bir şekilde tükenişe gitmediğinden dolayı. Top seviyede adamlar push yaptığında bile bir gün 12 set falan kullanıyor

tarihinde quacky tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.