Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Geleceğin Olympia'sı

Ppl'den split antrenmana geçilir mi

Önerilen İletiler

500mg testo kullanıyorum, bulktayım. Aylardır ppl yapıyorum biraz değişiklik olsun diye program değiştirmeye karar verdim. Splite geçmeyi düşünüyorum ama her kas haftada 1 kere çalışacak o konu biraz tedirgin ediyor beni gelişim açısından. Çok fark eder mi sizce ? En azından 1-2 aylığına split takılıp tekrar ppl'ye döneceğim, ppl kadar verimli olur mu sizce yoksa sadece zaman kaybı mı olur? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

mcanmeco    314
Geleceğin Olympia'sı, 4 dakika önce yazdı:

500mg testo kullanıyorum, bulktayım. Aylardır ppl yapıyorum biraz değişiklik olsun diye program değiştirmeye karar verdim. Splite geçmeyi düşünüyorum ama her kas haftada 1 kere çalışacak o konu biraz tedirgin ediyor beni gelişim açısından. Çok fark eder mi sizce ? En azından 1-2 aylığına split takılıp tekrar ppl'ye döneceğim, ppl kadar verimli olur mu sizce yoksa sadece zaman kaybı mı olur? 

Bu ppl olayı hiç aklıma yatmıyor 1 ay kadar denedim fakat gelişim verim alamadım güzel hissiyat sağlıyamadım ben old scool takılıyorum

Her bölgeyi 3 ile 5 hareket arası çalşyorım 

haftada 5 gün antrenman yapıyorum vardiyam denk gelirse cumartesi ye Sırt ekliyorum,, genel olarak 5 günlük antrenman programım 

Pazartesi= göğüs,, omuz 

Salı = biceps,, triceps 

Çarşamba = Sırt,, Bacak 

Perşembe =  Omuz 

Cuma = göğüs,, biceps,  triceps 

Benim sırtım geniş olduğu için haftada 1 çalışıyorum göğüs ve Omuz ve kollara daha çok önem verdiğim için iki defa çalıştırıyorum 

İstersen  bir süre dene,, hangi bölgelerini eksik hissediyorsan haftada 2 çalışabilirsin 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco, 9 dakika önce yazdı:

Bu ppl olayı hiç aklıma yatmıyor 1 ay kadar denedim fakat gelişim verim alamadım güzel hissiyat sağlıyamadım ben old scool takılıyorum

Her bölgeyi 3 ile 5 hareket arası çalşyorım 

haftada 5 gün antrenman yapıyorum vardiyam denk gelirse cumartesi ye Sırt ekliyorum,, genel olarak 5 günlük antrenman programım 

Pazartesi= göğüs,, omuz 

Salı = biceps,, triceps 

Çarşamba = Sırt,, Bacak 

Perşembe =  Omuz 

Cuma = göğüs,, biceps,  triceps 

Benim sırtım geniş olduğu için haftada 1 çalışıyorum göğüs ve Omuz ve kollara daha çok önem verdiğim için iki defa çalıştırıyorum 

İstersen  bir süre dene,, hangi bölgelerini eksik hissediyorsan haftada 2 çalışabilirsin 

Sırtınız geniş ise içini kalınlaştırın veya altını doldurun ? Sırt geniş diye konu bitti mi.. o kadar fazla kas rezervi var ki sırtta bir ömür çalışırsın. Bacak ve sırtı aynı gün çalışan biri oldschool dememeli kendisine.  Sırt antrenmanına şiddet verdiğiniz ölçüde önkol ve biceps hacimleniyor. Ben 5 sırt hareketi yapıyorum ve bunlar makine değil hep row, dambıl vs.. sonra 5 set curl yapıyorum pazuyu noktalıyorum.  PPL güzel sistemdir ama kişi sıkıldıysa elbette değişebilir. PPL'de her kasa 6 günde bir dönüyorsunuz bro splitte bu 7 günde 1 yani siz ayda aynı kası 5 kere çalışırken brosplitte bu 4.. ay ay farkı açıyorsunuz. Bu arada çalışmak derken sert antrenmanı kastediyorum. Benim neredeyse son 10 saat kala felan vücut topluyor ve programa devam ediyorum. Eksik bölgeniz varsa fazladan antrenman yapmayın, şiddetli çalışın. Düşünecek olursak salı biceps yazıyor programda cuma bir daha biceps var.. kafa olarak salı günü zaten vites düşürürsün nasılsa cuma da çalışacağım bu yeterli dersin noktalarsın. Sadece tartışmak istiyorum yoksa isterseniz uyumadan önce Rich Piana ile kol çalışın.

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hafifzargana    216
NamasteGodDamnİt, Şimdi yazdı:

Sırtınız geniş ise içini kalınlaştırın veya altını doldurun ? Sırt geniş diye konu bitti mi.. o kadar fazla kas rezervi var ki sırtta bir ömür çalışırsın. Bacak ve sırtı aynı gün çalışan biri oldschool dememeli kendisine.  Sırt antrenmanına şiddet verdiğiniz ölçüde önkol ve biceps hacimleniyor. Ben 5 sırt hareketi yapıyorum ve bunlar makine değil hep row, dambıl vs.. sonra 5 set curl yapıyorum pazuyu noktalıyorum.  PPL güzel sistemdir ama kişi sıkıldıysa elbette değişebilir. PPL'de her kasa 6 günde bir dönüyorsunuz bro splitte bu 7 günde 1 yani siz ayda aynı kası 5 kere çalışırken brosplitte bu 4.. ay ay farkı açıyorsunuz. Bu arada çalışmak derken sert antrenmanı kastediyorum. Benim neredeyse son 10 saat kala felan vücut topluyor ve programa devam ediyorum. Eksik bölgeniz varsa fazladan antrenman yapmayın, şiddetli çalışın. Düşünecek olursak salı biceps yazıyor programda cuma bir daha biceps var.. kafa olarak salı günü zaten vites düşürürsün nasılsa cuma da çalışacağım bu yeterli dersin noktalarsın. Sadece tartışmak istiyorum yoksa isterseniz uyumadan önce Rich Piana ile kol çalışın.

rich in uyumadan önce kolunuzu pumplayın sonra büyüdüğünü hayal edin fikri çok iyiydi hocam :D 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hafifzargana, Şimdi yazdı:

rich in uyumadan önce kolunuzu pumplayın sonra büyüdüğünü hayal edin fikri çok iyiydi hocam :D 

Şu adama bir de hayattayken en azından dürüst ve açıksözlü diye iltifatlar edilirdi adamın kollarında silikon vardı ya şaka gibi. Onun kol antrenman müziğini de çok severim bu arada R.İ.P.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
NamasteGodDamnİt, 8 dakika önce yazdı:

O zaman 1 aylığına splite geçmemin bana eksisi olmaz hocam, biraz farklılık olsun.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Geleceğin Olympia'sı, Şimdi yazdı:

O zaman 1 aylığına splite geçmemin bana eksisi olmaz hocam, biraz farklılık olsun.

Tabiki olmaz.. önce mental olarak rahatlat kendini neticede antrenman yapmaya devam edeceksin keyif almaya bak. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314
NamasteGodDamnİt, 2 saat önce yazdı:

Bu sporu yapıpta sırttaki kas gruplarını bilmeyen yoktur sanırım? Ayrıca benim sırtımı görmedin... 

Haftada 5 gün idman yapıp ta Göğüs omuz ve kolları ikişer defa çalıştırmam için bacak gününü sırta eklemek ten başka çarem kalmıyor 

Sırta bacak eklediğim için OLDscool hareket yapmıyorum anlamına gelmez 

Aynı salona gidip aynı akipmanları kullanmıyoruz aynı hareketleri yapıyor olmamız imkansız 

Sen sırtını row ağırlıklı çalıştığın için daha iyimi geliştiğini sanıyorsun 

Herkezin keyif aldığı antreman tarzı farklı eklediği hareketler farklı 

Belimde 3 tane fıtık var  row bana inanki hiç keyif vermiyor 

Sen Sırt gününe biceps ekliyorsun,, ben bacak eklemezsem kesinlikle triceps ekliyorum 

Sırta verdiğin şiddet kadar ön kol ve biceps te çalışıyor demişsin,, sırtını doğru formda çalıştırıp ta bicepsim de çalışıyor diyen ilk seni gördüm 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco, 27 dakika önce yazdı:

Bu sporu yapıpta sırttaki kas gruplarını bilmeyen yoktur sanırım? Ayrıca benim sırtımı görmedin... 

Haftada 5 gün idman yapıp ta Göğüs omuz ve kolları ikişer defa çalıştırmam için bacak gününü sırta eklemek ten başka çarem kalmıyor 

Sırta bacak eklediğim için OLDscool hareket yapmıyorum anlamına gelmez 

Aynı salona gidip aynı akipmanları kullanmıyoruz aynı hareketleri yapıyor olmamız imkansız 

Sen sırtını row ağırlıklı çalıştığın için daha iyimi geliştiğini sanıyorsun 

Herkezin keyif aldığı antreman tarzı farklı eklediği hareketler farklı 

Sen Sırt gününe biceps ekliyorsun,, ben bacak eklemezsem kesinlikle triceps ekliyorum 

Sırta verdiğin şiddet kadar ön kol ve biceps te çalışıyor demişsin,, sırtını doğru formda çalıştırıp ta bicepsim de çalışıyor diyen ilk seni gördüm 

"herkes"

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    993

Bu sporun özü ''SÜREKLİLİK''tir.Eğer PPL'den verim alıyorsanız bundan devam etmenizi öneririm.Çok fazla program değiştirmeye karşıyım.Sorunuza yanıt vereyim yıllardır split yapıyorum.Ben de işe yaradığını çalıştığını düşünüyorum.Ben de 1-2 kere PPL denedim fakat hoşuma gitmedi.Ben de şu an ppl ve spliti kendi vücuduma göre entegre ettim.Gögüs ve omuzlarım ileri olduğu için haftada 1 çalışıyorum geri kalan sırt 2 bacak 2.Siz de bunu kendi vücudunuzu tanıyarak kişiselleştirebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314
Vural2, 4 saat önce yazdı:

Bu sporun özü ''SÜREKLİLİK''tir.Eğer PPL'den verim alıyorsanız bundan devam etmenizi öneririm.Çok fazla program değiştirmeye karşıyım.Sorunuza yanıt vereyim yıllardır split yapıyorum.Ben de işe yaradığını çalıştığını düşünüyorum.Ben de 1-2 kere PPL denedim fakat hoşuma gitmedi.Ben de şu an ppl ve spliti kendi vücuduma göre entegre ettim.Gögüs ve omuzlarım ileri olduğu için haftada 1 çalışıyorum geri kalan sırt 2 bacak 2.Siz de bunu kendi vücudunuzu tanıyarak kişiselleştirebilirsiniz.

Hocam sizin programınız nasıl merak ettim

Gün bölge şeklinde paylaşırmısınız 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ArdaK2    53
mcanmeco, 13 saat önce yazdı:

Merhaba hocam size bir sorum olacak ailede herkeste fıtık var ben birşey hissetmiyorum bende yok şuanlık ama ailede gördüğüm kadarıyla çok zor bir hastalık bende fıtık olmaktan korkuyorum bu yüzden tam olarak hangi egzersizleri siz yapıyorsunuz bende o şekilde bir sırt çalışayım 

Benim sırt antrenmanım ise şu şekilde fıtık yapar mı sizce

Chin Up

Machine Row

Close Grip Lat Pull Down 

Reverse Fly (Machine)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314
ArdaK2, 51 dakika önce yazdı:

Merhaba hocam size bir sorum olacak ailede herkeste fıtık var ben birşey hissetmiyorum bende yok şuanlık ama ailede gördüğüm kadarıyla çok zor bir hastalık bende fıtık olmaktan korkuyorum bu yüzden tam olarak hangi egzersizleri siz yapıyorsunuz bende o şekilde bir sırt çalışayım 

Benim sırt antrenmanım ise şu şekilde fıtık yapar mı sizce

Chin Up

Machine Row

Close Grip Lat Pull Down 

Reverse Fly (Machine)

Kardeşim hiçbir fıtığın aileden gelen genetik bir sorun olduğunu sanmıyorum 

Baba mesleği olarak demir çelik işi yapıyorum babam en az 50 yıl yaptı bu işi sapa sağlam 

Abim en az 20 yıl yaptı bu işi sapa sağlam 

Benim de Bi 15 yıl olmuştur belimde 3 tane fıtık var,, kasığımda 1 fıtık var,, çocukluğumdan beri hep ağır işler yaptım FITIK olmamın sebebini buna bağlıyorum 

Senin programın gayet güzel bende buna benzer antrenman yapıyorum barbel değilde dumbell row ekliyorum ,,, Sırt antrenmanı için sana yapmaman gereken hareketler olarak  barbel row ve deadlift önerebilirim

Şunu unutma senin ailende fıtık var diye sende de çıkıcak diye birşey yok, milyonlarca sporcu var row ve deadlift yapan ve bel ağrısı çekmiyorlar,,, zaten genel olarak Sırt antrenmanı row hareketleri hariç bel ağrıtmaz diye düşünüyorum 

Ben barbel row yada deadlift yapmak için eğildiğimde minimum ağırlıklar ile çalışsam bile 1. Setin sonunda belimi doğrultamıyorum.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    993
mcanmeco, 9 saat önce yazdı:

Hocam sizin programınız nasıl merak ettim

Gün bölge şeklinde paylaşırmısınız 

Pzt:Göğüs biceps 

Salı: Sırt, karın

Crş: Quad,calf

Prş OFF 

Cuma:Omuz triceps karın

Cmt: Sırt 

Pazar:Hams kalça calf 

Salonun doluluğuna göre hareketler değişebiliyor.Sırtta %60 derinlik için çalışıyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.