Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

gokhangrsys

Diyetisyenler bilgisiz mi sizce ?

Önerilen İletiler

gokhangrsys    37

arkadaşım kilo alamadığı için diyetisyene gitti diyetisyen gece daha çok yemek yemelisin vs demiş bu diyetisyenler bmr falan bilmiyor mu acaba aramız da gidenler varsa size neler dediler söyler misiniz ?

verdiği diyet de fındık makarna pilav tavuk yoğurt vs 

eğer bu anlattıkları gerçekse bir spor hocası veya sıradan bir fitness sporu ile ilgilenen kalori hesabını bilen biri daha tecrübeli bilgili benim gözüm de bu kişiler nasıl diyetisyen oluyor komik geldi bana :D

tarihinde gokhangrsys tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Alaz    135
gokhangrsys, 7 dakika önce yazdı:

arkadaşım kilo alamadığı için diyetisyene gitti diyetisyen gece daha çok yemek yemelisin vs demiş bu diyetisyenler bmr falan bilmiyor mu acaba aramız da gidenler varsa size neler dediler söyler misiniz ?

eğer bu anlattıkları gerçekse bir spor hocası veya sıradan bir fitness sporu ile ilgilenen kalori hesabını bilen biri daha tecrübeli bilgili benim gözüm de bu kişiler nasıl diyetisyen oluyor komik geldi bana :D

Diyetisyene sadece kilo alamıyorum diye gittiyse, bu şekilde bir söylemde bulunması ve bizim genel beslenme programımıza zıt, bize ters ve komik gelen bir program vermesi gayet normal. Diyetisyen kişiye özel spor beslenmesi hazırlayan kişi değil, yağ ya da kas olarak kilo alıp almadığını da çok irdelemez, sağlıklı bir şekilde kilo alsın karşıdaki kişi yeterli. 

Bu sebeple bir spor hocası ya da fitness ile bağlantılı olan kalori hesabını yapan birisi ile diyetisyeni kıyaslamak büyük hata. 

Ek olarak her diyetisyen de bir değil. Nasıl ki bir mesleği icra eden her bireyin, aynı niteliklere sahip olmaması gibi. Diyetisyen bu işin sağlık yönüyle ilgilenir, kilo alıp verememe durumunun sağlıksal  problemlerini irdeler, çözüme kavuşturur. Yaptığı iş hiçbir şekilde basite alınmaması gereken seviyede. 

Ya ben spor yapıcam, o yüzden diyetisyene gittim bana program yazsın istedim dersen gülerim mesela, o kişi senin kişiye özel antrenörün, pt desteği aldığın birisi değil. Senin mümkün olduğunca sağlıklı şekilde kilo alman, kilo almanı engelleyen problemler varsa onları teşhis etmek, çözümlemek, fazlan varsa sağlıklı şekilde vermek. Minimum yağ maksimum kas felsefesi söz konusu değil yani. 

tarihinde Alaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhangrsys    37
Alaz, Şimdi yazdı:

Diyetisyene sadece kilo alamıyorum diye gittiyse, bu şekilde bir söylemde bulunması ve bizim genel beslenme programımıza zıt, bize ters ve komik gelen bir program vermesi gayet normal. Diyetisyen kişiye özel spor beslenmesi hazırlayan kişi değil, yağ ya da kas olarak kilo alıp almadığını da çok irdelemez, sağlıklı bir şekilde kilo alsın karşıdaki kişi yeterli. 

Bu sebeple bir spor hocası ya da fitness ile bağlantılı olan kalori hesabını yapan birisi ile diyetisyeni kıyaslamak büyük hata. 

Ek olarak her diyetisyen de bir değil. Nasıl ki bir mesleği icra eden her bireyin, aynı niteliklere sahip olmaması gibi. Diyetisyen bu işin sağlık yönüyle ilgilenir, kilo alıp verememe durumunun sağlıksal  problemlerini irdeler, çözüme kavuşturur. Yaptığı iş hiçbir şekilde basite alınmaması gereken seviyede. 

kas olarak kilo almak için gitmedi ki zaten spor bile yapmıyor benim dikkatimi çeken olay gece daha çok yemen gerek demesi sonuçta vucutun kalori ihtiyacı 1500 kaloriyse 1500 kalori üstüne çıkmadıkça kilo alamayız doğru değil mi diyetisyen gece yersen kilo alırsın mantığı ile bakmış bana çok saçma geldi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alaz    135
gokhangrsys, Şimdi yazdı:

kas olarak kilo almak için gitmedi ki zaten spor bile yapmıyor benim dikkatimi çeken olay gece daha çok yemen gerek demesi sonuçta vucutun kalori ihtiyacı 1500 kaloriyse 1500 kalori üstüne çıkmadıkça kilo alamayız doğru değil mi diyetisyen gece yersen kilo alırsın mantığı ile bakmış bana çok saçma geldi 

Geç saatlerde tüketilen yemekler maalesef ki yağ olarak depolanıyor genellikle. Sindirim yavaşlıyor. Kısacası sadece kalori hesabı etkili değil kilo alımında. Ha bu gece yemek ye tavsiyesi sağlıklı mı? Değil, ancak bazı diyetisyenler çok zayıf kişilerin en azından belirli kiloya ulaşması için bu tavsiyeyi veriyorlar. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ghostmane    21
gokhangrsys, 27 dakika önce yazdı:

Uzman doktorlar bir bok bilmiyor 3 4 tane gittiğim doktor bambaşka şeyler söylüyorlar biri ameliyat biri sağlamsın diyor. Her gördüğüm psikolog olmuş ortalık diyetisyen dolu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merito    0

Her insan bir değil, benzer cevaplar verilmiş zaten ama ihtiyaca göre en sağlıklı şekilde kilo alması sağlanmalı kişinin. Ben de uzman diyetisyenim ve en temel düzeyde de olsa lisans eğitiminde tüm konulara değiniliyor. Kalanı kişinin deneyimi ve ilgisine bağlı şekilde yıllar içerisinde oluyor. Tüm meslek gruplarında benzer bir süreç var aslında, nasıl ki psikiyatriye gidip kulağınızı kontrol ettiremiyorsanız diyetisyenler içinde de ihtiyaca göre uzman birisini aramak önemli. Yine de meslektaşım eğer tüm bilgilendirmeye rağmen sadece gece yemek ye demişse tabi ki yetersizlikten bahsedebiliriz. Her şekilde kişinin ihtiyacına ve beslenme gereksinimlerinden eksik kalmayacağı bir şekilde liste hazırlanması, bu listenin dengeli olması ve makrolar kadar mikroların da düşünülmesi gerekli. Düzenli görüşmeler sırasında başka faktörler de keşfedilir, diyetisyen bunu fark ederse buna ilişkin de öneriler veya yönlendirmeler yapar. İhtiyaca cevap vermeyen diyetisyene dair sitem elbette haktır ancak tek bir kişiye bakarak genelleme yapmak hiç doğru değil

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bana kalırsa günün saatinin bir önemi yok 3000 kcal günlük ihtiyacınsa istersen gece ye hepsini istersen sabah fark etmez. Sindirim akşamları yavaşlasa ne olacak ki sabaha kadar tamamlanacak sonuçta diye düşünüyorum açıkçası.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rapraprap    8

Benim hayalim diyetisyen olmaktı iyi ki olmamışım.Devlette çalışan diyetisyenlerle tanışınca anladım iyi ki olmamış iyiki....
Devlette ne yapıyorlar dersen AŞCIBAŞI gibi bir şeyler şeker hastalarına çölyak hastalarına vs. vs. çeşit çeşit yemek çıkıyor onları tadıyorlar hergün defalarca sürekli
+ hastane menüsünü yazıyorlar.Hastadan çok yemek ihalesini alan tek derdi para olan ucuza yemek çıkarmak için türlü türlü şeytanlık yapan firma ile mücadele ediyorlar hergün.

-Hasta ilişkilerine gelirsek ben 1 kere gittim ağzımı açmadan kadın beni azarladı küçük gördü bir daha tövbe gitmem gerçekten kötü ve  ırkçı bir insandı galiba bunu terk eden yada aldatan erkek arkadaşı bana benziyordu :) Verdiği listeyi uyguladım işe yarıyordu ama mutsuzdum sürekli haşlanmış sebze vardı  bende listeyi çöpe attım daha fazla spor yapıp daha fazla yedim mutlu bir kilo verme sürecim oldu.

-Kazanmak okunmak atanmak inanılmaz zor  o yüzden saygım var, ama ben bir daha gitmeyi düşünmedim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Muratonguc
      1 su bardağı Çiğ yulaf ezmesi kaç kaloridir? Bazı yerlerde 62 kalori bazı yerlerde de 360 kalori yazıyor 
    • Yazan: _NEMO_
      selam, 
      metabolizma hızlandırıcı bir destek ile kalp hızımızı arttırarak, bir saat köpek gezdirme hızında yürüyüş yaparken aerobik yapıyor gibi (135-145) kalp hızı ortalaması elde edilirse bu yağ yakımına etkisi ne ölçüde olur (aynı etkinliğin desteksiz yapılmasına kıyasla)  
      kasları aynı ölçüde çalıştırmadığımız sürece sadece kalbimizi yorduğumuzla mı kalır ?
    • Yazan: kaderseolur
      günde 350 gr çiğ ağırlık prinç alıyorum, yaklaşık 700 gr tavuk,hindi,et 50 gr kaliteli yağ karb önceki hafta 300 dü 50 gr arttırdım bütün gün tok oluyorum ama vücudum hala kuruyor, antrenmanda fazla verim alamıyorum, pump düşük oluyor.. haftada 1 cheat day yapıyorum tüm gün. protein dışı karb ve yağ yerine şekerli yiyecek alıyorum. "ne kadar yanlış olsada"
      Şekerle vücudum daha iyi pumpı yakalıyor o günler kas iyi damarlanıyor su çekiyor.. daha ağır basıyorum,
      yani prinçten alamadığım pump'ı enerjiyi, baklavadan daha iyi alıyorum  
      Ne yapayım şimdi? princi bi yarım kiloya mı çıkarsam çok fazla gelir diye düşünüyorum vücut kaldırabilir mi nasıl yiycem? yağ mı az yoksa? 

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.