Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ByRooK

Antreman programım ve dirsek problemi

Önerilen İletiler

ByRooK    1

Herkese merhabalar sağlam bir antrenman programım var yaklaşık 1 yıl sonra aşağıda ki programıma döndüm ancak bir sıkıntım var sol dirseğimde 2 aya yaklaşan bir ağrı var elimi avuç içi karşıya bakacak şekilde yukarı doğru kıvırdığımda ve avuç içi karşıya bakacak şekilde sola kıvırdığımda dirseğimde ağrı oluyor antrenmanda da biceps ve triceps hareketlerinde özellikle hissediyorum ve git gide artmaya basladı dr gitmye korkuyorum bırak demesinde dolayı tavsiyelerinize açığım ...:)

antrenman programım hafta da 4 gun p.tesi-salı ve perşembe-cuma şeklinde

1. GÜN GÖĞÜS BİCEPS
HAREKET TEKRAR TİP SET
DECLINE BENCH PRESS 10-10-10 DROP 2
BENCH PRESS 10-10-10 DROP 2
INCLINE D.FLY 10 PROGRASSIVE 4
D. FLY 10 PROGRASSIVE 4
C.CROSSOVER UP 15 PROGRASSIVE 4
C.CROSSOVER DOWN 15 PROGRASSIVE 4
D. BİCEPSCURL 10-10-10-10 DROP 2
D.HAMMERCURL 10-10-10-10 DROP 2
BARBEL CURL 10-10-10-10 DROP 2
D.SCOTTCURL 12 SUPER 2
RE-BARBEL CURL 12 SUPER 2

2. GÜN OMUZ
HAREKET TEKRAR TİP SET
STEAD D.SHOULDER PRESS 10-10-10 DROP 2
D. FRONT RAISE 12 PROGRASSIVE 3
BARBEL SHOULDER PRESS 12 PROGRASSIVE 3
BENTOVER LATERAL RAISE 12 PROGRASSIVE 3
FACE PULLS 12 PROGRASSIVE 3
D. LATERAL RAISE 10-10-10 DROP 2
UPRIGHT ROW WIDE 12 PROGRASSIVE 5
D.SHRUGS 2*15-3*12 PROGRASSIVE 5
BARBEL SHRUGS 2*15-3*12 PROGRASSIVE 5
UPRIGHT ROW NORM 15 PROGRASSIVE 3

3. GÜN SIRT ARKAKOL
HAREKET TEKRAR TİP SET
LAT PULL DOWN 10-10-10 DROP 2
SEATED CABLE ROW WIDE 1*12-2*10 PROGRASSIVE 3
BARBEL ROW 1*12-2*10 PROGRASSIVE 3
ROPE PULLOVER 1*12-2*10 PROGRASSIVE 3
SEATED CABLE ROW ROPE 1*12-2*10 PROGRASSIVE 3
HYPEREXTENSION 1*12-2*10 PROGRASSIVE 3
TRICEPS PUSH DOWN 10-10-10 DROP 2
LYING ONE ARM D.TRICEPS EX. 1*12-2*10 PROGRASSIVE 3
CLOSE GRIP BENCH PRESS 10 PROGRASSIVE 3
OVERHEAD TRI.EXTENSION 10 PROGRASSIVE 3
DUMB. KICK BACK 10 PROGRASSIVE 3

4.GÜN BACAK
HAREKET TEKRAR TİP SET
BARBEL SQUAT 8-8-10-12 PROGRASSIVE 4
LEG PRESS 8-8-10-12 PROGRASSIVE 4
LEG EXTENSION 10 PROGRASSIVE 3
BARBELL HIP THRUST 8-8-10-12 PROGRASSIVE 4
BARBELL ROMANIAN D.LIFT 8-10-12 PROGRASSIVE 3
LEG CURL 8-10-12 PROGRASSIVE 3
STANDING CALF RAISE 12-12-20-20 PROGRASSIVE 4

yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum @metinav @Vural2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

metinav    4.602
ByRooK, 4 saat önce yazdı:

Herkese merhabalar sağlam bir antrenman programım var yaklaşık 1 yıl sonra aşağıda ki programıma döndüm ancak bir sıkıntım var sol dirseğimde 2 aya yaklaşan bir ağrı var elimi avuç içi karşıya bakacak şekilde yukarı doğru kıvırdığımda ve avuç içi karşıya bakacak şekilde sola kıvırdığımda dirseğimde ağrı oluyor antrenmanda da biceps ve triceps hareketlerinde özellikle hissediyorum ve git gide artmaya basladı dr gitmye korkuyorum bırak demesinde dolayı tavsiyelerinize açığım ...:)

Benimde sağ dirseğimde başladı, zorladım galiba :)

Tendonlarla ilgili bir durum olabileceği gibi sinir sıkışması da olabilir.Ben kolojen ve omega 3 desteği almaya başladım, işe yarar mı bilmiyorum fakat sporu bıraktıracak bir durum olacağını zannetmem aşırı zorlayıp durumu kötüleştirmedikçe.Maddi durumlar elveriyorsa büyüme hormonu desteği çok yararlı olur...

Doktora gidersen tabiki bırak bu işleri diyecektir :) 

Ama yine de git hiç ummadığın farklı bir sorun ortaya çıkmış olabilir; en azından film mr vb. çektirirsin ve endişen geçer.

Geçmiş olsun

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ByRooK    1
metinav, 1 dakika önce yazdı:

Benimde sağ dirseğimde başladı, zorladım galiba :)

Tendonlarla ilgili bir durum olabileceği gibi sinir sıkışması da olabilir.Ben kolojen ve omega 3 desteği almaya başladım, işe yarar mı bilmiyorum fakat sporu bıraktıracak bir durum olacağını zannetmem aşırı zorlayıp durumu kötüleştirmedikçe.Maddi durumlar elveriyorsa büyüme hormonu desteği çok yararlı olur...

Doktora gidersen tabiki bırak bu işleri diyecektir :) 

Ama yine de git hiç ummadığın farklı bir sorun ortaya çıkmış olabilir; en azından film mr vb. çektirirsin ve endişen geçer.

Geçmiş olsun

teşekkürler yarına randevu aldım spor yapmadıgım zamanlar gecıyor gecen hafta 3 gun ust uste yapmadım gectı lakın sonra tekrar gerı geldı.suan takbniye olarak tribulus ve Glucosamine kullanıyorum yaklasık 1 hafta oldu tab daha bı etkı gormedım bırde sporda dırseklık takıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gymibo    137

Yaşadığınız sorun golfçü veya tenisçi dirseği olabilir. Kürdeyim ve başıma geldi. MR çekilirseniz en doğru teşhisi alırsınız. Ağırlık azaltıp set arttırın,glukozomin kolajen içeren takviyeler var. Kingsize Flex urunune basladim. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314

Geçmiş olsun hocam

Benimde sağ omzumda rotator cuff tendon yırrtığı var,  yılda 2 sefer eklem içine kortizon lu iğne yaptırıyorum her iğne beni 6 ay idare ediyor 

Fizik tedavi bölümüne randevu alıp baktır ilerde sıkıntı yaşatacak bir durum olabilir 

Kolejan yada glukozamin desteği bu noktada senşn işini pek görmez çok hastane ve farklı doktor gezdim bu takviyelerin sakatlıktan önce kullanılması gerektiğini söylüyorlar yani eklem ve kıkırdak sorunları kesinlikle çözmüyorlar dendi 

Bu yazdığın program seni fazla zorluyor olabilir her bölgeyi en az 6 hareket giriyorsun üstüne kol ekliyorsun, bana kalırsa bir süre antrenman programını tekrar güncelle 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Markus Rühl    142

Biraz konu dışına çıkıyorum kusura bakmayın , eklemlerinde ağrı veya sakatlık olup diz dirsek omuz vs deca kürüne girip iyileşen veya iyi gelen oldu mu , genelde deca ve danabol gibi su tutturan şeyler iyi geliyor deniliyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314
Markus Rühl, 12 dakika önce yazdı:

Biraz konu dışına çıkıyorum kusura bakmayın , eklemlerinde ağrı veya sakatlık olup diz dirsek omuz vs deca kürüne girip iyileşen veya iyi gelen oldu mu , genelde deca ve danabol gibi su tutturan şeyler iyi geliyor deniliyor.

Benim omuz sakatlığım var küre başlamadan önce kortizon iğne yaptırdım ve üstüne deca ve anapolon kullandım 

Anapolon kullanımı iyi ama verdiği güç karşısında  tendon zayıf kalıyor ve dikkatli olmak lazım 

Deca ise bolca su tutuyor güzel oluyor eklemler rahatlıyor fakat  anapolon gibi güç artışı hissedemedim,, yani eklem sorunu olanlar için benim görüşüm deca daha uygun olur 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jacop    60
ByRooK, 4 saat önce yazdı:

teşekkürler yarına randevu aldım spor yapmadıgım zamanlar gecıyor gecen hafta 3 gun ust uste yapmadım gectı lakın sonra tekrar gerı geldı.suan takbniye olarak tribulus ve Glucosamine kullanıyorum yaklasık 1 hafta oldu tab daha bı etkı gormedım bırde sporda dırseklık takıyorum

3 aylık glukozamin kullanımı sonrasında her antrenman kendini yenileyen omuz dirsek bilek ağrılarımdan kurtuldum hocam.omega 3 ve bol su tüketimi ihmal edilmemeli

• Beğen 2
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben de tam küre girdim sol koltuk altından başlayıp bicepsin dirsekle birleştiği yere kadar acı başladı 2 gündür, tendonda sıkıntı var galiba şansımı s... Acıdan Kolu uzatamıyorum barfiks, lat pull down gibi hareketlerde hareket aralığını kısa tutarak yapıyorum şimdilik. 

tarihinde Geleceğin Olympia'sı tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dante48    11

Öncelikle o ağrı bir çoğumuzda olabiliyor maalesef :D. Press günlerinden sonra özellikle. Bazı hareketlerde dirsek ve diz kapağı gibi kirişleri tam düz yapmamak çok önemli. Örn; shoulder press yaparken dirseğin düm düz olmasın. Acısı ileride çok daha kötü çıkabilir. Eklem korunması için dedikleri gibi glukozamin ve kolejen önemli ama sanırım en önemlisi su. Su tüketimin iyi olsa da vücudun su tutmuyor olabilir. Kreatinin faydasını gördüm şahsen sana da öneririm. Yerli marka hiç kullanmadım ama optimum, scitec ve olimp bulabilirsen ben çok memnum kaldım. Onun dışında şahsen kullanmasam da deca sanırım en çok yardımcı olacak şey sana.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hafifzargana    216

hocam bir süre serbest ağırlıklarlarla değilde makinelerle çalışmanız faydalı olabilir hemen her hareket için geçerli bu biceps de tamamen salmayabilirsiniz kısa kısa çalışabilirsiniz triceps içinde geçerli bu bench ve omuz presler yerine de makineler tabi ki

tarihinde Hafifzargana tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ByRooK    1
mcanmeco, 18 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun hocam

Benimde sağ omzumda rotator cuff tendon yırrtığı var,  yılda 2 sefer eklem içine kortizon lu iğne yaptırıyorum her iğne beni 6 ay idare ediyor 

Fizik tedavi bölümüne randevu alıp baktır ilerde sıkıntı yaşatacak bir durum olabilir 

Kolejan yada glukozamin desteği bu noktada senşn işini pek görmez çok hastane ve farklı doktor gezdim bu takviyelerin sakatlıktan önce kullanılması gerektiğini söylüyorlar yani eklem ve kıkırdak sorunları kesinlikle çözmüyorlar dendi 

Bu yazdığın program seni fazla zorluyor olabilir her bölgeyi en az 6 hareket giriyorsun üstüne kol ekliyorsun, bana kalırsa bir süre antrenman programını tekrar güncelle 

bugun gidicem bi fizyo terapiste sporcu oda vücud geliştirme ile ilgileniyor bakalım ne çıkacak en buyuk korkum bırak demesı bi süreliğine

Geleceğin Olympia'sı, 13 saat önce yazdı:

Ben de tam küre girdim sol koltuk altından başlayıp bicepsin dirsekle birleştiği yere kadar acı başladı 2 gündür, tendonda sıkıntı var galiba şansımı s... Acıdan Kolu uzatamıyorum barfiks, lat pull down gibi hareketlerde hareket aralığını kısa tutarak yapıyorum şimdilik. 

çok geçmiş olsun çok talihsiz olmuş bende sırf bu yüzden sarms baslama tarihimi erteliyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    949
ByRooK, 3 dakika önce yazdı:

çok geçmiş olsun çok talihsiz olmuş bende sırf bu yüzden sarms baslama tarihimi erteliyorum

Reis bende sebebi ne olursa olsun sarms a başlama tarihini ertele hatta mümkünse hiç başlama 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ByRooK    1
dante48, 13 saat önce yazdı:

Öncelikle o ağrı bir çoğumuzda olabiliyor maalesef :D. Press günlerinden sonra özellikle. Bazı hareketlerde dirsek ve diz kapağı gibi kirişleri tam düz yapmamak çok önemli. Örn; shoulder press yaparken dirseğin düm düz olmasın. Acısı ileride çok daha kötü çıkabilir. Eklem korunması için dedikleri gibi glukozamin ve kolejen önemli ama sanırım en önemlisi su. Su tüketimin iyi olsa da vücudun su tutmuyor olabilir. Kreatinin faydasını gördüm şahsen sana da öneririm. Yerli marka hiç kullanmadım ama optimum, scitec ve olimp bulabilirsen ben çok memnum kaldım. Onun dışında şahsen kullanmasam da deca sanırım en çok yardımcı olacak şey sana.

dirsek olayına fazlasıyla dikkat ediyorum aslında hareketlere ağırlıklarımda tek giriyorsam hep bi tık az giriyorum. kendi teşhisim aşırı hızlı kilo vermemin acısını cekıyorum suan su tutmama olayı olmuyor hatta fazlasıyla var suan (cardıo yapmadıgım ıcın) o yuzden creatine ara verdim

Askabar, 33 dakika önce yazdı:

Reis bende sebebi ne olursa olsun sarms a başlama tarihini ertele hatta mümkünse hiç başlama 

ya şimdi inan çok bilgisizim suan arastırıyorum gördüğüm herseye atlamaya basladım bu gun bir gideyim su dr ona uzun uzun soracam spora basladıgımda ki hedefimle şimdiki arasında dağlar kadar fark var mesela bana ınsan gayet normalsın gerek yok dedıklerınde kufur gıbı gelıyor abi ben hafta 4 gun kendımı parçalıyorum 16 km evımle spor salonu arası git gel 32 km 4 gun normal olmak ıcın yapmıyorum hatta cumada bi deri aldırma durumum var onun ıcnı dr gitcem yas 34 son kursunlarım buradan geri dönüşüm yok geri dönersem tekar 100  + olurum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    949
ByRooK, 4 dakika önce yazdı:

ya şimdi inan çok bilgisizim suan arastırıyorum gördüğüm herseye atlamaya basladım bu gun bir gideyim su dr ona uzun uzun soracam spora basladıgımda ki hedefimle şimdiki arasında dağlar kadar fark var mesela bana ınsan gayet normalsın gerek yok dedıklerınde kufur gıbı gelıyor abi ben hafta 4 gun kendımı parçalıyorum 16 km evımle spor salonu arası git gel 32 km 4 gun normal olmak ıcın yapmıyorum hatta cumada bi deri aldırma durumum var onun ıcnı dr gitcem yas 34 son kursunlarım buradan geri dönüşüm yok geri dönersem tekar 100  + olurum

Ya doktorlar hem bilgisizlikten hem korkudan hem zarardan vs vs sebeplerde doping sayılacak hiç bir maddeyi almanı önermez. YouTube’da Türk vücutçu doktor var isim vermek yasak ama başka vücutçu doktor yık hemen bulursun onu videolara bak 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ByRooK    1
Askabar, 21 dakika önce yazdı:

Ya doktorlar hem bilgisizlikten hem korkudan hem zarardan vs vs sebeplerde doping sayılacak hiç bir maddeyi almanı önermez. YouTube’da Türk vücutçu doktor var isim vermek yasak ama başka vücutçu doktor yık hemen bulursun onu videolara bak 

takip ediyorum onu gideceğim dr da o tipte bir doktor ben telefonda bahsettim oda bana sen gel ben senı yonlendırcem dedım su kayınco rusyada bi açsa telefonunu getirtmek istediklerim var

Hafifzargana, 9 saat önce yazdı:

hocam bir süre serbest ağırlıklarlarla değilde makinelerle çalışmanız faydalı olabilir hemen her hareket için geçerli bu biceps de tamamen salmayabilirsiniz kısa kısa çalışabilirsiniz triceps içinde geçerli bu bench ve omuz presler yerine de makineler tabi ki

valla öle yapıcam gibi duruyor ne kadar nefret etsemde makinelerden

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314
ByRooK, 38 dakika önce yazdı:

bugun gidicem bi fizyo terapiste sporcu oda vücud geliştirme ile ilgileniyor bakalım ne çıkacak en buyuk korkum bırak demesı bi süreliğine

Doktorlar bırak diyor zatem fakat çok takılma buna 

Sen kendini 1 hafta dinlendir daha sonrasında daha hafif ağırlıklar ile form tutmaya başka kendini geliştirmek için zorlama, bir süre rolenteye al yavaş yavaş ağırlık arttırarak eski formuna dönersin, bu süreç belki 1 ay olur belki 2 ay olur bu sana bağlı 

Antreman yaparken dirseklerine bant sar çok iyi geliceğinden emin olabilirsin 

Benimde diz kapaklarımda sorun vardı squat yada leg pres zorluyırdu, daha sonra bant sararak devam ettim rahatlatıyor ve güven veriyor 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ByRooK    1
mcanmeco, 8 saat önce yazdı:

Doktorlar bırak diyor zatem fakat çok takılma buna 

Sen kendini 1 hafta dinlendir daha sonrasında daha hafif ağırlıklar ile form tutmaya başka kendini geliştirmek için zorlama, bir süre rolenteye al yavaş yavaş ağırlık arttırarak eski formuna dönersin, bu süreç belki 1 ay olur belki 2 ay olur bu sana bağlı 

Antreman yaparken dirseklerine bant sar çok iyi geliceğinden emin olabilirsin 

Benimde diz kapaklarımda sorun vardı squat yada leg pres zorluyırdu, daha sonra bant sararak devam ettim rahatlatıyor ve güven veriyor 

bugunkı gıdecegım doktor eskı antenörüm önerdi amleiyatlık durum olmadıkca bıraktırmıyormus bakalım ama dedgın gıbı belkı 1 haftalık bır dınlenme ayarlıcam onuda kayak gittiğim döenem denk getircem. dirsekliğim var her antremanda takıyorum muhakka rahatlatıyor zaten daha acı cekıyorum

Bugün fizyi terapiste gitti çok iyi bir çocuk knaim kaynadı hemen ancak uyguladığı tedavi adeta mucize gibiydi ne ağrı kaldı ne bişi herşeyden önce tedaviden önce sordum ne kadar seans gelmem lazım die tenisci dirseği ise Max 4 dedi neyse baya bı masaj elektrik bandı hacematta kullanılan o kapaklarda felan 45 dk 1 saat uğraştı oda bizden sporcu çok güzel muhabbet ettik bu gün antremnainda zerre ağrı hissetmedim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.