Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

LegendFingerst

Kalçandan enjeksiyon sorunsalı

Önerilen İletiler

Merhabalar, kalçama yeşil uçlu iğne ile enjeksiyon yapıyorum ancak bu sefer iğnenin büyük kısmı girdi az bir kısmı ilerlemedi ben de ittirince canım fazlasıyla yandı ilacı aktaramadım. Büyük bir kısmı sorunsuz girdiğindeki yere yapıyorum orası doğru yer midir yoksa ikinci ve sert katmana girdiğim yer asıl yer midir bu konuda yardımcı olursanız sevinirim, tavsiye olarak sorun yaratmayacak bölge veya kalçadan yaparken kahverengi iğne kullansam olur mu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

trznd    71

kalça 4 e bölünüp dış tarafa yapılıyor enjeksiyon siz tam olarak nereye yaptınız

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
LegendFingerst, 20 dakika önce yazdı:

Merhabalar, kalçama yeşil uçlu iğne ile enjeksiyon yapıyorum ancak bu sefer iğnenin büyük kısmı girdi az bir kısmı ilerlemedi ben de ittirince canım fazlasıyla yandı ilacı aktaramadım. Büyük bir kısmı sorunsuz girdiğindeki yere yapıyorum orası doğru yer midir yoksa ikinci ve sert katmana girdiğim yer asıl yer midir bu konuda yardımcı olursanız sevinirim, tavsiye olarak sorun yaratmayacak bölge veya kalçadan yaparken kahverengi iğne kullansam olur mu

Hocam iğneyi sokarken kasın içine girdiğini hissedersin zaten kalın bir katmanın içine giriyormuş gibi bir his verir ve iğnenin tamamının girmesine gerek yok kas içine girsin Yeterli fakat dediğin kahverengi uçlu iğneler genelde iğne kısmı daha kısa olduğu için kas içine tam yetişemeyebilir dikkat etmen gerekir o konuda yeşil uçlu daha ldeal

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098, 6 dakika önce yazdı:

Hocam iğneyi sokarken kasın içine girdiğini hissedersin zaten kalın bir katmanın içine giriyormuş gibi bir his verir ve iğnenin tamamının girmesine gerek yok kas içine girsin Yeterli fakat dediğin kahverengi uçlu iğneler genelde iğne kısmı daha kısa olduğu için kas içine tam yetişemeyebilir dikkat etmen gerekir o konuda yeşil uçlu daha ldeal

açıkçası iğne derime girdiği an ile çok büyük bir kısmının girdiği yerde değil de daha da ilerisinde mi onu çözemedim. Sanki kemiğe girmeye çalışıyormuşum gibi bir his verdi ve acilen çektim. Şu an moralim bozuldu ve tadım kaçtı 

trznd, 8 dakika önce yazdı:

kalça 4 e bölünüp dış tarafa yapılıyor enjeksiyon siz tam olarak nereye yaptınız

doğru yere yaptım yumuşak olan yere 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
LegendFingerst, 9 dakika önce yazdı:

açıkçası iğne derime girdiği an ile çok büyük bir kısmının girdiği yerde değil de daha da ilerisinde mi onu çözemedim. Sanki kemiğe girmeye çalışıyormuşum gibi bir his verdi ve acilen çektim. Şu an moralim bozuldu ve tadım kaçtı 

doğru yere yaptım yumuşak olan yere 

Enjeksiyon sonrası kanama oldu mu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
LegendFingerst, 31 dakika önce yazdı:

yok hocam olmadı 

kası hissetmediysen muhtemelen deri altına yapmışsındır ödem falan yapabilir enjeksiyon yaparken damar kontrolü yap kas içine iğnenin girdiğine emin ol yapamıyorsanda bilen birilerine yaptır hastane yapıyorsa yakındaki eczanelere

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098, 21 dakika önce yazdı:

kası hissetmediysen muhtemelen deri altına yapmışsındır ödem falan yapabilir enjeksiyon yaparken damar kontrolü yap kas içine iğnenin girdiğine emin ol yapamıyorsanda bilen birilerine yaptır hastane yapıyorsa yakındaki eczanelere

ilacı vurmadım da şimdi şöyle sorayım, yeşil uçlu iğnenin 3/4 ü girdiği zaman kasa girmiş olmaz mı kolay şekilde batıyor oysaki ama başta belirttiğim gibi 3/4 ü girdi ve ilerlemedi ben de tamamı girsin diye ittirince kulaklarıma basınç vurmuş gibi canım yandı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
LegendFingerst, 23 dakika önce yazdı:

ilacı vurmadım da şimdi şöyle sorayım, yeşil uçlu iğnenin 3/4 ü girdiği zaman kasa girmiş olmaz mı kolay şekilde batıyor oysaki ama başta belirttiğim gibi 3/4 ü girdi ve ilerlemedi ben de tamamı girsin diye ittirince kulaklarıma basınç vurmuş gibi canım yandı

şimdi şöyle 3/4 girdiği zaman genelde kas içine ulaşır daha önce enjeksiyon yapmamış birisi için şöyle tarif edeyim yumuşak dokuya girdikten sonra sert dokuya iğnenin girmesi lazım ama uç kısmının girmesi yeterli sert kas dokusuna tamamını sokupta sokarken kendini kastıysan dediğin gibi bir sorun olmuş olabilir

LegendFingerst, 23 dakika önce yazdı:

yani kanama olmadıysa dayanılmaz bir ağrında yoksa meraklanman gereken birşey yok daha dikkatli ol yada başkasına yaptır

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098, 2 dakika önce yazdı:

şimdi şöyle 3/4 girdiği zaman genelde kas içine ulaşır daha önce enjeksiyon yapmamış birisi için şöyle tarif edeyim yumuşak dokuya girdikten sonra sert dokuya iğnenin girmesi lazım ama uç kısmının girmesi yeterli sert kas dokusuna tamamını sokupta sokarken kendini kastıysan dediğin gibi bir sorun olmuş olabilir

belki o an hissedemedim ama anladığım kadarıyla yeşil uçlu iğnenin 3/4 ü girdiğinde kasa erişmiş oluyorum, tekrar deneyeceğim ancak çok moralim bozuldu arada hala sızlıyor, sizce nereye girdi o iğne dayanılmaz bir acıya eriştim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
LegendFingerst, 1 dakika önce yazdı:

belki o an hissedemedim ama anladığım kadarıyla yeşil uçlu iğnenin 3/4 ü girdiğinde kasa erişmiş oluyorum, tekrar deneyeceğim ancak çok moralim bozuldu arada hala sızlıyor, sizce nereye girdi o iğne dayanılmaz bir acıya eriştim

kendini kastıysan kası zedelemiş olabilirsin kalçadan zor geliyorsa omuzdan deneyebilirsin istersen veya bacaktan kalçayı enjeksiyon sırasında rahat bırakman gerekiyor kasarsan ağrı yapar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098, Şimdi yazdı:

kendini kastıysan kası zedelemiş olabilirsin kalçadan zor geliyorsa omuzdan deneyebilirsin istersen veya bacaktan kalçayı enjeksiyon sırasında rahat bırakman gerekiyor kasarsan ağrı yapar

tamamdır teşekkür ederim

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
desperado, 21 dakika önce yazdı:

Bacaktan yapmayı öğren tavsiyem

problem olur mu bilgim yok ki, bugün 3 defa sağ kalçadan denedim olmadı mental olarak çöktüm

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ruthless    74

Ayni şeyi yaşamıştım sanki kalça kemiğine denk gelmiş gibi bir his verdi, direkt enjektörü çektim ucu alkolle temizleyip kalçanın diğer tarafından vurdum ilacı ama enjektörün ilk girdiği tarafta bir gün boyunca hafif bir sızlama ve garip bir his yaşattı :) tüm enjeksiyonlarimda yeşil iğneyi dibine kadar sokarım ilk defa başıma böyle bir şey geldi ben de şaşırdım, artık iğnenin gitmediğini hissettiğimde çok yavaş zorluyorum girmeyecek gibi bir his verdiği anda çekip başka yerden vuruyorum 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ruthless, 49 dakika önce yazdı:

Ayni şeyi yaşamıştım sanki kalça kemiğine denk gelmiş gibi bir his verdi, direkt enjektörü çektim ucu alkolle temizleyip kalçanın diğer tarafından vurdum ilacı ama enjektörün ilk girdiği tarafta bir gün boyunca hafif bir sızlama ve garip bir his yaşattı :) tüm enjeksiyonlarimda yeşil iğneyi dibine kadar sokarım ilk defa başıma böyle bir şey geldi ben de şaşırdım, artık iğnenin gitmediğini hissettiğimde çok yavaş zorluyorum girmeyecek gibi bir his verdiği anda çekip başka yerden vuruyorum 

desperado, Bir saat önce yazdı:

Bacaktan yapmayı öğren tavsiyem

samet9098, 4 saat önce yazdı:

acil

değerli abiler, az önce enjektemi yaptım tam çekemedim kan gelip gelmediğini görmedim yavaşça 10-15 saniye arasında testo pro+masteron+evigen toplam 2.5ml vurdum ardından 30 saniye sonra filmlerdeki gibi çınlama ve his kaybı yaşadım 3-4 dakika sürdü bu önümü göremedim odama zor geldim ve öleceğimi sandım :D 

gülüyorum evet şakası yok ama şuan düzeldim ama bu korku bana ütopik geldi, sordum kılcal damara gelmiştir dediler ama bu kafayı hiç bir yerde görmedim çok kötüydü

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638
LegendFingerst, Bir saat önce yazdı:

@hectordoyle hocam merhaba, yazınızı okudum aşağı yukarı ayrı tepkiyi mi gördük duruma göre acile gideceğim

Hangi yazımdan bashediyorsun onu bilmiyorum ama enjeksiyon esnasında nabzımız oldukça aşağılara iniyor. Buna ek olarak bir de sinire denk getirdiysen böyle bir şey yaşaman normal. Mesela ben geçen enjeksiyon yaparken akıllı saatimi kolumdan çıkarmamıştım, enjeksiyon ortalama 1 dk sürdü ve enjeksiyonu bitirdikten sonra nabzımın 48 e indiğini gördüm. Sonrasında da kısa süreli bir göz kararması yaşadım.

İşini biraz garantiye almak istiyorsan bacaktan enjeksiyon yapmayı öğren. Senin bahsettiğin bölgeye göre daha pratik.

tarihinde hectordoyle tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle, Şimdi yazdı:

Hangi yazımdan bashediyorsun onu bilmiyorum ama enjeksiyon esnasında nabzımız oldukça aşağılara iniyor. Buna ek olarak bir de sinire denk getirdiysen böyle bir şey yaşaman normal. Mesela ben geçen enjeksiyon yaparken akıllı saatimi kolumdan çıkarmamıştım, enjeksiyon ortalama 1 dk sürdü ve enjeksiyonu bitirdikten sonra nabzımın 48 e indiğini gördüm. Sonrasında da kısa süreli bir göz kararması yaşadım.

ilk defa enjeksiyon yaptım 10 saniye sonra önümü göremez oldum kapıyı zor kapattım, kapıdan azrail gelse şaşırmazdım diyim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638
LegendFingerst, Şimdi yazdı:

ilk defa enjeksiyon yaptım 10 saniye sonra önümü göremez oldum kapıyı zor kapattım, kapıdan azrail gelse şaşırmazdım diyim

Büyük ihtimal nabzın düşmüştür, şimdi iyiysen sorun yok. Enjeksiyon yaptıktan sonra 2 dk beklerim ben. 2 dakika içinde ölmezsem o enjeksiyonu sorunsuz sayarım :D  

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
LegendFingerst, 1 saat önce yazdı:

acil

değerli abiler, az önce enjektemi yaptım tam çekemedim kan gelip gelmediğini görmedim yavaşça 10-15 saniye arasında testo pro+masteron+evigen toplam 2.5ml vurdum ardından 30 saniye sonra filmlerdeki gibi çınlama ve his kaybı yaşadım 3-4 dakika sürdü bu önümü göremedim odama zor geldim ve öleceğimi sandım :D 

gülüyorum evet şakası yok ama şuan düzeldim ama bu korku bana ütopik geldi, sordum kılcal damara gelmiştir dediler ama bu kafayı hiç bir yerde görmedim çok kötüydü

Hadi hayırlı olsun yaptıkça alışırsın ama diğer arkadaşların da dediği gibi bacaktan yapmayı öğrenirsen senin için daha iyi olur sağlıkçı olmama rağmen ben bile zorlanıyorum çoğu zaman kalça enjeksiyonunda bacaktan yaparken de sana tavsiyem şırınga girdikten sonra pistonu ilacı çeker gibi hafif çek şırıngaya kan doluyorsa damara gelmiştir enjeksiyonu yapma 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yüksek doz uyuşturucu almış gibi oldum ya çok kötüydü 😄

bir hocama sordum 5 dakika içinde ölmediysen bir şey olmaz dedi ama kalçadan ölme riski olduğu yeni öğrendim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
desperado    104
LegendFingerst, 10.05.2022 - 21:04 yazdı:

Yüksek doz uyuşturucu almış gibi oldum ya çok kötüydü 😄

bir hocama sordum 5 dakika içinde ölmediysen bir şey olmaz dedi ama kalçadan ölme riski olduğu yeni öğrendim 

Dostum bacaktan enjeksiyon yapmayı öğren. Vastus lateralis risksiz bölge siyatik sinir yok kanama kontrolünü yaparken daha kolay olur. İlaçları da karıştırıp vurma hepsini ayrı ayrı vur. Bu işlere girdiysen enjeksiyondan çekinmemen lazım, bir ilacı bi bacağa diğerini diğer bacağa vur geç. E vitamini eksikliğin yoksa evigen kullanma. Ben hemşireyim kendime enjeksiyon yaparken kalçadan yapmıyorum ne olur ne olmaz diye seninki iyi cesaret tebrik ederim. Kendinde kalıcı hasar bırakmadan tavsiyelerime uy 😊

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
desperado, 25 dakika önce yazdı:

Dostum bacaktan enjeksiyon yapmayı öğren. Vastus lateralis risksiz bölge siyatik sinir yok kanama kontrolünü yaparken daha kolay olur. İlaçları da karıştırıp vurma hepsini ayrı ayrı vur. Bu işlere girdiysen enjeksiyondan çekinmemen lazım, bir ilacı bi bacağa diğerini diğer bacağa vur geç. E vitamini eksikliğin yoksa evigen kullanma. Ben hemşireyim kendime enjeksiyon yaparken kalçadan yapmıyorum ne olur ne olmaz diye seninki iyi cesaret tebrik ederim. Kendinde kalıcı hasar bırakmadan tavsiyelerime uy 😊

hocam merhaba, araştırmalarım sonucu en risksiz ve sinirsiz yerin kalça olduğunu öğrenmiştim ondan vurdum, sen bacak olarak nasıl yapıyorsun hangi iğne vs, youtubeden veya forumda örnekleri var ama bilen birisinden duymak istiyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
desperado    104
LegendFingerst, 14 dakika önce yazdı:

hocam merhaba, araştırmalarım sonucu en risksiz ve sinirsiz yerin kalça olduğunu öğrenmiştim ondan vurdum, sen bacak olarak nasıl yapıyorsun hangi iğne vs, youtubeden veya forumda örnekleri var ama bilen birisinden duymak istiyorum 

Siyah uç en uygun olanı. Daha sonra turuncu uçlu olan. Koltukta sandalyede otururken bacağını uzat bacağını biraz salla, elinle bacağının dış tarafını tutup salla orası iyice kendini salsın kasılmasın. Kasılırsa canın çok yanar eğer serbest bırakırsan hiç hissetmezsin bile iğnenin girdiğini. Enjeksiyonun sonlarına doğru istemsizce el titremesi oluyor normaldir zamanla alışırsın. Vastus lateralis kasına yapman en iyisi, bacağının dış tarafında kalan quadriceps kasıdır kendisi. Bacağının diz kapağıyla kalça kemiğinin tam orta bölgesine yapabilirsin. Rectus femoris biraz ağrıtır. Googledan hangi kas olduklarına bakabilirsin ayrıca.

tarihinde desperado tarafından düzenlendi
Ek.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.