Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Mickey

Ocak ayından beri kürdeyim ve tavsiyeleriniz

Önerilen İletiler

Mickey    789
omerugged, 14 saat önce yazdı:

1.Kürdeyken vitamin, mineral ve koruyucuları(milk thistle, nac600,vitamin c-d, omega 3 vs) kullanımınız nasıl oldu? 

Her gün off/on sezon fark etmeksizin aldıklarım:

Multivitamin sabah 1 tablet, Çinko 15mg sabah-15mg akşam, Folic asit sabah 1 tablet, Asetil L-Carnitine sabah 1 tablet, D vitamini sabah 1000 ui, C vit sabah 1000mg, Omega 3 sabah 2 akşam 2 tablet. Bunlar haricinde başka bir şey kullanmıyorum.

Zamanında bir çok koruyucu (milk thistle, nac600, enginar özü vs..) kullandım ancak bana göre kesinlikle hiç bir işe yaramıyor.

Doğru ve temiz beslenme en iyi koruyucu. Tavuk yerine hindi göğüs yemeye çalışın. Tavuk östrojenle çok oynuyor. Hindiye geçtikten sonra bolde kürümde östrojenim düşük çıktığı için ilave tedbir almak zorunda kalmıştım. Normalde tavukla beslendiğim dönemlerde anti-aromataz almak zorunda kalırdım şimdi tersi oluyor, 20mg danabol işimi görmüştü:)

Ve mineraller çok çok önemli. Özellikle benim gibi idmanlarda iki tişört değiştiriyorsanız vücut doğal olarak ne varsa dışarı atıyor. Recover olabilmesi için mineraller hayati önem taşıyor. İdman öncesi mutlaka gazı alınmış bir soda (minareller), yarım limon (alkali) ve yarım çay kaşığı tuz (sodyum) mutlaka alırım. Hem müthiş bir pump sağlayıcı hem de vücudun iletkenliğini arttırır. İdman sonrası ilk öğünden sonra da su yerine gazı alınmış iki soda içerim. Steroidler sodyum üzerinden çalışır bu yüzden sodyum almaktan korkmayın. Günde 10gr lara kadar çıktığım oluyor, özellikle yaz günlerinde. Eğer vücutta sodyum eksikliği varsa bilin ki steroidler çalışmaz, steroid sodyum üzerinden çalışır. Her öğünde yeşillik ve limon vücudu alkali tutar. Kullandığınız suyun PH'ı 7.5'tan ne kadar büyükse o kadar iyi. Bazen ekstra ingiliz karbonatı alırım. Tabi vücudunu iyi dinlemen lazım bunun için. Zamanla bu refleks gelişiyor.

2. Kür içinde pregnyl kullanımına nasıl bakıyorsunuz? Pregnyl duyarlılığı olacağından sadece kür sonu kullanmak mantıklı ve etkili geliyor ama kür içinde kullanılması gerektiğini söyleyenler de var. Fikriniz nedir bu konuda? 

3 yıldır kürde olduğum için kür sonu diye bir şey yok henüz benim için. Yarışma hedefim 2023:) Bu nedenle uzun süre kürde kalanlar 6 ayda bir testislerin durumuna göre 500-1000 ui pregnyl veya muadil CHG mutlaka uygulamalı.

3. Anti östrojen kullanımı testesteronu daha aktif çalıştırdığını ve östrojenden dolayı fazla ve gereksiz suyu atmak için sürekli kullanılmalı gibi bir görüş var yanı sıra mümkün mertebe kullanılmaması lazım diyenlerde var. Siz hem kullanıp hep kullanmamışsınız neler tecrübe ettiniz? 

İlk kürlerimde anti-aromataz kullandım. Daha sonra tecrübeyle bunları yavaş yavaş kaldırdım ve gördüm ki özellikle bulk dönemlerinde östrojeni baskılamak gelişimi durduruyor. Tabi burada kan tahlili şart. Eğer östrojen sınır dışına çıktıysa mutlaka kontrol edilmeli. Diğer taraftan östrojen en iyi taşıyıcıdır. Bu nedenle hacim dönemlerinde östrojeni bir tık yukarıda tutmaya özen gösteriyorum. Definasyonda ise östrojen çok baskılanırsa agresifliği ve adrenalini arttırır. Son bir senedir de hiç anti-aromataz kullanmadım. Sürekli göğüs muayenesi, 3 ayda bir kan tahlili yapıyorum. Eğer libido ve ereksiyon sorunu oluşursa da östrojen sinyal veriyor olabilir mutlaka takip edilmeli.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Rdm    2.532
Mickey, Bir saat önce yazdı:

Bağışla beni sorunu anlayamadım sevgili dostum, neyin son kararı:)

Bizlerden alamadığın tavsiyeler neticesinde vardığın karar hocam :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Rdm, 8 dakika önce yazdı:

Bizlerden alamadığın tavsiyeler neticesinde vardığın karar hocam :) 

Ha pardon ya:) Tavsiyelerinizi düşünmüş olsam bile ikinci üçüncü kişiden de aynı şeyi duymak iyi bir şeydir. Teyit mekanizması önemli:)

Son karar: 500mg testo+GH (4 ui) ile off sezon yapıyorum. Duruma göre 6 ila 8 hafta böyle gideceğim. Geri kalan her şeyi kestim.

Değerli bir hocam testoyu TRT seviyesine indirmememi istedi. Normalde kürde 750mg alırdım.

Şu an 3.haftaya girdim ve trenin etkisinden çıktım diyebilirim. Psikolojim ve vücut gerçekten rahatladı. En ufak bir küçülme olmadan mevcut kütleyi koruyarak ve hatta idmanlarda çok iyi pump alarak devam ediyorum. Umarım 6. hafta sonunda da böyle devam eder.

Daha önceki off sezonlarımda 4. haftadan sonra enerji düşüklüğü ve küçülme başlardı. Tabi testoyu da kesiyordum bakalım bu sefer değişik bir şey deniyorum. Blast-cruise modu:)

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Mickey, 1 saat önce yazdı:

Her gün off/on sezon fark etmeksizin aldıklarım:

Multivitamin sabah 1 tablet, Çinko 15mg sabah-15mg akşam, Folic asit sabah 1 tablet, Asetil L-Carnitine sabah 1 tablet, D vitamini sabah 1000 ui, C vit sabah 1000mg, Omega 3 sabah 2 akşam 2 tablet. Bunlar haricinde başka bir şey kullanmıyorum.

Zamanında bir çok koruyucu (milk thistle, nac600, enginar özü vs..) kullandım ancak bana göre kesinlikle hiç bir işe yaramıyor.

Doğru ve temiz beslenme en iyi koruyucu. Tavuk yerine hindi göğüs yemeye çalışın. Tavuk östrojenle çok oynuyor. Hindiye geçtikten sonra bolde kürümde östrojenim düşük çıktığı için ilave tedbir almak zorunda kalmıştım. Normalde tavukla beslendiğim dönemlerde anti-aromataz almak zorunda kalırdım şimdi tersi oluyor, 20mg danabol işimi görmüştü:)

Ve mineraller çok çok önemli. Özellikle benim gibi idmanlarda iki tişört değiştiriyorsanız vücut doğal olarak ne varsa dışarı atıyor. Recover olabilmesi için mineraller hayati önem taşıyor. İdman öncesi mutlaka gazı alınmış bir soda (minareller), yarım limon (alkali) ve yarım çay kaşığı tuz (sodyum) mutlaka alırım. Hem müthiş bir pump sağlayıcı hem de vücudun iletkenliğini arttırır. İdman sonrası ilk öğünden sonra da su yerine gazı alınmış iki soda içerim. Steroidler sodyum üzerinden çalışır bu yüzden sodyum almaktan korkmayın. Günde 10gr lara kadar çıktığım oluyor, özellikle yaz günlerinde. Eğer vücutta sodyum eksikliği varsa bilin ki steroidler çalışmaz, steroid sodyum üzerinden çalışır. Her öğünde yeşillik ve limon vücudu alkali tutar. Kullandığınız suyun PH'ı 7.5'tan ne kadar büyükse o kadar iyi. Bazen ekstra ingiliz karbonatı alırım. Tabi vücudunu iyi dinlemen lazım bunun için. Zamanla bu refleks gelişiyor.

3 yıldır kürde olduğum için kür sonu diye bir şey yok henüz benim için. Yarışma hedefim 2023:) Bu nedenle uzun süre kürde kalanlar 6 ayda bir testislerin durumuna göre 500-1000 ui pregnyl veya muadil CHG mutlaka uygulamalı.

İlk kürlerimde anti-aromataz kullandım. Daha sonra tecrübeyle bunları yavaş yavaş kaldırdım ve gördüm ki özellikle bulk dönemlerinde östrojeni baskılamak gelişimi durduruyor. Tabi burada kan tahlili şart. Eğer östrojen sınır dışına çıktıysa mutlaka kontrol edilmeli. Diğer taraftan östrojen en iyi taşıyıcıdır. Bu nedenle hacim dönemlerinde östrojeni bir tık yukarıda tutmaya özen gösteriyorum. Definasyonda ise östrojen çok baskılanırsa agresifliği ve adrenalini arttırır. Son bir senedir de hiç anti-aromataz kullanmadım. Sürekli göğüs muayenesi, 3 ayda bir kan tahlili yapıyorum. Eğer libido ve ereksiyon sorunu oluşursa da östrojen sinyal veriyor olabilir mutlaka takip edilmeli.

Abi steroidler sodyum üzerinden çalışır demişsin yazında 10 gr veya üstüne çıkmak işe yarar mı ben ortalama 7-8 gram tuz alıyorum günde 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Emrahtkty, 4 dakika önce yazdı:

Abi steroidler sodyum üzerinden çalışır demişsin yazında 10 gr veya üstüne çıkmak işe yarar mı ben ortalama 7-8 gram tuz alıyorum günde 

Dışarı attığın miktarı bilmiyorum ama 7-8gr iyi bir değer zaten. Deneme yanılma yapabilirsin bir miktar arttırarak. Özellikle ağır idman kardiyo yani çok terlediğin günler arttırırsın. Bunun yanında vücudunun alkali olması ve mineraller de önemli. Bunların hepsi bir bütün.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JrRommel    259
Mickey, 12 saat önce yazdı:

Bu konuda cok fazla olumlu tepki aliyorum. Sihirli bir formul yok, beslenme ve spor:)

Genetik olarak da biraz sansliyim sanirim.

Vallahi abi ben de 26 27 yaşında adamım saçlarımın maşallahı var inşallah senin yaşına da seninki gibi kalır diyelim :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Feng, 10 saat önce yazdı:

E2 yi hangi seviyelerde tutuyorsunuz hocam?

Güncel form gelir mi :D 

Genetik olarak yüksek e2'ye sahip değilim. Genelde orta-alt bölgelerde geziyor. Bir ara yükseltmek için ektra şeyler kullandım ama sonra gördüm ki bendeki denge böyle o yüzden bu şekilde devam ediyorum. Gelecek hafta off olarak 4.haftaya giricem güncel kan tahlili alacağım, ben de merak ediyorum durumu.

Henüz form yok ortada. Bunun için definasyonda olmam lazım. Şu anda hedefim bir yıl daha mümkün olduğunca yağsız kas kütlesini arttırmak. En son tren kullanarak biraz formumu açıp simetri durumuna ve detay çalışmam bölgelere baktım. Bunları tespit ettim şimdi tekrar vücudu full kapatıp hacim kazanmaya devam edeceğim. Yani senin anlayacağın aynalık fotoluk bir durum yok ortada gerçi salondaki arkadaşlar eksik olmasın iltifat ediyorlar sürekli ama beni tatmin eden bir durum yok henüz. Bu durumun artısı tişört giysen bile vücut kendini belli ediyor. Tabi definasyondan sonra klasik bodyci değilsen vücudunun belli olması için ancak soyunman gerekiyor:) Seneye yaza doğru formumu beğenirsem mutlaka paylaşırım. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.