Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Asaletim

Mantığım doğru mu ?

Önerilen İletiler

Asaletim    645

Merhaba hocalarım :)

İlk küre girmek için 3-4 sene daha natürel gitmek istiyordum lakin bir çok dinlediğim podcast den mantık yürüterek şu fikre ulaştım:

Benim doğal vücudum haftalık 50-75 mg testo üretiyor , ben haftalık 250 mg testo entathe alsam yani doğal üretimin 4-5 katı .

Hipertrofi ve beslenme prensiplerine %100 uyduğum takdir de , doğal olarak 4 yılda alacagım kası , 12 aylık 250 mg testo entathe kürü ile 1 yılda alabilir miyim?

Mantık doğru mu , hurafe mi ? 

Bu videoyu izledikten sonra öyle bir mantigim oluştu .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vural2    993

4 yıl nerde 1 yıl nerde düzgün beslenme ve antrenman ile 4 yıl natural gelişim daha iyi sonuç verecektir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Vural2, 11 dakika önce yazdı:

4 yıl nerde 1 yıl nerde düzgün beslenme ve antrenman ile 4 yıl natural gelişim daha iyi sonuç verecektir.

Natürel testonun 4-5 katını alıcam ya kanka , gelişim 4-5 kat daha hızlı olmaz mi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536

İyi kötü forumu takip ediyorsun, çoğumuzdan da azimli olduğunu görüyoruz. Sorduğun sorunun cevabını aslında biliyorsun ama küre girmek için sana birazda olsa gaz verecek bir yanıt arıyorsun.

Kimse senin küre girip 1 senede ne kazanacağını, küre girmeyip 4 senede ne kazanacağını, küre girmiş halinin küre girmemiş halinden 4 kat daha fazla kütle kazanıp kazanamayacağını söyleyemez. Herkesin genetiğinin, ilaca verdiği tepkinin farklı olacağını benden daha iyi bildiğine eminim :)

Ben 40 yaşındayım, çocuk sahibiyim, ömür boyu kürde kalsam bu saatten sonra kaybedeceğim tek şey yağ olur :) 

Sen daha gençsin, ölç biç, tart. 1 sustanonla hulka dönüşenlerde var, 1 sustanonla burada yana yakıla pct için çözüm arayan da var. 

• Beğen 3
  • Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    993
Asaletim, 2 dakika önce yazdı:

Natürel testonun 4-5 katını alıcam ya kanka , gelişim 4-5 kat daha hızlı olmaz mi

3-4 ay iyi bir gelişim sağladın diyelim.Dedigin gibi vücudundaki testonun kaç katını alıyorsun.Sonrası yanına bir anabolik eklemediğin sürece natural bir insana nazaran biraz daha hızlı gelişirsin.Ayrıca Güray'ın mantığını az çok biliyorsundur.Natural ile ilaçlı olduğun süreçte direk yükseliş eğimi ile gitme diye.İlaçlı adam 3x ise natural x diyebiliriz.Şuan definasyondasın sonrasında bir lean bulk ile uçarsın.4 yıl sonra diyeceksin ki benim önceden vücudum yokmuş.Ben 1 yıl önce fiziğim çok iyi sanardım.Simdi bakınca bu ne lan böyle diyip beğenmiyorum.Ben 16-17 yaşımdan beri ilaçları araştırırım.İlk kürüme yeni girdim işte yaş 20.Geç girmek bana birşey sağladı mı peki ?Yani en azından 3-4 spora gelip direk ilaca sarılmış adamdan bir farkım var.Bizim salonda 4-5 tane ilaçlı kişi var.Ben ilaca başlamadan bile onlardan daha iyi bir forma sahiptim.Ama sen yaşına göre olgunsun ve spor bilincin gayet yerinde.Yarışma hedeflerin varsa kullanma demem.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
fvx, 1 dakika önce yazdı:

senin mantığına göre 5000 mg alırsak olimpiya oluruz 

5000 mg ilacı vücudun hepsi kullanamaz çoğu çöp olur , fazla ilaç fazla kas demek değildir.

Bilgi , tecrübe paylaşımı yapmak yerine sokak ağzı ile eleştiri yapacaksanız yorum yapmayın lütfen 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fvx    101
Asaletim, 3 dakika önce yazdı:

5000 mg ilacı vücudun hepsi kullanamaz çoğu çöp olur , fazla ilaç fazla kas demek değildir.

Bilgi , tecrübe paylaşımı yapmak yerine sokak ağzı ile eleştiri yapacaksanız yorum yapmayın lütfen 

fazla ilaç kas demek değil ise senin ürettiğin testo ile aldığın 250 mg arasında fark olmayacak demektir , sorunun cevabını kendinde veriyorsun ne güzel işte

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Rdm, 9 dakika önce yazdı:

İyi kötü forumu takip ediyorsun, çoğumuzdan da azimli olduğunu görüyoruz. Sorduğun sorunun cevabını aslında biliyorsun ama küre girmek için sana birazda olsa gaz verecek bir yanıt arıyorsun.

Kimse senin küre girip 1 senede ne kazanacağını, küre girmeyip 4 senede ne kazanacağını, küre girmiş halinin küre girmemiş halinden 4 kat daha fazla kütle kazanıp kazanamayacağını söyleyemez. Herkesin genetiğinin, ilaca verdiği tepkinin farklı olacağını benden daha iyi bildiğine eminim :)

Ben 40 yaşındayım, çocuk sahibiyim, ömür boyu kürde kalsam bu saatten sonra kaybedeceğim tek şey yağ olur :) 

Sen daha gençsin, ölç biç, tart. 1 sustanonla hulka dönüşenlerde var, 1 sustanonla burada yana yakıla pct için çözüm arayan da var. 

Teşekkür ederim hocam , öyle aslında küre girecek gaz bekliyorum hafiften.

Fizyoterapist + fitness antrenörlüğü belgesi alma + yarışma planlarım var , geçimimi bu spordan sağlayacağım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645

fazla ilaç kas demek değil ise senin ürettiğin testo ile aldığın 250 mg arasında fark olmayacak demektir , sorunun cevabını kendinde veriyorsun ne güzel işte

İlk kür için 500 testo 400 deca 400 bolde gibi ağır kür girmek yerine 250 testo sonra 500 testo sonra hafiften düşük doz anabolizan eklemek , yavaş ilerlemek daha iyi olmaz mı hocam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Vural2, 11 dakika önce yazdı:

3-4 ay iyi bir gelişim sağladın diyelim.Dedigin gibi vücudundaki testonun kaç katını alıyorsun.Sonrası yanına bir anabolik eklemediğin sürece natural bir insana nazaran biraz daha hızlı gelişirsin.Ayrıca Güray'ın mantığını az çok biliyorsundur.Natural ile ilaçlı olduğun süreçte direk yükseliş eğimi ile gitme diye.İlaçlı adam 3x ise natural x diyebiliriz.Şuan definasyondasın sonrasında bir lean bulk ile uçarsın.4 yıl sonra diyeceksin ki benim önceden vücudum yokmuş.Ben 1 yıl önce fiziğim çok iyi sanardım.Simdi bakınca bu ne lan böyle diyip beğenmiyorum.Ben 16-17 yaşımdan beri ilaçları araştırırım.İlk kürüme yeni girdim işte yaş 20.Geç girmek bana birşey sağladı mı peki ?Yani en azından 3-4 spora gelip direk ilaca sarılmış adamdan bir farkım var.Bizim salonda 4-5 tane ilaçlı kişi var.Ben ilaca başlamadan bile onlardan daha iyi bir forma sahiptim.Ama sen yaşına göre olgunsun ve spor bilincin gayet yerinde.Yarışma hedeflerin varsa kullanma demem.

Yarışma planım var kanka ama sağlam kütle ile girmek istiyorum , tr de yarışana ödül protein tozu .. 

İlk Rusya da yarışırım herhalde , bütçem kısıtlı ama , şuanlık aylık 1500-2000 arası spora verebilirim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    83

genetiğe bağlı belkide 4 yılda yapacağını ilk 3 ayda yapacaksın belki de 2 yılda yapacaksın. testoyu vücudun ne kadarını tolere edebilecek diye kimse bir şey diyemez. matematik çokta işlemiyor. ama eskisinden daha hızlı olacağı %100 doğrudur tabii ki. 

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fvx    101
Asaletim, 4 dakika önce yazdı:

İlk kür için 500 testo 400 deca 400 bolde gibi ağır kür girmek yerine 250 testo sonra 500 testo sonra hafiften düşük doz anabolizan eklemek , yavaş ilerlemek daha iyi olmaz mı hocam

evet bence güzel olur ama demek istediğim 250mg testodan aşırı bişey bekleme , bu işte zaman önemli , şu şekilde bir kıyasta pek doğru değil mesela ben 1000mg alıryorum 250mg alan adamdan 4 kat falan fazla gelişirim bu çok yanlış bir mantık onu demek istedim

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645

evet bence güzel olur ama demek istediğim 250mg testodan aşırı bişey bekleme , bu işte zaman önemli , şu şekilde bir kıyasta pek doğru değil mesela ben 1000mg alıryorum 250mg alan adamdan 4 kat falan fazla gelişirim bu çok yanlış bir mantık onu demek istedim

Tamamdır hocam şimdi anladım , 

İlk kür 250 testo 10-12 ay sizce nasıl ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
kaderseolur, 7 dakika önce yazdı:

genetiğe bağlı belkide 4 yılda yapacağını ilk 3 ayda yapacaksın belki de 2 yılda yapacaksın. testoyu vücudun ne kadarını tolere edebilecek diye kimse bir şey diyemez. matematik çokta işlemiyor. ama eskisinden daha hızlı olacağı %100 doğrudur tabii ki. 

Aynen reis , sende örneğini gördüm zaten . İlk kürde ilk çağdan modern çağ oldun resmen

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fvx    101

yaşın genç ise 250mg testo için doğal üretimine yazık etme derim ben çünkü 12 ay gibi bir sürede üretim zaten duracaktır , eğer kafaya koyduysan  500mg 4-5 ay daha mantıklı benim fikrim , trt dozu zaten 150 mg gibi birşey    1 yıl yormuş olursun kendini çok kütle koyamassın 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536

Tamamdır hocam şimdi anladım , 

İlk kür 250 testo 10-12 ay sizce nasıl ?

Niye 250 niye 12 ay ?

Madem gireceksin bu işe 400-500 testo girmek ile 250 testo girmenin farkı ne ? 12 ay düşük testo gireceğine 5-6 ay 500 testo gir. 

Hormanal sistemin "bi yerlerden düşük doz testo giriyor ama ben yinede işime devam edeyim" demeyecek sonuçta.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
fvx, 10 dakika önce yazdı:

yaşın genç ise 250mg testo için doğal üretimine yazık etme derim ben çünkü 12 ay gibi bir sürede üretim zaten duracaktır , eğer kafaya koyduysan  500mg 4-5 ay daha mantıklı benim fikrim , trt dozu zaten 150 mg gibi birşey    1 yıl yormuş olursun kendini çok kütle koyamassın 

Evet hocam yaşım 19 , ama deli gibi araştırma yapıyorum ,  f.balkaya dan 1 yıllık eğitim aldım , bir sürü ingilizce makale çevirip okudum okuyorum , ilaçların çalışma mekanizması , carbon yapısı , pct de doğal döngü nasıl geri getirilir , dozajlama vs. Manyak gibi araştırma yapıyorum günün 2-4 saati ..

Gelişimim de güzel aslında şuan doğal olarak.

Beslenme , hipertrofi , programlama vs. Hepsi 4/4 lük olunca insan fazlasını istiyor işte . 

Sanırım sözünüzü dinleyip doğal devam edeceğim 

Rdm, 7 dakika önce yazdı:

Niye 250 niye 12 ay ?

Madem gireceksin bu işe 400-500 testo girmek ile 250 testo girmenin farkı ne ? 12 ay düşük testo gireceğine 5-6 ay 500 testo gir. 

Hormanal sistemin "bi yerlerden düşük doz testo giriyor ama ben yinede işime devam edeyim" demeyecek sonuçta.

250 testodan alacağım verimi dibine kadar kullanıp sonra 500 e geçmek istiyordum hocam , doğal dongum ilk enjeksiyon da bile kapanabilir bu riski biliyorum .

Az ilaçtan alabildigim kadar verimi alıp sonra doz arttirmakti amacım .

500 testo ya direk başlarsam ondan verim almam bitince mecbur dozu arttirmam gerekecek , 250 den alacağım verim bitince cebimde halen 500 testo avantajı kalacak , mantığım yanlış mı

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fvx    101

Evet hocam yaşım 19 , ama deli gibi araştırma yapıyorum ,  f.balkaya dan 1 yıllık eğitim aldım , bir sürü ingilizce makale çevirip okudum okuyorum , ilaçların çalışma mekanizması , carbon yapısı , pct de doğal döngü nasıl geri getirilir , dozajlama vs. Manyak gibi araştırma yapıyorum günün 2-4 saati ..

Gelişimim de güzel aslında şuan doğal olarak.

Beslenme , hipertrofi , programlama vs. Hepsi 4/4 lük olunca insan fazlasını istiyor işte . 

Sanırım sözünüzü dinleyip doğal devam edeceğim 

doğalda oluyor dostum merak etme olmuyor diyenler beslenme ve antrenman bilgisi olmayan kişiler , tabiki belli bir noktadan sonra küre girmen gerekebilir hedefin büyük ise o zman gelince hem kütlen artmış olur hemde tecrübelerin kararı o zaman verirsin

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536

İlk kürde 500 testo girip, bir dahaki kürde 750 testo girmen gerekli diye bir kanun olduğunu duymadım :)

Bir çok seçenek/kombinasyon olduğunu biliyorsun zaten testonun yanında. Senin kafan çokça karışmış belli ki fazla araştırmaktan ve diyetten. Bir cheat meal yapma zamanında gelmiş bence :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    83
Asaletim, 8 dakika önce yazdı:

500 testo ya direk başlarsam ondan verim almam bitince mecbur dozu arttirmam gerekecek , 250 den alacağım verim bitince cebimde halen 500 testo avantajı kalacak , mantığım yanlış mı

yoo mantık doğru başarılar.. ama karbonhidratı lütfen yüksek alma benim gibi hataya düşme.. aldığın anabolik kadar karbonhidratı arttır ve vücudunu gözlemle cok su tutuyorsan vs karbonhidrat yüklemesi falan yapma lean dediğimiz bulk tarzı ile büyümeye bak. temiz temiz. kas kütlen arttıkça zaten karbı arttıracaksın. fazla su tutumunun cok büyük yan etkileri var pişman olursun hızlı kas yapacağım diye göz cıkarma

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.400

Önce küre vs girmeden antrenman biçimlerini öğrenme ve sindirme, sana en iyi tepki veren hareketleri bulma, gücünü artırma, sana en uygun beslenme biçimini bulma işlerini halletmen gerek. Ki küre başladığında bir trenin lokomotifi gibi ilerleyesin. Tüm bunları kürde yapmak istemezsin bence. 

Şahsım adına natural olarak gelişimimin çok çok yavaşladığı ve yukarıda yazdığım şeyleri hatmettikten sonra küre girdim. 

Üstelik henüz çok gençsin. İnsanın gelişimi ortalama 26 yaşında duruyor. Sonra duraklama ve aşağı doğru iniş başlıyor. Ben yerinde olsam gelişimin durmasına yakın küre girerdim. Senin yaşında doğru beslenme, uyku ve antrenman ile zaten kürdeymişsin gibi etki alabilirsin. Bunun örneklerini gördüm.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Rdm, 5 dakika önce yazdı:

İlk kürde 500 testo girip, bir dahaki kürde 750 testo girmen gerekli diye bir kanun olduğunu duymadım :)

Bir çok seçenek/kombinasyon olduğunu biliyorsun zaten testonun yanında. Senin kafan çokça karışmış belli ki fazla araştırmaktan ve diyetten. Bir cheat meal yapma zamanında gelmiş bence :)

:D hocam 

Bir dahaki kür 750 testo değil ama ilk kür 500 testo 400 bolde yaptık diyelim , 3-4 kür daha yaptık ama bir yerden sonra reseptörlerin alışması olsun , vücudun kas kütlesini arttırması için gerekli doz adaptasyonu olsun verim azalıyor , 3-4 kür sonra o dozajlar ile artık kas alımı aşırı zor olacak .

Forumda bir sürü yıllardır kür hocalarımızın örneği var , yıllar geçtikten sonra artik 750 testo 600 deca gibi rakamlara çıkmak zorunda kalıyorlar , bu ilaçlar prostat , karaciğer, böbrek , kalbin sol taraf büyümesi vs. etkiliyor ayrıca , o yüzden yavaş adımlarla ilerlenmeli bence ,hem sağlık hem optimum gelişim açısından 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645

Yorumlarınız için teşekkür ederim hocalarım .

Aylık ekstra bütçemi ilaçlara vermek yerine şuanlık ;

Baldo yerine basmati vs.

Tavuk yerine hindi,yağsız kıyma vs. Olarak beslenmemi üst seviyeye çıkarmak olarak değiştirdim :)

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JokerJoker    154

Hızlı büyüyen tavukların eklem ve bağ dokuları aynı hızda büyümediği için yuruyemiyorlar. Büyük tavuk çiftlikleri deki tavuklar oturdukları yerde kaliyor, detayını Gıda A.ş isimli belgeselde izlersiniz.

Hızlı büyümek çok avantajlı olmayabilir. Çok yönlü düşünmek lazım. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.