Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Aygırcan

MAKSİMUM DOLULUK

Önerilen İletiler

Aygırcan    1

Uzun zamandır yoğunluktan yazamaz oldum.Özlemişim :)

Yaz ortalarındayız malum genç arkadaşlar spor salonlarını doldurmuş durumda ama son zamanlarda gözlemlediğim ufak gibi görünen fakat çok büyük bir yanlıştan bahsedeceğim.

TEKRARLAR !

Arkadaşlar hepimiz biliyoruz ki 20-15-12-10-8-6 gibi tekrar sayılarından oluşan bir çok program türü mevcuttur.

Bunlar 4x10 veya 12 olabilir.3x12 olabilir.

Çoğu genç arkadaşımızın spor salonlarından aldığı programlar ile (ne kadar hazır kalıp olsalar da) sonuç alamadıklarını görüyorum. Bunun nedeni seçtiğiniz ağırlıklardır arkadaşlar. O hareket 3x12 yazıyor ise sizin seçeceğiniz ağırlık o ilk 10 tekrar varya hani... oraya kadar okey ama ondan sonraki son 2 tekrarı öyle bir yapmanız gerekiyor ki cayır cayır... Sizin anlayacağınız, o son 2 tekrarın sizi zorlaması lazım. Set sonrası çalıştığınız kas grubunun efsanevi bi şekilde kan dolmuş olması gerekiyor!

Bakıyorum çocuk almış eline 5 kilo dumbbell curl yapıyor sallıyo da sallıyo sanki pazar torbası varmış gibi elinde. Yahu evladım bir çevrene bak bakalım bu adam acaba neden öyle yapıyor diye bir sorgula kendini veya gel bir danış sor... Seni yemeyecem korkma..

Şaka bir yana işin aslı bu! Lütfen çalışacağınız kas grubu için doğru ağırlığı seçip tekrarları yedire yedire yapın ve kaslarınızı maksiumum doluluk seviyesine ulaştırın! Yoksa başka türlü büyümeyi geçtim harcadığınız zamana da yazık, spor salonuna ödediğiniz paraya da yazık, hele o supplementlere verdiğiniz paralara çok çok yazık...

DOĞRU AĞIRLIK+ DOĞRU FORM+MAX DOLULUK=BÜYÜME

Herkese hayırlı bayramlar.

Aygırcan.

Güncel paylaşımlarım için instagram sayfamı takip edebilirsiniz :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

forbit    856
Uzun zamandır yoğunluktan yazamaz oldum.Özlemişim :)

Yaz ortalarındayız malum genç arkadaşlar spor salonlarını doldurmuş durumda ama son zamanlarda gözlemlediğim ufak gibi görünen fakat çok büyük bir yanlıştan bahsedeceğim.

TEKRARLAR !

Arkadaşlar hepimiz biliyoruz ki 20-15-12-10-8-6 gibi tekrar sayılarından oluşan bir çok program türü mevcuttur.

Bunlar 4x10 veya 12 olabilir.3x12 olabilir.

Çoğu genç arkadaşımızın spor salonlarından aldığı programlar ile (ne kadar hazır kalıp olsalar da) sonuç alamadıklarını görüyorum. Bunun nedeni seçtiğiniz ağırlıklardır arkadaşlar. O hareket 3x12 yazıyor ise sizin seçeceğiniz ağırlık o ilk 10 tekrar varya hani... oraya kadar okey ama ondan sonraki son 2 tekrarı öyle bir yapmanız gerekiyor ki cayır cayır... Sizin anlayacağınız, o son 2 tekrarın sizi zorlaması lazım. Set sonrası çalıştığınız kas grubunun efsanevi bi şekilde kan dolmuş olması gerekiyor!

Bakıyorum çocuk almış eline 5 kilo dumbbell curl yapıyor sallıyo da sallıyo sanki pazar torbası varmış gibi elinde. Yahu evladım bir çevrene bak bakalım bu adam acaba neden öyle yapıyor diye bir sorgula kendini veya gel bir danış sor... Seni yemeyecem korkma..

Şaka bir yana işin aslı bu! Lütfen çalışacağınız kas grubu için doğru ağırlığı seçip tekrarları yedire yedire yapın ve kaslarınızı maksiumum doluluk seviyesine ulaştırın! Yoksa başka türlü büyümeyi geçtim harcadığınız zamana da yazık, spor salonuna ödediğiniz paraya da yazık, hele o supplementlere verdiğiniz paralara çok çok yazık...

DOĞRU AĞIRLIK+ DOĞRU FORM+MAX DOLULUK=BÜYÜME

Herkese hayırlı bayramlar.

Aygırcan.

Güncel paylaşımlarım için instagram sayfamı takip edebilirsiniz :)

Hocammmmmmmmmmmmmmm nerelerdesin ya gözlerimiz yollarda kaldı bende adminlere seni soruyordum geçen valla yazılar nerde kaldı diye :tar

Harika olmuş sizden isteğim bol bol sadece bize özel :kah bu platforma özel en özel bilgileri paylaşıyor olmanız :lol: çokta kıskancız peptidturkiye ailesi olarak.

Uzun lafın kısası bir hareketi çok yapmak yada en ağır kg ile yapmak değilde en doğru kilo ile en doğru şekilde yedire yedire yapmak değil mi ?

Şimdi ki nesil çok kg'nun çok kas getireceğini sanarak bir takım şeyler yapmaya çalışıyor ve kısa sürede sonuç alamayınca '' offf olmuyor yhaaa '' deyip vaz geçiyorlar.

Yazı harika emeğinize sağlık.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TreXiaNos    5

Merhaba,

Öncelikle yazınız için teşekkürler bende birşey farkettim. Ben 20 yıllık güreşçiyim fitness konusunda sıfırdım. Fitness yapıyorum uzun zamandır lakin belirli bir ölçüyü geçemezdim. Hep 3x10 4x10 3x12 vs program yazarlardı.

Amerikada kaldığım dönemlerde birkaç uzman ile çalıştım bana çoğu hareketi max tekrar mesela 3 x max 4 x max veriyor. Bench press 5 x 5 - 6 x 6 max kilo gibi veriyor hiç 3 x 10 vs yok Bunu uygulamaya başladım hayatımda belkideu laşamadığım ölçülere ulaştım.

Bence 3 x 10 4 x 10 gerçekten yanlış düzmece. Kası zorlamıyor, ağır kilo alıncada hareket yanlış yapılıyor. 52cm kolu olan adam 15kg ile barbel yapıyor 38cm kolu olan adam 25kg ile yapıyor. Ama 52cm olan 53 54 e kadar gelişebiliyor 38 cm kolu olan ağlıyor gelişim durdu diyor. Bunu örnek gösterdim.

ben asla ve asla 3 x 10muş 4 x 8 miş vs takılmıyorum. Ağırlığı elime aldımmı çatlayana kadar yapıyorum durduğu yerde bitiyor. Bu şekilde inanılmaz verim alıyorum ve gücümde eskisine nazaran daha iyi. Siz daha iyi bilirsiniz fitness konusunda ama ben bu şekilde gelişim sağladım bilgilendirmek istedim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Aygırcan    1

Evet söylediğin şeye ben de katılıyorum ama 4x10 3x12 gibi programlara işe yaramaz demek biraz kötü bir tabir olabilir (ben de çok sevmem :D )

Çünkü onlara da yeri geliyor ihtiyacımız oluyor.

Doğal olan sporcuların gerçekten max ağırlıkla ve düşük tekrarlarla çalışarak ve aynı zamanda karbonhidrat-protein tüketimini arttırarak hacim alabilirler fakat doğal olmayan sporcuların antrenmanda belli bir sınırları yoktur.

Kaslar acımaya basladıktan sonra acının üstüne ne kadar fazla giderlerse o kadar büyüme sağlarlar. ACI=BÜYÜME'dir onlar için.

Amerikan sistemi zaten bu işin en sağlam sistemidir ve benimde güvendiğim denediğim en başarılı ve bilimsel sistemdir.

@forbit sana gelince her zaman ortalama ağırlıkla yapmayacağız tabiikide.

yeri gelecek max ağırlık takıp 3 set 6 tekrar veya 5 tekrar yapacaksın ama bunu yaparken de aynı şekilde odaklanarak ve formu bozmadan yapacaksın

Kendimden örnek vereyim dün göğüs günümde ilk setim barda 10-10 vardı tekrar saymadım 25-30 tekrar yaptım belki bu 1 uyarıcı settir.

2.set barın üstünde 20-20 takılı 16 tekrar.

3.set barda 40-40 takılı 6 tekrar

4.set barda 40-40 5 tekrar

5.set barda 40-40 10 tekrar

6.set barda 20-20 20 tekrar.

set sayısı saymadım ama yaptığım ağırlıkları hatırlıyorum 6 set yapmışım

Demek istediğim form mutlaka düzgün olmalı ve negatifler ciddi anlamda kontrol altında olmalı.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Evet söylediğin şeye ben de katılıyorum ama 4x10 3x12 gibi programlara işe yaramaz demek biraz kötü bir tabir olabilir (ben de çok sevmem :D )

Çünkü onlara da yeri geliyor ihtiyacımız oluyor.

Doğal olan sporcuların gerçekten max ağırlıkla ve düşük tekrarlarla çalışarak ve aynı zamanda karbonhidrat-protein tüketimini arttırarak hacim alabilirler fakat doğal olmayan sporcuların antrenmanda belli bir sınırları yoktur.

Kaslar acımaya basladıktan sonra acının üstüne ne kadar fazla giderlerse o kadar büyüme sağlarlar. ACI=BÜYÜME'dir onlar için.

Amerikan sistemi zaten bu işin en sağlam sistemidir ve benimde güvendiğim denediğim en başarılı ve bilimsel sistemdir.

@forbit sana gelince her zaman ortalama ağırlıkla yapmayacağız tabiikide.

yeri gelecek max ağırlık takıp 3 set 6 tekrar veya 5 tekrar yapacaksın ama bunu yaparken de aynı şekilde odaklanarak ve formu bozmadan yapacaksın

Kendimden örnek vereyim dün göğüs günümde ilk setim barda 10-10 vardı tekrar saymadım 25-30 tekrar yaptım belki bu 1 uyarıcı settir.

2.set barın üstünde 20-20 takılı 16 tekrar.

3.set barda 40-40 takılı 6 tekrar

4.set barda 40-40 5 tekrar

5.set barda 40-40 10 tekrar

6.set barda 20-20 20 tekrar.

set sayısı saymadım ama yaptığım ağırlıkları hatırlıyorum 6 set yapmışım

Demek istediğim form mutlaka düzgün olmalı ve negatifler ciddi anlamda kontrol altında olmalı.

Tüm yazdıklarınız altın değerinde teşekkürler hocam hepsini dikkate alacağım :kas

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233

Çok tekrar yapmayı öneren pek insan kalmadı zaten hocam. Basmakalıp verimsiz idman programları yazan hoca takımı da zaten dünyadan haberi olmayan tayfa... Forumları takip eden ve gerçekten hoca olan insanlardan bilgi alan büyük bir kitle var ve bu kitle de hoca ile hoca olmayanı ayırt edebiliyor, hoca olmayana güvenip de tavsiyelerini dinlemiyorlar.

Ancak gel gelelim bir de hiç araştırmayıp bu hoca müsvettelerinin HER SÖYLEDİĞİNE inanan çocuklar da var ve bu yüzden gelişemiyorlar. Bana kalırsa gelişmesinler de zaten kör mü herkes okusun araştırsın :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.243

Güzel bir anlatım olmuş hocam emeğinize sağlık.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.