Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Emrah

Nateglinid

Önerilen İletiler

Emrah    1.409

NAGLİD (nateglinid) hiperglisemisi diyet ve egzersizle yeterince kontrol edilemeyen ve diğer antidiyabetik ajanlarla kronik tedavi görmemiş tip 2 diyabet hastalarında kan glukoz düzeyini azaltmak amacıyla kullanılır.

Aramızda bu hammeddeli ilaç kullanan var mıdır aramızda? Sormak istediğim bir kaç soru var.Ayrıca Metin abi de bildiklerini yazacaktır diye düşünüyorumdur. @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mickey    789

Metribolon dahi kullanmış biri olarak bunu ilk defa duydum. Meraktayım, Metin hocam biliyordur kesin:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

Yemeklerden hemen önce alınıyor biraz daha kontrolü kolay diye okudum Metin abinin yazısında daha detaylı bilgi verecektir kendisi ben de meraktayım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561

Diğer konuda yorumda belirmiştim, kontrollü salınım yapıldığı belirtiliyor nateglinid için.Ben fiyatından dolayı alıp denemedim :)

Açıkçası vucudumda fazla salgılanan bir madde insülin ve kilo alımıyla ilgili en küçük bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.

Denemek için repaglinid formunu alıp kullanmıştım.Beni baya zorladı ve bıraktım...Daha sonra berberin alıp kullandım.

Yabancı sporcuların diamicron dışında bir deneyimleri olduğunu okumadım.Belki vardır bir yerlerde önümüze çıkar, kimbilir.

Doğal insülin miktarını arttırmak/dengelemek için berberin kullanılabilir.

Steroid kürü yapanların düşük doz bazal insülin kullanmaları daha akla yatkın geliyor.Zaten hariçten üretimi baskılayan maddeler alınıyor insülin içinde benzer mantık düşünülmeli.Vucudunu doğal olarak geliştirenler için diamicron veya benzeri sülfonürler destekleyici olur.

Denemek için nateglinid (starlix) kullanmanın çok bir zararı olmaz, vucudu aç bırakmadıktan sonra.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
metinav, 1 dakika önce yazdı:

Diğer konuda yorumda belirmiştim, kontrollü salınım yapıldığı belirtiliyor nateglinid için.Ben fiyatından dolayı alıp denemedim :)

Açıkçası vucudumda fazla salgılanan bir madde insülin ve kilo alımıyla ilgili en küçük bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.

Denemek için repaglinid formunu alıp kullanmıştım.Beni baya zorladı ve bıraktım...Daha sonra berberin alıp kullandım.

Yabancı sporcuların diamicron dışında bir deneyimleri olduğunu okumadım.Belki vardır bir yerlerde önümüze çıkar, kimbilir.

Doğal insülin miktarını arttırmak/dengelemek için berberin kullanılabilir.

Steroid kürü yapanların düşük doz bazal insülin kullanmaları daha akla yatkın geliyor.Zaten hariçten üretimi baskılayan maddeler alınıyor insülin içinde benzer mantık düşünülmeli.Vucudunu doğal olarak geliştirenler için diamicron veya benzeri sülfonürler destekleyici olur.

Denemek için nateglinid (starlix) kullanmanın çok bir zararı olmaz, vucudu aç bırakmadıktan sonra.

Asıl hedefim diamicrondu ama biraz beni korkuttu Metin abi yoksa onu deneyecektim hipoglisemi korkusu vs.4000 kalori altına dismem kolay kolay bu dönemde beslenme olarak öğün olarak da 4-5 öğün yaparım yoğunluğa göre sence diamicron bu beslenmeye uygun mu? @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561
Emrahtkty, 1 dakika önce yazdı:

Asıl hedefim diamicrondu ama biraz beni korkuttu Metin abi yoksa onu deneyecektim hipoglisemi korkusu vs.4000 kalori altına dismem kolay kolay bu dönemde beslenme olarak öğün olarak da 4-5 öğün yaparım yoğunluğa göre sence diamicron bu beslenmeye uygun mu? @metinav

Aynı gurup ailenin, farklı hammaddelerden oluşan ilaçları bunlar.Sadece nateglinid kullanımı yapan sporcu yorumu görmedim o açıdan, yoksa hiç bir şey farketmez.Tam tersine nateglinid daha kontrollü ve hipo olasılığı daha düşük bir ilaç.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
metinav, 11 dakika önce yazdı:

Aynı gurup ailenin, farklı hammaddelerden oluşan ilaçları bunlar.Sadece nateglinid kullanımı yapan sporcu yorumu görmedim o açıdan, yoksa hiç bir şey farketmez.Tam tersine nateglinid daha kontrollü ve hipo olasılığı daha düşük bir ilaç.

Aralarında fiyat farkı da olduğu icin o yüzden sordum abi nateglinid pahalı diamicrona göre..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561
Emrahtkty, 2 dakika önce yazdı:

Aralarında fiyat farkı da olduğu icin o yüzden sordum abi nateglinid pahalı diamicrona göre..

İşlev benzer, fakat çalışmaları ve etki-yan etki seviyeleri farklı.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
metinav, 3 dakika önce yazdı:

İşlev benzer, fakat çalışmaları ve etki-yan etki seviyeleri farklı.

Tamamdır Metin abi teşekkürler.Diamicron icin dediğim beslenme şekline yorumun nedir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561

İstersen diamicron dene...Sr versiyonları zamanla salınım sağlıyor ve hipo etkisi düşüktür.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561

Tamamdır Metin abi teşekkürler.Diamicron icin dediğim beslenme şekline yorumun nedir?

Hipoglisemi durumunda etken ilacın dozu ve gıda alımı...Sık ve az beslenme rejiminde kan şekeri düşüklüğü olmaz normalde, ilacın dozunu fazla almıyorsak tabiki.Yoksa günlük alınan kalori ilaç dozuyla doğru orantılı olmalı.Bu tip ilaçlarda gıdayı gün içine yaymak gerekiyor.Nateglinid formunda sadece öğünlere endeksli bir durum var o yönden iyi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
metinav, 6 dakika önce yazdı:

İstersen diamicron dene...Sr versiyonları zamanla salınım sağlıyor ve hipo etkisi düşüktür.

Denemek istiyorum fakat beslenme rejimimi uydurabilir miyim bilmiyorum abi.Dedifiö gibi 4000 kcal ve 4-5 öğün yapıyorum genelde.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561

Denemek istiyorum fakat beslenme rejimimi uydurabilir miyim bilmiyorum abi.Dedifiö gibi 4000 kcal ve 4-5 öğün yapıyorum genelde.

Uyar bence yaptığın beslenme gayet iyi, sorun olacağını zannetmiyorum.Günlük miktar 30 mg yazılanlara göre.Türkiyede 30 mg zamanla salınım şeklinde.Diğer formları 80 mg dan başlıyor hızlı etkili olanlar.(diamicronun)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
metinav, 6 dakika önce yazdı:

Uyar bence yaptığın beslenme gayet iyi, sorun olacağını zannetmiyorum.Günlük miktar 30 mg yazılanlara göre.Türkiyede 30 mg zamanla salınım şeklinde.Diğer formları 80 mg dan başlıyor hızlı etkili olanlar.(diamicronun)

Kullanım seklini nasıl önerirsin Metin abi? Bir de jelibon tarzı basit şekerleri örneğin antrenman çıkışı önerir misin ben spordan sonra hemen yemiyorum çünkü yaklasık bir saat sonra tüketiyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561

Aşırı diyetler ve düşük karbonhidrat alımları uzun zaman sonra (6-12 ay) vucudun yağları enerji kaynağı olarak görmesine neden olup, tekrar şekerli gıdalara dönüldüğünde arada bir bile olsa şekeri kullanmak için insülin üretmeyi azalttığı belki bıraktığından dolayı, diyabet gelişimi yaşanmış bir örnek vaka gördüm.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561

Kullanım seklini nasıl önerirsin Metin abi? Bir de jelibon tarzı basit şekerleri örneğin antrenman çıkışı önerir misin ben spordan sonra hemen yemiyorum çünkü yaklasık bir saat sonra tüketiyorum 

Yanında bulundur ama gerekmedikçe kullanma.Belki beslenme rejimine uygun olup hiç bir yan etki yaşatmayacak.Denemeden bir şey söylemek zor açıkçası.Hipoglisemi belirtilerini iyice öğren ve benzeri durumlar hissedersen özellikle antrenmanda hemen bir şeyler atarsın ağzına tatlı olarak...Bu ilaçları dünyada tip-2 diyabet hastaları hep kullanıyor, eğer ciddi ve taşınamaz yan etkileri olsaydı kullanımdan kaldırılırdı...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
metinav, 13 dakika önce yazdı:

Aşırı diyetler ve düşük karbonhidrat alımları uzun zaman sonra (6-12 ay) vucudun yağları enerji kaynağı olarak görmesine neden olup, tekrar şekerli gıdalara dönüldüğünde arada bir bile olsa şekeri kullanmak için insülin üretmeyi azalttığı belki bıraktığından dolayı, diyabet gelişimi yaşanmış bir örnek vaka gördüm.

metinav, 10 dakika önce yazdı:

Yanında bulundur ama gerekmedikçe kullanma.Belki beslenme rejimine uygun olup hiç bir yan etki yaşatmayacak.Denemeden bir şey söylemek zor açıkçası.Hipoglisemi belirtilerini iyice öğren ve benzeri durumlar hissedersen özellikle antrenmanda hemen bir şeyler atarsın ağzına tatlı olarak...Bu ilaçları dünyada tip-2 diyabet hastaları hep kullanıyor, eğer ciddi ve taşınamaz yan etkileri olsaydı kullanımdan kaldırılırdı...

Bulk yaptıgım icin sorun olmaz suan abi bence diyette değiliö çünkü.Cheat yapsam bile tatlı yemiyorum neredeyse artık aklıma bile gelmiyor.Onun dışında hipo belirtilerine baktım belirgin bir özellik var mı aklında abi şu olursa kesin odur diye.Bir de benim kilo alma konusunda problemim yok benim amacım pankreastan kasa salgılanan insülin seviyesini artırıp daha çok kazanmak.Bunları da göz önünde bulundurursak diamicron kullanmamı önerir misin Metin abi seni de yordum ama kusura bakma. @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561

Diyetle ilgili bilgiyi yeni gördüğüm için paylaştım.Uzun süreli yapılan diyetlerin sonucunda ortaya çıkabilme durumu söz konusu olması düşündürücü...

Kardeşim deneyebilirsin baktın çok sorun yaşatıyor bırakırsın.Benim bile diamicron alıp deneyesim geldi, bu kadar yazıp çizdikten sonra deneyimim olmalı diye düşünüyorum :) 

İnternette "hipo glisemi belirtileri" diye arattığında önüne dünya kadar bilgi çıkıyor.Yan etkilerin yüzdelik olma durumlarına kadar belirtilmiş.Kişiden kişiye değişken olduğu için her yan etki herkeste olacak diye bir şey yok.Kandaki şeker düşümünden en çabuk etkilenen ve şekere bağımlı organ beyindir.Dolayısıyla kan şkeri ani düştüğünde beyinde gıdasızlıklan baygınlık belirtileri yaşanıyor ilk etapta.Titreme terleme kaslarda güçsüzlük ve göz kararması gibi aniden bastıran belirtiler genel anlamda klasiktir.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
metinav, 35 dakika önce yazdı:

Diyetle ilgili bilgiyi yeni gördüğüm için paylaştım.Uzun süreli yapılan diyetlerin sonucunda ortaya çıkabilme durumu söz konusu olması düşündürücü...

Kardeşim deneyebilirsin baktın çok sorun yaşatıyor bırakırsın.Benim bile diamicron alıp deneyesim geldi, bu kadar yazıp çizdikten sonra deneyimim olmalı diye düşünüyorum :) 

İnternette "hipo glisemi belirtileri" diye arattığında önüne dünya kadar bilgi çıkıyor.Yan etkilerin yüzdelik olma durumlarına kadar belirtilmiş.Kişiden kişiye değişken olduğu için her yan etki herkeste olacak diye bir şey yok.Kandaki şeker düşümünden en çabuk etkilenen ve şekere bağımlı organ beyindir.Dolayısıyla kan şkeri ani düştüğünde beyinde gıdasızlıklan baygınlık belirtileri yaşanıyor ilk etapta.Titreme terleme kaslarda güçsüzlük ve göz kararması gibi aniden bastıran belirtiler genel anlamda klasiktir.

Tamamdır çok teşekkür ettim Metin abi sabah aç karna bir hap alıyorum 30 mg doğru mudur bu kullanım?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561
Emrahtkty, 35 dakika önce yazdı:

Tamamdır çok teşekkür ettim Metin abi sabah aç karna bir hap alıyorum 30 mg doğru mudur bu kullanım?

Evet kahvaltıdan önce aç karına...

4000-5000 kalori üzeri alan insanların doğal endojen insülini yeterli gelmiyor çoğunlukla.Ya haricen insülin alıyorlar, yada doğal insülin rezervlerini dibine kadar saldırıyorlar ilaçlarla :)

Başka türlü gıdanın tamamen emilmesi ve hücrelere girmesi zor...Bu yazdığım olgu, insülin direnci olmayanlar için.

Fazla insülinin en temel yan etkisi yağ hücrelerine de glikojen girişine neden olup yağ artışı yaşatması.Vucudun tüm dokuları insüline bağımlı ve onun sayesinde besleniyorlar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
metinav, 26 dakika önce yazdı:

Evet kahvaltıdan önce aç karına...

4000-5000 kalori üzeri alan insanların doğal endojen insülini yeterli gelmiyor çoğunlukla.Ya haricen insülin alıyorlar, yada doğal insülin rezervlerini dibine kadar saldırıyorlar ilaçlarla :)

Başka türlü gıdanın tamamen emilmesi ve hücrelere girmesi zor...Bu yazdığım olgu, insülin direnci olmayanlar için.

Fazla insülinin en temel yan etkisi yağ hücrelerine de glikojen girişine neden olup yağ artışı yaşatması.Vucudun tüm dokuları insüline bağımlı ve onun sayesinde besleniyorlar...

Aldım bakalım deneyeceğim aktif olarak sarmsta kullanıyorum yağlanma yaparsa diamicronu direk keseceğim abi duruma göre.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

Emrah merhaba, öncelikle önerim doğal kan şeker düzeylerini takip etmen.

Elinde referans değerlerin olur ve bunlara göre hareket edersin. 

Öncelikle bir kan şekeri ölçüm cihazı gerekli,ondan sonra. 

Uyandığında hiçbirşey yemeden kan şekerini ölç,

Bu Açlık kan şeker değerin olucak bunun altına  fazla düşmemelisin gün içinde, 

Ardından ilk öğününü yedin ve sırasıyla 1-2-3 saat sonra kan şekeri ölçümünü yaptın ve değerleri not aldın. 

Bu şekilde kan şekeri değerlerinin nasıl bişey olduğunu anlamış olucaksın öncelikle,herhangi bir diyabet ilacı kullanırken de aynı şekilde takip edersen kolay kolay hipoglisemik yan etkiler yaşıyacağını sanmam. 

Ayrıca bu söylediğim takip sistemi diyabet hastalarının dozajı belirlenirken kullanılıyor. 

İnsülin ilaçlarını kullanmadan önce vücutta nasıl çalıştığını iyice anlamak gerekiyor bence, çok yönlü etkileri olabiliyor. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Yigit3541, Şimdi yazdı:

Emrah merhaba, öncelikle önerim doğal kan şeker düzeylerini takip etmen.

Elinde referans değerlerin olur ve bunlara göre hareket edersin. 

Öncelikle bir kan şekeri ölçüm cihazı gerekli,ondan sonra. 

Uyandığında hiçbirşey yemeden kan şekerini ölç,

Bu Açlık kan şeker değerin olucak bunun altına  fazla düşmemelisin gün içinde, 

Ardından ilk öğününü yedin ve sırasıyla 1-2-3 saat sonra kan şekeri ölçümünü yaptın ve değerleri not aldın. 

Bu şekilde kan şekeri değerlerinin nasıl bişey olduğunu anlamış olucaksın öncelikle,herhangi bir diyabet ilacı kullanırken de aynı şekilde takip edersen kolay kolay hipoglisemik yan etkiler yaşıyacağını sanmam. 

Ayrıca bu söylediğim takip sistemi diyabet hastalarının dozajı belirlenirken kullanılıyor. 

İnsülin ilaçlarını kullanmadan önce vücutta nasıl çalıştığını iyice anlamak gerekiyor bence, çok yönlü etkileri olabiliyor. 

Haklısın fakat hap icin bu kadar detaya girmeye gerek yok bence he insülin enjekte etsem kendime dediğin gibi ölçüm cihazı kesinlikle şart ama bu haplar o kadar güçlü değiller tetikliyor sadece.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

Bu arada başka bir hastalıktan ötürü 2-3 sene önce bi hastaneye yatmıştım o zaman detaylı bir test yapılmıştı glükoz değerlerim 90-95 arası çıkmış Metin abi bilmiyorum güncel kaç ama bu değer bişeyler için bana yardımcı olur mu sence yorumun var mıdır bu konu hakkında @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561
Emrahtkty, 10 dakika önce yazdı:

Bu arada başka bir hastalıktan ötürü 2-3 sene önce bi hastaneye yatmıştım o zaman detaylı bir test yapılmıştı glükoz değerlerim 90-95 arası çıkmış Metin abi bilmiyorum güncel kaç ama bu değer bişeyler için bana yardımcı olur mu sence yorumun var mıdır bu konu hakkında @metinav

Alt limiti 70...İnsülin arttikca aclik kan sekeri düser.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.