Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

mrx9999

Kas recovery ve toparlama

Önerilen İletiler

mrx9999    0

Selamun aleykum herkese, 

Bir sorunum hakkında herkesin bilgisi deneyimi ve tavsiyelerine başvurmak istedim bu forumda gerçekten bu spor ile ilgili net bilgiler var. 

Ben bir süre aşırı derece ağırlık çalıştım herhangi bir ürün kullanımı yapmadan ve tamamen bilinçsizce oldu. Çünlü çalıştırdığım kaslara dinlenme zamanı vermeden ertesi gün tekrar çalıştırdığım oldu çoğu zaman. Bu şekilde giderken hareketleri yaparken artık yanma olmuyordu kasta bende çok yıprandı diye ara verip protein karbonhidrat aldım dinlendim. Bir kaç ay ara verdim ama düzelme maalesef yok sinirsel birşey yok. 

Ama şuan mesela kaslarımı sıkmaya çalışıyorum kas dokusunu doğru düzgün hissedip kontrol edemiyorum boş gibi kaslarını yakmışsın falan diyorlar 

Bu konuda ne yapabilirim recovery ve toparlanma için önerileriniz nelerdir testosteron kullanmaya çekindim açıkçası genetik olarak saç dökülmesi sorununa yatkınlığım var 

Herkesin yorumunu bekliyorum şimdiden teşekkür ederim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

metinav    4.786

Kaslar dinlenme zamanlarında yenilenirler toparlanırlar.Vucudumuzdaki kaslar 24 saat durmadan çalışmaya uygun değil.Sürekli bu şekillerde çalışan mesela toplama kamplarında esir tutulan insanlar, zamanla kaslarını kaybederler ve bir deri bir kemik haline dönerler.Kas kaybından sonraki adım sinir harabiyetidir...

Bence işe, elektrolit denilen mineralleri (kalsiyum-magnezyum-potasyum-sodyum vb.) tamamlayarak başla.D vitamini 2000 ünite, b12 (metilkobalamin), Omega 3 ve demir kullan, düzenli...Hergün ağır çalışmaktansa, bir gün çalışıp diğer gün full dinlenmeye ayırmak daha mantıklı.Yorgunluk hissetmemek enerjinin yetmesi aldatmasın, o enerji vucudunda kasların büyümesine kullanılsa daha isabetli olur.Özellikle yağsız ve fit insanların metabolizmaları normalden hızlı bu kişiler büyüyebilmek için metabolizmalarının aksine hareket etmeliler, her anlamda.Yağlı kilolu sulu insanlar da kardiyo ağırlıklı çalışmalılar ama dozunda...Bir kaç günde olmayan bir şey, bir kaç günde değişmez...

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ardarda dinlenmeden antrenman yaparsan her koşula adapte olabileceğin gibi kasların o yoğun tempoya bile alışır, biz elit sporculara günlük plana 2-3 antrenman yazıyoruz çoğu zaman aynı bölgeler üstüste çalışabiliyor, bir insanın asıl kapasitesini anlaman açısından yazdım. Toparlanma için vücuduna uygun şartları sağlamazsan kaybedersin. Bahsettiğin sorun şu; uzun bir ara verdin zaten pek gelişmiş olmayan kaslarının fonksiyonu azaldı. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.