Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

soinsecure23

Bulk kürü için beslenmem yanlış mı?

Önerilen İletiler

Şuan enanthate-bolde küründeyim. 190 boy 85.2 kiloyum. Size günlük tükettiğim besinleri yazıyorum. 450-500 gram arası kuru tartılmış baldo pirinç. 8 yumurta (2 tam gerisi sadece beyaz) 800 gram tavuk. Sizce beslenmem yeterli mi yada abartı mı? Nasıl beslenmem gerektiği konusunda detaylı yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

NOT: Her öğünün yanında mutlaka yeşillik tüketiyorum. Su tüketimim duruma göre 5-8 litre arası değişiyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hectordoyle    638

Yeşillik ekleyebilirsen güzel olur. Kürün kaçıncı haftasındasın bilmiyorum ama kürün ortalarında ve son kısımlarında karbı arttırman gerekecek çünkü boldenon o zamanlar şahlanıyor, onun dışında bence beslenmende sıkıntı yok

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle, 11 dakika önce yazdı:

Yeşillik ekleyebilirsen güzel olur. Kürün kaçıncı haftasındasın bilmiyorum ama kürün ortalarında ve son kısımlarında karbı arttırman gerekecek çünkü boldenon o zamanlar şahlanıyor, onun dışında bence beslenmende sıkıntı yok

Çok teşekkür ederim. Her öğünde yeşillik tüketmeye çalışıyorum dolu dolu. Şuan kürün 7. haftasındayım. Karbı sizce ne kadar arttırmalıyım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Beslenme konusu kesin kalıpları olan bir konu değil, kalori hesabı yapıp makroları alabileceğin şekilde diyetindeki besin ögelerini değiştirebilirsin. Vücut yapın önemli mesela ben definasyon küründe gün içerisinde 10 tam yumurta yiyorum, çevremde görüyorum yumurtanın sarısı bulaştı diye beyazını yıkayan adamlar var, onlara ne yeseler yarıyor oyüzden mi bunu yapıyorlar emin değilim. Kalori hesabı yapman lazım. Alınan kalori öğünlere paylaştırılmalı, kalori hesabı yaptın mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
phDinSportSciences, 41 dakika önce yazdı:

Beslenme konusu kesin kalıpları olan bir konu değil, kalori hesabı yapıp makroları alabileceğin şekilde diyetindeki besin ögelerini değiştirebilirsin. Vücut yapın önemli mesela ben definasyon küründe gün içerisinde 10 tam yumurta yiyorum, çevremde görüyorum yumurtanın sarısı bulaştı diye beyazını yıkayan adamlar var, onlara ne yeseler yarıyor oyüzden mi bunu yapıyorlar emin değilim. Kalori hesabı yapman lazım. Alınan kalori öğünlere paylaştırılmalı, kalori hesabı yaptın mı?

Daha çok kalori hesabı üzerinden değil de günlük almam gereken gram bazında protein, karbonhidrat ve yağ planmalasını yaparak beslenmemi şekillendiriyorum. Yanlış mı yapıyorum bilmiyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
soinsecure23, 6 dakika önce yazdı:

Daha çok kalori hesabı üzerinden değil de günlük almam gereken gram bazında protein, karbonhidrat ve yağ planmalasını yaparak beslenmemi şekillendiriyorum. Yanlış mı yapıyorum bilmiyorum

İlk etapta vücudunun enerji ihtiyacını yeterli bir şekilde karşıladığından emin olmalısın tahmini alman gereken kaloriyi hesaplaman lazım, protein,yağ,karbonhidrat dengesini de buna bağlı olarak ayarlarsın. Yani metabolizmanın hiçbir şey yapmasan da yaktığı kalori, aktitivite ile yaktığın kalori 3500-4000 ise ve sen besinlerle 3000 kalori alıyorsan bir miktar aldığın proteinlerden de feda ediyorsun denebilir. Oyüzden ilk etapta kesin olmasa da tahmini alman gereken kaloriyi tespit etmelisin.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638

Burda yazana göre 

soinsecure23, 13.11.2020 - 23:37 yazdı:

Şuan enanthate-bolde küründeyim. 190 boy 85.2 kiloyum. Size günlük tükettiğim besinleri yazıyorum. 450-500 gram arası kuru tartılmış baldo pirinç. 8 yumurta (2 tam gerisi sadece beyaz) 800 gram tavuk. Sizce beslenmem yeterli mi yada abartı mı? Nasıl beslenmem gerektiği konusunda detaylı yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

NOT: Her öğünün yanında mutlaka yeşillik tüketiyorum. Su tüketimim duruma göre 5-8 litre arası değişiyor

kalori alımın 3000 civarı çıkıyor, bundan biraz fazla veya az da olabilir. aldığın kalori idmanını yapmanı sağlıyorsa ve vücudunda yağsız kas kütlesi artışı görüyorsan beslenmeni çok değiştirmene gerek yok aslında. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638

Ben de şu an testo enanthate boldenon küründeyim 3.haftaya giricem yarın itibariyle aldığım kalorileri 400-500 çıkarmak yerine 2 haftada bir 150-200 kalori civarı arttırarak devam ediyorum. Kalori arttırıcaksan böyle kontrollü arttırman çok daha mantıklı. 2 hafta bitmesine ve ilk hafta testoyu 250 vurmama rağmen etkilerini görmeye yavaştan başlıyorum hadi hayırlısı

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ediyorum cevaplar için. Kalori olayına bundan sonra daha çok dikkat edicem. Yukarıda günlük aldığım besinleri yazmıştım. Ek olarak günlük 300 gram patates tüketiyorum. Onu yazmayı unutmuşum. Ayrıca bu şekilde beslenerek yağsız büyüdüğümü hissediyorum. Ama kalori olayı önemli bir faktör gibi duruyor. Onu es geçmicem bundan sonra

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu arada bişey daha sormak istiyorum. Ben günde 800 gram tavuk göğsü yiyorum ve bunu pişmiş haliyle tartıyorum. Bazı arkadaşlar pişmemiş tartmam gerektiğini, bu şekilde gereksiz çok fazla tavuk tükettiğimi söylediler. Hangisi doğru sizce? Pişmiş mi yoksa pişmemiş mi tartılmalı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle, Şimdi yazdı:

Pişmemiş şekilde tart, pirinçte de tavukta da.

pişmiş şekilde tartmak neden yanlış peki? Yanlış anlamayın sadece mantığını da kavramak istiyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638
soinsecure23, Şimdi yazdı:

pişmiş şekilde tartmak neden yanlış peki? Yanlış anlamayın sadece mantığını da kavramak istiyorum

Tavuk piştiğinde suyunu bırakıyor, ağırlığını kaybediyor. Mesela 200 gr pişmemiş tavuğu tavada veya fırında pişirsen gramajı yarısına gelir. O yüzden çevrendekiler fazladan tavuk yiyorsun demiş. Pişmiş şekilde tartarsan aldığın kalorinin hesabını yapmaya kalktığında yanlışlıklar olur ondan dolayı

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.