Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Önerilen İletiler

towelie1907    12

1 ay testo enanth 500mg ile başladığım ardından testo prop tren acet ve kısa süreli masteron winstrol le devam ettiğim 11 haftalık bir kürün ardından tahlile gittim

Pct  pregnylle basladım ardına 3 hafta tamoksifen ilk 10 gün klomen  aldım beraber. Tahlile tamoksifen kestikten 2 gün sonra gittim. Trenbolonu tahlilde yaklaşık 1 1.5 ay önce kesmiştim. Sormak istediğim bu böbrek değerleri korkutucu mu?  Egfrden ürktüm

IMG_20201110_160444.jpg

tarihinde towelie1907 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

towelie1907    12

@metinav değerli yorumunuzu bekliyorum hocam

Acaba diyorum ki tamoksifen kullanmayı yeni bırakıp gittim ondan mı böyle bir sonuc aldım hem kreatin de kullanıyordum değerler düzelir mi nefrolojiye gitmek gerekir mi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.592
towelie1907, 48 dakika önce yazdı:

@metinav değerli yorumunuzu bekliyorum hocam

Acaba diyorum ki tamoksifen kullanmayı yeni bırakıp gittim ondan mı böyle bir sonuc aldım hem kreatin de kullanıyordum değerler düzelir mi nefrolojiye gitmek gerekir mi

Klomeni erken kesmissin. Asil ilaç klomendir.Egfr ve kreatin yüksekligi trenbolon ve winstrol sayesinde oluyor kürdeyken. Ama üzerinden hayli zaman geçmiş. Burada sebep kreatin alman oluyor. Birakirsan  bir ay icinde degerlerin düzelir...

Testeki hormon degerleri yüzde doksan dogru degil, hala ilaclarin etkisine maruzsun.

Umarim pct zamanlamasini ve ilaclari gerektigi sirada kullanmissindir. Yazi karisik, tam olarak anlasilmiyor.

Östrojen kontrolü yapiyorsan birak...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AS1L    220

Böbrek değerlerinin tek tedavisi bol su tüketimidir kontrol amaçlı gittiğim nefrolojide gerekli bütün tetkikler yapıldı ve değerlerim standartların üstündeydi su tüketimimi 1,5 hatta 2 katına çıkarmıştım bir ay devam edip gittiğim de her şey normal değerlerindeydi. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok su tüketmediğinde dahi sık idrara çıkıyorsun doğru mu biliyorum?

Trenbolone ve winstrol'ün birlikte kullanıldığı kürlerde rastlanan sorunlardan bir tanesi, sorun ilaç kullanımını bıraktıktan sonra da devam eder (tecrübelerime dayanarak konuşuyorum) Salataya abanman, gereğinden fazla su içmen, tuzu azaltman durumu değiştirmeyecek. Çünkü bu test sonucunun sebebi vücudunda üretilen kreatinin aşırılığı değil böbreğin görevini yeteri kadar yapmaması, sağlıklı böbrek normalde zaten şu değerleri sana göstermemek için çalışıyor ve çoğu zaman göstermiyor, bazılarının dediği gibi fazla su içip suyla idrarı seyreltip kreatinin miktarını azmış gibi maskelemek bir çözüm değil.

Böbrek bu bahsettiğimiz ilaçlar ile yoğun kan basıncına ve çok hızlı bir difüzyon döngüsüne maruz kaldı ve yapısal ve fonksiyonel hasarlar oluştu. Değerlerinin normale dönmesi için sağlıklı bir diyetle bir süre ilaç kullanmaman senin yararına olur. Nefronlardaki hasarlar, karaciğerdeki gibi 3-5 haftada hızlı bir şekilde kendini yenileyemeyebiliyor.

Nefronolojiye gittiğinde idrar kreatinin değerine de bakacak, protein kaçağı veya bir enfeksiyon olup olmadığına bakacak ve seni ultrason incelemesine yönlendirecek. Ultrason taramasında nefronların duvarlarının genişliklerine bakılıyor, bazı belirteçler var böbrekte sorun varsa duvarlarında kalınlaşma gözleniyor falan filan, bu noktada nefronolojiye uğrayıp en azından check up mahiyetinde kendine baktırman doğru olur diye düşünüyorum. Doktor büyük ihtimal minimum protein diyeti uygulamanı önerecek.

Yazımda hiçbir tıbbi öneride bulunmamakla birlikte tecrübelerimden yola çıkarak tahmini çıkarımlarda bulundum, tabii ki bir medikal expertten yardım almanız en doğrusu olacak.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907    12
phDinSportSciences, 11.11.2020 - 00:18 yazdı:

Çok su tüketmediğinde dahi sık idrara çıkıyorsun doğru mu biliyorum?

Trenbolone ve winstrol'ün birlikte kullanıldığı kürlerde rastlanan sorunlardan bir tanesi, sorun ilaç kullanımını bıraktıktan sonra da devam eder (tecrübelerime dayanarak konuşuyorum) Salataya abanman, gereğinden fazla su içmen, tuzu azaltman durumu değiştirmeyecek. Çünkü bu test sonucunun sebebi vücudunda üretilen kreatinin aşırılığı değil böbreğin görevini yeteri kadar yapmaması, sağlıklı böbrek normalde zaten şu değerleri sana göstermemek için çalışıyor ve çoğu zaman göstermiyor, bazılarının dediği gibi fazla su içip suyla idrarı seyreltip kreatinin miktarını azmış gibi maskelemek bir çözüm değil.

Böbrek bu bahsettiğimiz ilaçlar ile yoğun kan basıncına ve çok hızlı bir difüzyon döngüsüne maruz kaldı ve yapısal ve fonksiyonel hasarlar oluştu. Değerlerinin normale dönmesi için sağlıklı bir diyetle bir süre ilaç kullanmaman senin yararına olur. Nefronlardaki hasarlar, karaciğerdeki gibi 3-5 haftada hızlı bir şekilde kendini yenileyemeyebiliyor.

Nefronolojiye gittiğinde idrar kreatinin değerine de bakacak, protein kaçağı veya bir enfeksiyon olup olmadığına bakacak ve seni ultrason incelemesine yönlendirecek. Ultrason taramasında nefronların duvarlarının genişliklerine bakılıyor, bazı belirteçler var böbrekte sorun varsa duvarlarında kalınlaşma gözleniyor falan filan, bu noktada nefronolojiye uğrayıp en azından check up mahiyetinde kendine baktırman doğru olur diye düşünüyorum. Doktor büyük ihtimal minimum protein diyeti uygulamanı önerecek.

Yazımda hiçbir tıbbi öneride bulunmamakla birlikte tecrübelerimden yola çıkarak tahmini çıkarımlarda bulundum, tabii ki bir medikal expertten yardım almanız en doğrusu olacak.

@metinav

@AS1L  yorumlarınıza teşekkür hocam

hocam bu tahlil 2 hafta öncesine ait. 5 lıtreye yakın su ıcıyorum lavaboya sıkca gidiyorum diyebilirim. bu da dün yaptırdıgım, yukardakı tahlılden 2 hafta sonrasına ait değerler. ben anlamadım kreatinin  yükselmiş egfr düşmüş yorumunuz nedır 

Ekran Alıntısı.PNG

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907    12
towelie1907, 30 dakika önce yazdı:

@metinav

hocam bu tahlil 2 hafta öncesine ait. 5 lıtreye yakın su ıcıyorum lavaboya sıkca gidiyorum diyebilirim. bu da dün yaptırdıgım, yukardakı tahlılden 2 hafta sonrasına ait değerler. ben anlamadım kreatinin  yükselmiş egfr düşmüş yorumunuz nedır 

Ekran Alıntısı.PNG

önceki gün bacak antrenmanı yapmıştım bılmıyorum bunun etkısı var mıdır

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.592
towelie1907, 32 dakika önce yazdı:

@metinav

Ekran Alıntısı.PNG

Kreatin yükselmesi, egfr nin düşmesi olumsuz bir tablodur.Trenbolon böbrekleri zorlayan ağır bir etken.Fakat zamanla düzeliyor kalıcılık olmuyor.İkinci test, öncekinden biraz daha ağırlaşmış olduğunu gösteriyor.

Kreatin mono hidrat başlı başına böbrek değerlerini yükseltiyor.Kullanmayı bırakmalısın.Vucudunda ödem, deri de şişme alerji kaşıntı sivilcelenme vb. oluyorsa doktora gitmeni tavsiye ederim.Normalde ödem olduğunda idrar söktürücüler kullanılıyor.Eğer susuzluk varsa, (olacağını tahmin etmiyorum 5 litre su çok fazla ) damardan serum su takviyesi yapılması gerekebilir.

Isırgan çayı, karahindiba gibi bitkiler iyi gelebilir...Ama ilk etapta doktora görünsen daha doğru olur.

Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907, 5 saat önce yazdı:

@metinav

Ekran Alıntısı.PNG

Merhaba kardeşim konuna yaptığım ilk yorumda nefronolojiye gitmen gerektiğinden bahsetmiştim, bazı hastanelerde sevksiz nefronolojiye direkt kabul etmeyebiliyorlar dahiliyeden sevk ile falan gidersin eğer dediğim gibiyse bir yapısal veya fonksiyonel bozukluğun olup olmadığının tespiti için ultrasonla böbreklerine bakmaları lazım böbrek duvarlarındaki değişikliklerden bir rahatsızlığının olup olmadığı çıkarımına varabiliyorlar, burada yazdığın gibi yaşadığın problemleri ilaç kullanımından da bahsederek anlatırsın.

Tekrar belirteyim başka herhangi bir ilacın değil trenbolone ve winstrolün birlikte kullanımıyla kür sonunda da devam eden böbrek rahatsızlıkları meydana gelebiliyor, en basit şekilde nedeniyse; böbrek yapısının zarar görmesi. Yabancı kaynaklarda trenbolone ile winstrolün kullanımı sonrası böbrek sorunu yaşayanların vaka raporlarına rastlamıştım. Benim iki favori ilacım olduğundan ve bu ilaçları sık kullandığımdan dolayı yaşamamam kaçınılmazdı sanıyorum :) Şu doktorun bu başlığına denk gelip bu konunun üzerinde araştırmış detaylıca kafa yormuştum. Linkini aşağıya ekledim. Genelde bu adam da hastalarının vaka raporlarıyla konuşuyor.

Dediğim gibi aldığın su miktarı, tuz miktarı, sağlıklı bir diyet uyguluyor olman mevcut durumun daha da ilerlememesini sağlıyor ama yapısal bozuklukların tedavisi için profesyonellerden yardım almak şart. 

Yanlış anlaşılmayayım seni korkutmak için söylemiyorum aynı sorunu yaşadığımı ben de bi 4-5 ay önce öğrenmiştim, henüz yeni yeni değerlerim referans aralığa döndü, bu esnada, proteini minimum tuttuğum bir diyetle birlikte aşırı tüketimden kaçındım. Aşırı tüketim derken suyun bile aşırı tüketiminden kaçındım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907    12
phDinSportSciences, 29 dakika önce yazdı:

Merhaba kardeşim konuna yaptığım ilk yorumda nefronolojiye gitmen gerektiğinden bahsetmiştim, bazı hastanelerde sevksiz nefronolojiye direkt kabul etmeyebiliyorlar dahiliyeden sevk ile falan gidersin eğer dediğim gibiyse bir yapısal veya fonksiyonel bozukluğun olup olmadığının tespiti için ultrasonla böbreklerine bakmaları lazım böbrek duvarlarındaki değişikliklerden bir rahatsızlığının olup olmadığı çıkarımına varabiliyorlar, burada yazdığın gibi yaşadığın problemleri ilaç kullanımından da bahsederek anlatırsın.

Tekrar belirteyim başka herhangi bir ilacın değil trenbolone ve winstrolün birlikte kullanımıyla kür sonunda da devam eden böbrek rahatsızlıkları meydana gelebiliyor, en basit şekilde nedeniyse; böbrek yapısının zarar görmesi. Yabancı kaynaklarda trenbolone ile winstrolün kullanımı sonrası böbrek sorunu yaşayanların vaka raporlarına rastlamıştım. Benim iki favori ilacım olduğundan ve bu ilaçları sık kullandığımdan dolayı yaşamamam kaçınılmazdı sanıyorum :) Şu doktorun bu başlığına denk gelip bu konunun üzerinde araştırmış detaylıca kafa yormuştum. Linkini aşağıya ekledim. Genelde bu adam da hastalarının vaka raporlarıyla konuşuyor.

Dediğim gibi aldığın su miktarı, tuz miktarı, sağlıklı bir diyet uyguluyor olman mevcut durumun daha da ilerlememesini sağlıyor ama yapısal bozuklukların tedavisi için profesyonellerden yardım almak şart. 

Yanlış anlaşılmayayım seni korkutmak için söylemiyorum aynı sorunu yaşadığımı ben de bi 4-5 ay önce öğrenmiştim, henüz yeni yeni değerlerim referans aralığa döndü, bu esnada, proteini minimum tuttuğum bir diyetle birlikte aşırı tüketimden kaçındım. Aşırı tüketim derken suyun bile aşırı tüketiminden kaçındım.

Anladım hocam yarın dahiliye de tahlil yaptırdığım hocama gideceğim nefrolojiye sevk etmesi için. Umarım kalıcı bi hasar vermemişizdir böbreklere... Teşekkür ediyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907, 14 dakika önce yazdı:

Anladım hocam yarın dahiliye de tahlil yaptırdığım hocama gideceğim nefrolojiye sevk etmesi için. Umarım kalıcı bi hasar vermemişizdir böbreklere... Teşekkür ediyorum

Endişelenme bence hiçbir şeyin yoksa bile baktırıp garantiye almak iyidir, bize de bildirirsin, merak ettim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907    12
phDinSportSciences, 1 dakika önce yazdı:

Endişelenme bence hiçbir şeyin yoksa bile baktırıp garantiye almak iyidir, bize de bildirirsin, merak ettim.

Hiçbir ödem sivilce vs bi sorun bi kötü birşey hissetmiyorum ama egfr 80in altında olunca heryerde böbrek yetmezliği tanısı konulduğu felan yazıyor vallahi tedirgin olmamak elde değil. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907, 12 dakika önce yazdı:

Hiçbir ödem sivilce vs bi sorun bi kötü birşey hissetmiyorum ama egfr 80in altında olunca heryerde böbrek yetmezliği tanısı konulduğu felan yazıyor vallahi tedirgin olmamak elde değil. 

İşte içimizden birileri bu konuda teşhis koyamaz çünkü işin içerisine başka parametreler de giriyor, nefronoloji hepsine bakacak, hatta emin olmazsa tekrar bakacak.. Genç olduğunu ve kür geçmişinin de fazla olmadığını varsayıyorum, işin içerisinde inanılmaz bir ihmal olmadığı süreci geri dönüşü olmayan bir sorun karşına çıkmaz diye umuyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907    12
phDinSportSciences, 19.11.2020 - 18:42 yazdı:

İşte içimizden birileri bu konuda teşhis koyamaz çünkü işin içerisine başka parametreler de giriyor, nefronoloji hepsine bakacak, hatta emin olmazsa tekrar bakacak.. Genç olduğunu ve kür geçmişinin de fazla olmadığını varsayıyorum, işin içerisinde inanılmaz bir ihmal olmadığı süreci geri dönüşü olmayan bir sorun karşına çıkmaz diye umuyorum.

hocam merhaba bugun gittim doktora üriner usg için randevu verdiler haftaya idrar tahlili yaptım sonuc burda düşünceniz nedir, aç karna verdim tahlili

idr.PNG

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907, 25 dakika önce yazdı:

hocam merhaba bugun gittim doktora üriner usg için randevu verdiler haftaya idrar tahlili yaptım sonuc burda düşünceniz nedir, aç karna verdim tahlili

idr.PNG

Merhaba ultrason isteyeceklerini söylemiştim, eğer enfeksiyon veya yapısal bir sorun varsa ultrasonla tespit ediliyor.

Normalde idrar daha çok asidiğe yakın olur 5-6 arası, bu fizyolojik aktivitelere göre değişiklik gösterebilir referans değerin biraz üzerinde bazikleşmesi 7-8 olması her zaman ciddi bir sorun olduğu anlamına gelmez, normal olabileceği gibi bir enfeksiyona da bağlı olabilir. Dediğim gibi doktorun detaylı incelemesi ve yorumlaması lazım. Bir sürü parametre var o pH durumunu belirleyen..

Geçmiş olsun şimdiden :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907    12
phDinSportSciences, 2 saat önce yazdı:

Merhaba ultrason isteyeceklerini söylemiştim, eğer enfeksiyon veya yapısal bir sorun varsa ultrasonla tespit ediliyor.

Normalde idrar daha çok asidiğe yakın olur 5-6 arası, bu fizyolojik aktivitelere göre değişiklik gösterebilir referans değerin biraz üzerinde bazikleşmesi 7-8 olması her zaman ciddi bir sorun olduğu anlamına gelmez, normal olabileceği gibi bir enfeksiyona da bağlı olabilir. Dediğim gibi doktorun detaylı incelemesi ve yorumlaması lazım. Bir sürü parametre var o pH durumunu belirleyen..

Geçmiş olsun şimdiden :) 

Hocam sizde geceleri idrara çıkma oluyor muydu. Sık idrara çıkma ve nerdeyse her gece 1 defa uyanıp idrara çıkıyorum galiba nokturi olarak adlandırılıyor. Kronik böbrek yetersizliğinin ilk belirtilerindrn diye geçiyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907, 1 saat önce yazdı:

Hocam sizde geceleri idrara çıkma oluyor muydu. Sık idrara çıkma ve nerdeyse her gece 1 defa uyanıp idrara çıkıyorum galiba nokturi olarak adlandırılıyor. Kronik böbrek yetersizliğinin ilk belirtilerindrn diye geçiyor. 

Merhaba kardeşim, idrara çıkma bende her dönem vardı (geceleri zaman zaman 3-4 kez) hala var ama değerlerim normal, her sık idrara çıkmayı böbrek yetmezliği olarak yorumlayamayız, diüretik çok tüketirim, günde 4-5 litre su tüketiyorum ki yediğim içtiğim sulu gıdaları hesaba katmıyorum. Hiçbir şey içmesem en az (gece gündüz farketmeksizin) 7-8 fincan kahvem var. Bence aşırı endişeleniyorsun, endişeni anlıyorum, geri çevrilemeyecek veya işin işten geçtiği bir durumla karşılaşacağını düşünmüyorum, testlerini yaptır sorunun kökenini bulsunlar bakalım. 

tarihinde phDinSportSciences tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907, 6 saat önce yazdı:

Her gördüğün belirtiyi netten araştırma manyak olursun. Tecrübeyle sabit. Ayrıca gece 1 kere idrara çıkmak normal zaten.

tarihinde Geleceğin Olympia'sı tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907    12

Geleceğin Olympia'sı, 18 saat önce yazdı:

Her gördüğün belirtiyi netten araştırma manyak olursun. Tecrübeyle sabit. Ayrıca gece 1 kere idrara çıkmak normal zaten.

3 gün sporu kesip düşük protein beslendim bugun de 1.33 geldi ben anlamadım ki valla kürü keseli 1.5 ay oldu. 10 gün arayla 3 tahlil de 0.3 artarak ilerledi. 

IMG_20201124_153951.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907    12
phDinSportSciences, 23.11.2020 - 17:53 yazdı:

Merhaba kardeşim, idrara çıkma bende her dönem vardı (geceleri zaman zaman 3-4 kez) hala var ama değerlerim normal, her sık idrara çıkmayı böbrek yetmezliği olarak yorumlayamayız, diüretik çok tüketirim, günde 4-5 litre su tüketiyorum ki yediğim içtiğim sulu gıdaları hesaba katmıyorum. Hiçbir şey içmesem en az (gece gündüz farketmeksizin) 7-8 fincan kahvem var. Bence aşırı endişeleniyorsun, endişeni anlıyorum, geri çevrilemeyecek veya işin işten geçtiği bir durumla karşılaşacağını düşünmüyorum, testlerini yaptır sorunun kökenini bulsunlar bakalım. 

Hocam ultrason sonucum burda. Ağır antrnman yaptıgım bi dönemdeyim neticeyi buna bağlıyorum ben fıkrın nedır

IMG_20201201_135613.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907, 11 dakika önce yazdı:

Hocam ultrason sonucum burda. Ağır antrnman yaptıgım bi dönemdeyim neticeyi buna bağlıyorum ben fıkrın nedır

IMG_20201201_135613.jpg

Evet ultrason sonucunda herhangi bir sorun görünmüyor,  bence yine de ara ara değerlerine baktırmakta fayda var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
towelie1907    12
metinav, 19.11.2020 - 12:13 yazdı:

Kreatin yükselmesi, egfr nin düşmesi olumsuz bir tablodur.Trenbolon böbrekleri zorlayan ağır bir etken.Fakat zamanla düzeliyor kalıcılık olmuyor.İkinci test, öncekinden biraz daha ağırlaşmış olduğunu gösteriyor.

Kreatin mono hidrat başlı başına böbrek değerlerini yükseltiyor.Kullanmayı bırakmalısın.Vucudunda ödem, deri de şişme alerji kaşıntı sivilcelenme vb. oluyorsa doktora gitmeni tavsiye ederim.Normalde ödem olduğunda idrar söktürücüler kullanılıyor.Eğer susuzluk varsa, (olacağını tahmin etmiyorum 5 litre su çok fazla ) damardan serum su takviyesi yapılması gerekebilir.

Isırgan çayı, karahindiba gibi bitkiler iyi gelebilir...Ama ilk etapta doktora görünsen daha doğru olur.

Geçmiş olsun.

Metin abi merhaba ultrasonda bir şey çıkmadı, ancak vucudumda azda olsa sivilcelenme var kreatini bayadır kullanmayı bıraktım, kafamda dahi svilce  var iltihaplı şekilde. Bugün kreatinin baktırdım 1.30 çıktı yine. Kür ortasında 1.10 felandı bu değer. Neden böyle oldu başka hangi testleri yaptırmam gerekir geçici midir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.592
towelie1907, 1 saat önce yazdı:

Metin abi merhaba ultrasonda bir şey çıkmadı, ancak vucudumda azda olsa sivilcelenme var kreatini bayadır kullanmayı bıraktım, kafamda dahi svilce  var iltihaplı şekilde. Bugün kreatinin baktırdım 1.30 çıktı yine. Kür ortasında 1.10 felandı bu değer. Neden böyle oldu başka hangi testleri yaptırmam gerekir geçici midir

İlk yazdığım yorumda da belirtmiştim kreatin metabolize olduktan sonra çok fazla atık çıkıyor ortaya bunu böbrek yeterince süzemezse kanda birikir ve kirletici rolde yan etkiler oluşturur.

Karaciğer ve kolesterol değerlerin normal olmasından böbrekten şüphe etmiştik.Fakat o da temiz çıktığına göre kandaki toksinleri atmaya odaklanman mantıklı olacaktır.Kreatin almayı bıraktığına göre vucuduna bu konuda destek olmak için benim tercihim, ısırgan çayı yada extresi olur.Bir ay falan düzgün kullan, bunun yanında yine kandaki ağır metalleri hedefleyen alfa lipoik asit var.Eczanede de satılıyor 300-600 mg tabletlerden kullanabilirsin yemeklerden uzak bir zamanda günde bir adet olarak...Umarım bir ay sonraya vucudun daha iyi hale gelir.Ağır idmanlar yapıyorsan onu da bir süre bırak, çünkü kreatinin aynı zamanda kas yıkımıyla da ortaya çıkabilir...

Test adına böbrek için akış debi testi gibi şeyler var ama sana gerekli olduğunu düşünmüyorum...Geçmiş olsun.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.