Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

huso

Türkiyenin spor konusunda eksiği

Önerilen İletiler

huso    5

Arkadaşlar merhaba Türkiyede çok iyi sporcular var fakat estetik olarqk temiz bi vücuda sahip yok denicek kadar az olanlarda göze güzel gelmiyor mesela diğer avrupa standratı sporcular çok temiz duruyolar sivilce vücut bakımı olarak bunun sebebi türkiyedeki sporcuların kürde ki hataları mı yoksa bilgi olarqk geri kaldığımız gerçeği mi bi kaç fotoda ünlü modell ve üst seviye yapan kişileri göstericem inceliyip yorum yapmanızı istiyorum 377883A3-4825-4FF0-BA8D-B037F92B4BF3.jpeg.50fe2deda823335b63e333659a9b1e94.jpegB08CFD75-7562-4EBE-9688-B075A58783F0.jpeg.c86b62882fe6a509cab3bcda9a347d44.jpeg

656D8641-D1DE-40DC-B6F5-FB7D7D26C5F5.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

huso    5
Drbol, 6 saat önce yazdı:

Var böyle sporcular? Hele şu en alltaki arkadastan her salonda 5 10 tane var

Bu kadar temiz karaciğeri çok hasar almadığından ten rengi kızarık olmıyan varsa atarmısın merak ettim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk resimdeki Regan Grimes;pro atlet,elit sporcu. Böyle sporcular kür programlarını kendileri yapmıyor. Pro atletleri hazırlayan "guru " lakaplı eğitmenleri var. Genetikleri iyi, bizim ülkemizdeki yumurta fiyatına et,balık yiyebiliyorlar, kür konusunda kendilerine yol gösteren kişilerden orjinal ilaç alıp kullanıyorlar. Bak bu sitede Burak hocanın ilaçlarına pahalı demeyen yok, çünkü adam zaten beslenmesine ve supplementlerine anca para yetiriyor. Ülkemizde hergün yeni bir "pharma " peydahlanıyor mesela bu ilaçların yan etkisi hakkında elimizde bilgi yok. Vücudun kırmızılığı birçok pro sporcuda görülebiliyor. Regan grimes'ın kategorisinde yarışan Zane Watson'a bak mesela adam kıpkırmızı..  tansiyon yüksekliği olduğu için rengi öyledir diye okumuştum ama başka sebeplerde olabilir.  Amerika gibi genetik havuzu oldukça zengin bir ülkede bir sıfır önde başlıyorsun zaten. İkinci olarak enflasyon %2 civarında asgari ücretli bile olsan evde krallar gibi yemeğini hazırlayıp beslenebilirsin. Steroid konusunda Amerika'da ciddi önlemler alınıyor flakonun kitlerinin orjinalliğini teyit edebilmen gibi.. bir de Amerika'nın vücut geliştirme kültürü var. Adam rugby oynuyor ama vücutçu gibi, burada bir spor salonuna gidiyorsun hareketin nasıl yapıldığını internetin olmasa öğrenemezsin bile. Ben ne öğrendiysem internete borçluyum. Ülkemizde Meter mevsimler gibi Mustafa yıldız gibi Mahmut ırmak gibi birkaç kaliteli fiziğe sahip sporcu var ama kesinlikle vücut geliştirme dünyasının bir parçası değiliz. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
huso    5
NamasteGodDamnİt, 2 saat önce yazdı:

İlk resimdeki Regan Grimes;pro atlet,elit sporcu. Böyle sporcular kür programlarını kendileri yapmıyor. Pro atletleri hazırlayan "guru " lakaplı eğitmenleri var. Genetikleri iyi, bizim ülkemizdeki yumurta fiyatına et,balık yiyebiliyorlar, kür konusunda kendilerine yol gösteren kişilerden orjinal ilaç alıp kullanıyorlar. Bak bu sitede Burak hocanın ilaçlarına pahalı demeyen yok, çünkü adam zaten beslenmesine ve supplementlerine anca para yetiriyor. Ülkemizde hergün yeni bir "pharma " peydahlanıyor mesela bu ilaçların yan etkisi hakkında elimizde bilgi yok. Vücudun kırmızılığı birçok pro sporcuda görülebiliyor. Regan grimes'ın kategorisinde yarışan Zane Watson'a bak mesela adam kıpkırmızı..  tansiyon yüksekliği olduğu için rengi öyledir diye okumuştum ama başka sebeplerde olabilir.  Amerika gibi genetik havuzu oldukça zengin bir ülkede bir sıfır önde başlıyorsun zaten. İkinci olarak enflasyon %2 civarında asgari ücretli bile olsan evde krallar gibi yemeğini hazırlayıp beslenebilirsin. Steroid konusunda Amerika'da ciddi önlemler alınıyor flakonun kitlerinin orjinalliğini teyit edebilmen gibi.. bir de Amerika'nın vücut geliştirme kültürü var. Adam rugby oynuyor ama vücutçu gibi, burada bir spor salonuna gidiyorsun hareketin nasıl yapıldığını internetin olmasa öğrenemezsin bile. Ben ne öğrendiysem internete borçluyum. Ülkemizde Meter mevsimler gibi Mustafa yıldız gibi Mahmut ırmak gibi birkaç kaliteli fiziğe sahip sporcu var ama kesinlikle vücut geliştirme dünyasının bir parçası değiliz. 

Şimdiki nesilden ilerde büyük kategoride yarışcak bi t... güler var boyu ve genetiği iyi sponsorları da az değil ama o boyda 120 kilolara çıkabilicek mi bekleyip görücez

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
weldan    157

Yani bu konuda söylenebilecek şeyler arasında ilk sırada imkanlar geliyor. İmkanları açacak olursak adamlarda sadece anabolizan guru ları haricinde spor hekimleri fazlasıyla bulunmakta. Bizim ülkemizde kür sonrası hormonlarını ölçtürüp bir üroloji uzmanına söyle bakalım sana ne kadar bilgi verebilecek? Hatta kür yapıp doktora bunu söylediğinde doktorun odasından kovduğu arkadaşım var. Bu konuda bu ülkedeki en bilgili ürologlardan biri Manisa'daki Dr. Ömür Erdem Akkaya'dır. Youtube kanılını tavsiye ederim. Yeni yeni başladı ama ileri de illaki bilgi seviyesi artacaktır.  

İmkanlar kısmına devam edelim. Eriştikleri ilaç ve bu spora bakış açıları farklı. Bir kere sonuç alabilmek için uzun yıllar uğraşıyorlar. Sadece genetik ile açıklayamazsın. Kullandıkları mg lar bize göre komik rakamlarda. Benim haftada 5000ml testo vuran pro arkadaşım var. Bak tekrar yazıyorum. Haftada 5000ml testo vuruyor. Anabolizanları saymıyorum. Sonra gidip böbreği karaciğeri elimize alıyoruz. Bir uzmanın sözü var. ''Cildiniz karaciğerinizin aynasıdır.'' Bizdeki ilaçların kötülüğü ile bunu açıklayamayız. Mesela adamlara beslenme konusunda yaklaşamıyoruz bile. Bize göre gerçekten çok yüksek oranda karbonhidrat alıyorlar. Biz ise tam tersi karb ı azaltıp proteini arttırıyoruz. O kadar protein alımından sonra senin kanındaki üre değerleri zaten tavan yapıyor. Karaciğer ve böbrek zavallılar ne yapsın ? Yarışmaya kadar karb kesmiyor bile adamlar.

Dediğim gibi bakış açımız çok farklı. Mesela antreman olarak bakarsak benim canlı olarak izlediğim ve genetiğine, estetiğine hayran olduğum (bacaklar hariç) Mahmut Irmak'ın bile çok sert idman yaptığı söylenemez. Bu yüzden 212 de yarışıyor. Herkes kendi açısından bakıyor. Bizdekiler eklem sağlığı ile ilgili endişe duyuyor. Bunu anlayabilirim. Kalkıp Ronnie Coleman gibi çalışmakta olmaz. Ama dünya çapında ağır siklet yarışmacımız maalesef yok. Çünkü yarışma tartısı 115-120 kilo olabilecek birisi maalesef yok. Koskoca Türkiye'de yok. Bu bizim ayıbımız. Suçu her zaman karşı tarafa atmak kolay. Bizimde yaptığımız en büyük yanlış bu..  

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578

Proteininde fazlası zararlı, karbonhidratlarında.Karbobhidrat metabolizması insülin üzerine kurulu ve dünyada en sık sistemik hastalıkların başında diyabet geliyor.Çoklu organ yetmezliğine neden olan yavaş ve sinsi seyreden bir hastalık.Bir küfe üzümü yesen onun kaçta kaçını vucudun emecek veya emse bile kaçta kaçını hücrelerine sokacak ? O dediğiniz adamların hepsi aldıkları gıdaya göre insülin alıyorlar hariçten, yoksa bir insanın doğal insülin seviyesiyle o kadar karbonhidratı alması imkansız.Ayrıca bunun yağlara gitmesini engellemeyi geçtim...

Karaciğer her tür gıdayı işlerken zorlanıyor.Uzun zincirli yağ asitleri ve proteinler daha çok zararlı çöp maddeler ortaya çıkarıyorlar ve bunların temizlenmesi gerekiyor.Yeterince temizlenemediği durumlarda en bariz deri de kendini gösteriyor.Karaciğer enzimleri ve trigliserid yüksekliği vucutta kirliliğin ve fazla yükün göstergesidir.

Ben şahsen genetiğin enerji metabolizmasında çok etkili olduğunu düşünüyorum.Salonda biri var gram yağ yok, steroid hiç kullanmamış sigara içiyor derisi ince yediği yemeği görüyorum aburcubur.En fazla bir tabak pilavlı tavuk yada kıymalı makarna.Dikkat ediyorum acıktığı anda kan şekeri düşmesi semptomları gösteriyor ve ne olursa olsun bir şeyler yemek için herşeyi bırakıyor.Kaşık kaşık nutella yediğini de gördüm.Geçen yaz antalya da yarışmalara da katıldı 4. olmuş gençlerde.

Bunun yanında beslenmesi on numara ve fazla karb aldığı halde gelişemeyen sıska insanlar var.Yine aynı şekilde günde 2-3 öğün düşük kalori aldığı halde kilo artışı olan ve çoğunlukla yağlanan insanlarda var.Hepsi idman yapıyor hepsi efor harcıyor ve hepsi stres altında bir hayat sürüyor.Fakat etkiler birbirinden çok farklı.Burada temel nokta insülin kortizol glukagon tiroid büyüme hormonu ve testo-östrojen seviyesi...Ye büyürsün, yeme küçülürsün gibi basit kurallar işlemiyor genele.

Yabancı sporcuların avantajı sağlık hizmetleri yönüyle en başta.Her tür testi zahmetsizce yaptırabiliyorlar devamlı değerlerini kontrol altında tutabiliyorlar.İlaç tedavi ve suplemet desteği de çok fazla.Karaciğer veya böbrek için yüzlerce ilaç bitkisel organik destek extre veya gıda var hangisini alabiliyoruz? Ülkenin ekonomisi ortada insanların gelir durumu meydanda, bu şekilde ortaya iyi bir şeylerin çıkması ihtimali o kadar düşük ki.

İnsan genetiği stok yapma üzerine çalışıyor.Bu tarih öncesi kadim dönemlerden gelen genetik bir bilgi.Açlık yokluk avcı toplayıcılık dönemlerinde bu sistem sayesinde insanlar hayatta kalabilmiş.Fakat bugün için gereksiz ve fazla yağ su dan başka bir anlamı yok.Yaptığımız idman ve günlük harcamalarımız kadar kalori almamız lazım koruyabilmemiz için.Az alırsak stoklar gider çok alırsak kas hücreleri direnç göstermiyorsa bir yere kadar alır büyür.Eğer direnç varsa veya onlarında taşıyamayacağı miktarlar alınıyorsa yağ olarak stoklar artar yada idrarla fazla şeker atılır.Kısacası vucuda fazlasını aldıramazsınız zorlamadan veya baskılamadan...

Genetik faktörler bazı insanları çok öne geçiriyor tek gerçek bu...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
weldan    157
metinav, 20 saat önce yazdı:

Proteininde fazlası zararlı, karbonhidratlarında.Karbobhidrat metabolizması insülin üzerine kurulu ve dünyada en sık sistemik hastalıkların başında diyabet geliyor.Çoklu organ yetmezliğine neden olan yavaş ve sinsi seyreden bir hastalık.Bir küfe üzümü yesen onun kaçta kaçını vucudun emecek veya emse bile kaçta kaçını hücrelerine sokacak ? O dediğiniz adamların hepsi aldıkları gıdaya göre insülin alıyorlar hariçten, yoksa bir insanın doğal insülin seviyesiyle o kadar karbonhidratı alması imkansız.Ayrıca bunun yağlara gitmesini engellemeyi geçtim...

Karaciğer her tür gıdayı işlerken zorlanıyor.Uzun zincirli yağ asitleri ve proteinler daha çok zararlı çöp maddeler ortaya çıkarıyorlar ve bunların temizlenmesi gerekiyor.Yeterince temizlenemediği durumlarda en bariz deri de kendini gösteriyor.Karaciğer enzimleri ve trigliserid yüksekliği vucutta kirliliğin ve fazla yükün göstergesidir.

Ben şahsen genetiğin enerji metabolizmasında çok etkili olduğunu düşünüyorum.Salonda biri var gram yağ yok, steroid hiç kullanmamış sigara içiyor derisi ince yediği yemeği görüyorum aburcubur.En fazla bir tabak pilavlı tavuk yada kıymalı makarna.Dikkat ediyorum acıktığı anda kan şekeri düşmesi semptomları gösteriyor ve ne olursa olsun bir şeyler yemek için herşeyi bırakıyor.Kaşık kaşık nutella yediğini de gördüm.Geçen yaz antalya da yarışmalara da katıldı 4. olmuş gençlerde.

Bunun yanında beslenmesi on numara ve fazla karb aldığı halde gelişemeyen sıska insanlar var.Yine aynı şekilde günde 2-3 öğün düşük kalori aldığı halde kilo artışı olan ve çoğunlukla yağlanan insanlarda var.Hepsi idman yapıyor hepsi efor harcıyor ve hepsi stres altında bir hayat sürüyor.Fakat etkiler birbirinden çok farklı.Burada temel nokta insülin kortizol glukagon tiroid büyüme hormonu ve testo-östrojen seviyesi...Ye büyürsün, yeme küçülürsün gibi basit kurallar işlemiyor genele.

Yabancı sporcuların avantajı sağlık hizmetleri yönüyle en başta.Her tür testi zahmetsizce yaptırabiliyorlar devamlı değerlerini kontrol altında tutabiliyorlar.İlaç tedavi ve suplemet desteği de çok fazla.Karaciğer veya böbrek için yüzlerce ilaç bitkisel organik destek extre veya gıda var hangisini alabiliyoruz? Ülkenin ekonomisi ortada insanların gelir durumu meydanda, bu şekilde ortaya iyi bir şeylerin çıkması ihtimali o kadar düşük ki.

İnsan genetiği stok yapma üzerine çalışıyor.Bu tarih öncesi kadim dönemlerden gelen genetik bir bilgi.Açlık yokluk avcı toplayıcılık dönemlerinde bu sistem sayesinde insanlar hayatta kalabilmiş.Fakat bugün için gereksiz ve fazla yağ su dan başka bir anlamı yok.Yaptığımız idman ve günlük harcamalarımız kadar kalori almamız lazım koruyabilmemiz için.Az alırsak stoklar gider çok alırsak kas hücreleri direnç göstermiyorsa bir yere kadar alır büyür.Eğer direnç varsa veya onlarında taşıyamayacağı miktarlar alınıyorsa yağ olarak stoklar artar yada idrarla fazla şeker atılır.Kısacası vucuda fazlasını aldıramazsınız zorlamadan veya baskılamadan...

Genetik faktörler bazı insanları çok öne geçiriyor tek gerçek bu...

Kesinlikle haklı olduğun nokta çok Metin Abi. Çünkü her insanda troitlerinden tut androjen reseptitörlerine kadar farklılık var. Ben sadece bizim ülkemizde imkan eksikliğini geçtim bilgi ve bakış açısı eksikliği var. Ben birçok ifbb çapındaki yarışmacıların beslenme düzenlerini araştırmıştım ve bize göre çok daha fazla karb kullanıyorlar. Tabii bunun yanında ekstra ne kullandıklarını biz bilmiyoruz. Senin en çok haklı olduğun noktalardan biri de o. Kimyasal takviyeleri baz alırsak bize göre çok fazla öndeler. Ama bir ara Rusya'daki vücut geliştirmecilerle ilgili birkaç araştırma yapmıştım. Çünkü cidden çok irileşebiliyorlar. Tabii estetikten yoksun ve yağlı olarak. Ama adamın ortalama kilosu 160 kilolarda. Ben meslek icabı elimin altında sürekli internet ve bilgisayar olduğu için araştırma yabiliyorum. Bi de bunun üzerine benim ilgili olduğun konularda araştırma konusunda saplantım var. Bu forumda çok eski değilim. Ama senin büyük hayranınız. 

Saygılar.. Hürmetler..

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    285

Spora ve anaboliğe çok erken başlamaları bence asıl sebeplerden birisi. Before-after fotolardan bakınca amatör vücutcu instagram ünlülerinin bile kullanmadigi roid peptid gh yok. En basta tabi imkan var. Birde anabolik konusunda korkusuzlar. Adamlar sanki yıl boyu tren kullanıyor gibi.(Bu benim görüşüm.  Elimde kanıt yok😅)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.