Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Efeedd

Phytoestrogen

Önerilen İletiler

Efeedd    105

İlk kez duyacak olan olursa tanım ;

Bir fitoöstrojen, endokrin sistem içinde üretilmeyen, ancak fitoöstrojenik bitkiler yiyerek tüketilen, bitki kaynaklı bir ksenoöstrojendir.

Bu Phytoestrogen çoğu bitkide bulunuyor. Erkeklerde tüketiyorlar bilip bilmeden.

Phytoestrogen hakkında 2 genel görüş vardoktorların sunduğu, ama buna gelmeden şunu söyleyeyim, özellikle yabancı dilde araştırma yapanlar, okuyanlar bilir bu amerikalı araştırmacıları kim fonluyosa, sonuç onun istediği gibi çıkar. (Kalp hastasına margarin ye iyi gelir diyen araştırmalar falan var öyle diyim)

Şimdi 2 görüşten birisi diyor ki bu Phytoestrogen tüketmek vucutte eströjen seviyesini arttırmaz. İyi huzlu östrejen görevi görerek sadece kötü eströjenle iyi östrejeni yer değiştirir.

Diğeri ise Phytoestrogen östrejeni arttırır fertiliteyi azaltır vs. vs. 

Ben bitkisel ağırlıklı beslenen birisiyim forumdada vardır bir sürü kişi. konuya hakim olup açıklama verebilecek birisi var mı hangi araştırma gerçekten doğru bilgi veren.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

metinav    4.561

Fitoöstrojen gidalar ve bitkiler erkek bünyesinde östrojenle ayni etkiyi olusturuyor.Denemesi bedava 😀

Bir hafta soya sütü,unu,yagı ile beslenin ve test yaptirin.15-20 gün kullanimlarda libido degisiklikleri ve östrojene bagli duygusal etkiler hissedilir derece de ortaya cikar.

Östrojenin 3 farkli cesiti var.E1, E2, E3 olarak siniflandirilmis.Bizim bildigimiz ve en aktif formu olan E2 dir.Digerleri farkli formlaridir.Tam bir arastirma yapmak gerekiyor bu konuda.Bitkilerden gelen fitoöstrojen E1 formunda olup vucuda girince enzimlerle E2 formuna dönüştürülüyor diye düşünüyorum.

Disaridan alinan her turlu steroid yapida madde vucudun dengesini bozar.Özellikle kilit rolde hassas denge unsuru olan, erkek icin östrojen, progesteron gibi hormonlar kimyayi degistirir.

Menapoza giren kadinlara östrojen seviyelerini saglikli seviyede tutmak icin fitoöstrojen takviyeler kullanmalari doktor tarafindan tavsiye ediliyor.Amac vucuttaki östrojen eksikligini gidermek.Tabi bunun didinda saf E1-E2 formunda östrojen haplari, igneleri kullanmak da tedaviler icerisinde...

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

Bende 10 gündür bağırsak sağlığı için keten tohumu tüketiyordum günde 80-100 gr kadar. Onda soya kadar ya da biraz daha fazla var fitoöstrojen. Kesicem direk. Bunun güvenli bi sınırı var mıdır hocam ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561
Efeedd, Bir saat önce yazdı:

Bende 10 gündür bağırsak sağlığı için keten tohumu tüketiyordum günde 80-100 gr kadar. Onda soya kadar ya da biraz daha fazla var fitoöstrojen. Kesicem direk. Bunun güvenli bi sınırı var mıdır hocam ?

Fito östrojen içeren gıdaların uzun süre kullanılması erkek için sakıncalı olacağı kanaatindeyim.Bu konuda yapılmış bir çok test ve araştırma da var.Soya veya diğer fitoöstrojen içeren gıdalar erkekte östrojen seviyelerinin normalin üzerine çıkmasını sağlayarak testislerde dht dönüşümüne etki edebildiklerini gösteren çalışmalar var hayvanlarda.Hiç bir şey yapmasa shbg artışı ve fazla miktarda östrojen hormonu erkekte libidoyu düşürür, uzun süre kullanımlarda yağlanma su tutma psikolojik yönlerden etkilenme ve anormal sperm oluşumları nedeniyle üremede sorunlar yaşatabilir.

Keten tohumu yağı normalde sağlıklıdır içinde faydalı yağ asitleri vardır ve arada kullanılabilir.Düşük dozlarda kullanılmasının sperm kalitesine fayda verdiği gösterilmiş.Bu fayda içeriğindeki omega yağları sayesinde olmaktadır.Balıktan elde edilen yağların tüketilmesi daha mantıklı olacaktır risk açısından.

Herhangi bir doz belirleyebilmek pek mümkün görünmüyor, ama araştırmak lazım belki doza bağlı yapılmış çalışmalar da vardır.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561
Efeedd, Bir saat önce yazdı:

Bağırsak sağlığı için psyllium husks daha iyi olabilir.Bitkisel ağırlıklı beslendiğini önceki mesajda atlamışım :)

Susam yağı, hint yağı, zeytin yağı, cla, ve belki çuha çiçeği yağı omega yağ asiti ihtiyacını karşılar bunun yanında sindirim sistemine de fayda verir çiğ olarak yutulduğunda-içildiğinde.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105
metinav, 29.05.2020 - 16:43 yazdı:

Bağırsak sağlığı için psyllium husks daha iyi olabilir.Bitkisel ağırlıklı beslendiğini önceki mesajda atlamışım :)

Susam yağı, hint yağı, zeytin yağı, cla, ve belki çuha çiçeği yağı omega yağ asiti ihtiyacını karşılar bunun yanında sindirim sistemine de fayda verir çiğ olarak yutulduğunda-içildiğinde.

abi uzun zamandır araştırdığım bir konu var. Ben vegan besleniyorum ve vegan beslenmenin libido ,ereksiyon vs üzerine etkisine bakıyorum. İki keskin uç var , ya artıyor süper ya da zararlı diyorlar. Değişim olmuyor diyen yok. 100'lerce sayfa okudum belki net bi şey çıkaramadım.

Biri çıkıyor 75 yaşındayım veganım hala kalkıyor diyor, diğeri 30 yaşında libidom öldü diyor.

Senin bu konuda bilgin ve yorumun ne yönde çok faydalı olur benim için senden bu konuda birşeyler öğrenmek.

Eğer zarar veriyorsam keseyim geç olmadan ya da kafam rahat devam edeyim istiyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.