Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

huso

Kan şekeri ve vücut geliştirme

Önerilen İletiler

huso    5

Merhaba arkadaşlar 

yaş 21 boy 190 3 yıl vg 

Bi sorum olucaktı herkezin ailesinden gelen hastalık vs bazı şeyler olabiliyor benim anne tarafı şeker konusunda sıkıntılı annemin 120 civarında onun annesininde yüksek ben spora başladığımda hiç şekeri kesmemiştim aksine daha fazla yerdim ve biraz dengesiz bilinçsiz şeylerin hatasını şimdi çekiyorum ondan sonra şekeri kestim 0 şekerdi ama kan şekerini düşüremedim ve bunum büyük bi etken olduğu kanısına vardım vücut geliştirme için değerleride ekliyiceğim glisemik indeksi düşük şeylerle beslendiğimde (basmati vs ) daha çok damarlandığımı ve definasyon tarzı birşey oluyordu östrojen değerimde genetikden hep en alt seviyedeydi büyümemem için herşeye sahiptim neyseki aştım bunları araştırarak merak ettiğim bu kan şekerini nasıl ayarlayıp vg için ne yapmalıyım araştırdığıma görede growt hormonu vs kan şekeri düşükken daha iyi salgılanıyomuş growth kullansam bile etki az olur diye düşünüyorum ben bu kan şekeriyle ne yapmalıyım sizce daha iyi gelişim için

cevaplarınız için teşkkür ederim

016E722E-1BFD-472E-BC72-A38E53DF6113.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

weldan    157
huso, 35 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar 

yaş 21 boy 190 3 yıl vg 

Bi sorum olucaktı herkezin ailesinden gelen hastalık vs bazı şeyler olabiliyor benim anne tarafı şeker konusunda sıkıntılı annemin 120 civarında onun annesininde yüksek ben spora başladığımda hiç şekeri kesmemiştim aksine daha fazla yerdim ve biraz dengesiz bilinçsiz şeylerin hatasını şimdi çekiyorum ondan sonra şekeri kestim 0 şekerdi ama kan şekerini düşüremedim ve bunum büyük bi etken olduğu kanısına vardım vücut geliştirme için değerleride ekliyiceğim glisemik indeksi düşük şeylerle beslendiğimde (basmati vs ) daha çok damarlandığımı ve definasyon tarzı birşey oluyordu östrojen değerimde genetikden hep en alt seviyedeydi büyümemem için herşeye sahiptim neyseki aştım bunları araştırarak merak ettiğim bu kan şekerini nasıl ayarlayıp vg için ne yapmalıyım araştırdığıma görede growt hormonu vs kan şekeri düşükken daha iyi salgılanıyomuş growth kullansam bile etki az olur diye düşünüyorum ben bu kan şekeriyle ne yapmalıyım sizce daha iyi gelişim için

cevaplarınız için teşkkür ederim

016E722E-1BFD-472E-BC72-A38E53DF6113.jpeg

Birincisi kan şekerin yüksek değil. Ama ben sana insülin mekanizmasının en basit haliyle nasıl çalıştığını anlatayım. Bu sporu yapan bizler neden şekerden uzak dururuz? Kalorisi yüzünden mi ? HAYIR. Yediğin şeker içeren ürünler kasların insülin direncini yükseltir. Bu neye sebeb olur ? Senin yediğin besinlerin(karb. protein yağ vs) hücrelere taşınmasını işini insülin yapar. Sen ne kadar şekerli şeyler yersen hızlı yükselen kan şekerinden dolayı hücrelere yeteri kadar besin gitmez. Kasların insülin direnci yüzünden gelen besinleri içeri almaz. Bu yüzden kasların büyümesi onarımı vs süreçleri zarar görür. O yüzden birçok ağır siklet ifbb pro yemekten sonra kendine insülin iğnesi yaparak besinlerin daha hızlı taşınmasını sağlamaya çalışır. İnsülin aynı zamanda süper bi anabolik hormondur. Düzgün hükmede bilirsen kazançları hiçbir şeye benzemez. Daha karmaşık yazmak istemedim. Umarım insülinin mantığını anlamışsındır.

Saygılarımla..

tarihinde weldan tarafından düzenlendi
yazım hatası

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İnsülin ve homa yada baktır hocam tek glukoz bazen yüksek olmasa da insülin önemli. Zaten yğksekise glisemik indeksi düşük besleneceksin onu yenene düşürünene kadar.  Konuyu sıfırdan okumadım ama kan şekeri geçti diye söylüyorum çok uğraştım zamanında bazen 20günde bazen 1ayda düşüyor 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
huso    5
weldan, 15 saat önce yazdı:

Birincisi kan şekerin yüksek değil. Ama ben sana insülin mekanizmasının en basit haliyle nasıl çalıştığını anlatayım. Bu sporu yapan bizler neden şekerden uzak dururuz? Kalorisi yüzünden mi ? HAYIR. Yediğin şeker içeren ürünler kasların insülin direncini yükseltir. Bu neye sebeb olur ? Senin yediğin besinlerin(karb. protein yağ vs) hücrelere taşınmasını işini insülin yapar. Sen ne kadar şekerli şeyler yersen hızlı yükselen kan şekerinden dolayı hücrelere yeteri kadar besin gitmez. Kasların insülin direnci yüzünden gelen besinleri içeri almaz. Bu yüzden kasların büyümesi onarımı vs süreçleri zarar görür. O yüzden birçok ağır siklet ifbb pro yemekten sonra kendine insülin iğnesi yaparak besinlerin daha hızlı taşınmasını sağlamaya çalışır. İnsülin aynı zamanda süper bi anabolik hormondur. Düzgün hükmede bilirsen kazançları hiçbir şeye benzemez. Daha karmaşık yazmak istemedim. Umarım insülinin mantığını anlamışsındır.

Saygılarımla..

hocam rica etsem biraz daha ayrıntılı anlatırmısınız şimdi yemekden sonra insülin vurup kan şekerlerini yükseltiyolar mı yoksa kan şekerini düşürüyolar mı eğer yükseltiyolarsa benim az da olsa yüksek kas için besin girmesi daha iyi olması lazım ama tam tersi gibi şuan hiç bi faydası yok kan şekerini nasıl kullanmalıyım tam olarak insülini prolar kan şekerini vurma olayınıda ayrıntılı anlatırmısınız sağolun 🙏🏻 @weldan

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zelgu    9

yazıcaklarım bilimsel bilgi değil kendi fikrim yanlış varsa düzeltin,

dostum bu bi şey ifade etmiyo, kan şekerin 70-80-100 sayıların bi önemi yok bu test kan şekerini düzenleyen mekanizmalarda bi sıkıntı olmadığını gösteriyo kan şekeriyle kas gelişimi arasında pratikte bi alaka yok, büyüme hormonu insülin olmasan çalışmaz, insülin de kan şekerini düşürür yoksa büyüme hormonu düşük kan şekerinde çalışır diye bi şey yok karbonhidratı glisemik endeks falan bunlar pratikte hiç bi şey ifade etmeyen şeyler. Sert antreman, kalın kemikler, iyi hormon profili, yeterli protein - kalori ve uyku. Kendini şekerli yedim ondan kan şekerim yüksek gh çalışmıyo diye suçlamana gerek yok bu spor böyle ince besin seçimlerine falan bağlı değil :D

tarihinde Zelgu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
huso    5
Zelgu, 11 saat önce yazdı:

yazıcaklarım bilimsel bilgi değil kendi fikrim yanlış varsa düzeltin,

dostum bu bi şey ifade etmiyo, kan şekerin 70-80-100 sayıların bi önemi yok bu test kan şekerini düzenleyen mekanizmalarda bi sıkıntı olmadığını gösteriyo kan şekeriyle kas gelişimi arasında pratikte bi alaka yok, büyüme hormonu insülin olmasan çalışmaz, insülin de kan şekerini düşürür yoksa büyüme hormonu düşük kan şekerinde çalışır diye bi şey yok karbonhidratı glisemik endeks falan bunlar pratikte hiç bi şey ifade etmeyen şeyler. Sert antreman, kalın kemikler, iyi hormon profili, yeterli protein - kalori ve uyku. Kendini şekerli yedim ondan kan şekerim yüksek gh çalışmıyo diye suçlamana gerek yok bu spor böyle ince besin seçimlerine falan bağlı değil :D

Demek istediğim şeker tüketimim sıfır hatta pirincin bile nişastasını çıkarıyorum anne tarafı şeker hastası hepsi insülin kullanıyor annemde yeni şeker hasta adayı oldu. Günde 6 öğün yediğimde besinlerden sanki hiç faydalanmadığımı farkediyorum daha çok carblardan bunu nasıl ayarlayıp düzeltebilirim @weldan @Zelgu

tarihinde huso tarafından düzenlendi
Eksik yazma

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
huso    5

Ve kilolu biri değilim 1.90 82-83 kilo fotoğrafda ekliyorum damarlı olan foto 2-3 ay glisemik indeks düşük beslenmiştim kilo aynı gezerken yağ yakıp lif kazandım ama az tabi diğeride normal eskiden bi foto şimi kan şekerini hep düşük tuttuğumu düşünüyorum glisemik indeks beslenince ama bulk için bunu nasıl ayarlamam gerekiyor matofın denen bi ilaç varmış 500 mg besinlerin emilimini arttırıyomuş zaten 90 larda seyreden kandaki şekeri 70 e kadar çeksem benim için çok iyi olmaz mı sizce yoksa çok mu yanlış düşünüyorum aydınlatın lütfen 

970FA869-BA77-43E0-8E79-8CCEFF438EED.png

5CEA0517-A104-4341-9262-CFD3C0E78B71.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
weldan    157

Güzel kardeşim çok yanlış düşünüyorsun. Benim bile 180 200 lerde dolaştığı zamanlar olmuştu. Bu kadar kafayı takmadım. Amacın ne tam anlayamıyorum. O kan şekeri sana ne yaptı ? :D  Şu an 90 sa zaten referans aralıktasın. Bak resimlerden anladığım kadarıyla ektomorf bi yapın var ve seni anlıyorum. Kilo alman büyümen kolay değil. Ama abi benim anlamadığım neden sapık gibi kan şekerine bu kadar takıldın abim. Bak bu spor yapılabilecek en basit sporlardandır. Birkaç tane ana kuralı vardır bu kadar. Günde 5000 kalorinin altına inmeyecek şekilde beslenmeni 4e böl ya da ektosun diye hadi 5 diyelim. İdmanların düzgün ve sertçe yap. Düzgün uyu. Bu kadar. İnan bu kadar. Yemin ederim bu kadar. Bunları yapıp sonuç almayan ben bu yaşıma kadar görmedim. Ben askere gittiğim zaman 59 kiloydum. Askerde düzgün spor ve beslenme ile 1 sene de 25 kilo aldım. Bak tekrar söylüyorum. 1 yılda 25 kilo aldım. Boyum 1.80m. Daha sonra asker dönüşü spora devam edip yüzde 13 lerde 117 kiloyu gördüm. Ben başkaları gibi inanılmaz define değil de daha büyük gözükmek istedim. Belki de 20 yaşına kadar sıska biri olmamdan kaynaklanmış olabilir. Şimdi de 107 kilo adamım. Demek istediğim çok fazla teoriye takılıp kalıyorsunuz güzel kardeşim. İnternette belli şeyler araştırıp bilgi karmaşası içinde boğuluyorsunuz. Salonlar inan sizin gibi kardeşlerimle dolu. Salona gelip terlemeden ağırlığın altından çıkıp giden 20 yaşında gençler görüyorum. Ben 35 yaşındayım ve idmandan çıktığımda adım atacak halim kalmıyor. Çantamı omzuma atamıyorum. Sonra birbirlerine Kai'nin Phil'in resimlerini gösterip ilaçla bende yaparım diyecek kadar küstahlar. Bunu diyen adam 40 kilo ile leg press yapıyor. Bence bütün bu söylediklerini bi kenara bırak. Benim dediklerimi yapabilirsen sonuç almaman İMKANSIZ. Ama sende salonlardaki yüzde 80 arasında olma. Sert idman Sert idman Sert idman. Bunun başka yolu yok. Kaç kişi bana sert idman yapıyorum dedi. Beraber yaptığımızda bana manyak mısın diyen çok oldu. Adam hala idmanda fazla sert ve uzun yaparsa kas kaybederim korkusu var. Kendini bu şekilde avutuyor.

Saygılar..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.