Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

JeffSeidx

Beslenme programım

Önerilen İletiler

JeffSeidx    26

Merhabalar

Kilo :70. Boy:170 yaş 22 

Mezomorph vücut tipi. Çabuk pump olan su tutmaya müsait karbonhidratları enerjiye çabuk dönüştüren

Haftada 6 gün sert antrenman

Haftada bacak hariç her bölge 2 defa çalışılıyor

beslenme programlarını deneyerek kişiden kişiye göre değiştiğini, su tutma, güç kazanma, antrenman yoğunluğu gibi şeylerin karbonhidrat alımını etkilediğini biliyorum ve ek bilgi olarak paylaşayım dedim. Genel itibari ile yarın diyete ve kürüme başlıyorum kullanacağım ilaçlar only testosteron 500 mg 12 hafta boyunca vücudumu deneyeceğim. Yanına herhangi bir ilaç eklemeyi düşünmedim çünkü vücudum olumsuz ya da olumlu bir tepki verirse ona göre diğer kürlerimde ekleyeceğim. 

Bu makroları başlangıç makroları olarak ele aldım. Karbonhidrat oranını düşürüp azaltabilirim vücudumun durumuna bakarak. Sizce çok mu ağır başlıyorum yoksa genel beslenme tablosu bu şekilde mi olmalı 

Üşenmeyip okuyanlar için teşekkür ederim 

71 gram yağ

420 gram karbonhidrat 

230 gram protein 

3300 kalori civarı 

--

450 gram pirinç çiğ 

700 gram tavuk göğüsü çiğ 

100 gram mercimek 

100 gram yulaf 

5-6 tam yumurta 

Screenshot_20200301_162550_com.fatsecret.android.jpg

Screenshot_20200301_162546_com.fatsecret.android.jpg

tarihinde JeffSeidx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

AhmetBalcı    131
JeffSeidx, 31 dakika önce yazdı:

Merhabalar

Mezomorph vücut tipi. Çabuk pump olan su tutmaya müsait karbonhidratları enerjiye çabuk dönüştüren

beslenme programlarını deneyerek kişiden kişiye göre değiştiğini, su tutma, güç kazanma, antrenman yoğunluğu gibi şeylerin karbonhidrat alımını etkilediğini biliyorum ve ek bilgi olarak paylaşayım dedim. Genel itibari ile yarın diyete ve kürüme başlıyorum kullanacağım ilaçlar only testosteron 500 mg 12 hafta boyunca vücudumu deneyeceğim. Yanına herhangi bir ilaç eklemeyi düşünmedim çünkü vücudum olumsuz ya da olumlu bir tepki verirse ona göre diğer kürlerimde ekleyeceğim. 

Bu makroları başlangıç makroları olarak ele aldım. Karbonhidrat oranını düşürüp azaltabilirim vücudumun durumuna bakarak. Sizce çok mu ağır başlıyorum yoksa genel beslenme tablosu bu şekilde mi olmalı 

71 gram yağ

420 gram karbonhidrat 

230 gram protein 

3300 kalori civarı 

--

450 gram pirinç çiğ 

100 gram mercimek 

100 gram yulaf 

5-6 tam yumurta 

Kan grubun nedir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JeffSeidx    26

A pozitif hocam. Bitkisel protein eklemeyi tercih ettim kan grubuna göre beslenme benim üzerimde işe yarıyor özel olarak denemedim ama bir mercimek çorbası gibi bitkisel protein alınca gerçekten o gücü tamir hızını hissediyorum garip şeyler oluyor vücudumda 😂 bu yüzden 100 gram mercimek eklemek istedim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AhmetBalcı    131
JeffSeidx, 1 dakika önce yazdı:

A pozitif hocam. Bitkisel protein eklemeyi tercih ettim kan grubuna göre beslenme benim üzerimde işe yarıyor özel olarak denemedim ama bir mercimek çorbası gibi bitkisel protein alınca gerçekten o gücü tamir hızını hissediyorum garip şeyler oluyor vücudumda 😂 bu yüzden 100 gram mercimek eklemek istedim 

Ulkemizde bu durum cok onemsenmesede ben onemsiyorum. 
Mesela A kan grubunda tavuk tuketmemen gerekiyor. Bu durum cok onemli. Hindiye yonelmeni tavsiye ediyorum
ayrica bakliyat cok tuketmemek gerekiyor zira bunlar fitoöstrojendir ve tüm östrojen hormonlarını (estradiol, projesteron ve prolaktin) artırır.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JeffSeidx    26

Ahmet hocam teşekkür ederim değerli yorumunuz için kesinlikle ciddi bir durum farkındayım ama malumunuz hindi çok pahalı bir ürün aksine a grubunun tavuk ve hindi tüketmesinin yararlı olduğunu biliyorum beyaz et yani. Sizde tavuğun bu değerleri oynatacağını söylüyorsunuz. Kesinlikle hak veriyorum 1 ay tavuk üzerinden gidip 1 ay hindi üzerinden gidebilirim diğer türlü çok maliyetli oluyor taktir edersiniz ki. bakliyat tüketimi derken 100 gram mercimek üzerinden mi bunu söylediniz hocam ne tür bir aşırılık bu. Bitkisel protein olarak sadece bunu ekledim tabi birazda sıvı olmasını istedim bağırsaklar için bu başka bakliyatlara da dönüşebilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AhmetBalcı    131
JeffSeidx, Şimdi yazdı:

Ahmet hocam teşekkür ederim değerli yorumunuz için kesinlikle ciddi bir durum farkındayım ama malumunuz hindi çok pahalı bir ürün aksine a grubunun tavuk ve hindi tüketmesinin yararlı olduğunu biliyorum beyaz et yani. Sizde tavuğun bu değerleri oynatacağını söylüyorsunuz. Kesinlikle hak veriyorum 1 ay tavuk üzerinden gidip 1 ay hindi üzerinden gidebilirim diğer türlü çok maliyetli oluyor taktir edersiniz ki. bakliyat tüketimi derken 100 gram mercimek üzerinden mi bunu söylediniz hocam ne tür bir aşırılık bu. Bitkisel protein olarak sadece bunu ekledim tabi birazda sıvı olmasını istedim bağırsaklar için bu başka bakliyatlara da dönüşebilir 

Senin tuketimine aşiri demedim ben genel bilgi verdim sadece. Ama tavuk kesinlikle A grubunda tuketilmemesi gereken bir kaynak. Buna karsi cikanlar mutlaka olacaktir ama deneyi gormek lazim diyorum. Deneyimledigim icin acikca belirtebiliyorum. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JeffSeidx    26

Aksine tavuk yediğimde çok büyük etki alıyorum hocam ama göğüs uçlarımda kaşıntı oluyor kürde olmadığım halde e 2 değerim 10 birim yukarıda zaten 😂🙂 dediğiniz de büyük gerçeklik payı var teşekkür ederim. Genel itibari ile plan nasıldır hocam karbonhidrat değeri üzerinden yorum yapar mısınız 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AhmetBalcı    131

Dene yanil gormen lazim beslenme grafigini bence. Sadece yemen ve yememen gereken seyleri iyi belirleyip daha sonra gerek idman gun ve siddetin gerekse de vucudunun tepkilerine gore belirle. 
mesela carb kaynaklarini cesitlendir. Hep ayni kaynaktan alma. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Solwied    0
AhmetBalcı, 26 dakika önce yazdı:

Senin tuketimine aşiri demedim ben genel bilgi verdim sadece. Ama tavuk kesinlikle A grubunda tuketilmemesi gereken bir kaynak. Buna karsi cikanlar mutlaka olacaktir ama deneyi gormek lazim diyorum. Deneyimledigim icin acikca belirtebiliyorum. 

0 grubu için ye yeme dediğinz şeyler var mı günlük beslenmem şu şekilde

sabah 80gram yulaf+süt

whey

5 yumurta 3 beyaz 2 sarı 

100 gram lor

50 gram tam yağlı beyaz peynir

akşam 75g çig ya da 200 gram pişmiş bulgur

250g tavuk ızgara 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AhmetBalcı    131
gönderildi (düzenlendi)
Solwied, 6 dakika önce yazdı:

0 grubu için ye yeme dediğinz şeyler var mı günlük beslenmem şu şekilde

sabah 80gram yulaf+süt

whey

5 yumurta 3 beyaz 2 sarı 

100 gram lor

50 gram tam yağlı beyaz peynir

akşam 75g çig ya da 200 gram pişmiş bulgur

250g tavuk ızgara 

Süt ve süt ürunleri tuketilmesine genel olarak karşıyım ben. Demir emilimini azalttigi icin. 
eger illa tuketiceksenizde saatleri belirlemeniz lazim. Demir iceren besinleri yedikten minimum 3 saat sonra tuketmelisiniz. 
ben süt urunu tuketmek yerine idman oncesi 500mg kalsiyum tuketiyorum. 
Besinlerden aldigim demirin disinda sabah kalkar kalmaz demir aliyorum mutlaka.

onun disinda genel olarak fikir belirtmek ici  veri yetersiz kilo, boy, idman vs bilmek gerekiyor  

tarihinde AhmetBalcı tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Solwied    0
AhmetBalcı, 4 dakika önce yazdı:

Süt ve süt ürunleri tuketilmesine genel olarak karşıyım ben. Demir emilimini azalttigi icin. 
eger illa tuketiceksenizde saatleri belirlemeniz lazim. Demir iceren besinleri yedikten minimum 3 saat sonra tuketmelisiniz. 
ben süt urunu tuketmek yerine idman oncesi 500mg kalsiyum tuketiyorum. 
Besinlerden aldigim demirin disinda sabah kalkar kalmaz demir aliyorum mutlaka.

onun disinda genel olarak fikir belirtmek ici  veri yetersiz kilo, boy, idman vs bilmek gerekiyor  

Hocam 1.73 boy 82 kilo yağ oranım yüksek şuan biraz

3 yıldır yaklaşık spor geçmişi

bench ortalama 100kg civarı haftada 5 gün idman push pull şeklinde

supp: multivitamin-çinko-tribulus-whey-bcaa-taurin-arjinin-balık yağı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Solwied    0
JeffSeidx, 2 dakika önce yazdı:

@Solwiedkardeşim ayrı bir başlık altında konunu açsan olmaz mı benim konuyu yalan ettin ama lütfen

Haklısın kusuruma bakma kan grubu muhabbetini görünce merak ettim hocamın düşüncelerini

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Montrey    0
JeffSeidx, 3/1/2020 - 16:30 yazdı:

Merhabalar

71 gram yağ

420 gram karbonhidrat 

230 gram protein 

3300 kalori civarı 

--

450 gram pirinç çiğ 

100 gram mercimek 

100 gram yulaf 

5-6 tam yumurta 

Ben bunları yersem günde 10kg yağ alırım. Yat kalk metabolizmana dua et arkadaşım :) Her gün bıkmadan bunları hazırlayıp yiyebiliyorsan sana da helal olsun :) Ufak bir tavsiyem olacak: yeşil sebze ekle mutlaka min. 1-2 öğününe. Var da göremediysem kusuruma bakma.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.