Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Efeedd

Pct sonrası tahlil sonuçları

Önerilen İletiler

Efeedd    105

Merhabalar. Yeni bir test yaptırdım sonuçları paylaşmak istedim.Ve dahası var onlarıda somucun altında yazacağım.

sonuçlar testo 6.21 

fsh 2.84

Lh 2.75 

prolaktin 18(üst sınır 15 sınırın üstünde)

prolaktinim senelerdir ilk defa bu kadar yükseldi sebebi nedir bilemedim ama gördüğünüz üzere diğer hormonlarda iyileşme sürüyor.prolaktinin açıklaması ne olabilir var mı bilginiz?

Şimdi gelelim diğer olay şu, kalın bağırsağımda bir sıkıntı var kanamalı rahatsızlık var içte .nedir belli olmadı baya test vs oldum. enfeksiyon ihtimali üzerine antibiyotikler kullanıyorum geçmezse doktora gidicem tekrar kolonoskopi yapılacak.

size sormak istediğim şu bu bağırsak rahatsızlığım çıkmadan önce, 1 aydır belki hergün 1 posta gidiyordum. Şuan 3 günde 4 günde bir ancaya döndü. Bunun yeri burası değil tabiki doktora gidiyorum devamlı .kandır dışkı testidir herşey yapıldı. ama bunların sonucunda nedeni çıkmadı.

size sormak istediğim bu rahatsızlığın cinselliği engelleyebilecek bir yönü varmıdır (prostatla ilgili olır vs)çünkü büyük tuvaletim gelince testislerde ağrı oluyo %50(olunca sağlamda ağeıtıyor). Ve benim canavar gibi giden düzenimi bozdu rahatsızlık(belkide stresten).

ama rakamlar göründüpü gibi iyi testo 4.9 dan 6.2 ye tırmanmış 1buçuk ayda. bu rahatsızlıkla ilgili yorumunuz varmı? 

detoks ya da su diyeti yapmayı düşünüyorum 10 gün önümüzde .

iltahap vs bişe varsa vucut bi temizlesin kendini diye önerir misiniz? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Spartacus    167
Efeedd, 7 dakika önce yazdı:

Merhabalar. Yeni bir test yaptırdım sonuçları paylaşmak istedim.Ve dahası var onlarıda somucun altında yazacağım.

sonuçlar testo 6.21 

fsh 2.84

Lh 2.75 

prolaktin 18(üst sınır 15 sınırın üstünde)

prolaktinim senelerdir ilk defa bu kadar yükseldi sebebi nedir bilemedim ama gördüğünüz üzere diğer hormonlarda iyileşme sürüyor.prolaktinin açıklaması ne olabilir var mı bilginiz?

Şimdi gelelim diğer olay şu, kalın bağırsağımda bir sıkıntı var kanamalı rahatsızlık var içte .nedir belli olmadı baya test vs oldum. enfeksiyon ihtimali üzerine antibiyotikler kullanıyorum geçmezse doktora gidicem tekrar kolonoskopi yapılacak.

size sormak istediğim şu bu bağırsak rahatsızlığım çıkmadan önce, 1 aydır belki hergün 1 posta gidiyordum. Şuan 3 günde 4 günde bir ancaya döndü. Bunun yeri burası değil tabiki doktora gidiyorum devamlı .kandır dışkı testidir herşey yapıldı. ama bunların sonucunda nedeni çıkmadı.

size sormak istediğim bu rahatsızlığın cinselliği engelleyebilecek bir yönü varmıdır (prostatla ilgili olır vs)çünkü büyük tuvaletim gelince testislerde ağrı oluyo %50(olunca sağlamda ağeıtıyor). Ve benim canavar gibi giden düzenimi bozdu rahatsızlık(belkide stresten).

ama rakamlar göründüpü gibi iyi testo 4.9 dan 6.2 ye tırmanmış 1buçuk ayda. bu rahatsızlıkla ilgili yorumunuz varmı? 

detoks ya da su diyeti yapmayı düşünüyorum 10 gün önümüzde .

iltahap vs bişe varsa vucut bi temizlesin kendini diye önerir misiniz? 

Öncelikle çok geçmiş olsun kardeşim .Sanırım prostatın ereksiyonu olumsu etkilediğini okumuştum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

@metinav abi sağlıkçı olarak sana danışmak istediğim bir konu var.

Benim göbekte bi dışarı çıkma oldu gh göbeği gibi. Kürün son 3-4 haftası çıkmıştı,2 senedir min hala aynı. Daha önce dümdüzdü karnım hep. şimdi kiloyu verdim hala dışarda. organlarım vs mi şişti neden olmuş olabilir testo bolde dbol kürü neden oldu bu çıkıklığa.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
Efeedd, 4 dakika önce yazdı:

Benim göbekte bi dışarı çıkma oldu gh göbeği gibi. Kürün son 3-4 haftası çıkmıştı,2 senedir min hala aynı. Daha önce dümdüzdü karnım hep. şimdi kiloyu verdim hala dışarda. organlarım vs mi şişti neden olmuş olabilir testo bolde dbol kürü neden oldu bu çıkıklığa.

Kardeşim göbek fıtığı olabilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

göbek fıtığı değil knk muayene olmuştum onun için. daha çok bu büyüme hormonu kullanan elemanlarda gh göbeği oluyor o tarz bende direk.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
Efeedd, 2 dakika önce yazdı:

göbek fıtığı değil knk muayene olmuştum onun için. daha çok bu büyüme hormonu kullanan elemanlarda gh göbeği oluyor o tarz bende direk.

Çok geçmiş olsun onu bilmiyorum . :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
Efeedd, 3 saat önce yazdı:

Bence bağırsaklarındaki faydalı bakteriler azalmış sindirim düzenin ve sağlığın bozulmuş.Antibiyotiği bırak gerek yok.Bağırsak için bakteri suşları içeren preparatlardan kullan.İçindeki miktarı fazla olanları tercih et.Yukarıda ki mesajda prolaktin yükselmiş diye yazmışsın, onu düşür yüksek seviye b6, cabaser, nikotin gibi bir çok şey fayda eder.Hemoroid belirtisi yada çatlak başlangıcı olabilir, zorlamışsan tahriş olur.Fazla lifli gıdalar alma ve kabız olmamaya çalış.Kendiliğinden geçer...

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105
metinav, 50 dakika önce yazdı:

Bence bağırsaklarındaki faydalı bakteriler azalmış sindirim düzenin ve sağlığın bozulmuş.Antibiyotiği bırak gerek yok.Bağırsak için bakteri suşları içeren preparatlardan kullan.İçindeki miktarı fazla olanları tercih et.Yukarıda ki mesajda prolaktin yükselmiş diye yazmışsın, onu düşür yüksek seviye b6, cabaser, nikotin gibi bir çok şey fayda eder.Hemoroid belirtisi yada çatlak başlangıcı olabilir, zorlamışsan tahriş olur.Fazla lifli gıdalar alma ve kabız olmamaya çalış.Kendiliğinden geçer...

abi bu bağırsaklarımsan bende aşırı antibiyotik kullandığımdan sorunun arttığını düşünerek probiyotik almıştım. bu öğrenciyken yediğimiz kalitesiz paket besinlerde katkı yaptı baya. doğal haline bırakıp probiyotik desteği yapacağım bakalım umarım kısa sürede toparlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

@metinav abi geçen testlerime bakarken birşey fark ettim. Testo 500 bolde 500 dbol 40 mg. kürün 5. haftasında test yaptırmıştım.

ttest 15> üstü

lh 0.02 

Fsh 0.1 

bu şekildeydi abi,  kür sonu  bidaha yaptırdım o testtede aynı şekil. Bolde testo dbol küründe lh ve fsh nin böyle yok olması olağan bir şey mi ozaman farkedememişim aklıma takıldı baya.  Decada bu kadar düşük çıkıyor genelde.

Vucutta fsh lh bırakmamış direk.

tarihinde Efeedd tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
Efeedd, 19 dakika önce yazdı:

@metinav abi geçen testlerime bakarken birşey fark ettim. Testo 500 bolde 500 dbol 40 mg. kürün 5. haftasında test yaptırmıştım.

ttest 15> üstü

lh 0.02 

Fsh 0.1 

bu şekildeydi abi,  kür sonu  bidaha yaptırdım o testtede aynı şekil. Bolde testo dbol küründe lh ve fsh nin böyle yok olması olağan bir şey mi ozaman farkedememişim aklıma takıldı baya.  Decada bu kadar düşük çıkıyor genelde.

Vucutta fsh lh bırakmamış direk.

Tabiki dogal...Tek basina testo olsa bile yine hipofiz kapanir lh-fsh sifirlanir.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

bugün bir test daha yaptırdım. En son yaptırdığım testten sonra lh 2.8 fsh 2.5 civarına çrkip testoyu 300 den 615 lere kadar yükseltmişti. 

şimdiki testte herşey yükselmiş ve prolaktin normal aralığa geçmiş. 

testo 775.08 üst sınırı aşmış

lh 3.9 

fsh 3.38

prolaktin 14 

Bu benim hormonlar tırmandıkça tırmanıyor ama cinsel hayatıma çok ufak bir dokunuşu oluyor. Buna nasıl bir yorum getirebilirim anlamadım @metinav 

abi bakıca vucudum birşeyler yapıyor ama ne yapıyor sen bi yorum getirebilir misin. bu hormon hareketleri neyi işaret edebilir?

edit: cinsel hayatım hala aynı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105
HOPBA01, 20 dakika önce yazdı:

Merhaba Prolaktin cinsel hayatı etkiliyor orasi kesin 7-10 arasi düşürmek lazim e2 seviyeside bir sey kullanmiyorsan normal araliliktadir e2 kaynaklı olmadığını düşünürsek prolaktinini dusurmelesin bence 

Prolaktin öğrendim ki acayip dalgalanan bir hormon. daha önce 5-6 da  çıktı 10 da 18 de. güne göre saate göre değişiyor devamlı. Ha düşükken birşey fark ediyor mu dersen, hayır. cabaser vs de kullandım bi sonuç çıkmıyor ordan vucut yine kendi düzene sokuyor 2 ay içerisinde prolaktini.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
Efeedd, Bir saat önce yazdı:

bugün bir test daha yaptırdım. En son yaptırdığım testten sonra lh 2.8 fsh 2.5 civarına çrkip testoyu 300 den 615 lere kadar yükseltmişti. 

şimdiki testte herşey yükselmiş ve prolaktin normal aralığa geçmiş. 

testo 775.08 üst sınırı aşmış

lh 3.9 

fsh 3.38

prolaktin 14 

Bu benim hormonlar tırmandıkça tırmanıyor ama cinsel hayatıma çok ufak bir dokunuşu oluyor. Buna nasıl bir yorum getirebilirim anlamadım @metinav 

abi bakıca vucudum birşeyler yapıyor ama ne yapıyor sen bi yorum getirebilir misin. bu hormon hareketleri neyi işaret edebilir?

edit: cinsel hayatım hala aynı

Ne güzel işte yüksek teston var :)

Cinsel hayata bakan tarafta E2, prolaktin ve bizim eklediğimiz progesteron var.Bu değerlere odaklanmalısın...E2 seviyen 30 da olsun, prolaktin de 10 altında...

Normale dönmüş değerlerde sadece bunlara bakman yeterli cinsel hayat için.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

abi e2 27 ,prolaktin zaten yazıyor  civarlarda. birtek progesteron kalıyor onada bbaktıracağım en ksıa zamanda.ama senin öğrettiğin gibi bütün hormonlar birbiriyle bağlantılı olduğuna göre herşey tıkırındaysa sadece progesteron uçamaz gibime geliyor bana. Artık görecez bakalım.

Bu arada çok önemli bir detayı atladım 4-5 aydır vegan beslenmeye geçtim. Vegan beslenmeye başladığımdan beri bu seviyelere geldi bence etkisi olduğu aşikar.Denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Birde insülini düzene sokmak için çok çalıştım , intermittent fasting olsun şekersiz sağlıklı beslenme olsun. Kürde aldığım tüm fazla yağı vermek üzereyim çok az kaldı. 15 kilo kadar sırf yağ verdim.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
Efeedd, 1 saat önce yazdı:

abi e2 27 ,prolaktin zaten yazıyor  civarlarda. birtek progesteron kalıyor onada bbaktıracağım en ksıa zamanda.ama senin öğrettiğin gibi bütün hormonlar birbiriyle bağlantılı olduğuna göre herşey tıkırındaysa sadece progesteron uçamaz gibime geliyor bana. Artık görecez bakalım.

Bu arada çok önemli bir detayı atladım 4-5 aydır vegan beslenmeye geçtim. Vegan beslenmeye başladığımdan beri bu seviyelere geldi bence etkisi olduğu aşikar.Denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Birde insülini düzene sokmak için çok çalıştım , intermittent fasting olsun şekersiz sağlıklı beslenme olsun. Kürde aldığım tüm fazla yağı vermek üzereyim çok az kaldı. 15 kilo kadar sırf yağ verdim.

Helal olsun sana, olmazsa vitamin ve mineral seviyelerine de baktır.Özellikle d vitamini ve b12...

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105
metinav, 6/30/2020 - 13:45 yazdı:

Helal olsun sana, olmazsa vitamin ve mineral seviyelerine de baktır.Özellikle d vitamini ve b12...

Hepsi kontrol altında abi senelerdir uğraşmaktan :D . Bu serbest testo kafamı karıştırıyor, yükseltmenin bir yolu var mı abi serbesti? Mümkün mü onuda bilmiyorum pek anlamadım ben serbest testo sisteminin mantığını açıkcası

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

2 hafta kadar önce yine bir test yaptırdım. Paylaşmaya gerek bile duymuyorum çünkü herşey yerli yerinde testo yüksek baksan ideal hormonlar. Fakat durumda bir düzelme yok. Akla gelebilcek herşeyide yaptım. 

Yabancı forumlarda deca tren gibi 19 nor kürlerden sonra iyileşenler var, birde benim 1. dereceden muhabbetim olan bir kişinin deca kürü yapıp iyileştiğini biliyorum. Artık son kapı bi deca kürü yapıcam bu seferde olmazsa napıcam bilmiyorum açıkcası. 

@metinav abi haftalık 300-400 deca kullanıcam yanında 1 ml testo vurmayı düşünüyorum total testo ve estrojen diplemesin diye. Estrojeni düşürdümü bende hissiyat kalmıuor çünkü direk. Senin bir tavsiyen varsa dinlemeye hazırım her zaman. 8 hafta tutmayı düşünüyorum, düzelme olmazsa 6 da keserim direk.

Birde ben hep sağlık kabininde vuruluyorum iğnemi bu aralar yapıyorlar mı iğne acaba kendim yapamıyorum?

@Loving hocamdan iletişime geçip temin edeceğim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
Efeedd, 2 dakika önce yazdı:

2 hafta kadar önce yine bir test yaptırdım. Paylaşmaya gerek bile duymuyorum çünkü herşey yerli yerinde testo yüksek baksan ideal hormonlar. Fakat durumda bir düzelme yok. Akla gelebilcek herşeyide yaptım. 

Yabancı forumlarda deca tren gibi 19 nor kürlerden sonra iyileşenler var, birde benim 1. dereceden muhabbetim olan bir kişinin deca kürü yapıp iyileştiğini biliyorum. Artık son kapı bi deca kürü yapıcam bu seferde olmazsa napıcam bilmiyorum açıkcası. 

@metinav abi haftalık 300-400 deca kullanıcam yanında 1 ml testo vurmayı düşünüyorum total testo ve estrojen diplemesin diye. Estrojeni düşürdümü bende hissiyat kalmıuor çünkü direk. Senin bir tavsiyen varsa dinlemeye hazırım her zaman. 8 hafta tutmayı düşünüyorum, düzelme olmazsa 6 da keserim direk.

Birde ben hep sağlık kabininde vuruluyorum iğnemi bu aralar yapıyorlar mı iğne acaba kendim yapamıyorum?

Kardeşim progesteron seviyen nasıl ben bayağı bir düzeldim . libido olsun ereksiyon olsun . %80-90 diyebilirim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105
Spartacus, 4 dakika önce yazdı:

Kardeşim progesteron seviyen nasıl ben bayağı bir düzeldim . libido olsun ereksiyon olsun . %80-90 diyebilirim 

kürden çıktığımda yüksekti sonra düzrldi oda. Senin sorun hormon değerlerinin bozulmasıyla alakalı bir durumdu kesin, zamanla vucut düzene sokunca oda düzeldi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
Efeedd, 6 dakika önce yazdı:

kürden çıktığımda yüksekti sonra düzrldi oda. Senin sorun hormon değerlerinin bozulmasıyla alakalı bir durumdu kesin, zamanla vucut düzene sokunca oda düzeldi.

Kardeşim sana birkaç sorum olacak 1- Sabah ereksiyonun ne durumda 2- Düşünce yoluyla vs erekte olamıyor musun ? 3- Dht testi yaptırdın mı ? 4 - sorun psikolojik olabilir mi ? 5-Libido nasıl ?

tarihinde Spartacus tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
Efeedd, 31 dakika önce yazdı:

ayrıca deca dan sonra tekrar deca kullanmak sanmıyorum mantıklı olsun . 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

kanka sorularını hepsini önceden konuştuk durumu şöyle özetleyeyim tekrardan, hiç yok değil ama 50-60 yaşında adamdaki kadar istek, cinsellik vs. 3 senedir. Hormonlarım olması gerektiği olmasına rağmen böyle, ya bi sistemi zararladık bilmiyorum. her testi yaptırdım dht dahil herşey normal.

diğer mesajınla alakalı olarak testo bolde küründen sonra sorun olmuştu deca değildi.

Artık olan oldu 3 senedir uğraştım kank durum sabit kaldı küre giricem artık yapıcak birşey kalmadı yani. Seninle durumlarımız farklı baya düzelmene sevindim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
Efeedd, 6 dakika önce yazdı:

kanka sorularını hepsini önceden konuştuk durumu şöyle özetleyeyim tekrardan, hiç yok değil ama 50-60 yaşında adamdaki kadar istek, cinsellik vs. 3 senedir. Hormonlarım olması gerektiği olmasına rağmen böyle, ya bi sistemi zararladık bilmiyorum. her testi yaptırdım dht dahil herşey normal.

diğer mesajınla alakalı olarak testo bolde küründen sonra sorun olmuştu deca değildi.

Artık olan oldu 3 senedir uğraştım kank durum sabit kaldı küre giricem artık yapıcak birşey kalmadı yani. Seninle durumlarımız farklı baya düzelmene sevindim.

kardeşim inan aklımda o kadar çok şey var ki(kpss vs) dalgınlığıma geldi unuttum kusura bakma tekrar sordum :) bakalım metin abi ne dicek onunda yorumunu merak ediyorum bu durumla ilgili . Sen moralini yüksek tut kardeşim . Teşekkür ederim inşallah sende iyileşeceksin .  Kendine iyi bak dostum görüşmek üzere , buraya güzel haberler yazmanı bekliyorum . 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
Efeedd, 16 saat önce yazdı:

haftalık 300-400 deca kullanıcam yanında 1 ml testo vurmayı düşünüyorum total testo ve estrojen diplemesin diye. Estrojeni düşürdümü bende hissiyat kalmıuor çünkü direk. Senin bir tavsiyen varsa dinlemeye hazırım her zaman. 8 hafta tutmayı düşünüyorum, düzelme olmazsa 6 da keserim direk.

Bence kürde libidon düzelir bunu not ediyorum buraya :) Östrojen libido üzerinde çok daha baskın ve 30-35 pg değerlerinde olduğu sürece iyi bir libidon olur.

6. haftaya kadar olacak olan olur ondan sonrası değişmez.Hiç bir ai veya cabaser falan kullanma vucudunu serbest bırak...Proviron ekleyebilirsin 3-4 haftalardan itibaren...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

Bugün oturup bi plan yapıcam abi ona göre giricem artık kaçarı yok. Bakalım umarım çare olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.