Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Takashi

Cheat meal

Önerilen İletiler

Takashi    119

Merhabalar değerli arkadaşlarım, hocalarım...

Cheat meal (diyet bozma) yüksek kalori karbonhidrat protein yüklemesi büyümeye ve su tutumuna katkı sağladığını hepimiz biliyoruz bazen rutin öğünlerimizden sıkılıp bu tarz kaçamaklar yapıyoruz gerek vücudu şaşırtmak gerekse metabolizmayı hızlı tutmak adına gerekli olduğu kanısındayım...

IMG_0469.thumb.JPG.28e269b5648612ebe0b548db1cd1553b.JPG

Siz ne sıklıkla diyet bozuyorsunuz?

Cheat meal favori yiyeceğiniz hangisi?

Sevgi ve saygılarımla...

tarihinde Takashi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Delipanter00    175

Cheat meal denen şeye inanmam canim cekerse eger herseyden azdan olsa yerim ve genellikle tek oturusta 3bin kalori almak yerine ufak tefek 300 400kcallik şeyler yemeye özen gösteririm yani bana ne zaman istersem cheat meal :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ripped    14

Kendimden örnek verirsem günlük 4/5k kalori alıyorum 700gr+ carb bukadar kaloriyi temiz almak imkansız, 2/3 günde bir pizza 1/2 günde bir burger yerim(macdonalds veya burgerking hariç) basit şekerden uzak duruyorum

tarihinde Ripped tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hbertunc    66

Pizza benim de özellikle pizza venedik, bayılıyorum oranın pizzasına. Biraz reklam gibi oldu ama neyse artık :D

@Ripped @Sekoo beyler peki faydasını görüyoe musunuz cheat mealların ben çok yapmıyorum da

tarihinde Hbertunc tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233

Benim için cheat meal veya cheat day pizza ya da hamburgerden ibaret değil. O gun canım taze fasulye istiyorsa onu yiyorum bazen jelibon yiyorum bazen cips yiyorum ve hatta çok bunaldıysam birkaç gün çok az yemek yiyorum 2-3 ayda bir kez bunları yaparak, diyetimi yıl boyunca sürdürecek rahatlamayı sağlıyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
curious    36

Pizza çok mantıklı oluyor carb yüklemesi kafasında ve leptin hormonundan fayda sağlamak amaçlı. 

Çok yüksek miktarda yağ alımına sebep versede iyi bir karadeniz pidecisi varsa kavurmalı bir pide yine aynı şekilde iş görüyor. 

Yine yağ alımı problem değilse döner dürüm olabilir, gurme burgercilerde 200gr burger olabiliyor.

Kfc nin zinger burger (acılı paneli tavuk göğüs burger) 2-3 adet yine başarılı bir öğün olabiliyor.

Bunların yanı sıra başka yaratıcı fikirler sunabilenler olursa çok sevinirim, bende kimi zaman düşünüyorum düzgün bişeyler bulamıyorum.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sekoo    38
Hbertunc, 26 dakika önce yazdı:

Pizza benim de özellikle pizza venedik, bayılıyorum oranın pizzasına. Biraz reklam gibi oldu ama neyse artık :D

@Ripped @Sekoo beyler peki faydasını görüyoe musunuz cheat mealların ben çok yapmıyorum da

Valla piskolojik olarak ztn muthis bsy tabi illaki vucut sasirdigi icin idmanlarda sert olunca faydasini goruyorum haftanin hergunu princ et tavuk gina geliyo artik 😬

tabi cok fazla yapmamak lazim karacigeri zorlamamak adina

adam akilli burgeri daily danada yiyorum hem et hem dogal burger  king yiyince antraman sonrasi migdemi bulandirip bazen

tarihinde Sekoo tarafından düzenlendi
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Takashi    119
Sekoo, 6 saat önce yazdı:

Haftada 1 pizza yada hamburger bulk kurundeyim diye Allah ne verdiyse yiyorum 😬

Merhabalar,

Hocam bende düzenli olarak bu tarz kaçamaklar yapıyorum hem ödül hemde gerçekten faydasını görüyorum pump olarak...

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Takashi    119
Delipanter00, 9 saat önce yazdı:

Cheat meal denen şeye inanmam canim cekerse eger herseyden azdan olsa yerim ve genellikle tek oturusta 3bin kalori almak yerine ufak tefek 300 400kcallik şeyler yemeye özen gösteririm yani bana ne zaman istersem cheat meal :)

Merhabalar,

Değerli arkadaşım benim bir öğünüm aşağı yukarı 1000 kaloriden oluşuyor... 3000 kalori birden yüklemek pek sorun teşkil etmiyor 2-3 saat sonrası öğünümün aksatmaması kaydıyla... 

Bu tarz cheat meal tüketimi özellikle burger pizza tarzı, içerdiği sodyum karbonhidrat vs bakımından vücuda 2-3 gün enerji sağlar ayrıca bir miktar su tutturur...

Sevgi ve saygılarımla

DeMoNhUnTeR, 7 saat önce yazdı:

Benim için cheat meal veya cheat day pizza ya da hamburgerden ibaret değil. O gun canım taze fasulye istiyorsa onu yiyorum bazen jelibon yiyorum bazen cips yiyorum ve hatta çok bunaldıysam birkaç gün çok az yemek yiyorum 2-3 ayda bir kez bunları yaparak, diyetimi yıl boyunca sürdürecek rahatlamayı sağlıyorum.

Merhabalar,

Haklısınız günlük rutinimizden bazen sıkılabiliyoruz diyeti bozarken aldığımız kalorinin nereden geldiğini ne kadar sağlıklı olduğunu düşünmüyoruz...

Fakat benim için cheat meal anlayışı bu şekilde...

Genel olarak düzenimizi bozmamamız gerekiyor kesinlikle...

Merhabalar,

Konuya katılım gösterdiğiniz için çok mutlu oldum her geçen gün burayı daha fazla benimseyip sizlere alışıyorum :)

@Sekoo @curious @Hbertunc@Ripped@TheKing34 @DeMoNhUnTeR

Dediklerinize katılıyorum şunları eklemek istiyorum, işin özü aslında rutinden sıkılıp değiştirmek beyini şaşırtmak, hepimizin yaşadığı bir soruna değinicem; Beyin o kadar kusursuz bir mekanizma ki bu konudada bizi şaşırtıyor, tavuk pilavı zar zor çiğneyip yutturuyor adama, ama bakıyorsun 2 tane pizzayı 3-4 tane burgeri dakikalar içerisinde tükettiriyor tabiki bunda önemli faktör hem bazı tüketilen ürünlerin içerisindeki palm yağı çin tuzu vs gibi besini cazip gösteren şeyler. Hemde beyin farklı bir yiyecek gördüğü için sıkılmadan yediriyor... Bizler diyetimize sadık insanlarız kendimden örnek verecek olursam bir yere giderken öğünlerimi mutlaka yanımda taşırım...

Oldu ki yanımda öğünüm yoktu ve 1-2 öğünüm aksadı, kalori ve karbonhidrat açığımı kapatmak için bu tarz yüksek kalorilere başvuruyorum kalorinin yağdan yüksek glisemikten vs gelmiş olmasını önemsemeksizin...

Ayrıca haftanın bir gününde, diğer günlerde aldığım karbonhidratın 200-300gr fazlasını tüketiyorum öğünlere bölerek bugünde mutlaka pide, pizza, hamburger tarzı yiyecekler oluyor hem kalori hem karbonhidrat, sodyum içeriğiyle yüksek. Gözlemlediğim kadarıyla bu yükleme bana 2-3 gün katlı sağlıyor...

Sevgi ve saygılarımla

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ripped    14
Hbertunc, 13 saat önce yazdı:

Bulkta iken yağ alımı ayarladıktan sonra vücutta anabolik varsa cheat meal kas gelişimine yararı olduğunu düşünüyorum

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TheNoahSystem    158

Cheat meal denen sey yapilabilir elbette hepimiz insaniz ama ben genel olarak ayda bir ve normal kalori alimimin maksimum 500 fazlasi olacak sekilde yapiyorum onun disinda bakkaldan nane sekeri alip dahi yemem. Cunku islenmis gidalarin kanser riskine inaniyorum ve vucudumuzda ilaclar varken kaslarimizin buyumesini bile gozlerimizle gun gun gorurken kanser hucrelerimizin ne derece buyuyecegini tahmin edebiliriz. Ozellikle takip ettigim bir youtuber vardi iki senedir falan takip ediyorum deli gibi kur yapip yedigi hamburlerle vlog yapiyordu ne yazik ki gecen sene kanser teshisi konmus kanserle mucadelesini vloga cekmeye basladi en son ne oldu bilmiyorum. Ayni sekilde gecen ay haberlerde bir ingilizi okumustum kanser olmus kotu beslenme ve anabolik kullanimi varmis. Ve unlu bir spor yazari ayni zamanda yuksek proteinle beslenme savunucusu biri daha vardi bobrek hastaligina yakalanmis gecen ay denk geldim. Isimleri bilgisayardan girdigimde bulup guncelleyecegim mesaji.

https://www.youtube.com/user/FuriousTalks/playlists

https://www.gundemkibris.com/dunya/vucut-gelistirme-sporu-yaparken-kullandiklari-yuzunden-hayatindan-oldu-h128704.html

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Takashi    119
xeaven, 59 dakika önce yazdı:

Cheat meal denen sey yapilabilir elbette hepimiz insaniz ama ben genel olarak ayda bir ve normal kalori alimimin maksimum 500 fazlasi olacak sekilde yapiyorum onun disinda bakkaldan nane sekeri alip dahi yemem. Cunku islenmis gidalarin kanser riskine inaniyorum ve vucudumuzda ilaclar varken kaslarimizin buyumesini bile gozlerimizle gun gun gorurken kanser hucrelerimizin ne derece buyuyecegini tahmin edebiliriz. Ozellikle takip ettigim bir youtuber vardi iki senedir falan takip ediyorum deli gibi kur yapip yedigi hamburlerle vlog yapiyordu ne yazik ki gecen sene kanser teshisi konmus kanserle mucadelesini vloga cekmeye basladi en son ne oldu bilmiyorum. Ayni sekilde gecen ay haberlerde bir ingilizi okumustum kanser olmus kotu beslenme ve anabolik kullanimi varmis. Ve unlu bir spor yazari ayni zamanda yuksek proteinle beslenme savunucusu biri daha vardi bobrek hastaligina yakalanmis gecen ay denk geldim. Isimleri bilgisayardan girdigimde bulup guncelleyecegim mesaji.

https://www.youtube.com/user/FuriousTalks/playlists

https://www.gundemkibris.com/dunya/vucut-gelistirme-sporu-yaparken-kullandiklari-yuzunden-hayatindan-oldu-h128704.html

Hocam kesinlikle katılıyorum linkte paylaşmış olduğunuz haberi yaklaşık 1 ay önce gördüm, bu platformda değerli bir hocamız paylaşmıştı ismini net hatırlamıyorum hepimize ders niteliğinde bir haber...

İce tea, kola vs tarzı şeyleri bile tüketmeyi bıraktım işlenmiş yapısı değişmiş gıdalar vs bunlar zaten bilinçli bir insanın tüketeceği şeyler değil...

Varsa yoksa haftada bir kaçamak yapıyoruz bu tarz pizzadır, pidedir, lahmacundur...

Sevgi ve saygılarımla

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hbertunc    66

Günde 8 enerji içeceği de en hafif tabiriyle...  salaklık. Yazık olmuş

Dorian yatesin de bir röportajı vardı 3 hafta boyunca her gün 3 kere mc donalds yemek 12 yıllık steroid kullanımında daha zararlıdır diye şimdi aklıma geldi

https://spotmebro.com/dorian-yates-steroids/

O zaman çok yağlı şeylerle olmamak kaydıyla cheat mealı deneyeyim, herkes yarar görmüş gibi duruyor. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok nadiren diyet yaparım, yağ oranımı düşürmek istiyorsam kalori hesabı yaparım yine sevdiğim yiyecekleri makrolarına dikkat ederek tüketirim. Psikoloji bozan mahkum diyetlerini ''benim bir hayatım var'' dediğimde kenara çektim :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.