Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

emnakin1

Bacaktan enjeksiyon yaparken son zamanlarda 1-2 haftada 2 kere damara geldi ve ilaç boşa mı gitti?

Önerilen İletiler

emnakin1    0

2.5 aydır bacaktan enjeksiyon yapıyorum. Femuru dikey üçe böldüğümüzde ortada kalan kısımın dış yan kısmından vuruyorum. Vastus lateralis kasına yani. Görselde de olduğu gibi. Çoğu zaman aynı yerden vuruyorum. 1-2 haftadır 2 kere damarı buldum. ilaç da boşa gidiyor.

Enjektöre kan geliyor iğneyi çekiyorum.  Enjeksiyon yaparken yeşil uçlu iğne kullanıyorum klasik, eczanelerde satılan. İğnenin 4te 3ünü sokuyorum. Nasıl bu kadar sık bulmayı başarıyorum damarı ben son zamanlarda? Sürekli aynı noktadan yapmamdan kaynaklı bi durum olabilir mi acaba? Yıllardır enjeksiyon yapanlar bile daha önce hiç damarı bulmadığını söylüyor. Ben yanlış yere mi batırıyorum diycem. sanmıyorum.

Neyi yanlış yapıyorum 1-2 haftadır anlamadım. Normal mi bu durum. Bir de kan kontrolü yaptıktan sonra kan gelmese bile iğne içinde az bişey oynasa bile enjekte ederken damara gelir diye korkmaya başladım. bilmiyorum belki de geldi bile. organlarıma zarar verdim belki de kaç kere.

image.png.4673d04bd091c6ad0d3c1e66676a7124.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tarık34    61

Enjeksyon bölgesi değiştirebilirsin.

Damara enjeksyon yapsan şuan aramızda olmazdın ya da çeşitli ciddi hastalıklar vs..

Saygılar.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.585
  1. Öncelikle turuncu yada siyah enjektör ucu kullanmalısın. Yeşil uç kalın olduğu için hem çok acıtır hemde damara gelme ihtimali yüksek. 
  2. Rectus femorise enjeksiyon yapmalısın. Vastus lateralis çok acıtır. 
  3. Enjektöre kan gelebilir çöpe atmana gerek yok ucu değiştir enjeksiyonu başka bölgeden yap
  4. Acemilik döneminde enjektörün titremesi normal zarar vermezsin organlarına :) 
  5. Kaç ml ilaç vuruyorsun bilmiyorum ama omuzdan arka koldan yapabilirsin.
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Enesggz    7

Hocam bende yeşil uçla vuruyorum quadlardan full sokuyorum  turuncu veya siyah için yağ oranı minimum yağ oranı kaç olmalı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.585
Enesggz, 2 dakika önce yazdı:

Hocam bende yeşil uçla vuruyorum quadlardan full sokuyorum  turuncu veya siyah için yağ oranı minimum yağ oranı kaç olmalı

Bacaklarda yağlanma kişiden kişiye göre değişir %30'a kadar sorun yaşatmaz diye düşünüyorum. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
lufi    29

Ben de bacaklardan yapıyorum iğneyi tam sokuyorum daha hiç damara denk gelmedim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emnakin1    0
lufi, 1 saat önce yazdı:

Ben de bacaklardan yapıyorum iğneyi tam sokuyorum daha hiç damara denk gelmedim 

hangi uç ile tam sokuyorsunuz?

Diver, 6 saat önce yazdı:
  1. Öncelikle turuncu yada siyah enjektör ucu kullanmalısın. Yeşil uç kalın olduğu için hem çok acıtır hemde damara gelme ihtimali yüksek. 
  2. Rectus femorise enjeksiyon yapmalısın. Vastus lateralis çok acıtır. 
  3. Enjektöre kan gelebilir çöpe atmana gerek yok ucu değiştir enjeksiyonu başka bölgeden yap
  4. Acemilik döneminde enjektörün titremesi normal zarar vermezsin organlarına :) 
  5. Kaç ml ilaç vuruyorsun bilmiyorum ama omuzdan arka koldan yapabilirsin.

hocam öncelikle

1. Turuncu mu siyah uç mu daha uygun olur?
  2. Enjektöre kan gelirse iğneyi çıkartıp, ucunu değiştirip, içindeki havayı tekrar alıp. Biraz üst veya biraz alt yerini değiştirip, tekrar saplayıp içindeki kan ile beraber mi enjeksiyonu yapacağız?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.585
emnakin1, 20 dakika önce yazdı:

hangi uç ile tam sokuyorsunuz?

hocam öncelikle

1. Turuncu mu siyah uç mu daha uygun olur?
  2. Enjektöre kan gelirse iğneyi çıkartıp, ucunu değiştirip, içindeki havayı tekrar alıp. Biraz üst veya biraz alt yerini değiştirip, tekrar saplayıp içindeki kan ile beraber mi enjeksiyonu yapacağız?

1. Turuncu iyidir. Çapı dar olduğu için yavaş enjekte edersin ilacı.

2. Olabilir diğer bacağa da geçebilirsin yada omuza vurabilirsin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emnakin1    0
Diver, 18 dakika önce yazdı:

hocam bir de tam mı sokmalıyım iğne ucunu dibine kadar?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.585
emnakin1, 4 dakika önce yazdı:

hocam bir de tam mı sokmalıyım iğne ucunu dibine kadar?

Turuncuyu tam sokabilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wgestelx    15
emnakin1, 14 saat önce yazdı:

2.5 aydır bacaktan enjeksiyon yapıyorum. Femuru dikey üçe böldüğümüzde ortada kalan kısımın dış yan kısmından vuruyorum. Vastus lateralis kasına yani. Görselde de olduğu gibi. Çoğu zaman aynı yerden vuruyorum. 1-2 haftadır 2 kere damarı buldum. ilaç da boşa gidiyor.

Enjektöre kan geliyor iğneyi çekiyorum.  Enjeksiyon yaparken yeşil uçlu iğne kullanıyorum klasik, eczanelerde satılan. İğnenin 4te 3ünü sokuyorum. Nasıl bu kadar sık bulmayı başarıyorum damarı ben son zamanlarda? Sürekli aynı noktadan yapmamdan kaynaklı bi durum olabilir mi acaba? Yıllardır enjeksiyon yapanlar bile daha önce hiç damarı bulmadığını söylüyor. Ben yanlış yere mi batırıyorum diycem. sanmıyorum.

Neyi yanlış yapıyorum 1-2 haftadır anlamadım. Normal mi bu durum. Bir de kan kontrolü yaptıktan sonra kan gelmese bile iğne içinde az bişey oynasa bile enjekte ederken damara gelir diye korkmaya başladım. bilmiyorum belki de geldi bile. organlarıma zarar verdim belki de kaç kere.

image.png.4673d04bd091c6ad0d3c1e66676a7124.png

Omuzdan yeşil uç ile 1 ml ilaç vuruyorum, ve hiç sorun yaşamadım

Hep aynı yerden vuruyorum çünki daha kolay ve güvenli  oluyor, yani daha önce sıkıntı yaşamadığın bir bölgede vurmaya devam edersen en azından sıkıntı yaşama ihtimalinin daha az  olduğunu düşünüyorum.

Yani kendine iyi damar/sinir denk gelmediği bir bölge bulup surekli ordan vurum yapabilirsin bence bir kaç enjeksiyon sonrası neresi olduğunada karar verilir genelde 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
onur129    2

bi eczacidan rica edin kalcaya vursun hem acisiz hemde rahat

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emnakin1    0
Diver, 9 saat önce yazdı:

https://ty.gl/yhjg41goqtk87

Hocam bu mu?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emnakin1    0
lufi, 01.10.2024 - 14:14 yazdı:

Yeşil uç ile sokuyorum 

38mm yani di mi?

Diver, 01.10.2024 - 14:30 yazdı:

Turuncuyu tam sokabilirsin.

Hocam 25mm olan turuncu uç da var 16mm olan da var. Kaç mm olmalı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.585
emnakin1, Bir saat önce yazdı:

Hocam 25mm olan turuncu uç da var 16mm olan da var. Kaç mm olmalı?

25 mm olmalı.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 sene kadar bacaktan yapmıştım enjeksiyonu fakat uzun zamandır kalçadan siyah 5lik ile yapıyorum bacaktan nasıl yapmışım kendime kızıyorum. bacak sert kas olduğu için ödem ağrı kasılma şişlik gibi şeylerle karşılaşman çok olası oluyor ama kalça mis gibi yumuşak (löp) et vur gitsin bir de bacak ne olursa olsun sert kas olduğu için acıyor ama kalça asla acımıyor. yani ne olursa olsun  enjeksiyonu kendiniz de yapsanız kalçadan yapmayı öğrenmenizde fayda var. 

iyi idmanlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    38

Bazı insanlar bölgesel olarak çok damarlı olabiliyor. Senin bacakda çok damarlanma olabilir.  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mimaroba    57

Muhtemelen enjektöre kan gelmiyor sen aynı bölgeden vurduğun için orda ödem va var orda ki hafif pıhtı gibi olan kanları çekiyorsun kan gelen enjektörün fotosu var mı kan şırıl şırıl mı geliyor nokta nokta mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emnakin1    0
Mimaroba, 1 saat önce yazdı:

Muhtemelen enjektöre kan gelmiyor sen aynı bölgeden vurduğun için orda ödem va var orda ki hafif pıhtı gibi olan kanları çekiyorsun kan gelen enjektörün fotosu var mı kan şırıl şırıl mı geliyor nokta nokta mı?

Nokta nokta. şırıl şırıl yoğun bir kan yok. damara gelince şırıl şırıl mı gelir? 

image.png

Mimaroba, 1 saat önce yazdı:

Aama bir kere de böyle gelmişti. Bu damardı sanırım. ilki ödemden dolayı oluşan pıhtı mı?

image.png.d3349af0bcf9b14d1f1065f23ada33eb.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mimaroba    57
emnakin1, 8 saat önce yazdı:

Nokta nokta. şırıl şırıl yoğun bir kan yok. damara gelince şırıl şırıl mı gelir? 

image.png

Aama bir kere de böyle gelmişti. Bu damardı sanırım. ilki ödemden dolayı oluşan pıhtı mı?

image.png.d3349af0bcf9b14d1f1065f23ada33eb.png

Sürekli aynı yerlere vuruyosan nokta nokta gelir böyle sorun değil damara denk gelince çok geliyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.