Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

bunuyazanTosun

Bedelli askerlik mi yapsam, işe devam mı etsem ?

Önerilen İletiler

Arkadaşlar ben bedelli askerlik parasını 5 ayda kazanıyorum ama işim aşırı yorucu ve stresli.

5 ay köpek gibi çalışıp parayı onları vereceğime gidip askerlik yapsam daha rahat ve mantıklı değil mi ? Sizin fikriniz nedir ?  

* Yaşın fazla bedelli yap diyorlar da 5 ay bu kadar zor işte çalışıp parayı bedavadan onlara vermek istemiyorum yanlış mı düşünüyorum acaba.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Chitizenfour    103

Hali hazırda TSK mensubuyum. Kardeşim 6 ay askerlik zaten acemilik 1 ay . Sonrası o kadar rahat geçiyorki anlamıyorsun bile. O kadar parayı vermek akıl işi değil. Tavsiyem gel paşa paşa yap git. En azından askerlik ortamını görürsün. Her türk gencinin mutlaka görmesi gerektiğini düşünüyorum. 

• Beğen 2
  • Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Chitizenfour, 1 dakika önce yazdı:

Hali hazırda TSK mensubuyum. Kardeşim 6 ay askerlik zaten acemilik 1 ay . Sonrası o kadar rahat geçiyorki anlamıyorsun bile. O kadar parayı vermek akıl işi değil. Tavsiyem gel paşa paşa yap git. En azından askerlik ortamını görürsün. Her türk gencinin mutlaka görmesi gerektiğini düşünüyorum. 

Bende öyle düşünüyorum da ama çevremde ki tüm herkes bedelli yap diyor yani ben de hiç askerlik yapmadığım için kafam karışıyor benim için BİLİNMEZLİK. Askerlik evet tatil köyü değil ama sanki sivil hayatta yaptığımız iş çok mu rahat ? Benim değil zor + para versen böyle bir ortamı bulamam askerlik farklı zor bir macera. BAKALİM nasip Allah hayırlısını versin teşekkür ederim yorumunuz için.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Chitizenfour    103
bunuyazanTosun, 1 dakika önce yazdı:

Bende öyle düşünüyorum da ama çevremde ki tüm herkes bedelli yap diyor yani ben de hiç askerlik yapmadığım için kafam karışıyor benim için BİLİNMEZLİK. Askerlik evet tatil köyü değil ama sanki sivil hayatta yaptığımız iş çok mu rahat ? Benim değil zor + para versen böyle bir ortamı bulamam askerlik farklı zor bir macera. BAKALİM nasip Allah hayırlısını versin teşekkür ederim yorumunuz için.

Askerlik şans işi . Çok rahat yerede düşebilirsin . Doğunun ücra karakoluna da düşebilirsin. Her iki tarafıda gördüm . Bence mutlaka yapılmalı. 

• Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Chitizenfour, 1 saat önce yazdı:

Hocam selamlar. Ben kellik için ilaç kullanıyorum. Bu ilacı devlet hastanesinde bir türlü rapor ettiremedim. Sadece doktor kaşe imzalı reçete yazdırabildim. Ben bu ilacı askerde kullanabilir miyim veya nasıl kullanabilirim bir sakıncası olur mu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Anarchy    19

Çok geç gittim ama hayatımın en iyi zamanını yaşadım diyebilirim. Her bireyin gidip kalması görmesi gerekli bence. Hala rüyalarıma girer. Alsalar geri giderim. Bana en büyük artısı sosyal medya ve bağımlılıkta katkısı oldu. Kendime geldim. Yaşama bakış açım değişti. Ben olsam bedelli yapmaz 6 ay yapar gelirdim. Göz açıp kapayana kadar zaman geçiyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
selvituncer    71

Hocam 6 ay önce geldim hiç lamı cimi yok uzatmayacağım yaşın 25 üstü ise direk paşa paşa bedelli yap . Askerden döndüm hayla özgüvenimi toparlayamadım değişik psikolojisi bozuk birine dönüştüm . Orası sana gram birşey katmayacak gerekirse kredi çek bedelli yap 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    447

6 ay askerde kalcağın yere bedelli 1 ay yapsan geri kalan 5 ayda gene kazanırsın parayı aynı şey oluyor aslında.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet377    71
gönderildi (düzenlendi)

son zamanlarda giden bütün arkadaşlarımın psikolojisi bozuldu aklım olsa idi bedelli askerlik 2 katıda olsa gider o 2 katını verir öyle yapardım diyor çoğu, 80 kilo kaslı gidip 65 kilo çiroz gibi dönen arkadaşım da var 

tarihinde ahmet377 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    38
gönderildi (düzenlendi)

Gittiğinde canının çok sıkıldıği zamanlar olucak. Zorlukları yok diyen yalan söyler. Ben bedelli yaptım, tualerre temizledim, ağacta suladım.yapmadığım iş kalmadı. Sağlık sorunlarım olduğu için orda daha kötü olacağımı düşünerek bedelli gittim. Sebebi bulunamayan aritmilerim ve sindirim sorunlarım var. Gittiğimin 2. Haftası keşke 6 ay gelseydim dedim. Aritmilerim neredeyse sifirlandi. Mide sorunlarım geçti. eğer çok şanssız değilsen şunu anlıyosun. Orda yaşadığın stresler hayatta yaşadıklarından daha fazla değil. Bikere kaygıyı kapatıyorsun. Bişey düşünmeye çok vaktin olmuyor. Bulundugun süre boyunca teknoloji yok. Aksam radyoda çalan sarki kulaklarinin pasını siliyor. Kapattırmıyosun. Beyne gerçekten iyi geliyor. Herkesin aldığı tat farklı herseyide dinleme bence gitceksen birazda gözün kapalı gjt. 

Ama bütün iyi taraflarına rağmen gittiğjnde bize büyük ihtimal söveceksin. Nerden uydum diyeceksin. Baba ocağı değil çünkü adamı çalıştırıyolar, yoruyolar , uyanığina ezilmemen lazım. Yeri geliyor çok yorgun oluyorsun 3e kadar iş yapmışsın tam dinlencem derken komutan o an seni görüp bir iş daha kitliyor 😅. Komutanim ben bittim diyosun bisey olmsz diyor acımıyor ve o iş yapanı s***)er gülüşünü atıyor sana 😅. Bedellide de bunları emin ol yaşıyosun yani ben yaşadım. Ama bedellinin tek farkı komutanlarla biraz daha senli benli oluyosun. Daha rahat oluyosun. 6 aylıkta komutanlara daha saygılı olmak zorundasın. 

Tekrar söylim geri dönebilsem 6 ay giderdim. Ama yinede orda nezaman bitcek bu kodumun askerligi de derdim. Öyle bir olay. 

tarihinde Unrest tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.586
bunuyazanTosun, 12 saat önce yazdı:

Arkadaşlar ben bedelli askerlik parasını 5 ayda kazanıyorum ama işim aşırı yorucu ve stresli.

5 ay köpek gibi çalışıp parayı onları vereceğime gidip askerlik yapsam daha rahat ve mantıklı değil mi ? Sizin fikriniz nedir ?  

* Yaşın fazla bedelli yap diyorlar da 5 ay bu kadar zor işte çalışıp parayı bedavadan onlara vermek istemiyorum yanlış mı düşünüyorum acaba.

• Askere giderken kıdem tazminatını almak yasal hakkın.
  • 6 ay her şeyden uzak kalmak mental olarak da sana iyi gelecek

Geri döndüğünde iş sıkıntısı yaşamayacaksan, evli değilsen, bekleyen bir sevgilin yoksa kesinlikle 6 ay yap gel.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Chitizenfour    103
arnoldşıngırmıngır, 12 saat önce yazdı:

Hocam selamlar. Ben kellik için ilaç kullanıyorum. Bu ilacı devlet hastanesinde bir türlü rapor ettiremedim. Sadece doktor kaşe imzalı reçete yazdırabildim. Ben bu ilacı askerde kullanabilir miyim veya nasıl kullanabilirim bir sakıncası olur mu

Selamlar dostum doktorun reçete ettiği ilacı kullanabilirsin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
`Tesron    34
bunuyazanTosun, 19 saat önce yazdı:

Disiplin ve Sabırın bulunduğu bi bölgede gelişmemek Mümkün Değil.

Kesinlikle gidip disiplini yaşamak gerekli. Özellikle bağımlılıkların varsa bile kurtulacağını düşünüyorum, Sigara harici.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hepinize çok teşekkür ederim ben gitmeye karar verdim önümüzde ki günler de muaneye gideceğim  dediğim gibi gitmesem zaten isim çok stresli ve yorucu biraz kafa dinlemek istiyorum askerlik rahat olursa iyi yaptım derim zor olursa da zaten işim zordu ne fark eder diyeceğim.

Zaten çevremden her şeyden aşırı sıkıldım protein hesabı haftalık spor programanı tamamlama vs. biraz uzaklaşmak istiyorum reels kaydırma bağımlılığından da kurtulurum diye düşünüyorum.Tekrardan herkese teşekkür ederim 

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371    25

Konudan bağımsız ama bende gitmek istiyorum,  hipofiz tümörü var diye alırlar mı almazlar mı merak ediyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
`Tesron    34
sp371, 01.10.2024 - 22:18 yazdı:

Konudan bağımsız ama bende gitmek istiyorum,  hipofiz tümörü var diye alırlar mı almazlar mı merak ediyorum 

muayene olacağın zaman sağlık hekimine MUTLAKA BELİRT. 

Duruma göre Askeri misali Tam Teşekküllü Rapor İsterler. Muayeni olunca herşey belli olur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bunuyazanTosun, 30.09.2024 - 18:28 yazdı:

Trafik cezaları gibi inanılmaz rakamlara ulaştı bedelli askerlik. Uzun dönem askerlik 6 ay ise o para verilmez, o parayı mevduata park edip ben olsam giderdim.

İşiniz yorucu ise bence de gidin yapın zira askerliğin yorucu bir tarafı yok. Kendinize bol bol vakit ayırırsınız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371    25
`Tesron, 8 saat önce yazdı:

muayene olacağın zaman sağlık hekimine MUTLAKA BELİRT. 

Duruma göre Askeri misali Tam Teşekküllü Rapor İsterler. Muayeni olunca herşey belli olur.

Ben çürük verirler diye çekiniyorum iyileşip gitmek istiyorum. Muayenede askerlik yapamaz derlerse iyileşince gidebilir miyim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
selvituncer    71
sp371, 3 saat önce yazdı:

Ben çürük verirler diye çekiniyorum iyileşip gitmek istiyorum. Muayenede askerlik yapamaz derlerse iyileşince gidebilir miyim 

Çürük için millet yalvarıyor, helal krdsm :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371, 03.10.2024 - 17:48 yazdı:

Arkadaşım da benzer durum vardı askere aldılar ama 1 ay bile sürmedi geri kalıcı olarak yolladılar. Çok aşırı mutlu olmuştu bu durumdan seni bilemeyeceğim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371    25
bunuyazanTosun, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşım da benzer durum vardı askere aldılar ama 1 ay bile sürmedi geri kalıcı olarak yolladılar. Çok aşırı mutlu olmuştu bu durumdan seni bilemeyeceğim 

Rahatsızlığı neydi tümör falan mı, ben mutlu olacağımı sanmıyorum 😂

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371, 15 saat önce yazdı:

Rahatsızlığı neydi tümör falan mı, ben mutlu olacağımı sanmıyorum 😂

Evet tümör vardı hatta vücut geliştirmecilerin kullandığı cabasar mı ne kullanıyordu prolaktini düşürmek için + sustanon yazmisti doktor onu kullaniyordu.O yüzden samami olup arkadaş olmuştuk benden bilgi aliyordu sustanon ve prolaktin hakkın da 

Dediğim şekil de oldu bende biliyorsun yakın zaman da askere gidicem mutlu değilim, artık tuvalet mı temizleriz dağın başında tek başıma nöbet mı tutarım   kendimden yaşça küçük veletler komutan olup bana fayans mı saldırır bilmiyorum göreceğiz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
selvituncer    71
gönderildi (düzenlendi)
bunuyazanTosun, 43 dakika önce yazdı:

Evet tümör vardı hatta vücut geliştirmecilerin kullandığı cabasar mı ne kullanıyordu prolaktini düşürmek için + sustanon yazmisti doktor onu kullaniyordu.O yüzden samami olup arkadaş olmuştuk benden bilgi aliyordu sustanon ve prolaktin hakkın da 

Dediğim şekil de oldu bende biliyorsun yakın zaman da askere gidicem mutlu değilim, artık tuvalet mı temizleriz dağın başında tek başıma nöbet mı tutarım   kendimden yaşça küçük veletler komutan olup bana fayans mı saldırır bilmiyorum göreceğiz.

Öncelikle kesin olarak tuvalet temizleyeceksin hocam acemi ve ustalıkta bu net . Eğer yaşın 25 üstüyse komutanıda geç 19-20 yaşındaki üst devrenin söylediğini seve seve yapacaksın ama son 2 ay acayip rahat olacaksın hele son ay iştende düşersen deyme keyfine ama o 4-5 ay seni bitirecek

tarihinde selvituncer tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371    25
bunuyazanTosun, 1 saat önce yazdı:

Benimkine benziyor sustanon kullandım ama Prolaktin normaldi cabaser kullanmadım bakalım hayırlısı artık

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
selvituncer, 05.10.2024 - 12:59 yazdı:

Öncelikle kesin olarak tuvalet temizleyeceksin hocam acemi ve ustalıkta bu net . Eğer yaşın 25 üstüyse komutanıda geç 19-20 yaşındaki üst devrenin söylediğini seve seve yapacaksın ama son 2 ay acayip rahat olacaksın hele son ay iştende düşersen deyme keyfine ama o 4-5 ay seni bitirecek

Tuvalet temizlemek sorun değil evde ve işyerinde temizliyorum (müşterilerin de girdiği) zaten. Dünyada 1 milyar tuvalet vardır birileri temizleyecek 🤣 19-20 yaşında ki üst devreler olayı biraz zor olabilir ama spor salonunda hep O yaşlar benimle muhattap olur,alışkınım dediğim gibi sivil hayatta stresli benim ,5 dk önce mesela biri ile para yüzünden birbirimize bağırıp hareket ettik aynısı ha askerde olmuş ha sivil hayatta çok takmıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.