Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

bunuyazanTosun

Vücut geliştirme yapabilmek için hangi meslekleri ve işi seçmen gerekir ?

Önerilen İletiler

Selam demir sevdalıları dostlar Vücut geliştirme sporu dünyanın en pahalı sporlarından biri özellikle ülkemiz de.            İşçi-memur maaşı ile yapılması imkansız hale geldi her gün daha da zor oluyor benden artık geçti malesef işci-memur olmaktan Çok pişmanım keşke geriye dönebilsem tecrübe ettiğim çok para kazanan meslekleri söyleceğim özellikle yaşı 30  altı olan kardeşlerim bu mesleklere yönelsin.

Geçmişe dönebilsem....

1. Motosiklet tamircisi-araba tamircisi (çok geniş sektör lastik tamircisi de var bunun içinde motor tamiri de elektrikte vs. Dükkan açmanıza gerek yok ustaya ciddi maaş verilir)
  2. Dükkanı olan elektrikçi-tesisatçı (bu genişletilebilir )
  3. Puanı düşük Okul okumak isteyen arkadaşlar Kıbrıs gibi denklik veren  düşük puanlı yerler de dişci ve veterinerlik (kendi yeriniz olursa  çok ciddi paralar var)
  4. Çok tehlikeli işler de kaynakçı+su altı kaynakçısı+Altın ustası (standart doktordan çok kazanır)

Başka tavsiyesi tecrübesi olanlar var mı ? 

Tıp,pilotluk,Yurt dışında iş,Ticaret,siyaset,ciddi sermaye ve zeka gereken şeyleri vs. yazmaya gerek duymadım aile durumu düşük-orta düzey, zekası ortalama olanlar için gerçekçi ulaşılabilir tavsiyeler vermek istedim.

***Aileden bir şey yoksa veya önceden birikim yoksa. İsçi-memur olmak şuan gerçekten sadece ama sadece karnınızı doyuruyor, önlem alın bir abi kardeş tavsiyesi sizlere.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tarık34    50
gönderildi (düzenlendi)

Elektrik Elektronik Mühendisliği üniversite farketmeksizin işsiz/düşük maaşlı kimseyi görmedim.

Dersleri normal bir mühendislikten kat kat zor göz önünde bulundurmak lazım.

tarihinde Tarık34 tarafından düzenlendi
  • Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
selvituncer    71
gönderildi (düzenlendi)

Bu ülkede memur olmak , doktor vs olmaktan 1000 kat daha iyi keşke memur olabilsem 2 yıldır kazanamıyorum. Arkadaşım polis 58k alıyor her hafta salonda beraber antrenman atıyoruz çok rahat kendi söylemi. Ülkenin gerçeklerine bakarsak memur olmak kurtuluş demektir burada . Özel sektör vs giren 17 k ile yalan olur . Dediğiniz işlerse hiç bilmeyen için öğrenmesi baya zaman alır oda kayıp . Gir memur ol arkana yaslan bu ülkede . Kamuda güvenlik bile 45k alıyor temizlikçide dahil bunları kovalayın 8 saat çalış miss

tarihinde selvituncer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.509

Nasıl tecrübe ettin bilmiyorum ama 15 yıllık sanayi dalgıcıyım öyle para kazanan dalgıç ülkemizde yok :) Haberlerde çıkıyor sualtı kaynakçısı şöyle para kazanıyor falan yalan... Öz kardeşime bile önermedim kimseye önermiyorum. Yurtdışında eğitim alıp uluslararasında geçerli belge alınırsa o zaman güzel paralar kazanılır. 

Benim gençlere tavsiyem otomobil tamirciliği, inşaat işleri, fayans ustası gibi... Ciddi bir şekilde çırak eksikliği var gelecekte ustalar tuz yalatacak🤣

• Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bunlar yılların tecrübesi memur maaşı ile kira+fatura+yiyecek+çocuk büyütmek çok zor. İlerde daha da zor olucak.Memur olmak için sözlü mülakat var o işin içine girince 100 almanız bile yetmiyor.

Kaynakçıya gelirsek çok ciddi para kazanan arkadaşlarım var.Engelli çocuğu için özel öğretmene çok ciddi para ödemesi gereken tanıdığım kendi  işini bırakıp kaynakçı oldu İzmir İZBAN ray sistemi kurulurken  kaynakçılık yapan arkadaşım günlüğü neredeyse yarım maaştı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Episodees    9
selvituncer, 10 saat önce yazdı:

Bu ülkede memur olmak , doktor vs olmaktan 1000 kat daha iyi keşke memur olabilsem 2 yıldır kazanamıyorum. Arkadaşım polis 58k alıyor her hafta salonda beraber antrenman atıyoruz çok rahat kendi söylemi. Ülkenin gerçeklerine bakarsak memur olmak kurtuluş demektir burada . Özel sektör vs giren 17 k ile yalan olur . Dediğiniz işlerse hiç bilmeyen için öğrenmesi baya zaman alır oda kayıp . Gir memur ol arkana yaslan bu ülkede . Kamuda güvenlik bile 45k alıyor temizlikçide dahil bunları kovalayın 8 saat çalış miss

5 yıllık polisim 49 alıyorum o arkadaşın emniyet teşkilatın daki 100 kişiden 1 isidir 7/24 esaslı çalışıyorum geçen nisan ayında başladığım kürüm yoğun mesai ve dış görevler nedeniyle yarım kaldı onca emeğim ve masrafım çöp oldu 5 yılda en az 2 yılık spor salonu üyeliğim çöp olduğu gibi  ne düğün ne cenaze ne spor ne sosyallik dünyaya 102020 kere gelsem 1 inde bile polis olmam  dersen niye bırakmıyorsun haş 30 y geçti çoluk çocuğa karıştık borç harç bıraksam ne iş yapacam dersen niye polis oldun bunları bilmiyormuydun mesele benim bilip olmamam değil ben değilsem başka biri bu insani olmayan çalışma saatlerinde bu çağ dışı yönetmelikler le çalışıcak diğer memuriyetlere bir şey diyemem fakat asker polis jandarma bu ülkenin üvey evlatlarıdır hiç bir para yoktur bu insanların hakkı ödensin  asker polis jandarma insani koşullarda çalışmıyor malesef 

• Minnettarım 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
selvituncer    71
gönderildi (düzenlendi)
Episodees, 23 dakika önce yazdı:

5 yıllık polisim 49 alıyorum o arkadaşın emniyet teşkilatın daki 100 kişiden 1 isidir 7/24 esaslı çalışıyorum geçen nisan ayında başladığım kürüm yoğun mesai ve dış görevler nedeniyle yarım kaldı onca emeğim ve masrafım çöp oldu 5 yılda en az 2 yılık spor salonu üyeliğim çöp olduğu gibi  ne düğün ne cenaze ne spor ne sosyallik dünyaya 102020 kere gelsem 1 inde bile polis olmam  dersen niye bırakmıyorsun haş 30 y geçti çoluk çocuğa karıştık borç harç bıraksam ne iş yapacam dersen niye polis oldun bunları bilmiyormuydun mesele benim bilip olmamam değil ben değilsem başka biri bu insani olmayan çalışma saatlerinde bu çağ dışı yönetmelikler le çalışıcak diğer memuriyetlere bir şey diyemem fakat asker polis jandarma bu ülkenin üvey evlatlarıdır hiç bir para yoktur bu insanların hakkı ödensin  asker polis jandarma insani koşullarda çalışmıyor malesef 

Hocam mesleğiniz şuan Türkiye deki gençlerin %80 in hayali . Çalışsma şartları vs işin içine girmeden bilemem tabi ama sizde dışardaki durumu pek biliyorsunuzdur , öyle iş kurmak vs hayal artık . Benim dediğim arkadaşımda lise mezunu (eskiden 5000 alım olmuştu oradan girdi ) Polis özel harekat yaşıda 25-26 eğitimi saymazsak 5-6 yıldır yapıyor bana dediği o . İst da hemşire arkadaşım esenyurtta o bile geçen ay az bir mesai ile 56 aldı yatan parayı kendim gördüm .Eğer babadan zengin değşlsen orta halli biriysen  Kim ne derse desin türkiyede memur olmak kadar güzel birşey yok şahsi fikrim olursam değişir eder bilemem ama şuan benim hayalim sizin gerçekleriniz 

tarihinde selvituncer tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Episodees    9
selvituncer, 2 dakika önce yazdı:

Hocam mesleğiniz şuan Türkiye deki gençlerin %80 in hayali . Çalışsma şartları vs işin içine girmeden bilemem tabi ama sizde dışardaki durumu pek biliyorsunuzdur , öyle iş kurmak vs hayal artık . Benim dediğim arkadaşımda lise mezunu (eskiden 5000 alım olmuştu oradan girdi ) Polis özel harekat yaşıda 25-26 6 yıldır yapıyor bana dediği o . İst da hemşire arkadaşım esenyurtta o bile geçen ay az bir mesai ile 56 aldı yatan parayı kendim gördüm .Eğer babadan zengin değşlsen orta halli biriysen  Kim ne derse desin türkiyede memur olmak kadar güzel birşey yok şahsi fikrim olursam değişir eder bilemem ama şuan benim hayalim sizin gerçekleriniz 

Doğrudur hocam özel harekatın artısı var şuan normal kadro polisi  49 civarı alıyor yıla göre ufak ufak artıyor tabi de asker polisi memurdan ayrı tutun asker polisin  kanunları vs vs farklı gerçekten ciddi anlamda  ömürden götüren meslekler hocam bugün kaç şehit var hatırlıyormusun yada biliyormusun ? Kolay değil para hesabı güdülerek yapılacak meslekler değil bir hışımla  girenler bir hışımla gidiyor intihar oranları çok yüksek mobing hatsafada mahallenin torbacısında bilmem nerenin bilmem nesinin telefonu bırak adamı almayı kimliğini istediğin an kıyamet kopuyor   yobaz cahil insanlar  vs vs  muhattap oldugum insanların %85 i kriminal insanlar bu ve idare baskısı ister istemez evime eşime çocuguma yansıyor yani diyeceğim kısa vadede memuriyet bir çıkış kapısı olabilir fakat uzun vade de bakarsan memurluk kölelikten pek farklı değil ben memur çocugum babam memur olmamı gram istemiyordu 50 tl çok gelebilir ama memursan hep plan yapman geleceği düşünmen gerekiyor yoksa ipin ucu bir cm dahi kaçsın toparlanması imkansıza giryor  zor allah herkesin yardımcısı olsun emekliler asgari ücret alanlar Allah onlara yardım etsin

• Beğen 3
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustafaskh    52

Memur olmaya şu yönde bakılınca iyi, özel sektör de üç dört farklı işte 17 bin tl için köle kullandıkları için, diyorsun memur olup devlet köle gibi kullansın. Otelde çalışırken ulu ortada yks sonucuma baktığım için atıldım.

• Şaşkın 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında mesleklerin vs. Önemi yok sadece FARKINDALIK Oluşturmak istedim gençler bu yazıyı okusun ona göre hayat duruşunu alsın.

İşin içine evlilik için para+araba+ kira+fatura+her gün zamlanan gıda+çocuk+hanım girince işler değişiyor 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
makro1178    19
bunuyazanTosun, 31 dakika önce yazdı:

Aslında mesleklerin vs. Önemi yok sadece FARKINDALIK Oluşturmak istedim gençler bu yazıyı okusun ona göre hayat duruşunu alsın.

İşin içine evlilik için para+araba+ kira+fatura+her gün zamlanan gıda+çocuk+hanım girince işler değişiyor 

Hocam işin içine onlar girince meslek çok da etki etmiyor artık :D

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emremmt    13

inşaat müdendisliği ve experlik tavsiye edebilirim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.