Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

sitka

2 hafta sonra küre başlayacağım fakat kan değerlerimde anormallik var gibi! bana yardımcı olur musunuz?

Önerilen İletiler

sitka    2

Arkadaşlar merhaba,

Dün kan testi yaptırdım testo+bolde kürüne iki hafta sonra başlayacağım ancak aşağıdaki bazı değerler yüksek çıktı bunlar ile ilgili yardımcı olabilir misiniz? Alt ve Ast nin kan vermeden önceki gün yaptığım bacak antremanı kaynaklı olabileceğini düşünüyorum çünkü antreman şeklim ve ağırlıklar değiştiği için ciddi zorladım hatta şu anda oturup kalkarken bile zorlanıyorum.

Test2.jpg test1.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sitka    2
rastlantisal, 39 dakika önce yazdı:

Merhabalar. 

• Mineral alımın az. Tuz tüketimini artırmalısın.
  • Kaya tuzu yada deniz tuzu olur.
  • Demir bağlama kapasitesi düşmüş. Demir takviyeleri alman lazım. 
  • Folik asit tüketimini artırman lazım.
  • Yakın zamanda bir hastalık geçirmişsin yada diş çürüğü gibi sorunların var.
  • Bir dahiliye uzmanına görünsen iyi olur. Açlık kan şekeri çok düşük.
  • Tüm bunlar olurken karaciğer enzimlerin de yüksek.
  • LDH'de beklenenden yüksek. 

Sonuç olarak: Çok ağır antrenman, kötü beslenme, plansız sıvı tüketimi gibi sorunlar görünüyor. Önce dahiliyeye gidip tam teşekküllü kontrol edilmen lazım. Şu değerlerle küre girmek doğru olmaz. Önce antrenman ve beslenme doğru temeller üstüne oturtulmalı.

hocam çok teşekkür en kısa sürede bir dahiliye uzmanı ile görüşeceğim ederim sanırım  2 haftadır beslenmem şu şekilde

• Sabahları 3 yumurta (ikisinin beyazı) 50 gr yulaf, yeşillik ve 5 zeytin (bazen yulafa 100ml süt)
  • Öğlen-1 2 adet haşlanmış patates -200 gr tavuk balık yada kırmızı et
  • Antreman Öncesi 100 gr pirinç ve 200 gr tavuk balık et
  • Akşam Ton balıklı ya da tavuklu salata 
  • günde 4-4,5 lt su

bu arada tuz ile ilgili olayı zaten az tuz tüketirken suyu da 1 litre civarında arttırdım sanırım ondan düştü kan şekeri ise bu süreçte meyve dahil hiç şeker almadım ondan olabilir çünkü kendimde en ufak bir olumsuzluk hissetmedim. ayrıca dediğiniz gibi bu hafta özellikle tahlilden bir gün önce çok ağır bacak antremanı yaptım. hala oturup kalmakta zorlanıyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.456

Bilhassa doğal ilerlerken ölçülü antrenman yapmak çok elzem oluyor. Diyetinde her şey normal görünüyor fakat bu diyete rağmen karaciğer değerleri, folik asit vs doğru değil. Orada bir sorun var ve onu bulman lazım.

Maden suyuna silme çay kaşığı tuz atıp içmeni tavsiye ederim. Ayrıca kingsize monsterpack kullanabilirsin. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sitka    2
rastlantisal, 54 dakika önce yazdı:

Bilhassa doğal ilerlerken ölçülü antrenman yapmak çok elzem oluyor. Diyetinde her şey normal görünüyor fakat bu diyete rağmen karaciğer değerleri, folik asit vs doğru değil. Orada bir sorun var ve onu bulman lazım.

Maden suyuna silme çay kaşığı tuz atıp içmeni tavsiye ederim. Ayrıca kingsize monsterpack kullanabilirsin. 

üstad çok teşekkür ederim desteğin için. Şimdi bir tanıdık bir dahiliye uzmanına tahlillerimi yolladım ve değerlendirdi. Alt ast ve ldh değerleri yaptığım antremanda uzun süre sonra ağır çalışmam alakalı olan kas tahribatı ile ilgili olduğunu söyledi. (hatta kendisi kas ağrın var mı diye sordu, bende şu anda oturup kalkarken zorlandığımı söyledim.

Tuz ile ilgili olarak sizlerin dediğini söyledi tuz tüketimin çok az, arttırmalısın dedi. Açlık kan şekeri için ise en son 14 saat önce akşam yemiş olmamın da etkili olacağını söyledi  ve diyetime bir miktar meyve eklememin yeterli olacağını söyledi.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.