Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Wgestelx

Insülin hormonunu doğal yollar ile nasıl arttırabilirim?

Önerilen İletiler

Wgestelx    11

Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?

Son zamanlarda protein ve karbonhidrat sentezi olduğunda yani kas uyarıldığında kasa pompalanan kandaki besini hücre içine alan hormonun insülin olduğunu öğrendim yani kas inşası için çok kritik bir hormon ayrıca babam tip 2 diyabet hastası. 

Sorularım:

1. Doğal yollardan insülin hormonunu arttırmak veya insülinin etkilerini arttırmanın bir yolu var mı?
  2. Babamın insulin ilaçlarını kullanabilir miyim?
  3. Ola ki kullanırsam sorun yaşar mıyım

@metinav @rastlantisal

Tüm cevaplar için şimdiden teşekkürler. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

AREN    302

Ya güzel kardeşim hem bana bu işlerde acemiyim daha ilacın enjektör’de mg nasıl hesaplanacağını bilmiyorsun şimdide burada babamın insülin ilaçlarını kullanabilir miyim diyorsun… güzel kardeşim ayıptır sorması kaç yaşındasın ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wgestelx    11
AREN, 8 dakika önce yazdı:

Ya güzel kardeşim hem bana bu işlerde acemiyim daha ilacın enjektör’de mg nasıl hesaplanacağını bilmiyorsun şimdide burada babamın insülin ilaçlarını kullanabilir miyim diyorsun… güzel kardeşim ayıptır sorması kaç yaşındasın ?

18 yaşındayım.

Onuda öğrendim bu arada her 1 ml de 250mg ilac var ve milim üzerinden enjektore çekerek dozaj hesaplaması yapıyormuşuz :) Ama insilun kullanımı daha kolay çünkü tablet kalemler var ünitesi vesayire ayarlayabiliyorsun. Bu yüzden kolayca enjekte edebilirim herhalde ama yan etkisi vs varmı veya nasıl kullanılması gerekiyor onu bilmiyorum.

• Üzgün 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    302

Kardeşim 18 yaşındasın ve insülin kullanmayı düşünüyorsun? Umarım delirmemişsindir maalesef bu konuda sana ben yardımcı olamayacağım @Loving

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wgestelx    11
AREN, 2 dakika önce yazdı:

Kardeşim 18 yaşındasın ve insülin kullanmayı düşünüyorsun? Umarım delirmemişsindir maalesef bu konuda sana ben yardımcı olamayacağım @Loving

18 bitti yani 19a geçtim  haziranda. Bende bunu öğrenmek istiyordum kullanilabilir mi ama cevabınıza göre kullanmasam daha iyi galiba onu anladım çünkü bilgim 0 direk insulin hakkında eğer olumlu cevap alsaydım kullanacaktım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    952
AREN, 1 dakika önce yazdı:

Anlatamazsın bunlar çok ilaç çok kas zannediyorlar acemliklerinden dolayı.

Bunu oku güzel kardeşim. @Wgestelx

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    302

Güzel kardeşim güzel abicim siz bu işleri kimden duyuyorsunuz ? Kim öğretiyor bunları size bu yaşta ? Varsa böyle şeyleri öğreten, yönlendiren veya fikir yönlendiren biz istersen bırak onunla bi konuşsak daha iyi olur. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metropol    136

salondan bi çocuk gözlerimin önünde bunun yüzünden bayıldı o gün bu gündür insülinden çok korkarım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wgestelx    11
AREN, 1 dakika önce yazdı:

Güzel kardeşim güzel abicim siz bu işleri kimden duyuyorsunuz ? Kim öğretiyor bunları size bu yaşta ? Varsa böyle şeyleri öğreten, yönlendiren veya fikir yönlendiren biz istersen bırak onunla bi konuşsak daha iyi olur. 

Benimki tamamen cahillik hocam bir kotü niyet veya baska birisinin yonlendirmesi yok yani cahillikten kaynakli  insulin hakkinda duydugum birkacseyi yanlis yorumlamisim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    302
metropol, 4 dakika önce yazdı:

salondan bi çocuk gözlerimin önünde bunun yüzünden bayıldı o gün bu gündür insülinden çok korkarım

Ben bir kere bir tane çocuğun salon’da görsem direkt velet dersin kısa ester insülin vurduğunu gördüm. Gittim kırıp çöpe attım sonra şikayet ettim salon yönetimine. Çocuk tekrar gelmedi tekrar zaten

Wgestelx, 2 dakika önce yazdı:

Benimki tamamen cahillik hocam bir kotü niyet veya baska birisinin yonlendirmesi yok yani cahillikten kaynakli  insulin hakkinda duydugum birkacseyi yanlis yorumlamisim

Ne duyduğunu bizimle paylaşırsan güzel kardeşim bu yaşında en azından biz sana daha sağlıklı ve ölümle nasıl oynamaman gerektiğini daha sağlıklı bir yönden iletmiş oluruz. (:

• Beğen 1
  • Ödül 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metropol    136
AREN, 3 dakika önce yazdı:

Ben bir kere bir tane çocuğun salon’da görsem direkt velet dersin kısa ester insülin vurduğunu gördüm. Gittim kırıp çöpe attım sonra şikayet ettim salon yönetimine. Çocuk tekrar gelmedi tekrar zaten

Ne duyduğunu bizimle paylaşırsan güzel kardeşim bu yaşında en azından biz sana daha sağlıklı ve ölümle nasıl oynamaman gerektiğini daha sağlıklı bir yönden iletmiş oluruz. (:

helal olsun. koskoca senelerce yarışmacı adamla sohbet ettim insülin konusu açılınca bile çekiniyor ve konuyu açan gibi biri kullanırsa sonu malesef çok kötü olur 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Casanova    2

ters şapka takan arkadaştan özenmiş heralde :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AS1L    426

Basit karbonhidratlar hızlı insülin artışı sağlarken, kompleks karbonhidratlar daha dengeli bir insülin tepkisi oluşturur.

Protein ve karbonhidrat ikilisi kas yapımını destekler ve insülinin etkisini artırır.

Ağırlık çalışması ve HIIT, insülin duyarlılığını artırır.

Yeterli uyku ve stresin azaltılması insülin duyarlılığını artırır.

Babanın insülin ilaçlarını kullanmak tehlikeli ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aiserino    20
Casanova, Bir saat önce yazdı:

ters şapka takan arkadaştan özenmiş heralde :D

🤣🤣🤣 büyük ihtimal 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.419

İnsülin ve tiroit hormonları ile oynamak çok tehlikelidir. İkisinden de uzak durmanı tavsiye ederim. 

Doğal yollardan insülinin verimliliğini artırmak için insülin direncini kırman gerekir. Bu da mantıklı beslenme ve disiplin ile olur. İnsülin direncini kırdığında vücudun daha çok büyüme hormonu üretir. Tam bir kazan kazan durumudur. 

• Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.757
Wgestelx, 01.09.2024 - 17:01 yazdı:

Son zamanlarda protein ve karbonhidrat sentezi olduğunda yani kas uyarıldığında kasa pompalanan kandaki besini hücre içine alan hormonun insülin olduğunu öğrendim yani kas inşası için çok kritik bir hormon ayrıca babam tip 2 diyabet hastası. 

Sorularım:

1. Doğal yollardan insülin hormonunu arttırmak veya insülinin etkilerini arttırmanın bir yolu var mı?
  2. Babamın insulin ilaçlarını kullanabilir miyim?
  3. Ola ki kullanırsam sorun yaşar mıyım

@metinav @rastlantisal

Tüm cevaplar için şimdiden teşekkürler. :)

İnsülin direncin varsa bunu öncelikle aşmalısın.Yolları internette bol miktarda var.Aralıklı oruç gibi mesela...

İlaç kullanman doğal olmayacağı için soruyla çelişir ve sağlıklı insan için zararlıdır....

Doğal insülin seviyemizi arttırmak için karbonhidrat ve proteinli gıdalarla karışık bir yemeği, sık ve az az tüketmek gerekir...Mesela günde 5-6 öğün yapılabilir bu sürekli insülin salınımına neden olur, böylece kilo almak kolaylaşır.Fakat sindirebileceğimiz kadar öğünlerde kalori almalıyız, fazla alındığında hücrelerimiz zamanla insüline cevap veremez olabilir...Gıdayı değerlendirebilmek çok önemli...Sindirim sisteminin verimliliği herkeste aynı değil...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Ahmetphenylprop
      Selamlar 4iu GH ve günde 3 defa 5 ünite novorapid alarak sizce kas kazanıp yağ yakımı mümkün olur mu? İnsülin ile yüksek miktardaki karbonhidratı yağ olarak değilde kaslarda depolayip yağ yakılır mı?
      @Emrahhocam sizde kullaniyordunuz yorumlarınızı bekliyorum.
    • Yazan: Byjoogo
      Merhabalar 180 boy 86 kilo yaklaşık %8-10 yağ oranına sahibim.
      haftalık 500 testo e.3 00 primo 200 masteron kürü yapmaktayım. Günlük 4 ünite kadar gh kullanmaya başlayacağım. İnsülin kullanımı olarak lantus ve humalog kullanmayı düşünüyorum. Kalori olarak şu an 3500aliyorum her hafta 200 kalori artarak devam edecek. Sabah kalkar kalmaz 10 ünite lantus akşam idman sonrası öğünü öncesinde de 5 ünite humalog kullanmayı düşünüyorum. Sizlerin önerebileceği ek düşünceniz varsa sevinirim.
    • Yazan: ahmet377
      5-6 ay önce testo,deca,bolde bulk kürümün yanına insülin de ekliyordum sabahları uzun ester, öğlen akşam kısa ester şeklinde ve 2-3 ay düzenli kullandım nerdeyse, ama pek bir faydasını göremedim ve gerçekten ciddi dozajlar alıyordum, yanına hiç growth  eklemedim, aranızıda kürlerinizin yanında growth olmadan ek olarak sadece kürün yanında insülin kullanıp verim alan varmı ?
    • Yazan: Cano16
      Merhaba herkese.
      Forumda çok sayıda insülin kullanan ve de kullanmak isteyen arkadaş görüyorum. Öncelikle eşim tip1 şeker hastası. Birçok kez evde kendi başına olduğu süreçte hipoglisemin kenarından döndü şeker düşüklüğü yüzünden. Bu insülin kullanımını bu sektöre kim soktu bilmiyorum ama tüm sporculara büyük bir kötülük yaptığı kesin. Arkadaşlar lokal insülin kullanımı sizler şeker hastası olmadığınız için sizi ekstra etkileyecektir. Çünkü pankreasınız zaten insülin salgılıyor. Dışarıdan ekstra bir insülin alımı zaten var olan insülin ile birleşip sizi ölüme kadar götürecek bir süreci başlatabilir. Eğer yanınızda şekeriniz düştüğünde size nasıl müdahale edeceğini bilen biri yoksa ne yazık ki hayatınızı dahi kaybedersiniz.
      Bu konuyu açmamın sebebi ise bugün yaşanan bir ölüm ile alakalı.
      Şöyle bırakıyorum halen insülin kullanmaya devam edecek yada insülin kullanmayı varsa, kendi muhakemesini kendisinin yapmasını istiyorum;

• Yazan: supzero
      Bayadır konu açmıyordum hemen hemen kilo alımım oldukça yavaşladı forumda gezinirken insulin hormonunun + yönlerinden - yönlerine kadar sıkıntıları var Lantus insulini 16 saatte kandan çıktığı için faydalı olacağını düşünüyorum + olarak büyüme hormonu da içeriyormuş(yanlış biliyorsam bilgilendirmenizi rica ederim) konuya geleceksek vücudum büyüdü evet ama kilomda yerinde sayıyorum sizce kullanmalı mıyım?

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.